Bondster - investoři

.
web: www.bondster.cz
zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: bondster.com

Příspěvekod zbynhu » 29 pro 2017, 20:56

Jak jste na tom se skutečným výnosem?
Mně NAR ukazuje 8,26%, ale skutečnost je podstatně nižší - 5,29%.

Počítáte si někdo výnos k jednotlivým půjčkám? Já to mám zatím jen tak od oka, ale výnos se mi nezdá odpovídající.

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zbynhu » 02 led 2018, 21:04

Stav splácení jednotlivých půjček ke konci roku.

Letos na začátku měsíce mi také Bondster strhl pravidelný poplatek (první 3 měsíce byly free).
Výnos se aktuálně pohybuje pod 5%, což mi přijde vzhledem k riziku neadekvátní. Pozastavuji proto všechny další investice a uvidím další vývoj platformy.
Přílohy
Bondster.jpg
Bondster.jpg (38.02 KiB) Zobrazeno 384 x

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ch4 » 02 led 2018, 21:21

zbynhu píše:Jak jste na tom se skutečným výnosem?
Mně NAR ukazuje 8,26%, ale skutečnost je podstatně nižší - 5,29%.

Počítáte si někdo výnos k jednotlivým půjčkám? Já to mám zatím jen tak od oka, ale výnos se mi nezdá odpovídající.

To me zajima. Mas nejaky jednoduchy zpusob kalkulace, abych to nemuzel delat pujcku po pujcce? Treba porovnani celkove investice a uroku za posledni mesic? Musim to zkouknout, nicmene pocitam, ze u kazde pujcky funguje jinak splatka jistiny vs. urok a pravidelnost splatek, takze to asi bude docela exercise... Jak jsi to pocital ty?

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zbynhu » 02 led 2018, 21:47

ch4 píše:To me zajima. Mas nejaky jednoduchy zpusob kalkulace, abych to nemuzel delat pujcku po pujcce? Treba porovnani celkove investice a uroku za posledni mesic? Musim to zkouknout, nicmene pocitam, ze u kazde pujcky funguje jinak splatka jistiny vs. urok a pravidelnost splatek, takze to asi bude docela exercise... Jak jsi to pocital ty?

Zatím to mám stále pouze zjednodušený přehled.
Zásadní je, že očekávaná výnosnost ukazovaná po přihlášení je nyní 8,26%.
Pokud se přesunu do přehledu transakcí, tak mi úrokový výnos ukazuje již jen 4,99%.
Informace na hlavní obrazovce tedy bude zjevně bez poplatků a % zohlednění případných zpoždění splátek a defaultů.
Propočet k jednotlivým půjčkám jsem si nedělal, ale v mém excelu, kde mám celkové výpočty (ano, jsou lehce zkreslené nerozinvestovanými prostředky a pohyby na účtu) - mám průměrný výnos 5,01%. A to je oproti očekávané výnosnosti vcelku rozdíl.

Zkusím na to později kouknout detailně, protože máš pravdu, že způsoby splácení jednotlivých poměrů úroků/jistiny bude mazec.

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ch4 » 03 led 2018, 20:41

zbynhu píše:Zásadní je, že očekávaná výnosnost ukazovaná po přihlášení je nyní 8,26%.
Pokud se přesunu do přehledu transakcí, tak mi úrokový výnos ukazuje již jen 4,99%.

Ja mam ocekavany 10,35% a aktualni 8,54%. To uz neni takovy rozdil jako mas ty, nicmene porad je. Docela by me zajimalo co je zatim, zadny jasny duvod nevidim. Poslal jsem jim ted mail s zadosti o vysvetleni.

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zbynhu » 03 led 2018, 21:43

ch4 píše:Ja mam ocekavany 10,35% a aktualni 8,54%. To uz neni takovy rozdil jako mas ty, nicmene porad je. Docela by me zajimalo co je zatim, zadny jasny duvod nevidim. Poslal jsem jim ted mail s zadosti o vysvetleni.

Jsi zlatej :D Já se k tomu né a né dokopat... Dej pak vědět ;)
Btw dnes mi úrokový výnos klesl už na 4,91%...

sebikus
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sebikus » 04 led 2018, 07:35

nebude to podobně jak u Zonky? Očekávaný výnos vs reálny?

blahetal
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blahetal » 04 led 2018, 18:51

chytnul vam AI tu dnesni novou pujcu na 13pa, ktera je ted pryc?

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zbynhu » 04 led 2018, 18:57

blahetal píše:chytnul vam AI tu dnesni novou pujcu na 13pa, ktera je ted pryc?

AI nemám nastavený, ale byl jsem přihlášený nějak po 17:30 a do půjčky bylo možné zainvestovat ručně. Byla plná zhruba z poloviny.

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ch4 » 04 led 2018, 20:13

Odpoved z Bondster:

Očekávaná výnosnost - Vážený průměr vypočítaný na základě objemu držených investic (jistin) a u nich nabízených úrokových sazeb.

Aktuální výnos - Zde se zahrnují pouze výnosy, které jste již obdržel (na rozdíl od očekávaného výnosu) a hodnota představuje reálnou výnosnost přepočtenou v čase (metoda NAR - více například https://www.lendingclub.com/public/lend ... Pop.action). Výnosy za dobu držení jsou přepočítány na roční. Postupem času (čím déle budete držet své investice) bude tato hodnota růst a přibližovat se očekávanému výnosu.

sebikus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sebikus » 04 led 2018, 21:09

u mě AI taky nestačilo zainvestovat půjčku na 13pa, teda ani nevím že byla. Vyzoblo to 11%, která tam ještě visí.

sebikus
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvekod sebikus » 11 led 2018, 07:24

Tak se tam objevily dvě půjčky, jedna za 15% a druhá za 12%. AI úspěšně zainvestovala na těch 15%, ale asi proto, že je tam velká zbývající jistina :D

Zpět na „Bondster“