Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse


Informace o zahraničních akciích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od vyvar z ovaru » 06 úno 2018, 20:36

NGG je aktualne podle me za dobrou cenu. Cena klesa kvuli nizsim predchozim ziskum (presto i poslednich pet let bylo plusovych), predpoklad budoucich zisku je 6%+, takze dobre. Pomer ceny zisku na akcii je dobry PE=15 a budouci je jeste lepsi (12). P/B a P/S pod 2, coz je fajn. Vysoka dividenda 5,42% a hlavne je dobre pokryta ze zisku, payout je pouze 13%.
Nekdy proste analytici predpovi zisky, ktere se vsak minou s realitou a kdyz jsou zisky horsi, tak casto dochazi k (nesmyslnym) prodejum. Takze pro nas, kteri drzime akcie kvuli dividendam na stalo, jsou tyhle poklesy vitane.

Jinak ja si zkusil jak funguje obchodovani u brokera na par ceskych akciich (moneta, cez, o2) a presel jsem na zahranicni (prevazne us), protoze mi nevyhovuje dividendova vyplata 1x rocne. Libi se mi 4x rocne (nektere spolecnosti plati i mesicne), protoze daleko driv mohu ziskane prostredky zase reinvestovat. A je docela rozdil jestli napr. na 20 000 Kc cekam rok nebo mam po 5K ctvrtletne, ktere muzu uz sypat dal. Navic na BCPP je toho zoufale malo.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od GOGO7 » 06 úno 2018, 20:44

Jasně, souhlasím. Tady jde ale o úplné začátky v obchodování. Pro to je demo od FIO a pár českých akcií vyhovující. Pro pokročilejšího je samozřejmě nesrovnatelně zajímavější a bohatší nabídka na US trzích i jinde. Já mám na FIO jen ten ČEZ a Monetu na divi, jinak vše zahraniční..

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 úno 2018, 11:04

Tak jsem si zadal asi 17 prikazu na nakup. Ale vzdy jen par kusu akcii v rozpeti 2-3 tisice Kc a s hodne nizkou cenou. Bud se neco chytne a super nebo ne a nic se nedeje. Pokud zaberou medvedi, mohl by byt propad klidne 20% a pak si pockame nekolik let, nez se ceny vrati na predchozi hodnoty. To ale pro nas znamena, ze budeme nakupovat za dobre ceny a tim padem se dostaneme do plusu drive. :)

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od doonio » 09 úno 2018, 12:01

Mě přišlo že už medvědi docela zabrali, otázkou je jak dlouho a o kolik procent to může ještě slítnout, pokud se bavíme o korekci, ne o pádu trhu, tak si myslím že jsme už za polovinou a čeká nás tak ještě -5% sešup na SPY. Já už přibral na všech frontách a váhám jestli něco uprodat z P2P a přesunout do Akcií.
Jinak se pochlubte panstvo co jste nakoupili?
Já naředil CHK za 3$,
koupil CHL za 49$,
koupil GE za 15$ (tady jsem trochu skeptický, přeci jen ten sešup z 30$ na aktuální hodnoty mi přijde až moc pesimistický, ale kdo neriskuje....)

A ještě čekám až mi trochu klesne ESV k minimům a JCP by mohl taky ještě padnout.

Korekci zdar :D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 úno 2018, 12:51

Na GE je jeste casu dost, verim, ze se to podiva jeste hloubeji. Nedavno probehla zprava, ze se zvazuje uz druhe snizeni dividend, to by znamenalo dalsi propad, mozna klidne k 11 dolarum. Osobne bych zacal zvazovat vstup kolem 12, firma je pro me porad s nejistou budoucnosti.
CHL nevypada spatne, CHK bych se bal a cekal bych. ESV se zda pristi rok vubec neporostou zisky a je ve ztrate. JCP je na tom lip, pokud uplne nekrachne :lol: je masivne zadluzena, ale osobne bych taky pockal az se podiva niz.

Moje top, co bych rad aktualne koupil pokud se to dostane pod muj nakup (a ze je vetsina docela blizko): PFE, DAL, PEP, PG, MCD, NEE + vstup do JNJ, PM, PPL
Sekundarne bych pak dokoupil: EPR, STAG, MAIN, STOR, OHI, RIO, NGG, OMI

A moc rad bych vstoupil do MMM, CAT (a toho JNJ) ale porad jsou drahy. :(

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 09 úno 2018, 13:40

Já nedělám nic a čekám, až si prach sedne :) Po prvním propadu jsem koupil něco málo MO, RDS a ETP. Po druhém propadu čekám, co bude. Sedím si na rukách. Bůhví, kam to půjde, času na větší nákupy je dost. Mám jednak výhodu, že po prodeji celého ptf na IB minulý rok vlastně začínám od začátku, chci mít ptf spíš menší, tak 15 titulů. Další výhoda jsou poplatky na Degiro, kdy jsem při minulých nákupech platil poplatky celkem 35 Kč :lol: . Takže je to ideální broker při poklesech na dokupování, průměrování ceny atd. V tom na Degiro nedám dopustit, při takovýchto propadech se to projevuje. Třeba na FIO by poplatky při propadech byly velký problém.
Good luck D

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od Jan » 09 úno 2018, 14:01

to GOGO7:
Ono je Degiro levnější než IB? (Pokud tedy nebudeme uvažovat ten 10USD paušál)? Respektive mě vesměs ty tickery nic neříkají, ale předpokládám, že to jsou akcie a ne ETF?
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 úno 2018, 14:10

Degiro je s prehledem nejlevnejsi broker, IB by mozna byl levnejsi, kdybys delal trejdy kazdej den ve velkym objemu.
Precti si poradne ten rozbor od Finlordu.
Proto na Degiro s klidnym svedomim muzu dnes koupit 2 ks akcie od ctyr spolecnosti, to stejny udelat v pondeli a na poplatcich me to bude stat dohromady min, nez nakup 1 titulu kdekoliv jinde. Prumerovani ceny je tady dokonaly.

edit: jeste doplnim pro zajimavost. V r. 2018 jsem udelal 15 obchodu, z toho poplatky na Degiro jsou 252 Kc. Ve FIO by me to stalo 2 385 Kc, Lynx 1 500 Kc, Patria 4 470 Kc.
Naposledy upravil(a) vyvar z ovaru dne 09 úno 2018, 14:18, celkem upraveno 1 x.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 09 úno 2018, 14:17

Ano, jsou to akciové tickery - značky společností na burze. Degiro poplatky https://www.degiro.cz/poplatky/.
Naposledy upravil(a) GOGO7 dne 09 úno 2018, 17:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 úno 2018, 14:18

Degiro ETF zdarma stale nabizi. Minuly tyden vyzkouseno.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od doonio » 09 úno 2018, 14:50

Ad Degiro a ETF, já chtěl koupit ten slavný již tu zmiňovaný ETF na kafe - JO a Degiro ho prostě nenabízí (kvůli té slavné dokumentaci). Tak jsem ho holt musel koupit přes FIO, kde mě poplatke stál 10$ (na Degiru bych platil cca 2$, ale holt nejde to tam koupit, GRRRR!!!)
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 úno 2018, 15:04

Ja ti prodam ty svoje, mam 4 kusy a jsou perma v minusu. :lol: To byl jeden z mych uplne prvnich (a silne nerozvaznych) nakupu. :)
A pridam ti k tomu kakao - NIB, to samy. :mrgreen:

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 09 úno 2018, 16:17

Jo a NIB - asi nelze čekat, že se světové ceny kávy a kakaa změní během pár týdnů - je to na dlouho. Sklady jsou plné levných zásob.
Komoditní ETF jsou holt něco trošku jiného než když si koupím ETF kopírující akciový index :) . Holt potraviny - záleží na počasí, na velikosti úrody, na převratu v Pobřeží Slonoviny, největším producentovi atd atd. Je to trochu jiný kafe ;) než koupit akcii nějáké firmy. Nevím, jestli jste to zohlednili, než jste to koupili? Přece člověk nenakoupí bez dalšího to, o čem jiný člověk píše, že to má :lol: .

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 úno 2018, 21:41

Kafe a kakao mam uz skoro rok a nehybe se to vubec. Ale rikam, u me to byl prvni nakup ETF, kdy jsem si rikal "jo, bylo by dobry koupit tyhle dve". :) Bez nejakyho zasadniho pruzkumu. Spis jsem si zkousel jak funguji nakupy u brokera. :lol:

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 10 úno 2018, 18:41

No nevím, tak třeba ten NIB /kakao/ se uplynulý rok vcelku pěkně vlnil a absolvoval celkem 4krát vzestup a sestup a rozdíl cen 21.70 - 27 USD. Mohl dát celkem slušně vydělat :) https://finviz.com/quote.ashx?t=NIB&ty=c&ta=0&p=w

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od doonio » 10 úno 2018, 20:40

No já to ETF na kafe (JO) koupil jako takovou diverzifikaci portfolia,kde mám aktuálně jen samé firmy a žádnou komoditu, tak jsem chtěl pokrýt i tento segment. Trochu jsem si dopomohl COTem (KCH18), nejsem si ale ještě úplně jist, zda ho umím číst správně. Pravda je, že JO je zatím vůči korekci imunní a stále se obchoduje +-15$, což, jak správně vysvětlil GOGO7, jde asi na vrub toho, že kávu nezajímá jak se obchoduje DJIA, ale počasí a stav zásob.
GOGO7 píše:No nevím, tak třeba ten NIB /kakao/ se uplynulý rok vcelku pěkně vlnil a absolvoval celkem 4krát vzestup a sestup a rozdíl cen 21.70 - 27 USD. Mohl dát celkem slušně vydělat :) https://finviz.com/quote.ashx?t=NIB&ty=c&ta=0&p=w
Tohle mě stále vrtá hlavou a nevím jakým směrem se mám vydat...jestli "kup a drž" a nebo jestli neustále tradovat, přikupovat a odprodávat např. při 10% zisku. Ono naštěstí na Degiru je to za pakatel ty US akcie (0,5$ + nějaké drobné). Vidím to živě na ESV, kde se před Vánocemi dalo nakoupit, po novém roce dalo otočit 50%, a teď znova přikoupit na prosincových cenách :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 10 úno 2018, 21:48

Trading s JO na FIO dost dobře při těch poplatcích nejde :) . Degiro nám udělalo čáru přes rozpočet, teď už JO nenabízí. Já JO držím, ale můžu akorát prodat, přikoupit už nemůžu. Pořád Degiro bombarduju s tím, ať už něco s těmi US ETF dělají, ale už jsou na mě jaksi alergičtí..Takže teď musím držet, ať chci nebo ne :roll: Ke všemu jsem zrušil nedávno účet u IB, který by se mi teď na US ETF hodil..

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od doonio » 11 úno 2018, 09:32

GOGO7 píše:Trading s JO na FIO dost dobře při těch poplatcích nejde :) . Degiro nám udělalo čáru přes rozpočet, teď už JO nenabízí. Já JO držím, ale můžu akorát prodat, přikoupit už nemůžu. Pořád Degiro bombarduju s tím, ať už něco s těmi US ETF dělají, ale už jsou na mě jaksi alergičtí..Takže teď musím držet, ať chci nebo ne :roll: Ke všemu jsem zrušil nedávno účet u IB, který by se mi teď na US ETF hodil..
Ano, to máš pravdu, s 10$ poplatkem pokud neobchoduji v mil. obratech, nemá trading moc smysl... Asi to Degiro budu taky trochu bombardovat s dotazama, ať vidí že o ty ETF je zájem, protože z toho seznamu 700ETF které šli zdarma obchodovat se ten seznam smrskl tak na 200 si myslím.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 11 úno 2018, 11:40

Nemáš nějáký seznam těch ETF, které teď Degiro nabízí? Můžeš sem dát link? Já se jinak o ETF moc nezajímám, ale Degiro mě stále ujišťuje, že postupně zase rozšiřuje nabídku US ETF, které předtím stáhlo. Zajímají mě americké ETF, jestli to info od Degiro odpovídá skutečnosti :)

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od sebikus » 11 úno 2018, 14:02

GOGO7 píše:Nemáš nějáký seznam těch ETF, které teď Degiro nabízí? Můžeš sem dát link? Já se jinak o ETF moc nezajímám, ale Degiro mě stále ujišťuje, že postupně zase rozšiřuje nabídku US ETF, které předtím stáhlo. Zajímají mě americké ETF, jestli to info od Degiro odpovídá skutečnosti :)
https://www.degiro.cz/data/pdf/cs/sezna ... platku.pdf
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti