Viventor


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od doonio » 12 bře 2017, 09:09

zajdi si na "svuj" financak pozadej vystaveni danoveho domicilu automaticky ti to daji v cz a aj jazyku stoji to 100CZK a vydaji ti do 3- 5 dni podle toho jak jsou busy
Je to složitější než myslíš, nebo jsi si to už zařídil..Já na tom finančáku byl. Vilma z Viventoru mi řekla že musím mít 2 formáláře, jeden pro Švedsko a druhý pro Španělsko, nejde to spojit dohromady, tzn. poplatek je 200kč, plus docela obíhačky, neudělají ti to na počkání, musíš se objednat a potom si tě pozvou k nějakému pohovoru a budou se tě ptát na co to potřebuješ, potom se prý poradí a jestli neshledají nějakou levárnu, tak to teprve potom vystaví. No prostě je to s finančákem aspoň na týden, neli dva. A jelikož mě Viventor pije trochu krev jak je tam stále nedostatek půjček a na vydělaných úrocích tam mám asi jen pár desítek EUR,nechce se mě zase dávat 200CZK navíc. To si to asi nechám zdanit španělskou/švédskou daní a bude hotovo. Toť moje zkušenost s finančákem a jak to budu dělat já :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od adventura » 12 bře 2017, 11:06

doonio píše:
zajdi si na "svuj" financak pozadej vystaveni danoveho domicilu automaticky ti to daji v cz a aj jazyku stoji to 100CZK a vydaji ti do 3- 5 dni podle toho jak jsou busy
Je to složitější než myslíš, nebo jsi si to už zařídil..Já na tom finančáku byl. Vilma z Viventoru mi řekla že musím mít 2 formáláře, jeden pro Švedsko a druhý pro Španělsko, nejde to spojit dohromady, tzn. poplatek je 200kč, plus docela obíhačky, neudělají ti to na počkání, musíš se objednat a potom si tě pozvou k nějakému pohovoru a budou se tě ptát na co to potřebuješ, potom se prý poradí a jestli neshledají nějakou levárnu, tak to teprve potom vystaví. No prostě je to s finančákem aspoň na týden, neli dva. A jelikož mě Viventor pije trochu krev jak je tam stále nedostatek půjček a na vydělaných úrocích tam mám asi jen pár desítek EUR,nechce se mě zase dávat 200CZK navíc. To si to asi nechám zdanit španělskou/švédskou daní a bude hotovo. Toť moje zkušenost s finančákem a jak to budu dělat já :-D
ja jsem daval zadost, kterou jsem si sam sepsal, v podatelne pisemne, kde jsem jenom uvedl, ktere staty chci a ze to potvrzeni chci poslat postou a pak na zadost nalepit kolky, ktery se daji koupit v pokladne nebo na poste

vis kolik je dan ve svedsku a ve spanelsku resp. je lepsi si to nechat danit nebo zaplatit dve stovky a mit klid?
to povtrzeni chteji treba i na viainvest (pro spanelsko), tak by to slo pouzit i tam a oproti viventoru maji 12pa s BB a pujcek hromadu na PM

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od doonio » 05 čer 2017, 22:40

Tak já už to tu zabalil, peníze mi tam leželi tak měsíc bez zainvestování, na primáru mtrvo, na sekundáru cca 25000 půjček, který měli premium od 3-20%, nový půjčky nikde. tak jsem napsal drahé Vilmě že vybrat a že sem holt smířen s švedskou/španělskou sazbou daně, že jí žádný formulář vyplnovat nebudu, ať mě zkásne jejich DPH a k mému překvapení už od toho asi upustili, jen jsem jí řekl moje číslo IBAN, a tradá za 2 dny peníze na účtě...uff, takže tuhle kapitolu mám za sebou, zkušenost dobrá, ale zavíráme "Viventor" krám a jdeme jinam. Přeji good luck všem co jsou v pozicích.
vis kolik je dan ve svedsku a ve spanelsku resp. je lepsi si to nechat danit nebo zaplatit dve stovky a mit klid?
Jelikož jsem na úrocích vydělal asi 400Kc, protože jsem tam nechtěl dávat moc peněz, jsem jim moc nevěřil že to rozjedou ve vetším měřítku, tak mě bylo líto dávat 50% vydřených úroku finančáku. Naštěstí mě to minulo.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Havlos
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 64
Registrován: 08 led 2017, 23:46
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor.com

Příspěvek od Havlos » 24 čer 2019, 20:10

Ahoj invenstujete někdo na teto platformě ? je tam celkem dost společností co přestaly dávat pujčky na mintos ? Aforti , Getsbucks , Kviku

Uživatelský avatar
pager
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 424
Registrován: 21 črc 2019, 21:31
Reputace: 395
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor.com

Příspěvek od pager » 21 črc 2019, 21:33

Co ti blbouni na viventor ted delaji? Fakt je mozne, ze si nechali expirovat domenu? A nebo exit scam?

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor.com

Příspěvek od adventura » 21 črc 2019, 21:48

pager píše:
21 črc 2019, 21:33
Co ti blbouni na viventor ted delaji? Fakt je mozne, ze si nechali expirovat domenu? A nebo exit scam?
z jejich FB

We are currently experiencing minor technical difficulties with our website and some users might not reach it at the moment. We are working on it and will let you know once the issue is resolved.

nahodou jsem vygooglil i adresu
https://www.viventor-home.com/landing-home
a stranky vypadaji podobne jako viventoru, mozna nejaky phishing

Uživatelský avatar
pager
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 424
Registrován: 21 črc 2019, 21:31
Reputace: 395
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor.com

Příspěvek od pager » 21 črc 2019, 21:55

Ano tu druhou domenu jsem taky nasel, je to nejaky novy projekt, ktery jeste neoznamili, asi budou fusovat do hypotek nebo neco ve stylu Estateguru.

To ale porad neresi to, ze maji nejakou svoji domenu (v podstate jedinou, protoze treba viventor.lv nemaji) a vazne si ji nechali vyexpirovat. Firma, pres kterou melo protect pres $80M v pujckach. A nazvou to minor technical difficulties. Neuveritelne.

Uživatelský avatar
pager
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 424
Registrován: 21 črc 2019, 21:31
Reputace: 395
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor.com

Příspěvek od pager » 21 črc 2019, 21:58

Obrázek

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor.com

Příspěvek od adventura » 21 črc 2019, 22:11

domenu rychle koupit a pak prodat :)

ale uz to udelali, tak holt priste (posledni update pred par minutama)
https://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?ac ... n=toolpage

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor.com

Příspěvek od jejinka » 05 úno 2020, 00:44

Ta zajímavější část emailového newsletteru
Dear Investors,

Despite recent difficult P2P market conditions we are working hard to build strong relationships with our community members across the world by continuously improving the user experience, being a good technological vehicle for earning money and providing new possibilities to invest in different countries. At ViVentor, we are receiving a lot of questions from investors about our performance and financial stability. Being a trust-worthy partner for our stakeholders, ViVentor has increased its’ financial capital from EUR 2,800 to EUR 1,300,000, and later on this week will publish the statement to provide investors with information about the company’s performance and future development activities.

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor.com

Příspěvek od Nikituska » 05 úno 2020, 10:11

Finanční rozvaha platformy není zas až tak zásadní. Jakmile je IT systém hotový, tak už vlastně jen převážně sedí a čekají na provizi. Zásadní je pořád finanční stav posyktovatelů. U akcií vás taky na první místě nezajímá kondice Fia, Buzovního paláce, NYSE a dalčích.

...pokud by na sebe vzali BBG, tak by to byla jiná písnička, ale u Aforti se ukázalo, že to nehrozí ani pro získání kladných bodů :)

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor.com

Příspěvek od jejinka » 05 úno 2020, 11:55

Pro mě jsou tedy finance platformy stejně důležité jako poskytovatelů. Já opravdu nejsem schopná zajistit, aby mi nějaký lichvář z Kazachstánu/Vietnamu/Indonésie atd, který se na platformě financuje skrze další dvě dceřiné firmy registrované na Bermudách a Kypru, splatil závazky. Podle mého je naivní si myslet, že se prostě stanoví likvidátor, který se postará o hladké plnění povinností platformy.

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor

Příspěvek od Nikituska » 30 bře 2020, 09:42

Bacha na Viventor, přesně před týdnem jsem zadala výběr a doteď nedorazil. Obvykle to trvalo 0 - 1 dnů. Podpora odpověděla, že to je něco jako Pending payments, takže očividně doteď výběry posílali z peněz, co měli zrovna na účtě, tedy ne z těch, které reáně pocházely z konkrétních půjček každého investora!
:arrow: Ponzi alet...

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor

Příspěvek od lukipeer » 30 bře 2020, 10:21

Z Viventoru se mi podařilo stáhnout během března 3/4 prostředků prodejem na sekundáru se slevou. Poslední výběr z 20.3. mi přišel 25.3. Na ten poslední z 25.3. taky čekám. Na dotaz mi odpověděli toto:
"Usually, it takes up to 3 working days to process withdrawals, but these days some delays might happen because we have to receive the actual bank repayment from the Loan Originators. The reason for the delay is that previously, in situations when a Loan Originator indicated that the borrower has made the payment and we knew that our partner (Loan Originator) will transfer the payment in the next few days, we usually credited investor accounts even though we had not yet received borrower repayments from the Loan Originator in ViVentor's bank account. This means that sometimes we have credited our partners in order to satisfy our investors, and in most cases, this does not cause any issue. Having in mind the recent global situation, we have to receive the actual bank repayment from the Loan Originators in order to process the payment to the investors. We have informed all our Loan Originators they should pay more attention to the importance of settlements."

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor

Příspěvek od jejinka » 30 bře 2020, 10:59

Prostě si zavedli PP jako Mintos.

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor

Příspěvek od Nikituska » 30 bře 2020, 12:00

Update: Výběr zadaný minulý týden v pondělí právě dorazil...

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor

Příspěvek od adventura » 30 bře 2020, 15:22

Nikituska píše:
30 bře 2020, 12:00
Update: Výběr zadaný minulý týden v pondělí právě dorazil...
na telegramu lidi taky pisou, ze uz jim zacly platby chodit

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor

Příspěvek od Nikituska » 11 dub 2020, 13:21

Nepsal jste někdo na support, jestli jsou Funds in transit nějak úročeny a časově ohraničeny?

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor

Příspěvek od Nikituska » 15 dub 2020, 12:08

Viventor se šikovně vypořádal s prevencí výběrů - od 2. 4. mi nepřišlo do "Funds available" vůbec nic, úplně všechno padá do "Funds in transit", takže si nemůžu stěžovat na prodlevy při výběrech - nemám co vybírat :)

Mám jen Moment Credit (Lithuania) a Kviku (Russian Federation) a podle platební/přeposílací morálky to vypadá, že v daných státech přišlo o příjem 100 % obyvatelstva :)

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Viventor

Příspěvek od Nikituska » 09 zář 2020, 08:56

Přidám další info z Viventoru. Včera přiznali, že od doby svého vzniku blbě počítali Late payments fees. Místo z dlužné splátky to bylo z celé jistiny. Vyřešili to odečtením z investorských účtů. Popravdě mi bylo vždycky divné, že z Late payment fees mám skoro stejné výnosy jako z řádných úroků :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 5 hostů