ETF (Exchange-Traded Fund)


Informace o zahraničních akciích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od vyvar z ovaru » 15 bře 2018, 17:26

Vcelky se ted motaji kolem 11, nekteri lide vybiraji zisky (a nekteri prodali na maximu a ted vyckavaji na novy vstup za nizsi cenu) a je mozny, ze to spadne pod 10 a mozna jeste niz. To by asi byl dobry moment pro nakup. Nevyhoda je, ze se na vcelkach obcas/casto prizivuji traderi a zvysuji tak neprijemne volatilitu akcii. Jsem zvedavy co za tri mesice udela dalsi report vysledku. Pokud bude zase dobry (a teoreticky neni duvod, proc by nemel), cena by mohla jit treba az k 14-15.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

SCHG

Příspěvek od LuckyLuke » 22 bře 2018, 19:29

Nedá mi to a sleduji denně vývoj. Jsem opět hodně v minusu (-210 USD). Dávám i graf, nákupy jsem dělal ne zrovna ideálně na vrcholech křivky.

Obrázek
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od vyvar z ovaru » 23 bře 2018, 12:46

Kdyz budes delat dalsi dokupy v propadech, tak se ti to bude hezky prumerovat. Klidne mit nastaveny dlouhodoby prikaz na nejakou nizkou hodnotu, muze se stat (tak jako v unoru), ze to docasne treba na 10 minut vyrazne propadne a ty to chytis. Pripadne dokupovat treba pri propadu 5%, pak zase 5% apod.

Hlavne si nedelej starosti s tim, ze jsi v minusu. Jediny, co potrebujes, je cas, ono se to zase dostane do zelenych cisel, neboj.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od Saraph » 24 bře 2018, 11:16

Vidíte to, co já? Příležitost k nákupu!
sp.png
sp.png (26.66 KiB) Zobrazeno 10623 x
Docela mě zaujalo ETF s tickerem AIEQ. Je to nějaký inteligentní systém, který analyzuje technická data, výroční zprávy, sociální média, atp. a podle toho vybírá akcie. Je zatím ve velice rané fázi, ale myslím, že by to mohlo být zajímavé. Už asi po 3 měsících do tohoto fondu lidé nahrnuli $140m. V prvním měsíci se mu dařilo lépe než S&P 500, jenže pak přišla korekce. Nešťastné to načasování.

Dal jsem si limitní příkaz na 20ks po $25,9 v době, kdy jeho cena byla asi $26,15 a korekce ho dostala ještě na $25,65, což je -8,39 % od globálního maxima. Toto je v pořádku, protože např. Vanguardské S&P 500 je na -9,6 %.

Vždy rád hledám nové strategie s potenciálem překonání trhu. Mám jich v portfoliu několik a ještě mám vyhlídnuté nějaké další, u kterých nechávám konkrétní ETF implementující podobný přístup „pomlátit se mezi sebou“, aby se časem ukázalo, které je nejkvalitnější.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

SCHG o den později

Příspěvek od LuckyLuke » 25 bře 2018, 18:02

Nepropadám panice, ale myslím si, že hůř ještě nebylo (vyjma 8.2.2018). Páteční propad o 2% srazil tento fond na úroveň 14.12.2017.

Obrázek
Obrázek

V tabulce FinViz to vypadá, že rekordní zisky, co měl tento fond (32,5% / 1 rok) v roce 2017, nyní ukrajují tyto výkyvy.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od vyvar z ovaru » 25 bře 2018, 18:32

Kazdy vetsi propad je sance k dobremu nakupu. V podstate bysme meli byt radi, ze to jde dolu, ikdyz to zni divne. :) Ale v dlouhodobym horizontu a pri nakupech v propadu budeme daleko driv v plusu nez clovek, ktery jednorazove nakoupil a ceka.

2 Saraph: o AIEQ jsem cetl a neprijde mi to uplne jako nejakej narez. A jak rikaji zkuseni investori - investujte jen do toho, co se uz v minulosti osvedcilo. AIEQ je velka neznama a kdyz vidim, jaky silenosti dokazou udelat programem rizene nakupy a prodeje, tak bych do tak cerstvyho produktu nevlozil ani dolar. Staci jedno spatne vyhodnoceni a robot proda neco chybne a ETF se z toho treba pak bude hrabat roky.

Tady je zajimavy clanek k tomuto etf (da se jich najit vic): https://www.moneygeek.ca/weblog/2017/11 ... -etf-aieq/

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od LuckyLuke » 25 bře 2018, 19:29

Jo kdybych měl přebytečných několik 10K Kč, tak přidám a budu rád, že jsem snad dobře investoval. Ale jsem už 400 USD v minusu a nemám žádné love, tak to mohu jen sledovat a doufat na zdárné zítřky. :lol: Investici do ETF jsem dělal kvůli diverzifikaci portfolia. Mám cca 1/6 u SCHG, 2/6 ZONKY, 1/2 Mintos. Nejlépe mi šlape Mintos, na druhém místě je zatím Zonky. S ING fondy jsem od září 2017 v minusu. ETF také v minusu. Beru to tak, že investici do ETF mám jen od února 2018. Mělo by se to časem zlepšit.

edit : opraveno, správně to měly být 1/6
Naposledy upravil(a) LuckyLuke dne 25 bře 2018, 22:35, celkem upraveno 1 x.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od Saraph » 25 bře 2018, 20:54

vyvar z ovaru píše: 2 Saraph: o AIEQ jsem cetl a neprijde mi to uplne jako nejakej narez. A jak rikaji zkuseni investori - investujte jen do toho, co se uz v minulosti osvedcilo. AIEQ je velka neznama a kdyz vidim, jaky silenosti dokazou udelat programem rizene nakupy a prodeje, tak bych do tak cerstvyho produktu nevlozil ani dolar. Staci jedno spatne vyhodnoceni a robot proda neco chybne a ETF se z toho treba pak bude hrabat roky.

Tady je zajimavy clanek k tomuto etf (da se jich najit vic): https://www.moneygeek.ca/weblog/2017/11 ... -etf-aieq/
Konzervativním investorům bych řekl to samé. Minimálně nějaké ty 2 roky (ideálně mnohem déle) performance by se určitě hodily. Já sám mám za sebou nějakou ztrátovou minulost v oblasti „černých skříněk“ na forexovém trhu, zároveň mám ale před sebou ale ještě dost velkou část života (pokud mě nesrazí tramvaj) a mohu si tedy dovolit dělat trochu riskantnější rozhodnutí. Částky, se kterými navíc operuji, jsou stále velice malé. V tomto případě to bylo nějakých 10 tisíc Kč a současně rozhodně neplánuji tomuto čerstvě vzniklému fondu alokovat více.
LuckyLuke píše:Mám cca 1/5 u SCHG, 2/5 ZONKY, 3/5 Mintos.
To dává dohromady 6/5. :)

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od LuckyLuke » 25 bře 2018, 22:48

Z 1R, 3R a 5R pohledu to vypadá úplně jinak....
Zajímavý je rok 2015-2016. To tento fond nerostl skoro 1 rok.

Obrázek
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od GOGO7 » 26 bře 2018, 09:08

Je třeba si především uvědomit, že investovat do ETF kopírující index je běh na dlouhou trať, min. tak na 10 let. Pak nákupy při poklesech jsou dobrou strategií z hlediska průměrování ceny indexu. Pokud ale peníze budeš potřebovat v době třeba během 3 let, klidně tě může zasáhnout medvědí /klesající/ trh a pokud budeš muset peníze vybrat, utrpíš ztrátu. Přikupovat celý index z více firem při poklesech lze, přikupovat akcie jednotlivých firem při poklesech a průměrování ceny /average down/ už je rizikovější, jelikož cena může klesat neustále, až firma nakonec zbankrotuje. :roll:

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od vyvar z ovaru » 26 bře 2018, 10:01

2015-2016 byla takova mala krize, to byla moje prvni zkouska odolnosti u Top Stocks, kdy rocni vynos byl hodne v minusu.

Pokud dojde na velkou krizi, tak je potreba vybirat z velkych a silnych firem, ktere nejsou krizi tolik ovlivnene. Jejich cena klesa, ale neni to padajici nuz. Teoreticky by se mozna dalo i rict, ze firmy, ktery prosly krizi 2008/2009 a prezily a jsou ted v dobre kondici, muzou prezit i krize nasledujici.

ETF strategie jsou hodne popularni v USA, kdo nechce resit jednotlive podniky, kupuje cely zivot 2-3 (nekteri klidne i jen 1) ETF, nikdy neprodava a teprve az dosahen duchodoveho veku, zacne prodavat tusim 3 nebo 4%, coz by melo pri urcitem objemu vystacit na desitky let pekneho prilepsovani duchodu.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od Saraph » 08 dub 2018, 16:40

Držíte někdo dlouhodobě pákové instrumenty jako např. SSO, UPRO, SDYL nebo TMF?

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od GOGO7 » 08 dub 2018, 18:53

Podle mě to instrumenty na dlouhodobé držení nejsou, zvlášť při tom co se teď na trzích děje ;)

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od sebikus » 12 dub 2018, 21:02

investuje tady někdo vyloženě do dividendových ETF?
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od Saraph » 12 dub 2018, 21:21

sebikus píše:investuje tady někdo vyloženě do dividendových ETF?
Zatím ne, ale sleduji, jak se mezi sebou „pomlátí“ FVD, VIG a NOBL. Nejvíce se mi líbí idea NOBL, ale tam není skoro žádná historie.

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od sebikus » 13 dub 2018, 08:40

VIG a NOBL mám v seznamu. FVD kouknu. K tomu bych chtěl AAXJ nebo EPP jako kamarada :lol:
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od vyvar z ovaru » 13 dub 2018, 10:07

sebikus píše:investuje tady někdo vyloženě do dividendových ETF?
Ja par div. etf mel (FVD, VYM, SDY), ale ten vykon oproti SCHB/SCHG je vyrazne horsi a ty dividendove drobky to nezachrani.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od ch4 » 13 dub 2018, 22:23

SCHG jsem pred nekolika tydny prodal, uz to padalo presprilis a vratil se ke GDX, doufam, ze po rocnim "pustu" a virtualnim ztratam kvuli propadu USD vs. CZK prijde konecne nejaky slusny narust..
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od LuckyLuke » 28 dub 2018, 18:58

ch4 píše:SCHG jsem pred nekolika tydny prodal, uz to padalo presprilis a vratil se ke GDX, doufam, ze po rocnim "pustu" a virtualnim ztratam kvuli propadu USD vs. CZK prijde konecne nejaky slusny narust..
Také přemýšlím, jak se to bude vyvíjet. Mám ztrátu 240 USD.

Obrázek
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 148
Registrován: 02 lis 2017, 18:07
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od sebikus » 28 dub 2018, 20:46

mě ETF momentalně šlapou dobře. exotika ISHARES MSCI AC FAR EAST EX-JAPAN UCITS ETF se daří víc než dobře, tak uvidím zda to vydrží aspoň do konce roku :D
Ostatní tak normal,pomalu to roste
Online: Mintos - Lendermarket - Estateguru - Degiro - Trading 212 - Fio - Robo.cash - Lande
Archiv: - futures, Zonky, Bondster,

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti