Bondster - zkušenosti investorů


web: www.bondster.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvek od ch4 » 26 pro 2017, 14:30

LuckyLuke píše:Zdravím další investory Bondsteru, chtěl jsem jen vyzkoušet jako to funguje. Poslal jsem si tam 10K. Platí bez prodlení, mám zisk něco přes 200 Kč za 2 měsíce. Mám pocit, že ze začátku bylo více nabídek za vyšší úroky. Dnes je nejvyšší úrok za 11% na podnikatelský úvěr na 20 let, další nabídky 10-10,5%. Investujete zde vyšší částky? Já mám všechny volné peníze k investování v Zonky, řada investorů je přelila sem. Díky za odpověď.
Ahoj, na Bondster uz jsem od zacatku srpna, jsem ve 45 pujckach (5-10 tisic na pujcku), odhadovany vynos 10.34%. Zatim bez problemu. Uvidime az prijdou prvni problemy se splacenim. Momentalne jen reinvestuju uroky, vice investic pridavat v pristich 12M neplanuju, protoze jsem na svem limitu pro tento typ platformy (pujcky podnikatelum) s kratkou historii.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od zbynhu » 29 pro 2017, 20:56

Jak jste na tom se skutečným výnosem?
Mně NAR ukazuje 8,26%, ale skutečnost je podstatně nižší - 5,29%.

Počítáte si někdo výnos k jednotlivým půjčkám? Já to mám zatím jen tak od oka, ale výnos se mi nezdá odpovídající.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od zbynhu » 02 led 2018, 21:04

Stav splácení jednotlivých půjček ke konci roku.

Letos na začátku měsíce mi také Bondster strhl pravidelný poplatek (první 3 měsíce byly free).
Výnos se aktuálně pohybuje pod 5%, což mi přijde vzhledem k riziku neadekvátní. Pozastavuji proto všechny další investice a uvidím další vývoj platformy.
Přílohy
Bondster.jpg
Bondster.jpg (31.31 KiB) Zobrazeno 12254 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od ch4 » 02 led 2018, 21:21

zbynhu píše:Jak jste na tom se skutečným výnosem?
Mně NAR ukazuje 8,26%, ale skutečnost je podstatně nižší - 5,29%.

Počítáte si někdo výnos k jednotlivým půjčkám? Já to mám zatím jen tak od oka, ale výnos se mi nezdá odpovídající.
To me zajima. Mas nejaky jednoduchy zpusob kalkulace, abych to nemuzel delat pujcku po pujcce? Treba porovnani celkove investice a uroku za posledni mesic? Musim to zkouknout, nicmene pocitam, ze u kazde pujcky funguje jinak splatka jistiny vs. urok a pravidelnost splatek, takze to asi bude docela exercise... Jak jsi to pocital ty?
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od zbynhu » 02 led 2018, 21:47

ch4 píše:To me zajima. Mas nejaky jednoduchy zpusob kalkulace, abych to nemuzel delat pujcku po pujcce? Treba porovnani celkove investice a uroku za posledni mesic? Musim to zkouknout, nicmene pocitam, ze u kazde pujcky funguje jinak splatka jistiny vs. urok a pravidelnost splatek, takze to asi bude docela exercise... Jak jsi to pocital ty?
Zatím to mám stále pouze zjednodušený přehled.
Zásadní je, že očekávaná výnosnost ukazovaná po přihlášení je nyní 8,26%.
Pokud se přesunu do přehledu transakcí, tak mi úrokový výnos ukazuje již jen 4,99%.
Informace na hlavní obrazovce tedy bude zjevně bez poplatků a % zohlednění případných zpoždění splátek a defaultů.
Propočet k jednotlivým půjčkám jsem si nedělal, ale v mém excelu, kde mám celkové výpočty (ano, jsou lehce zkreslené nerozinvestovanými prostředky a pohyby na účtu) - mám průměrný výnos 5,01%. A to je oproti očekávané výnosnosti vcelku rozdíl.

Zkusím na to později kouknout detailně, protože máš pravdu, že způsoby splácení jednotlivých poměrů úroků/jistiny bude mazec.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od ch4 » 03 led 2018, 20:41

zbynhu píše: Zásadní je, že očekávaná výnosnost ukazovaná po přihlášení je nyní 8,26%.
Pokud se přesunu do přehledu transakcí, tak mi úrokový výnos ukazuje již jen 4,99%.
Ja mam ocekavany 10,35% a aktualni 8,54%. To uz neni takovy rozdil jako mas ty, nicmene porad je. Docela by me zajimalo co je zatim, zadny jasny duvod nevidim. Poslal jsem jim ted mail s zadosti o vysvetleni.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od zbynhu » 03 led 2018, 21:43

ch4 píše:Ja mam ocekavany 10,35% a aktualni 8,54%. To uz neni takovy rozdil jako mas ty, nicmene porad je. Docela by me zajimalo co je zatim, zadny jasny duvod nevidim. Poslal jsem jim ted mail s zadosti o vysvetleni.
Jsi zlatej :D Já se k tomu né a né dokopat... Dej pak vědět ;)
Btw dnes mi úrokový výnos klesl už na 4,91%...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od sebikus » 04 led 2018, 07:35

nebude to podobně jak u Zonky? Očekávaný výnos vs reálny?
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od adventura » 04 led 2018, 18:51

chytnul vam AI tu dnesni novou pujcu na 13pa, ktera je ted pryc?

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od zbynhu » 04 led 2018, 18:57

blahetal píše:chytnul vam AI tu dnesni novou pujcu na 13pa, ktera je ted pryc?
AI nemám nastavený, ale byl jsem přihlášený nějak po 17:30 a do půjčky bylo možné zainvestovat ručně. Byla plná zhruba z poloviny.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od ch4 » 04 led 2018, 20:13

Odpoved z Bondster:

Očekávaná výnosnost - Vážený průměr vypočítaný na základě objemu držených investic (jistin) a u nich nabízených úrokových sazeb.

Aktuální výnos - Zde se zahrnují pouze výnosy, které jste již obdržel (na rozdíl od očekávaného výnosu) a hodnota představuje reálnou výnosnost přepočtenou v čase (metoda NAR - více například https://www.lendingclub.com/public/lend ... Pop.action). Výnosy za dobu držení jsou přepočítány na roční. Postupem času (čím déle budete držet své investice) bude tato hodnota růst a přibližovat se očekávanému výnosu.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvek od sebikus » 04 led 2018, 21:09

u mě AI taky nestačilo zainvestovat půjčku na 13pa, teda ani nevím že byla. Vyzoblo to 11%, která tam ještě visí.
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od sebikus » 11 led 2018, 07:24

Tak se tam objevily dvě půjčky, jedna za 15% a druhá za 12%. AI úspěšně zainvestovala na těch 15%, ale asi proto, že je tam velká zbývající jistina :D
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od zbynhu » 06 úno 2018, 09:48

Bondster přichází se snad kompletně stejným referral programem jako používá Mintos:)
Přílohy
bondster.jpg
bondster.jpg (41.77 KiB) Zobrazeno 11698 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Možnost investování v EUR

Příspěvek od zbynhu » 13 úno 2018, 07:53

Co říkáte na novinku - možnost investovat na platformě v Eurech? Využijete?
Já sebe ne, nicméně si myslím, že tento krok nemá s českým trhem zase tolik společného, možná chystají expanzi na SK nebo dále do Evropy?
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od sebikus » 13 úno 2018, 09:17

Viděl bych to spíš na provázanost s tím SK, pak možná EU. Přece jenom to jsou sousedi :D
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost investování v EUR

Příspěvek od Joshua » 13 úno 2018, 10:06

zbynhu píše:Co říkáte na novinku - možnost investovat na platformě v Eurech? Využijete?
Já sebe ne, nicméně si myslím, že tento krok nemá s českým trhem zase tolik společného, možná chystají expanzi na SK nebo dále do Evropy?
Kdysi jsem měl rozhovor s Filipem Čermákem. Dovolím si vložit odstavec z článku:

Naše cíle jsou velké. Chceme se stát se jedním z významných hráčů na trhu P2B portálů nejen v ČR, ale i v Evropě. Do konce roku bychom chtěli dosáhnout 7000 registrovaných investorů a kolem 240 mil v investované částce. Zároveň jednáme o rozšíření nabízených půjček o krátkodobé spotřebitelské úvěry, abychom investorům mohli nabídnout širokou škálu investičních příležitostí. V příštím roce plánujeme vstup i na zahraniční trhy a chceme rozšířit nabídku investic o možnost investování v eurech.


Sliby zdá se plní, jen ten růst zatím úplně neodpovídá. V prosinci měli okolo 1500 investorů.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost investování v EUR

Příspěvek od zbynhu » 13 úno 2018, 10:23

Joshua píše: Kdysi jsem měl rozhovor s Filipem Čermákem. Dovolím si vložit odstavec z článku:

Naše cíle jsou velké. Chceme se stát se jedním z významných hráčů na trhu P2B portálů nejen v ČR, ale i v Evropě. Do konce roku bychom chtěli dosáhnout 7000 registrovaných investorů a kolem 240 mil v investované částce. Zároveň jednáme o rozšíření nabízených půjček o krátkodobé spotřebitelské úvěry, abychom investorům mohli nabídnout širokou škálu investičních příležitostí. V příštím roce plánujeme vstup i na zahraniční trhy a chceme rozšířit nabídku investic o možnost investování v eurech.


Sliby zdá se plní, jen ten růst zatím úplně neodpovídá. V prosinci měli okolo 1500 investorů.
Ambice mají teda velké.
Aktuálně se na webu chlubí počty: 2591 investorů, objem půjček 109 597 539 Kč...
Osobně bych uvítal spíše větší nabídku na tržišti a ony zmíněné krátkodobější spotřebitelské úvěry v CZK, ale je dobře, že se něco děje a snaží se to někam posouvat. Snad se brzy dočkáme.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od zbynhu » 29 bře 2018, 09:04

Za posledních 14 dní jsem nezaznamenal snad jedinou nově nahozenou půjčku v CZK.
EUR nesleduji, tak nevím, zda se dělo něco tam. Jen doufám, že rozšíření možností investic do dalších měn (aktuálně EUR) nebude na úkor vyvěšených poptávek v CZK.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Joshua » 03 dub 2018, 11:47

Na platformě Bondster je nový poskytovatel úvěrů - YARIS. Více informací zde: https://bondster.com/cz/poskytovatele#yaris
Přílohy
yaris.PNG
yaris.PNG (12.72 KiB) Zobrazeno 10879 x

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů