Twino


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Mirinda78 » 23 srp 2016, 14:59

Ahoj, přidávám své zkušenosti.

Převod na Twino, Mintos:
1. Zřídil jsem si multiměnový účet u Roklenu a eurový účet u FIO. Poslal CZK do Roklenu, získal za dobrý kurz Eura, následně je převedl do FIO. Roklen používá svůj vlastní FIO EUR účet, nestálo mě to tedy nic a peníze byly převedeny v rámci hodin.
2. Ještě tentýž den jsem převedl Eura z FIO na účet Mintos a Twino, tohle bylo jako europlatba za 20 Kč.
Někde jsem se na netu dočetl, že když borec přeposlal první částku na Mintos z účtu, který nenesl jeho jméno, platbu vrátili.

Nyní uvažuji o tom, že další platby na Mintos a Twino budu posílat přímo přes Roklen (čili bez převodu do FiO), snad mi platba nepřijde zpět, když už tam peníze mám.



Převod na Savingstream:
1. Zřídil jsem si multiměnový účet u Roklenu, vyměnil CZK na libry a poslal je přímo na účet Savingstreamu s variab. symbolem (payment reference) jako první platbu na jejich účet.
Zhruba po 3 dnech mi byla částka připsána.
2. Pokud bych chtěl poslat peníze (např.úroky, zisk) ze Savingstreamu zpět, lze zatím pro zahranič. převody využít pouze TransferWise.

Snad to někomu pomůže, každopádně jsem se chtěl zeptat, kdy se spouští Autoinvest na Twinu. Peníze tam přišly v poledne, pravidla mám nastavená OK, ale zatímco na Mintosu vše frčí, na Twinu zatím nic.

EDIT: Tak už to valí i na Twinu, vše OK :)

Mike

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Joshua » 23 srp 2016, 15:27

Mirinda78 píše: Snad to někomu pomůže, každopádně jsem se chtěl zeptat, kdy se spouští Autoinvest na Twinu. Peníze tam přišly v poledne, pravidla mám nastavená OK, ale zatímco na Mintosu vše frčí, na Twinu zatím nic.
Díky za příspěvek. Pokud vím, mě AI zafungoval okamžitě, takže je možné, že měli nějakou slabší chvilku.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 29 srp 2016, 21:21

Kdyby se to někomu hodilo, ptal jsem se Twino podpory, jak je to s vkladem přes TransferWise a faktem, že se do referenčního políčka nevejde celé to „Add funds to client No. XXXXXX account“. Tady je jejich odpověď:
After the first deposit has been made from your personal bank account, you can use money transfer services like TransferWise. You can shorten the information in the reference column – many investors use just “Client No XXXXXX”, it will make no difference to how your transfer is processed. The most important part is entering your client No, otherwise we are not able to track the investor and have to return the payment.

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Finlord » 31 srp 2016, 10:47

Saraph píše:Kdyby se to někomu hodilo, ptal jsem se Twino podpory, jak je to s vkladem přes TransferWise a faktem, že se do referenčního políčka nevejde celé to „Add funds to client No. XXXXXX account“. Tady je jejich odpověď:
After the first deposit has been made from your personal bank account, you can use money transfer services like TransferWise. You can shorten the information in the reference column – many investors use just “Client No XXXXXX”, it will make no difference to how your transfer is processed. The most important part is entering your client No, otherwise we are not able to track the investor and have to return the payment.
Nám se ten jejich původní dlouhý text nevešel ani do políčka ve Fio bance (Zpráva pro příjemce), tak tam dáváme text "Add funds to XXXXXX". A vždy to prošlo :)
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 06 zář 2016, 22:15

Choo choo, Twino mašinka jede! Jen aby nevykolejila...

Abych ale nikoho nemátl, ty procenta lítají neustále sem a tam. Tohle je ovšem největší číslo, které jsem tam zatím viděl.
Přílohy
twino2.png
twino2.png (24.2 KiB) Zobrazeno 18522 x

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 13 zář 2016, 16:35

Teď 21,02 %. Je to bláznovství.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od sollar » 13 zář 2016, 18:14

Saraph píše:Teď 21,02 %. Je to bláznovství.
Pozor! Je to až moc dobrý...,ale držím ti palce a díky za ty reporty. Čas ukáže ;)

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 13 zář 2016, 19:16

sollar píše:
Saraph píše:Teď 21,02 %. Je to bláznovství.
Pozor! Je to až moc dobrý...,ale držím ti palce a díky za ty reporty. Čas ukáže ;)
Je, no. Kupuju zase s buybackem teď. :D

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 22 zář 2016, 06:42

Dnes první půjčka spadla do defaultu. Ihned mi to hodilo XIRR na 9.3 %. O dalším vývoji vás budu informovat. ;)

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Finlord » 06 říj 2016, 10:33

Koukáme teď na statistiky Twina a v září už v objemu investic lehce překonali Mintos: cca 9,8 mil. vs 9,5mil. EUR
https://www.twino.eu/statistics.html
Žeby se Twino stalo lídrem? Pořád tam je spousta investic s Buyback garancí...
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 06 říj 2016, 13:05

Finlord píše:Koukáme teď na statistiky Twina a v září už v objemu investic lehce překonali Mintos: cca 9,8 mil. vs 9,5mil. EUR
https://www.twino.eu/statistics.html
Žeby se Twino stalo lídrem? Pořád tam je spousta investic s Buyback garancí...
A budou na tom podle mě ještě lépe. Co je teď na primárním trhu Mintosu s buyback garancí? :P

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od adventura » 10 říj 2016, 10:58

twino ma novy stranky, celkem se jim povedly, akorat ten font mne prijde nejaky velky, takze je vsechno takovy roztahany

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Mirinda78 » 10 říj 2016, 13:43

Zdravím, nevím, jak Vám, ale mně se jejich nové stránky vůbec nelíbí:

Např. Nikde už nedokážu dohledat podrobnosti k půjčkám, místo ID je tam jen vlajka. Nelze vidět, kolik peněz kdo do půjčky investoval.
V Mozille 49.0.1 mi nefunguje ani přepínání mezi jedn. stránkami individual investments, nedokážu přepnout ze stránky 1/12 na 2/12 atd.

MK

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od doonio » 10 říj 2016, 14:45

Mám podobný názor,
Já teď dokonce omylem proinvestoval cca 50€, když jsem si jen tak klikal na té první stránce a najednou jsem 50€ vložil do 5 půjček, sakra to byl fofr...ani auto-invest to nebyl. Jinak detail půjčky jde zobrazit když poklikáš 2-3x na vlaječku, ale je to chaotické. Mozillu mám taky a stejný problém, nýbrž s My-investments, nefunguje procházení pro stranách. Nebylo by vůbec od věci, kdyby dali nějaký link na starší verzi layoutu, co?
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Joshua » 11 říj 2016, 08:51

Design je podle mě líbivý. Jen se mi zdá, že je tu tendence schovávat možnost manuálního investování na úkor Auto Investu. Nějak jsem si myslel, že do okénka na stránce invest zadám parametry a vyjede mi seznam půjček. Netušil jsem, že se rovnou zainvestuje a pro manuální investování musím použít ten drobný odkaz napravo :roll: .

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Finlord » 11 říj 2016, 10:50

JJ, z hlediska funkčnosti ten nový design fakt není moc dobrý. Taky se v tom zbytečně ztrácíme. Klidně mohli nechat starý design. A peníze raději dát investorům ve formě vyšších úroků :)
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 11 říj 2016, 14:00

Nejvíc mi asi vadí, že se v přehledu svých půjček nemůžu podívat na detail půjčky (ale z tabulky výběru investic to jde). Pak mi jako mínus přijde, že už v přehledu investic nevidím, do kterých jsem už investoval (to dřív byla taková ta ikonka penízků).

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 11 říj 2016, 22:04

Tohle je ta půjčka, na které jsem měl předtím default. No to jsem z toho jelen. :lol:

edit: Teď už je tam zase status "Defaulted". Ještě před chvilkou byl "Delayed".

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 16 lis 2016, 18:08

Tak od 1. prosince tady budeme mít 14% půjčky s buybackem.

První odstavec mailu:
We are pleased to announce that we will start listing loans from our Russian loan originator on TWINO investment platform on 1st of December. These installments loans have duration of 2-12 months, BuyBack Guarantee and interest rate of 14% per annum.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od blablon » 16 lis 2016, 19:28

jojo pekneee,

ale mel bych nejaky dotaz

1.)
u tech spozdenych splatek (napr pujcky na mesic, tj jedna jedina splatka), naskakuji nejake urokove penale?
nejak to z toho jejich vypisu nejsem schopny dohledat..., nebo clovek dostane porad stejny urok i pokud ta pujcka tam visi misto treba puvodnich 15 dni ... dejme tomu 50 dni??

2.)
Je nejaky prakticky rozdil mezi EXTENDED a DELAYED?

EXTENDED jsou napr. ty z danska, maji tam dalsi nahradni datum splatnosti...
DELAYED jsou napr. ty polske, a dalsi datum tam nemaji...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů