bondster.com

.
web: www.bondster.cz
ozana
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvekod ozana » 27 říj 2017, 20:01

Ptal jsem se jich, proč mám u jedné půjčky Dobu investice -5 dní a není ve stavu Po splatnosti. Odpověď:

Vážený pane XXX,

každou středu nahráváme splátky za předešlý týden, do té doby není u půjček označován aktuální stav k poslední splátce (splácená - po splatnosti). Před chvílí jsem report od ACEMA se splátkami nahrál a již je vidět stav splácení u této půjčky "Po splatnosti". Věříme, že se poslední platba ze strany dlužníka objeví v budoucím týdnu, jelikož 20. byl páteční termín a splátky hrazené tento týden budeme nahrávat zas příští středu.

S přáním pěkného dne

Michäel März | BONDSTER Marketplace s.r.o.

ozana
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ozana » 27 říj 2017, 20:05

Bondster - aktuální stav splátek v prodlení (k 27.10.2017)

https://lookaside.fbsbx.com/file/Bondst ... YZ_mPaPSoM

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zbynhu » 31 říj 2017, 21:08

Já jsem na tom ke konci měsíce se splatností takto:

Obrázek

Splácené prohrávají 7:8, to není moc dobrá bilance:/

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ch4 » 31 říj 2017, 21:38

zbynhu píše:Já jsem na tom ke konci měsíce se splatností takto:

Splácené prohrávají 7:8, to není moc dobrá bilance:/

Dokud je vetsina ve zpozdeni 1-14 dnu, tak se to da, bohuzel hodne podnikatelu moc na dochvilnost neda a nekdy umyslne plati pozdeji.

Ja jsem ted cca 27:15. A z tech 15, dve 15-30 dnu po, zbytek min.

Zatim neni duvod k panice.

ozana
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ozana » 01 lis 2017, 12:56

Vzhledem k tomu, že "ve středu nahráváme splátky za předešlý týden" je ta statistika po splatnosti podle větru (zcela neaktuální).
Dnes odpoledne budeme vědět, kdo (ne)zaplatil splátku minulý týden, ale nebudeme vědět jestli to nezaplatil včera nebo předevčírem...
Naposledy upravil(a) ozana dne 02 lis 2017, 19:32, celkem upraveno 2 x.

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zbynhu » 01 lis 2017, 13:20

ozana píše:Vzhledem k tomu, že "ve středu nahráváme splátky za předešlý týden" je ta statistika po splatnosti pole větru (zcela neaktuální).
Dnes odpoledne budeme vědět ,kdo (ne)zaplatil splátku minulý týden, ale nebudeme vědět jestli to nezaplatil včera nebo předevčírem...

Dle mého je úplně jedno, jestli je statistika ze včera nebo z dneška.
Nahrávat mohou kdy chtějí, ale stejně tak jako nahrají a doplní opožděně splacené půjčky, tak mohou vyskočit nové, které měli splatnost klidně ve čtvrtek po minulém nahrání a včera již byly technicky po splatnosti.
Jde o orientační počty.

Jinak souhlasím s ch4, že po splatnosti do 14 dní zase tolik neznamená, snad to tedy nevyskočí na vyšší prodlení.

Airbus
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Airbus » 03 lis 2017, 07:45

zbynhu píše:
ozana píše:Vzhledem k tomu, že "ve středu nahráváme splátky za předešlý týden" je ta statistika po splatnosti pole větru (zcela neaktuální).
Dnes odpoledne budeme vědět ,kdo (ne)zaplatil splátku minulý týden, ale nebudeme vědět jestli to nezaplatil včera nebo předevčírem...

Dle mého je úplně jedno, jestli je statistika ze včera nebo z dneška.
Nahrávat mohou kdy chtějí, ale stejně tak jako nahrají a doplní opožděně splacené půjčky, tak mohou vyskočit nové, které měli splatnost klidně ve čtvrtek po minulém nahrání a včera již byly technicky po splatnosti.
Jde o orientační počty.

Jinak souhlasím s ch4, že po splatnosti do 14 dní zase tolik neznamená, snad to tedy nevyskočí na vyšší prodlení.

Nemá náhodou většina splatnost půjček 20. v měsíci?

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zbynhu » 03 lis 2017, 09:48

Airbus píše:Nemá náhodou většina splatnost půjček 20. v měsíci?

Máš pravdu, prošel jsem to a většina půjček má splatnost vždy 20. Takže to samozřejmě přehled výrazně ovlivní.

Joshua
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 13 lis 2017, 20:46

Hezký den, nedávno jsem se také dostal k osahání platformy Bondster. Pro ty, kteří si chtějí v záplavě portálů udělat přehled, jsem se pokusil shrnout to podstatné do jedné recenze.

Bondster recenze - dojmy z českého P2B portálu
O P2P půjčkách a fintech píši na hoopoo.cz

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 16 lis 2017, 18:08

Joshua píše:Hezký den, nedávno jsem se také dostal k osahání platformy Bondster. Pro ty, kteří si chtějí v záplavě portálů udělat přehled, jsem se pokusil shrnout to podstatné do jedné recenze.

Bondster recenze - dojmy z českého P2B portálu

Tak jsem to přečetl (jsem tedy i trochu očumoval přímo na webovkách bondsteru), a zeptal bych se, jestli ta podmínka "do 14 dní po splatnosti" platí i pro "Garanci likvidity"? (Mimochodem na tohle jsem zatím na webovkách vůbec nenarazil.)

Nabízejí se tam i nějaké krátkodobé půjčky? Bez registrace se tam nejde nikam proklikat, a info o vystoupení z investice je taky k prdu, když člověk neví poplatek...

Joshua
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 16 lis 2017, 18:17

Mno, taky jsem to tam nemohl dohledat. Recenzi jsem poslal na zkorigování do Bondsteru, abych se nedopustil nějaké chyby a tohle mi připsali jako poznámku do textu. U garance likvidity si nejsem jistý, jestli to platí či nikoliv, ale spíš bych si tipl že ne.

Poplatek je většinou 1-2%, narazil jsem na 5%, ale to byl ojedinělý případ. Úvěry do 12 měsíců jsou tam aktuálně dva. Zasílám skrze zprávu stav tržiště pro lepší přestavu.
O P2P půjčkách a fintech píši na hoopoo.cz

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ch4 » 16 lis 2017, 22:15

Jan píše:
Joshua píše:
Nabízejí se tam i nějaké krátkodobé půjčky? Bez registrace se tam nejde nikam proklikat, a info o vystoupení z investice je taky k prdu, když člověk neví poplatek...

Na kratkodobe pujcky tam moc nenarazis (pokud hledas 30-60 dni jako Mintos, RoboCash, ViaInvest, ...). Vetsina je ted 50+ mesicu, a tak je dulezita prave GL nebo moznost vystoupeni.

Ja jsem ted asi ve 40 pujckach, prvni jsou jsou za 30-90 dni splatne. Dalsi pak az za 6,8,11 a vice mesicu. Ty kratkodobejsi byly rychle pryc pred par mesici, kdy jsem startoval, tak ted spoleham na moznosti vystoupeni - to si hlidej, spolu s velikosti LTV.

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 28 lis 2017, 15:35

Docela mě zaujaly příspěvky zabývající se Bondsterem v diskuzi u tohoto článku https://winpes.cz/koncim-p2p/ . Otázka je, jestli toto neplatí i pro ostatní P2P. Osobně jsem si myslel, že za to, že je pohledávka právně v pořádku zodpovídá poskytovatel resp. P2P platforma.

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zbynhu » 29 lis 2017, 18:19

Na konci měsíce listopadu výrazné zlepšení platební morálky. Jedinou půjčku nemám po splatnosti.

Obrázek

Zpět na „Bondster“