Kryptomeny a ICOs


Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od vyvar z ovaru » 13 led 2018, 17:50

Vybiral jsem jen meny, ktery jsou dostupny na Binance, abych se vyhnul opruzu nakupu na spouste burz, takze to byla otazka max hodiny.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Joshua » 17 led 2018, 12:15

Já třeba nevím, jestli je investice do více kryptoměn nějakým rozumným řešením, co se týče diverzifikace. I na současné korekci je vidět, jak spolu jednotlivé kryptoměny korelují a přijde mi, že se vše více či méně odvíjí od ceny Bitcoinu. Možná bude zajímavé si vsadit a uplatnit tuto strategii, až zase všichni zapomenou, že něco takového jako kryptoměny existuje.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od vyvar z ovaru » 17 led 2018, 14:28

Ja to beru jako takovej pokus. Nechat to tam a zapomenout na to treba na pet let. Ted by urcite, diky panic sell, byla lepsi doba na tento pokus a na vstup do krypto, ale zitra a pozitri muze byt jeste lepsi. Je to jak s akciema, najdes neco uplne super, koupis a za dva dny se objevi negativni zprava a hodnota tvych akcii je o 40% dole. :lol:
Ale jinak je to jak rikas, strida se to v cyklech, doba, kdy lidi na krypto zapomenou, je idealni dobou k nakupu.
Jinak jsem se dival a touhle dobou byl kazdy predchozi rok docela velkej propad. Visi mi tam docela dost penez, ale verim, ze se to zase probere a skonci jeste vys nez doposud.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od ch4 » 27 úno 2018, 20:02

Tak kratky update - ma strategie nakoupit ICO ve sleve a nasledne prodat zacina dostavat trhliny. Vypada to, ze zalistovat ICO na vetsich exchanges zacina byt problem a doba, kdy zalistovali kohokoliv je pryc a burzy si zacinaji si vybirat. Coz chapu, protoze nejspis naroky na zalistovani a provoz jsou velmi podobne pro coin, ktery se vubec neprodava a nejaky, ktery jede ve velkem,... A tak nektere me ICO nejsou stale zalistovane na nejake vetsi burze (TDS) nebo byly zalistovane teprve nedavno (EVN, CRPT).

Postupne se kultivuje situace a silene vykyvy a davove silenstvi uz neni tak velke, no uvidime.

Po vzoru "vyvara" jsem si zalozil public portfolio, a tak se muzete kouknout jak se mi to vyvyji. Zatim pekne v cervenem, takze zadna slava... :-( Nastesti to je, jak jsem psal v predchozim prispevku vsechno zisk z nakupu a prodeju v listopadu/prosinci, tak me to tak nezere.

http://bit.ly/CH4CryptoPortfolio

Kazdopadne pro ty, co se do teto oblasti chteji vrhnout, tak jasna zprava, ze doba, kdy vse jenom rostlo je uz pryc, a tak opravdu do krypto davejte takovou sumu, ze kdyz o ni zitra prijdete, tak se nezhroutite.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od vyvar z ovaru » 28 úno 2018, 11:04

Super! Konecne muzu s nekym souperit o to, kdo bude mit vetsi ztratu. Zatim vedu. :lol:

Je dobre, ze si burzy konecne davaji zalezet na tom, co pusti a co ne. S tema ICO se uplne roztrhl pytel a hromada jsou jen scamy. Ja se ted soustredim na top 10, ale primarne nejvic BTC a LTC (v zavesu pak ETH, NEO, Stellar, Cardano a Ripple).

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Joshua » 28 úno 2018, 12:05

U těch kryptoměn si myslím, že spousta lidí podceňuje jednu skutečnost. A sice, že se třeba objeví něco, co zcela změní hru - např. kryptoměna se spravedlivou distribucí, nepůjde si ji koupit výkonem a bude navázána na přesnou identifikaci uživatele. Namísto toho, aby všichni těžili, jak pominutí bude naopak hrstka uživatelů náhodně vybrána, aby na síť v průběhu 1 bloku dohlédli. A tím se sníží potřebný výkon i dopady, které z toho plynou.

Doporučím tuhle úvahu. Chlapík tam popisuje, že na něčem podobném pracují, projekt se jmenuje Cicada. Dle mého v současnosti zatím těžká utopie, ale něco podobného by jednou fungovat mohlo.

https://hackernoon.com/why-everyone-mis ... 0c3f25f1fb

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 bře 2018, 15:44

krypto.jpg
krypto.jpg (58.67 KiB) Zobrazeno 14485 x

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od ch4 » 09 bře 2018, 18:19

Obrázek
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od ch4 » 27 bře 2018, 23:25

Tak uz jsem to nevydrzel a podlehl FOMO a koupil minuly tyden BTFD...nebo jsem si to alespon myslel... Muj posledni nakup a vyvoj jeho hodnoty: http://bit.ly/BTFDnow

A jestli se chcete odreagovat a uvedomit si, jak P2P krasne a predikovatelne funguje, kouknete na vyvoj meho ICO portfolia o kterem jsem psal o par komentaru vyse (nektere coiny jeste stale nemaji hodnotu): http://bit.ly/CH4CryptoPortfolio

Poslednim prirustkem v mem ICO portfoliu je Cryptelo - prvni ceske ICO v oblasti, kde se Cechum tradicne dari - kryptografie - http://www.cryptelo.com.

Jinak pokud se o tuto oblast zajimate, doporucuji sledovat nasledujici dva zdroje:

https://www.coindesk.com/- pravidelne zpravy z krypto sveta
http://jamescrypto.com/ - blog cloveka, ktery oblasti rozumi a pise hodne zajimave uvahy

--------------------------
Zkousim zaroven v ramci sveho vzdelavani pochopit jak funguji ruzne "Bounty" programy oblibene v krypto svete a "air-dropy", tak na nasledujici link http://bit.ly/ICO_Cryptelo klikejte jen, pokud jste OK s tim, ze to je affiliate/Bounty link vedouci na stranku Cryptelo, jinak pouzijte link o par radku vyse.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od vyvar z ovaru » 28 bře 2018, 10:29

Ty air dropy jsou zajimavy. I nektery coiny, ktery pravidelne posilaji "dividendy", jako treba Neo. Obcas mrknu na Binance a zjistim, ze jsem zase neco dostal. :)

Ale teda doufam, ze uz se pomalu krypto zase zacnou zvedat, nelibi se mi ta (teoreticka) ztrata, kterou mam. Tohle je moje nejvetsi zkouska odvahy. :)

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od ch4 » 09 srp 2018, 22:52

Tak jsem se zase po nejake dobe podival na sve portfolio a chce se mi brecet ;-(

Prumerny pokles u ICO -80% mluvi za vse. U top men (Ethereum/Litecoin) "jen" -50%.

O kolik vic to jeste muze jit dolu, tot otazka. Tesim se na strme rusty, co je vyvola vsak nevim .... :lol:

Zkusenost k nezaplaceni ;-)
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od adventura » 10 srp 2018, 13:43

hype muze byt treba az bude nove ETF na BTC

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Flyboy » 18 srp 2018, 19:00

Já ty Kryptoměny nechápu. Čas od času přemýšlím jestli nějakou koupit nebo ne. Ale nějak se k tomu nemůžu dokopat. Může mi někdo vysvětlit na jakém principu se počítá jejich hodnota a jestli některá bude schopna v budoucnu nějak na sebe vydělávat a přinášet zisk? Třeba pomocí nějakých transakcí nebo tak. Už sem o tom přečetl tolik článku. v jednom čtu že jejich reálná hodnota je 0 v dalším čtu, že budou Bitcoiny za 100 000 Dolarů. Nějak si to neumím ani představit ani logicky zdůvodnit jaká varianta je pravděpodobnější.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od adventura » 18 srp 2018, 19:42

hodnotu urcuje poptavka a nabidka, nebo v horsim pripade crypto whales a pump and dump
tak mas nejaky coin nebo ICO a zjistis si max informaci a pak se rozhodnes a nebo pojedes stylem FOMO :)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Joshua » 18 srp 2018, 20:01

Flyboy píše:
18 srp 2018, 19:00
Já ty Kryptoměny nechápu. Čas od času přemýšlím jestli nějakou koupit nebo ne. Ale nějak se k tomu nemůžu dokopat. Může mi někdo vysvětlit na jakém principu se počítá jejich hodnota a jestli některá bude schopna v budoucnu nějak na sebe vydělávat a přinášet zisk? Třeba pomocí nějakých transakcí nebo tak. Už sem o tom přečetl tolik článku. v jednom čtu že jejich reálná hodnota je 0 v dalším čtu, že budou Bitcoiny za 100 000 Dolarů. Nějak si to neumím ani představit ani logicky zdůvodnit jaká varianta je pravděpodobnější.
Čistě můj subjektivní názor:
Od všech těchto článků raději ruce pryč, vůbec to nemá smysl číst. Jsem v jedné skupině okolo kryptoměn na Facebooku a nic seriózního se tam člověk nedozví. Všechno jen spekulace. Já osobně držím pár vytipovaných měn a teď jsem nedávno některé přikupoval.. ale beru to spíš jako hru, než něco vážnějšího a riskuji jen zlomek portfolia.

