Bondster - zkušenosti investorů


web: www.bondster.cz
Odpovědět
Mardoby
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2017, 11:50
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od Mardoby » 27 říj 2017, 07:59

Přesně tak. Rovněž jsem se u této společnosti setkal s tím, že splátka byla uhrazena, ale mě na účtu nebyla připsána ani koruna (a to ani po delší době). Kontaktoval jsem podporu prostřednictvím emailu, ale bez reakce. Možná nebude špatné si zde hlídat každou splátku, případně si vše zpětně propočítat.

ozana
Příspěvky: 23
Registrován: 28 led 2017, 12:07
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od ozana » 27 říj 2017, 20:01

Ptal jsem se jich, proč mám u jedné půjčky Dobu investice -5 dní a není ve stavu Po splatnosti. Odpověď:

Vážený pane XXX,

každou středu nahráváme splátky za předešlý týden, do té doby není u půjček označován aktuální stav k poslední splátce (splácená - po splatnosti). Před chvílí jsem report od ACEMA se splátkami nahrál a již je vidět stav splácení u této půjčky "Po splatnosti". Věříme, že se poslední platba ze strany dlužníka objeví v budoucím týdnu, jelikož 20. byl páteční termín a splátky hrazené tento týden budeme nahrávat zas příští středu.

S přáním pěkného dne

Michäel März | BONDSTER Marketplace s.r.o.

ozana
Příspěvky: 23
Registrován: 28 led 2017, 12:07
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od ozana » 27 říj 2017, 20:05

Bondster - aktuální stav splátek v prodlení (k 27.10.2017)

https://lookaside.fbsbx.com/file/Bondst ... YZ_mPaPSoM

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od zbynhu » 31 říj 2017, 21:08

Já jsem na tom ke konci měsíce se splatností takto:

Obrázek

Splácené prohrávají 7:8, to není moc dobrá bilance:/
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od ch4 » 31 říj 2017, 21:38

zbynhu píše:Já jsem na tom ke konci měsíce se splatností takto:

Splácené prohrávají 7:8, to není moc dobrá bilance:/
Dokud je vetsina ve zpozdeni 1-14 dnu, tak se to da, bohuzel hodne podnikatelu moc na dochvilnost neda a nekdy umyslne plati pozdeji.

Ja jsem ted cca 27:15. A z tech 15, dve 15-30 dnu po, zbytek min.

Zatim neni duvod k panice.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

ozana
Příspěvky: 23
Registrován: 28 led 2017, 12:07
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od ozana » 01 lis 2017, 12:56

Vzhledem k tomu, že "ve středu nahráváme splátky za předešlý týden" je ta statistika po splatnosti podle větru (zcela neaktuální).
Dnes odpoledne budeme vědět, kdo (ne)zaplatil splátku minulý týden, ale nebudeme vědět jestli to nezaplatil včera nebo předevčírem...
Naposledy upravil(a) ozana dne 02 lis 2017, 19:32, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od zbynhu » 01 lis 2017, 13:20

ozana píše:Vzhledem k tomu, že "ve středu nahráváme splátky za předešlý týden" je ta statistika po splatnosti pole větru (zcela neaktuální).
Dnes odpoledne budeme vědět ,kdo (ne)zaplatil splátku minulý týden, ale nebudeme vědět jestli to nezaplatil včera nebo předevčírem...
Dle mého je úplně jedno, jestli je statistika ze včera nebo z dneška.
Nahrávat mohou kdy chtějí, ale stejně tak jako nahrají a doplní opožděně splacené půjčky, tak mohou vyskočit nové, které měli splatnost klidně ve čtvrtek po minulém nahrání a včera již byly technicky po splatnosti.
Jde o orientační počty.

Jinak souhlasím s ch4, že po splatnosti do 14 dní zase tolik neznamená, snad to tedy nevyskočí na vyšší prodlení.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Airbus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 89
Registrován: 12 zář 2017, 13:54
Reputace: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od Airbus » 03 lis 2017, 07:45

zbynhu píše:
ozana píše:Vzhledem k tomu, že "ve středu nahráváme splátky za předešlý týden" je ta statistika po splatnosti pole větru (zcela neaktuální).
Dnes odpoledne budeme vědět ,kdo (ne)zaplatil splátku minulý týden, ale nebudeme vědět jestli to nezaplatil včera nebo předevčírem...
Dle mého je úplně jedno, jestli je statistika ze včera nebo z dneška.
Nahrávat mohou kdy chtějí, ale stejně tak jako nahrají a doplní opožděně splacené půjčky, tak mohou vyskočit nové, které měli splatnost klidně ve čtvrtek po minulém nahrání a včera již byly technicky po splatnosti.
Jde o orientační počty.

Jinak souhlasím s ch4, že po splatnosti do 14 dní zase tolik neznamená, snad to tedy nevyskočí na vyšší prodlení.
Nemá náhodou většina splatnost půjček 20. v měsíci?

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od zbynhu » 03 lis 2017, 09:48

Airbus píše: Nemá náhodou většina splatnost půjček 20. v měsíci?
Máš pravdu, prošel jsem to a většina půjček má splatnost vždy 20. Takže to samozřejmě přehled výrazně ovlivní.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od Joshua » 13 lis 2017, 20:46

Hezký den, nedávno jsem se také dostal k osahání platformy Bondster. Pro ty, kteří si chtějí v záplavě portálů udělat přehled, jsem se pokusil shrnout to podstatné do jedné recenze.

Bondster recenze - dojmy z českého P2B portálu

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od Jan » 16 lis 2017, 18:08

Joshua píše:Hezký den, nedávno jsem se také dostal k osahání platformy Bondster. Pro ty, kteří si chtějí v záplavě portálů udělat přehled, jsem se pokusil shrnout to podstatné do jedné recenze.

Bondster recenze - dojmy z českého P2B portálu
Tak jsem to přečetl (jsem tedy i trochu očumoval přímo na webovkách bondsteru), a zeptal bych se, jestli ta podmínka "do 14 dní po splatnosti" platí i pro "Garanci likvidity"? (Mimochodem na tohle jsem zatím na webovkách vůbec nenarazil.)

Nabízejí se tam i nějaké krátkodobé půjčky? Bez registrace se tam nejde nikam proklikat, a info o vystoupení z investice je taky k prdu, když člověk neví poplatek...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od Joshua » 16 lis 2017, 18:17

Mno, taky jsem to tam nemohl dohledat. Recenzi jsem poslal na zkorigování do Bondsteru, abych se nedopustil nějaké chyby a tohle mi připsali jako poznámku do textu. U garance likvidity si nejsem jistý, jestli to platí či nikoliv, ale spíš bych si tipl že ne.

Poplatek je většinou 1-2%, narazil jsem na 5%, ale to byl ojedinělý případ. Úvěry do 12 měsíců jsou tam aktuálně dva. Zasílám skrze zprávu stav tržiště pro lepší přestavu.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od ch4 » 16 lis 2017, 22:15

Jan píše:
Joshua píše:
Nabízejí se tam i nějaké krátkodobé půjčky? Bez registrace se tam nejde nikam proklikat, a info o vystoupení z investice je taky k prdu, když člověk neví poplatek...
Na kratkodobe pujcky tam moc nenarazis (pokud hledas 30-60 dni jako Mintos, RoboCash, ViaInvest, ...). Vetsina je ted 50+ mesicu, a tak je dulezita prave GL nebo moznost vystoupeni.

Ja jsem ted asi ve 40 pujckach, prvni jsou jsou za 30-90 dni splatne. Dalsi pak az za 6,8,11 a vice mesicu. Ty kratkodobejsi byly rychle pryc pred par mesici, kdy jsem startoval, tak ted spoleham na moznosti vystoupeni - to si hlidej, spolu s velikosti LTV.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od Jan » 28 lis 2017, 15:35

Docela mě zaujaly příspěvky zabývající se Bondsterem v diskuzi u tohoto článku https://winpes.cz/koncim-p2p/ . Otázka je, jestli toto neplatí i pro ostatní P2P. Osobně jsem si myslel, že za to, že je pohledávka právně v pořádku zodpovídá poskytovatel resp. P2P platforma.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od zbynhu » 29 lis 2017, 18:19

Na konci měsíce listopadu výrazné zlepšení platební morálky. Jedinou půjčku nemám po splatnosti.

Obrázek
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

yaqwsx
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 65
Registrován: 23 lis 2017, 23:49
Reputace: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od yaqwsx » 16 pro 2017, 11:21

Bondster po včerejším updatu přestal zobrazovat v přehledu půjček délku investice, ale pouze údaj v jakých nejkratších intervalech je možné vystoupit. Očividně je to snaha přimět investory investovat na delší dobu. Za vystoupení se platí poplatek 1%, ale není mi moc ze smluvních podmínek jasné, z čeho se poplatek počítá. Nevíte?

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od zbynhu » 16 pro 2017, 11:53

yaqwsx píše:Bondster po včerejším updatu přestal zobrazovat v přehledu půjček délku investice, ale pouze údaj v jakých nejkratších intervalech je možné vystoupit. Očividně je to snaha přimět investory investovat na delší dobu. Za vystoupení se platí poplatek 1%, ale není mi moc ze smluvních podmínek jasné, z čeho se poplatek počítá. Nevíte?
Logiku by mi dávalo ze zbývající jistiny. Ale vyzkoušené to nemám, ještě jsem z žádné investice nevystupoval.

Jinak update zobrazení se mi značně nelíbí. Je to do jisté míry znepřehlednění a informace, která mě u každé investice zajímá, je složitěji dohledatelná. Nechápu, proč nemohl být uvedený sloupec prostě přidán navíc.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Dotaz

Příspěvek od LuckyLuke » 23 pro 2017, 19:17

Zdravím další investory Bondsteru, chtěl jsem jen vyzkoušet jako to funguje. Poslal jsem si tam 10K. Platí bez prodlení, mám zisk něco přes 200 Kč za 2 měsíce. Mám pocit, že ze začátku bylo více nabídek za vyšší úroky. Dnes je nejvyšší úrok za 11% na podnikatelský úvěr na 20 let, další nabídky 10-10,5%. Investujete zde vyšší částky? Já mám všechny volné peníze k investování v Zonky, řada investorů je přelila sem. Díky za odpověď.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od sebikus » 23 pro 2017, 22:56

Něco málo tam mám, investuji spíš po 1000,-/úvěr
Co je nad 10% a cca 50% LTV je hned pryč. Tento měsíc se tam objevily tuším 3 ks na 13% a většinou do hodiny je to pryč.
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

xxleoxx
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 28
Registrován: 09 pro 2017, 22:48
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od xxleoxx » 24 pro 2017, 21:11

rozjel jsem to na bondsteru cca před měsícem, zatím zkušební vklad, pár opozdilců mám ale asi jen opožděné platby před vánoci, zatím jedu ruční selekci do čeho to šoupnu - očekávaný 9,49%. chytl jsme příjemný bonus 300 CZK za vyplnění dotazníku. Zatím je to docela příjemná platforma, v budoucnu budu pravděpodobně navyšovat vklady.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti