Twino


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Bubák

Re: investoři

Příspěvek od Bubák » 20 úno 2017, 16:01

A kam jste je přesouvali? Na Mintosu to není o moc lepší...

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 78
Registrován: 21 říj 2016, 10:45
Reputace: 10

Re: investoři

Příspěvek od kolibrik » 20 úno 2017, 16:11

Ano, Mintos to u me ceka pravdepodobne v pristim tydnu, jak jsem psal v jinem vlakne. Me se naskytla prilezitost v CZK uplne mimo P2P tak penize umistim tam. Jinak ale nad Twinem ani Mintosem nelamu hul, zatim jen rebalancuji portfolio abych tak rekl. ;)

Bubák

Re: investoři

Příspěvek od Bubák » 20 úno 2017, 19:10

Všímám si ale, jak jsem rozmlsaní - už ani 11 % při nízkém riziku i vynaložené práci nám nevoní :)

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od adventura » 20 úno 2017, 19:39

alternativy lze najit na p2p indep, foru, tam je posledni dobou kazdy den nova p2p platforma :), treba dneska robocash
pokud lidi budou cpat penize do pujcek s nizkym urokem, tak se budou uroky snizovat, je to jako na podzim na twinu, kde snizili uroky, investori zacali prchat, tak je zase hodne rychle vratili zpatky na 12pa...chce to vydrzet a nenechat se zviklat pripadne se presunout jinam :)

Bubák

Re: investoři

Příspěvek od Bubák » 20 úno 2017, 20:07

S alternativami jsem opatrný - kdoví, kolik se jich dožije 1 roku :)

U té taktiky "počkat, až vyměknout" si moc nejsem jistý, jestli nevyměkli investoři - na Twinu je témšř pořád situace, kdy nejsou dostupné vůbec žádné úvěry - lidé bvykoupí uplně všechno včetně delayed C nebo BB s 6,5 %...

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 20 úno 2017, 21:40

Bubák píše:A kam jste je přesouvali? Na Mintosu to není o moc lepší...
Já teď na forex AOS, ale jinak Mintos se mi teď docela líbí kvůli těm BB půjčkám v lari. Asi to není nejbezpečnější, ale jak jsme tu už řešili -- půjčky v EUR před pravděpodobným ukončením intervence nejsou o nic lepší.

Bubák

Re: investoři

Příspěvek od Bubák » 20 úno 2017, 23:00

Vůči GEL je intervence uplně stejná, jako vůči EUR - mrkni na porovnání vývoje EUR a GEL v 11/2013...

Spíše bych se bál zavedení poplatků za Mintos konverzi, to může být v kombinaci s nestabilní měnou a koncem oslabování koruny (vůči VŠEM měnám) velkem vražená kombinace :) To se pak "jistých" 12 % hned zdá mnohem lepších, než velmi nejistých 16 % :)

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 21 úno 2017, 18:56

Bubák píše:Vůči GEL je intervence uplně stejná, jako vůči EUR - mrkni na porovnání vývoje EUR a GEL v 11/2013...

Spíše bych se bál zavedení poplatků za Mintos konverzi, to může být v kombinaci s nestabilní měnou a koncem oslabování koruny (vůči VŠEM měnám) velkem vražená kombinace :) To se pak "jistých" 12 % hned zdá mnohem lepších, než velmi nejistých 16 % :)
Rozhodně ne „úplně stejná“. Neříkám, že se by se na tom intervence nepromítnula, ale euro je s českou korunou nejvíc svázáno. Tohle je dobře vidět na grafu měnového páru EURCZK, kde není žádného delšího časového úseku, kde by kurz byl nějak značně vychýlen od cílené hladiny 27 Kč za euro. Proti tomu se např. podívej na měnový pár USDCZK -- tam už je volatilita mnohem větší.

ČNB vyloženě cílí svou intervenci proti euru. Ostatní měny se sice přizpůsobují, ale jen do jisté míry.

Hanniba1 reLecter

Re: investoři

Příspěvek od Hanniba1 reLecter » 22 úno 2017, 14:43

Myslite ze sa oplati kupit aj meskajuce ruske pozicky?

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 78
Registrován: 21 říj 2016, 10:45
Reputace: 10

Re: investoři

Příspěvek od kolibrik » 22 úno 2017, 15:43

Hanniba1 reLecter píše:Myslite ze sa oplati kupit aj meskajuce ruske pozicky?
Kdyby tam nejake byly, tak je koupim(s BB samozrejme). Bohuzel nejsou ani takove.

Hanniba1 reLecter

Re: investoři

Příspěvek od Hanniba1 reLecter » 22 úno 2017, 16:24

Ja som pokupil, dnes okolo jednej poobede sa objavili tie s delay, a vcera okolo 2rano bolo plno ruskych current ale ajtak som stihol len jednu z nich

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 23 úno 2017, 10:48

Tady je odpověď Twina na současnou situaci s nedostatkem půjček. Upřímně to není nic překvapujícího.

http://p2pinvested.blogspot.cz/2017/02/ ... g.html?m=0

Hannib 1Lecter

Re: investoři

Příspěvek od Hannib 1Lecter » 24 úno 2017, 21:39

Takze trosku Vam pomozem, z mojho skumania - gruzinske pozicky s 12% pridavaju cca o 21:35 , s 13% okolo 8:45, ale neviem ci aj cez vikend ...ale good luck a ak niekto zisti viac dajte vediet

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 78
Registrován: 21 říj 2016, 10:45
Reputace: 10

Re: investoři

Příspěvek od kolibrik » 26 úno 2017, 08:33

O vikendu mi prijde, ze je tam mrtvo.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od blablon » 07 bře 2017, 23:08

dotaz:

jak funguje prodej na Twino?

1. Je tam nejaky poplatek? Zbezne jsem nic nenasel

2. Jak je to s podilama uroku / spozdenych splatek a vsech tech blbosti, chapu, ze to chodi prubezne mesic po mesici, tj 5x extended pujcka uz uroky na uctu nejake pripsane mam, ale pokud prodam pujcku napriklad se splatnosti 1. den v mesici a ja ji prodam treba 25. v danem mesici - dostanu pak zpetne podil uroku z toho posledniho mesice nebo uz ne?

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 07 bře 2017, 23:42

blablon píše:dotaz:

jak funguje prodej na Twino?

1. Je tam nejaky poplatek? Zbezne jsem nic nenasel

2. Jak je to s podilama uroku / spozdenych splatek a vsech tech blbosti, chapu, ze to chodi prubezne mesic po mesici, tj 5x extended pujcka uz uroky na uctu nejake pripsane mam, ale pokud prodam pujcku napriklad se splatnosti 1. den v mesici a ja ji prodam treba 25. v danem mesici - dostanu pak zpetne podil uroku z toho posledniho mesice nebo uz ne?
ad 1.) Nic se neplatí.

ad 2.) U půjček s buybackem se úrok přepočítá a dostaneš např. úrok za těch 25 dní. U půjček bez buybacku o budoucí výplatu přijdeš a ten, kdo to od tebe odkoupí, může klidně dostat úrok za celý měsíc hned první den po koupi.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od blablon » 08 bře 2017, 00:14

dik cenne info, vse mam s BB, takze na muj euro exit muzu zvesela prodat...

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Joshua » 11 bře 2017, 11:09

Teď jsem taky stahoval z Twina a Swaperu. Vše bez problémů do 2 dní zpátky na účtu. Díky aktuální situaci na obou tržištích jsem komplet vše prodal do několika minut.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od doonio » 11 bře 2017, 18:25

Joshua píše:Teď jsem taky stahoval z Twina a Swaperu. Vše bez problémů do 2 dní zpátky na účtu. Díky aktuální situaci na obou tržištích jsem komplet vše prodal do několika minut.
To jsi jako prodal celé svoje portfolium a stáhl se úplně z Twina?
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Joshua » 11 bře 2017, 18:36

Jj, ale měl jsem tam pouze zkušební vklad. Největší investice mám u P2P platforem na Mintosu a SS. Rozhodl jsem se zmizet z portálů, kde toho mám minimum, abych si zjednodušil správu. Byl to tedy čistě praktický důvod.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů