Twino


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Bubák

Re: investoři

Příspěvek od Bubák » 01 čer 2017, 22:43

Zajímavý postřeh ohledně PG úvěrů - můžou být Defaulted!

Znamená to, že dlužník už neplatí a splátky za něj hradí Twino (nebo nebankovka?). Pro investora to má jediný dopad - takový úvěr nelze prodat na Secondary marketu.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od doonio » 03 čer 2017, 11:44

Ano, o tom se už psalo na různých fórech, já to nepovažuji za nějakou tragédii, je sice trochu průser, že tímto se stává sekundár trochu nelikvidní, holt to člověk musí vysedět...Když se nic neděje, není krize, tak mi to nevadí, bude mě platit Twino 12% po dobu 12/24 měsíců..takový pěkný termíňák :-D

Ale pokud by byla krize a všude tekla krev a já zaboha nemohl prodat PG úvěry i když jsou v DEFAULTU, tak to by mě asi naštvalo, ale nedá se s tím nic dělat, jen snad nekupovat PG úvěry, ale když holt tam jíné tedkomc nejsou(s BB garancí).
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 78
Registrován: 21 říj 2016, 10:45
Reputace: 10

Re: investoři

Příspěvek od kolibrik » 05 čer 2017, 14:04

Pro ty co jeste nad Twinem nezlomili hul, se da na trhu sehnat spousta uveru. Jelikoz dochazi (dle meho nazoru) k masovym vyprodejum. Ty lepsi prilezitosti (12+) se samozrejme dlouho neohreji.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 05 čer 2017, 14:53

No a víme jistě, že u defaultovaných půjček s PG nemůže investor o peníze přijít? Chtěl bych vidět někde napsáno, že Twino bude investorovi plati i když se jim protředky z defaultu nepovede obnovit a ne jen do doby, kdy na tohle dojde. Já radši PG nekupuju. Prodal jsem je všechny v moment, kdy jsem viděl první defaulty.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od doonio » 05 čer 2017, 22:36

kolibrik píše:Pro ty co jeste nad Twinem nezlomili hul, se da na trhu sehnat spousta uveru. Jelikoz dochazi (dle meho nazoru) k masovym vyprodejum. Ty lepsi prilezitosti (12+) se samozrejme dlouho neohreji.
Tak já ti nevím, ale jediné co vidím už asi týden jsou 12% gruzínský DELAYED půjčky s PG, který pomale směřují jak Saraph do defaultu a z tama už se nevyhrabeš do splatnosti. Nebo máš nějaký aktualizovaný čas, kdy to tam sype TWINO ve velkém, mě už ani AI nic nepobere.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

kolibrik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 78
Registrován: 21 říj 2016, 10:45
Reputace: 10

Re: investoři

Příspěvek od kolibrik » 06 čer 2017, 08:36

Zadny cas nemam, je to o stesti. Nesype to tam Twino ale, podle me, (nastvani) lide, kteri se zbavuji celych portfolii. No a s temi gruzinskymi PG 12, se tam objevi i BB 13 atd. Ty samozrejme rychle zmizi a zustane jen odpad, ktery tam pak visi a je vypada to, ze tam nic jineho neni. Za vcerejsek se me podarilo zainvestovat 1 200 eur, puvodne jsem je chtel stahnout, ale nejspis jeste mesic pockam nez me je vykoupi a pak to cele zlikviduji take.

Bubák

Re: investoři

Příspěvek od Bubák » 22 črc 2017, 08:55

Ahoj lidi,

jste ještě někdo na Twinu? Já vždy pár dnů před blížícím se defaultem rozprodám delayed PG a nakupím jiné o něco méně delayed PG a zatím mi to nějak prochází, takže zůstávám. Máte případně tip na jinou podobnou platformu s garancí odkupu jako náhradu? Kromě Mintosu, tam už jsem...

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 22 črc 2017, 09:31

Bubák píše:Ahoj lidi,

jste ještě někdo na Twinu? Já vždy pár dnů před blížícím se defaultem rozprodám delayed PG a nakupím jiné o něco méně delayed PG a zatím mi to nějak prochází, takže zůstávám. Máte případně tip na jinou podobnou platformu s garancí odkupu jako náhradu? Kromě Mintosu, tam už jsem...
Ahoj, zatím ještě tam jsem. Kupuji všechno (delayed, extended) s normálním buybackem buď od 12 % nebo pak 10 % do 3 měsíců, ale většinou v v mailu vidím, že mi tam na konci dne zůstává viset kolem 70-100€ nezainvestovaných.

Co se tipů týče, současně jsem na Mintosu, tady, Lendy a nově i FundingSecure. Na FS se mi ještě nepovedlo zainvestovat celý můj první vklad, ale určitě to tam vypadá lépe než na Twinu. Jestli ještě nejsi na Lendy, asi bych jej priorizoval před FS.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od doonio » 23 črc 2017, 08:34

Bubák píše:Ahoj lidi,

jste ještě někdo na Twinu? Já vždy pár dnů před blížícím se defaultem rozprodám delayed PG a nakupím jiné o něco méně delayed PG a zatím mi to nějak prochází, takže zůstávám. Máte případně tip na jinou podobnou platformu s garancí odkupu jako náhradu? Kromě Mintosu, tam už jsem...
Mě přijde, že lidé zbytečně panikaří, na Twinu jsem stále. Je jen velká poptávka, Já se snažím investovat taky do BB s 12%, ty jsou fuč v rámci minut. Některé PG 12% taky někdy vezmu a když mám během měsíce čas tak ty DELAYED víc jak měsíc, taky šupnu na prodej. Jinak těch platforem je tady jak hub, stačí si jen vybrat... Viventor, Robocash,FundingSecure,Moneything, Lendy,LinkedFinance,FellowFinance,... Jako ona je diverzifikace krásná věc, ale pokud mě to sežere Xhodin týdně, a není to můj hlavní příjem, tak už mě to přestává bavit. Na druhou stranu, jak již bylo řečeno, pokud přijde nějaka recese, tak většina těch menších P2P půjde ke dnu a Mintos,Lendy,Twino...no sám jsem zvědav jak se s tím popasují.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

vyvar z ovaru

Re: investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 26 črc 2017, 10:31

Dnes mi dobehly posledni pujcky, takze jsem se komplet z Twina stahl. Jedine co tam zbylo je asi 100 E v deafultech.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od doonio » 27 zář 2017, 20:07

Nemáte tušení co je to write-off?
Jedná se o vykoupené půjčky bez BB garance, půjčka má splatnost třeba do konce roku 2018,splácena je opožděně "paid with delay" už pár měsíců(ale nebyla DEFAULTED) ale ted je fully recovered, až do konce splatnosti. Jistina je vrácena, ale žádný úrok jsem nedostal, místo toho jsou tam nějaké čachry s "write-off" a "Loss on write off", kde se to vynuluje nějak.
mt1.png
mt1.png (13.98 KiB) Zobrazeno 12903 x
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Finlord » 28 zář 2017, 12:15

doonio píše:Nemáte tušení co je to write-off?
Jedná se o vykoupené půjčky bez BB garance, půjčka má splatnost třeba do konce roku 2018,splácena je opožděně "paid with delay" už pár měsíců(ale nebyla DEFAULTED) ale ted je fully recovered, až do konce splatnosti. Jistina je vrácena, ale žádný úrok jsem nedostal, místo toho jsou tam nějaké čachry s "write-off" a "Loss on write off", kde se to vynuluje nějak.
mt1.png
Hezký den, write-off je odepsání nesplácené pohledávky. Twino dělá u úvěrů účetně write-off postupně dle délky nesplácení. Pokud ale dlužník peníze splatí, tak se ten write-off musí vrátit zpátky fo účetnictví Twino i na účet investora. Ten zápis je tedy v pořádku. Horší je, že o tom postupném write-off investoři nevědí a nikde v administrativě se to neukazuje. Pokud by dlužník nic nesplatil, tak by se ta prodlená půjčka odepsala celá a hodnota portfolia by se skokově snížila. Nicméně takto to dělá většina P2P platforem.
Divný je, že z půjčky jste nedostal úrok. Úrok by se měl akumulovat i u půjček, které jsou v prodlení. Možná zkuste počkat do konce měsíce, jestli se tam nepřipíše buď úrok za zpoždění nebo nějaký poplatek.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od doonio » 28 zář 2017, 13:42

Ohh, děkuji... už jsem vznesl dotaz na podporu a jediné co zatím vím, je že oni min. týden prodali v nějaké aukci všechny "DEFAULT" půjčky po splatností 120dní. S tím že, většinou půjčku prodali né za 100%, ale prý nějakých 90% jistiny (což je podle paní ze supportu, úžasný výsledek). A těch 10% je prý to write-off částka. Otázkou je jak je to s těmi úroky, já jsem samozřejmě rád že jsem dostal zpět i těch 90% jistiny,ale po roce investování. Příspěvek upravím jakmile se dovím kompletní informace.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

gor

Re: investoři

Příspěvek od gor » 16 říj 2017, 09:40

BTW, kdybyste někdo chtěl měnit "withdrawal account" na Twinu, při převodu z toho účtu napište do avíza "Change bank account, investor No. XXXXXX"

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 23 říj 2017, 12:38

Něco málo se s těmi defaultnutými PG půjčkami děje, což je dobré znamení. Pro představu - měl jsem v defaultu „jen“ nějakých 28 euro, než jsem si toho všiml a všech se zbavil.
pg.png
pg.png (7.41 KiB) Zobrazeno 12667 x

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od Saraph » 31 říj 2017, 23:07

Zpráva z Twina:
We are experiencing technical difficulties, but our engineering team is currently working on restoring the service.
We expect the service to be back online either tonight or tomorrow morning.
Our sincerest apologies for the inconvenience.

Bubák

Re: investoři

Příspěvek od Bubák » 02 lis 2017, 16:08

Ahojte,

po jaké době jsou A/B/C loany defauled (tj. neprodejné na secondary marketu)? Měl jsem zažitých 30 dnů, ale loan https://www.twino.eu/en/profile/investo ... ion/418376 to vyvrací...

26.08.2017 ... Paid with delay
26.09.2017... Delayed
26.10.2017 ... Delayed

adm
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 45
Registrován: 06 bře 2017, 10:15
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: investoři

Příspěvek od adm » 12 pro 2017, 12:16

tak twino meni obchodni podminky poslalo mi odkaz na 12 strankove pdf, kdyz jsem jim napsal aby udelali aspon nejakou deltu , ze je to normalni tak men poslali slusne d...e

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - investoři

Příspěvek od doonio » 17 bře 2018, 15:31

Twino min. týden konečně uveřejnilo finanční výsledky za rok 2016. Je až s podivem co jim trvalo tak dlouho. Sám trochu fušuju do účetnictví, takže vím že firmy musí dělat uzávěrky hned po novém roce. Jsou to jen matematické operace, sečíst čísla na různých účtech a tradá...

Kompletní dokument je ke stáhnutí v angličtině zde:
https://www.twino.eu/files/Twino_FS_201 ... ned-en.pdf

Nejzajímavější pasáž je zřejmě tato:
mt1.png
mt1.png (44.79 KiB) Zobrazeno 11261 x
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2017, 10:10
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Twino - investoři

Příspěvek od Bubák » 09 dub 2018, 15:03

A co tato pasáž pro lidi bez fušování do účta znamená? Sice jsou ve ztrátě, ale vzhledem k tržbám ne až tak moc. Až se odepíše vývoj IS, tak by se mohli snadno dostat do zisku... Nebo to vidím uplně bblbě? :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů