Investoři

.
web: www.zlutymeloun.cz
JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvekod JPT » 19 pro 2016, 10:32

Už jste někdo podepsal tu novou smlouvu pro investování do českých půjček ? Četli jste ji i s podmínkama ? Líbily se Vám všechny ? Nebo prostě co na to říkáte ?

sollar
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sollar » 20 pro 2016, 22:12

Zatím jsem tam neshledal nic závažného (opět nikdo za nic neručí) ,ale budu si jí muset párkrát přečíst. Jen bych zde chtěl uvést , co ta zápůjčka je...a Zonky ,ať jde někam s participací ,tohle má hlavu a patu.
Zápůjčka je typ závazku, který vznikne na základě uzavření smlouvy o zapůjčení zastupitelné věci. Díky ní zapůjčitel přenechá vydlužiteli určité množství věcí určených druhově, zejména peníze, a vydlužitel se je zaváže po uplynutí dohodnuté doby vrátit, případně zaplatit navíc i stanovené úroky (při nepeněžité zápůjčce stále věci stejného druhu, ale v přiměřeně větším množství nebo lepší jakosti). Právně je zápůjčka jako typová smlouva upravena v § 2390-2394 občanského zákoníku.

Zapůjčiteli tak vznikne pohledávka za vydlužitelem a tomu zase dluh vůči zapůjčiteli. V případě zapůjčení peněz se půjčená suma nazývá jistina a dohodnuté úroky jsou pak její příslušenství.

Budu se muset zeptat podpory na daně.... Hmmm

Zdroj Wiki: https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1p%C5%AFj%C4%8Dka

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JPT » 21 pro 2016, 07:27

Na daně jsem se ptal hned na začátku, když jsem študoval web. Na SK tam mají o daních, ale na CZ ne. Prej to dodělají až to bude aktuální. Daně by mě taky zajímaly. Zatim jsem nedanil. Začal jsem s P2P někdy v březnu.

V těch termínech se moc nevyznám. Já myslel, že prostě teď se půjčce říká zápujčka :-)

Jinak Zonky má Jinou částku
„Jiná částka“ znamená ve vztahu ke konkrétní Participaci, jež má být zrušena, částku, kterou Společnost určí dle svého volného uvážení (s přihlédnutím k hodnotě příslušného Úvěru, ke kterému se Participace vztahuje) jako tržní hodnotu příslušné Participace bezprostředně před jejím zrušením.

Jako píšou s přihlédnutím, ale určí si to sami. Žádná třetí osoba. Takže nemusí vyplatit nic.

Meloun má Vypořádací částku
Vypořádací částka je částka peněžních prostředků, na kterou vznikne Investorovi nárok v souvislosti s jeho
Účasti na zápůjčce v případě, že dojde k ukončení Účasti v souladu s ustanovením bodu 7.3 VOP. Vypořádací
částka bude vyplacena ve výši dosud nevyplacených Podílu na splátkách jistiny;

Co se mi moc nelíbí nebo si nejsem jistý co to znamená je toto:

10. Investor je dále srozuměn a souhlasí s tím, že Účast na zápůjčce je ukončena v případě, že uplyne doba pěti (5)
let od data splatnosti poslední splátky zápůjčky dle Smlouvy o zápůjčce, či doba pěti (5) let od data zesplatnění
zápůjčky. Investor výslovně souhlasí s tím, že společnost iService není po uplynutí lhůt uvedených v předchozí
větě povinna činit jakékoliv kroky k vymáhaní dlužných částek za Dlužníkem. Pokud však společnost iService
přijme jakékoliv plnění vztahující se k Účasti po uplynutí doby pěti (5) let, vyplatí společnost iService Investorovi
odpovídající částku plynoucí z přijetí tohoto plnění.

1.7 je srozuměn s tím, že společnost iService neručí Investorovi za dobytnost pohledávek ze Smlouvy o zápůjčce
za dlužníkem a že společnost iService žádným způsobem neodpovídá za splnění povinností dlužníka
vyplývajících ze Smlouvy o zápůjčce. Investor je dále srozuměn s tím, že s nabytím Účasti na zápůjčce pro
dlužníka, kterého si Investor vybral na základě svého svobodného rozhodnutí je spojeno riziko, že zápůjčka
bude splacena pouze z části nebo nebude splacena vůbec. Investor dále bere na vědomí, že rating dlužníků
uveden na Internetovém portále je určován pouze z veřejně přístupných informačních zdrojů a informací
poskytnutých dlužníkem jako orientační pomůcka a společnost iService neodpovídá za případy, pokud
poskytnuté nebo dostupné informace nejsou pravdivé či úplné.

Nevím co jsou veřejně přístupné informace. Jen to co neni na webu pod heslem ? Nebo i placená databáze vyžadující přihlášení ?

4. Smluvní strany prohlašují, že na sebe přebírají riziko nebezpečí změny okolností, tj. žádná ze Smluvních stran
není oprávněna domáhat se obnovení jednání o Smlouvě v případě podstatné změny okolností v souladu s
ustanoveními § 1765 a §1766 Občanského zákoníku.

§ 1765
(1) Dojde-li ke změně okolností tak podstatné, že změna založí v právech a povinnostech stran zvlášť hrubý nepoměr znevýhodněním jedné z nich buď neúměrným zvýšením nákladů plnění, anebo neúměrným snížením hodnoty předmětu plnění, má dotčená strana právo domáhat se vůči druhé straně obnovení jednání o smlouvě, prokáže-li, že změnu nemohla rozumně předpokládat ani ovlivnit a že skutečnost nastala až po uzavření smlouvy, anebo se dotčené straně stala až po uzavření smlouvy známou. Uplatnění tohoto práva neopravňuje dotčenou stranu, aby odložila plnění.

Toto taky nevím jaký to bude mít dopad při těch nenadálých okolnostech. Např. že budu muset platit třeba 10x větší poplatky nebo, že mi budou vyplácet od dlužníků jen polovinu toho co jim budou oni posílat a já s tím v už probíhajících půjčkách nic neudělám ?

10.4.2. riziko vymáhání – společnost iService je oprávněna vymáhat dlužné částky v souladu s bodem 9. VOP, tj.
dle vlastního uvážení a svých odborných zkušeností volí způsob vymáhání, přičemž není vázáná žádnými
pokyny nebo doporučeními Investora. Společnost iService není povinna vymáhat dlužné částky soudní
cestou či prostřednictvím exekučního nebo insolvenčního řízení
;

Takže budou dělat jen BUBUBU a když to nepomůže tak smola ? Aby z toho pak nebylo druhé Benefi, když se dlužníci dozví, že na Melounu se nevymáhá.

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blablon » 22 led 2017, 18:39

JPT píše: Aby z toho pak nebylo druhé Benefi, když se dlužníci dozví, že na Melounu se nevymáhá.

na benefi se ale vymaha, aspon u mych zesplatnenych ano, penize naskakuji... samozrejme uvidim casem jak dlouho a kolik 8-)

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JPT » 23 led 2017, 17:51

To bylo myšleno tak, že když dlužníci zjistí, že se tam nevymáhá, tak se tam nahrnou a nebudou splácet a bude to platforma o ničem jako Benefi.

Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 25 led 2017, 15:28

O P2P půjčkách a fintech píši na hoopoo.cz

marek

Příspěvekod marek » 25 úno 2017, 15:27

Took ktory Vám možno pomôže pri investovaní na Zltom Melone http://www.p2pinvest.sk/

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JPT » 20 říj 2017, 17:11

Žlutý meloun přidal na stránce statistiky novou tabulku.

Žlutý meloun - Vývoj portfolia po letech.jpg
Žlutý meloun - Vývoj portfolia po letech.jpg (148.56 KiB) Zobrazeno 129 x

Zpět na „Žlutý meloun“