Upřímně kašlu na nějaké klíčové inovace té či které měny nebo uvedení na burzu. Stejně tak mě nezajímá 1500 alternativních coinů. To, co je dle mého klíčové je, zda budou někdy lidé kryptoměnami platit. Od toho se odvíjí celá jejich hodnota. Jinými slovy, spíš než inovace je pro mě důležité vědět, kde mohu kryptoměny utratit a které to jsou. Z mé zkušenosti tohle absolutně nikdo nezkoumá, každý jen počítá s tím, že vydělané coiny převede zpět na peníze skrz nějakou burzu.

To, jestli je hodnota 0 nebo 100k neumím říct. Vím jen, že za BTC, LTC si v Alze klidně koupím foťák a jejich hodnota je pro mě tedy vyšší, než hodnota 99% ostatních měn.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Flyboy » 18 srp 2018, 21:39

Myslíš jako že by někdy mohly kryptoměny úplně nahradit peníze? Já ti nevím, co se týče těch nákupů na Alze, tak si myslím že Alza to stejně okamžitě převede na peníze. Asi si nemůžou dovolit držet kryptoměny na víc než pár sekund, když to lítá nahoru a dolů. To že jsou to kryptoměny v tom asi nehraje žádnou roli, v podstatě by to mohli prodávat i za akcie nebo za zlato. Za cokoliv, co má dostatečnou likviditu aby to mohli hned prodat.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od vyvar z ovaru » 18 srp 2018, 22:36

Mam dojem, ze Alza kryptomeny nedostava, ty si bere jina firma, ktera Alze tu hodnotu v korunach vyplati.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Joshua » 18 srp 2018, 23:56

Flyboy píše:
18 srp 2018, 21:39
Myslíš jako že by někdy mohly kryptoměny úplně nahradit peníze? Já ti nevím, co se týče těch nákupů na Alze, tak si myslím že Alza to stejně okamžitě převede na peníze. Asi si nemůžou dovolit držet kryptoměny na víc než pár sekund, když to lítá nahoru a dolů. To že jsou to kryptoměny v tom asi nehraje žádnou roli, v podstatě by to mohli prodávat i za akcie nebo za zlato. Za cokoliv, co má dostatečnou likviditu aby to mohli hned prodat.
Ne, to si nemyslím. Minimálně ne v tuto chvíli, kdy lidé o kryptoměnách smýšlí jako o investici a ne jako o měně - to celý koncept značně pohřbívá. Ale pokud by se mě někdo zeptal, jestli je možné, aby se některá z kryptoměn stala sekundární měnou k zavedenému systému a používalo jí třeba 1% lidí po celém světě... tam bych úplně tak skeptický nebyl.

Alza byla jen jeden z příkladů. Existují lidé, kteří kryptoměny přijímají jako způsob platby, pár takových znám.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Flyboy » 19 srp 2018, 11:22

A co kdybychom si vytvořili vlastní Kryptoměnu, která by se skutečnou měnou opravdu sát mohla? ;) Je tu nějaký programátor, co by to uměl naprogramovat? Mám zrovna v hlavě nápad na kryptoměnu, která by asi oslovila mnohem více, než jen 1% lidí. Ty jo jak tak nad tím přemýšlím tak se mi to líbí čím dál víc, dokonce bych i zaplatil nějaký vývoj, pokud by to teda moc nestálo :D

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Joshua » 19 srp 2018, 12:04

Flyboy píše:
19 srp 2018, 11:22
A co kdybychom si vytvořili vlastní Kryptoměnu, která by se skutečnou měnou opravdu sát mohla? ;) Je tu nějaký programátor, co by to uměl naprogramovat? Mám zrovna v hlavě nápad na kryptoměnu, která by asi oslovila mnohem více, než jen 1% lidí. Ty jo jak tak nad tím přemýšlím tak se mi to líbí čím dál víc, dokonce bych i zaplatil nějaký vývoj, pokud by to teda moc nestálo :D
OT: tak jo, odteď každý, kdo dostane kladné hodnocení, získává 1 P2Pcoin. ;)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů