LYNX Broker

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
Odpovědět
Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Saraph » 15 úno 2018, 23:08

Bohužel jsem si tvého příspěvku všiml až pozdě. Vím jen o tom, že o víkendu přecházeli na novou verzi LYNX Basic. Ta nová verze je fakt super, zejména nové zobrazení portfolia a karta Výkonnost.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od LuckyLuke » 16 úno 2018, 16:08

Saraph píše:Bohužel jsem si tvého příspěvku všiml až pozdě. Vím jen o tom, že o víkendu přecházeli na novou verzi LYNX Basic. Ta nová verze je fakt super, zejména nové zobrazení portfolia a karta Výkonnost.
- ahoj, už se mi to povedlo rozchodit s dočasným heslem
LB 16.2.2018.jpg
LB 16.2.2018.jpg (35.7 KiB) Zobrazeno 19522 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

broke
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2018, 05:13
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od broke » 27 úno 2018, 05:22

Ahoj, chvíli jsme zvažoval degiro, ale nakonec to bude lynx (vyšší pojištění vkladů, kancelář v ČR, demo účet, multiměnový účet, dvoufaktorová autentizace). Chtěl bych využít promo akce "doporučení lynx". Nechcete mě někdo doporučit? Díky;-)

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Saraph » 27 úno 2018, 08:53

broke píše:Ahoj, chvíli jsme zvažoval degiro, ale nakonec to bude lynx (vyšší pojištění vkladů, kancelář v ČR, demo účet, multiměnový účet, dvoufaktorová autentizace). Chtěl bych využít promo akce "doporučení lynx". Nechcete mě někdo doporučit? Díky;-)
Ahoj, samozřejmě. Poslal jsem ti soukromou zprávu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

LYNX Broker

Příspěvek od LuckyLuke » 11 bře 2018, 16:58

to Saraph: Chtěl jsem se zeptat, jestli je nějaká změna po aktivaci maržového účtu. Jestli už funguje Stock Yield Enhancement Program, propůjčování svých pozic?

to Saraph : ve správě účtu to vypadá, že mi žádné dolary za transakce nestrhli, avšak v Lynx Basic to vypadá, že mi strhly nějaké dolary, moc tomu nerozumím, hlavně té první řádce (prodej)
Lynx Basic - transakce.jpg
Lynx Basic - transakce.jpg (90.43 KiB) Zobrazeno 19431 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Saraph » 11 bře 2018, 19:21

LuckyLuke píše:to Saraph: Chtěl jsem se zeptat, jestli je nějaká změna po aktivaci maržového účtu. Jestli už funguje Stock Yield Enhancement Program, propůjčování svých pozic?

to Saraph : ve správě účtu to vypadá, že mi žádné dolary za transakce nestrhli, avšak v Lynx Basic to vypadá, že mi strhly nějaké dolary, moc tomu nerozumím, hlavně té první řádce (prodej)
1) SYEP mi funguje. V jednom z těch reportů vidím, kdy jsem co komu půjčil. Myslím, že by to ale lépe fungovalo s konkrétními akciemi. Tyto ETFka asi zas tak často shortované nebudou. Ten maržový účet je především k půjčování si peněz od brokera, což mi taky jde. Současně jsem si v korekci půjčil možná 15% hodnoty mého účtu. Je ale potřeba k tomu přistupovat zodpovědně a především vědět, co děláš.

2) Všechny poplatky zůstanou viditelné tak, jak byly ze začátku. Oni ti na účet jen vloží náhradu formou depozitu. Je to vesměs stejné, jak kdyby sis k nim udělal normální bankovní převod, ale nejde to z tvé kapsy.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od LuckyLuke » 15 bře 2018, 13:05

Aktualizoval jsem první příspěvek. Jestli někdo chce tam přidat nějaké důležité informace, napište to do diskuze a já to zase zaktualizuji.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od vyvar z ovaru » 15 bře 2018, 17:29

Dnes me prekvapil telefonat, volal nejaky pan z Lynx, ze jsem si u nich zalozil ucet, ale jeste tam neposlal penize, tak jestli nepotrebuji s necim poradit. Pry pokud bych posilal penize v dubnu nebo pozdeji, tak je vhodne je telefonicky dopredu upozornit, ze budu penize zasilat, protoze po nekolika mesicich (kdy je ucet zalozeny, ale neni poslany prvni vklad) ty ucty zmrazi a vse pak trva dele. Tak to jen pro info. :)

kaktusko
Příspěvky: 4
Registrován: 04 kvě 2018, 06:32
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od kaktusko » 23 kvě 2018, 14:22

Zdravim,

Zaujimave forum. Pisem sem, pretoze som si tiez otvoril ucet u Lynx. Vsetko prebehlo v poriadku, vklad pripisany, ucet aktivovany..
Len som sa zatial neodhodlal na prvy nakup:)

Teraz k teme Lynx broker.
Mate niekto skusenosti ako to funguje s dividendami? Pochopil som to tak, ze sa daju reinvestovat.

https://www.lynxbroker.sk/caste-dotazy/ ... e-dividend

Pravdu povediac, dane su pre mna strasiak. Pri reinvestovani by ma dane nemuseli trapit.
Pri nakupe akcii / zlomkovych akcii si uctuju komisiu. To zname, ze napriklad v pripade ETF to bude podla sadzobnika 5 EUR?

Zatial mam ucet vedeny v EURO, ma nejake vyhody USD, pripadne CZK?

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku


Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od vyvar z ovaru » 23 kvě 2018, 15:09

Pri reinvestovani te budou trapit dane uplne stejne. Je jedno, jestli reinvestici za tebe udela broker (DRIP program) nebo to delas ty sam rucne.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Saraph » 23 kvě 2018, 15:33

kaktusko píše:
23 kvě 2018, 14:22
Mate niekto skusenosti ako to funguje s dividendami? Pochopil som to tak, ze sa daju reinvestovat.

https://www.lynxbroker.sk/caste-dotazy/ ... e-dividend

Pravdu povediac, dane su pre mna strasiak. Pri reinvestovani by ma dane nemuseli trapit.
Ahoj, ty okolnosti ohledně daní a automatického reinvestování (výplata dividendy v akciích místo hotovosti) jsem v minulosti všechny pozjišťoval.

Nejdůležitější informací je pro tebe pravděpodobně to, že v době, kdy dividendu dostaneš, daň už je zaplacená (u zdroje, tj. např. v USA). Koukám, že jsi poslal odkaz na slovenskou stránku Lynx, takže předpokládám, že jsi ze Slovenska (kdyžtak mě oprav). V ČR to máme tak, že pokud bys kupoval akcie z nějaké země, kde zaplatíš menší než 15% daň, musíš zbytek odvést finančnímu úřadu. Jinak jen do přiznání vyplníme, že jsme nějaké dividendy dostali, ale už jsou zdaněné.

Není vůbec žádný daňový rozdíl mezi výplatou dividendy v hotovosti a výplatou rovnou v dalších kusech akcie. U obou případů se strhne daň u zdroje a teprve s touhle částkou se dále počítá. Výhoda výplaty v akciích je ta, že pokud bys tu dividendu chtěl rovnou reinvestovat, takhle nemusíš platit komisní poplatek.
Pri nakupe akcii / zlomkovych akcii si uctuju komisiu. To zname, ze napriklad v pripade ETF to bude podla sadzobnika 5 EUR?
Je to 5 USD. V případě EUR nevím, v eurech u Lynx neoperuji.
Zatial mam ucet vedeny v EURO, ma nejake vyhody USD, pripadne CZK?
Pokud budeš primárně kupovat třeba americké akcie, budou tě stát USD. Pokud budeš mít na účtě třeba 1000 EUR a chceš koupit akcie za 1000 USD, musíš v případě hotovostního účtu nejprve udělat konverzi do USD (což opět stojí 5 USD). U maržového účtu si ty akcie můžeš koupit rovnou, a sice s tím, že si od brokera automaticky „půjčíš“ 1000 USD a těch tvých 1000 EUR ti tam bude sloužit jako kolaterál. Na těchto půjčených 1000 USD bys ale platil úrok podle https://www.lynxbroker.cz/urokove-sazby/.

Nejrozumnější je tedy stanovit si, v jaké měně budeš nejčastěji operovat (pro americké akcie a ETF je to třeba USD) a to používat jako hlavní měnu účtu. Na účtu můžeš mít klidně peníze v 10 různých měnách zároveň, ale měna účtu je ve výsledku to, v čem budou vedeny veškeré výkazy a statistiky. Já jako Čech používám USD, protože všechno, co jsem zatím koupil, pochází z NY burzy.

kaktusko
Příspěvky: 4
Registrován: 04 kvě 2018, 06:32
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od kaktusko » 23 kvě 2018, 18:46

Dakujem za odpovede.
Ano, plan je US ETF, mozno akcie. Prvy vklad bol z euroveho uctu na Lynx eurovy ucet, takze budem menit na USD.

Zijem a pracujem v Irsku, takze budem musiet pozistovat ake formulare, sadzby, atd.. uz sa tesim.

Este mam vela otazok, ale tie skusim v inych temach;)

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku


yaqwsx
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 65
Registrován: 23 lis 2017, 23:49
Reputace: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od yaqwsx » 22 čer 2018, 23:40

Tak už i Lynx omezil kvůli MIFID II a PRIIPs nakupování amerických ETF, což mi kazí plány se Schwab V e-mailu sice tvrdí, že se to pokusí vyřešit, ale otázka je kdy (a jestli). Hledal jste už někdo alternativy (ať už jiná ETF nebo způsob, jak i nadále kupovat)?

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od Saraph » 24 čer 2018, 16:32

yaqwsx píše:
22 čer 2018, 23:40
Tak už i Lynx omezil kvůli MIFID II a PRIIPs nakupování amerických ETF, což mi kazí plány se Schwab V e-mailu sice tvrdí, že se to pokusí vyřešit, ale otázka je kdy (a jestli). Hledal jste už někdo alternativy (ať už jiná ETF nebo způsob, jak i nadále kupovat)?
Koukal jsem na to. Teď nějakou dobu nebudu nic přikupovat, tak jsem to neřešil. Oni psali, že budou tu dokumentaci připravovat sami. Docela padlé na hlavu mi přijde to, že nemůžu někde odškrtnout, že jsem v angličtině plynulý a tudíž mi dokumentace v tomto jazyce naprosto stačí (ne, že by teda kdokoli jakoukoli potřeboval, přiznejme si to).

Uvidíme, jak na tom bude Schwab, ale myslím si, že první přijdou na řadu iShares a Vanguard, pokud si to skutečně budou brokeři překládat sami.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od LuckyLuke » 24 čer 2018, 16:41

Přišel mi také tento email 18.6.2018. Jsem to zjistil až dnes. Měl jsem to v hromadné poště. Dočasné nelze kupovat americké ETF, pouze uzavírat pozice. Zde je plné znění jejich emailu:

Dovolujeme si Vás upozornit na aktuální omezení, které se týká amerických ETF.

V tuto chvíli je možné pouze zavírat pozice na těchto instrumentech a není možné otevírat nové. Pokyny k otevření nových pozic byly zrušeny, pokud jste měli u pozice nastavený TP nebo SL (pokyn na uzavření), prosíme Vás o jejich kontrolu.

Důvodem je platnost nové legislativy Evropské Unie – MIFID II a PRIIPs, která zavedla povinnost jednotlivým fondům vypracovat dokumenty (Key Information Document) v jazycích, kterými hovoří obyvatelé Evropy. Naprostá většina fondů však tuto povinnost nesplnila a jejich dokumentace je dostupná pouze v anglickém jazyce.

Jako jeden z mála brokerů byl LYNX schopen i nadále poskytovat možnost obchodovat bez narušení tyto produkty v návaznosti na stanovisko ČNB.

Kvůli nečekané změně v právním výkladu jsme byli nuceni obchodování s americkými ETF bohužel pozastavit a nyní pracujeme aktivně na znovu zpřístupnění jejich obchodování.

Doufáme, že pro Vás budeme mít pozitivní zprávy co nejdříve.

Děkujeme za pochopení.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy či připomínky, neváhejte nás kontaktovat. K dispozici jsme každý pracovní den od 8:00 do 18:00 na bezplatném čísle 800 877 877 nebo na e-mailu info@lynxbroker.cz.

S pozdravem,

LYNX B.V.
Václavské náměstí 776/10, 110 00 Praha


... já teď také nebudu nic nakupovat, tak mně to ani nevadí
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

email od Interactive Brokers

Příspěvek od LuckyLuke » 02 lis 2018, 19:50

email od Interactive Brokers:

Interim Report: Charles Schwab Investment Management, Inc.

An interim report on Charles Schwab Investment Management, Inc. is now available.

https://www.prospectusdocs.com/0/001/22 ... sumpro.pdf
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od GOGO7 » 03 lis 2018, 13:27

IB to občas posílá držitelům ETF. Je to info - o nic nejde, žádná povinnost. Taky mi to posílali, když jsem u nich byl.
Psal jsem taky, že SCHB i SCHG jsou k mání na FIO /za poplatek/, nevím jestli jsi to četl..

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od LuckyLuke » 03 lis 2018, 15:49

Jo četl - díky, byl jsem dokonce ve FIO bance, ptal jsem se tam na to. Nemám totiž USA investice aktivní. Nákup je za poplatek cca 7,95 USD.

https://www.fio.cz/docs/cz/C_zaklad.pdf

Dále jsem se jí ptal na poplatky za směnu Kč / USD. To mi neuměla vysvětlit, tak jsem to nakonec nechtěl.
Přikoupil jsem nějaké akcie Monety. Do ETF SCHG bych možná něco přidal příští rok jestli nebude krize a jestli to půjde přes Lynx. SCHG se propadl na chvíli pod 73 - to by bylo dobré pro příkup. U SCHG jsem již zase v plusu - 45USD. Měl jsem zisk i 550 USD.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

LYNX Broker - analýza SCHG

Příspěvek od LuckyLuke » 04 pro 2019, 21:13

ETF SCHG má pěkné hodnocení:
SCHG.png
SCHG.png (64.45 KiB) Zobrazeno 15222 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

shyguy
Příspěvky: 2
Registrován: 15 pro 2019, 19:38
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX Broker

Příspěvek od shyguy » 15 pro 2019, 20:08

ahoj,
jsem tady na p2p foru novy - uz ted diky za rozebrana temata!

Rad bych vyuzil promo akce "doporučení lynx". Muzu nekoho poprosit o doporuceni?

diky a prima den!
.........................
edit [2019_12_16]: diky LuckyLuke za doporuceni!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kudy, paklic a 11 hostů