Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Všeobecná diskuze o P2P půjčkách.
Saraph
Silver pen
Silver pen
Reputace: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prostredku ze zahranicnich P2P portalu

Příspěvekod Saraph » 31 led 2017, 20:48

Jan píše:Co tu doonio postnul ceník Transferwise (https://transferwise.com/pricing#?from=GBP&to=CZK), tak jsem zjistil, že jsem měl celkem mylné představy o tamních poplatcích...

Konkrétně cokoliv s USD je za 1% (alespoň prvních 5000 USD) (což je obzvláště "srandovní" poplatek třeba na páru EUR/USD), cokoliv s CAD je pro jistotu 1,2%, ...

No a nevyjde lépe poslat brokerovi CZK a nakoupit ten měnový pár za použití jejich interní konverze?

Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan » 01 úno 2017, 08:47

Saraph píše:
Jan píše:Co tu doonio postnul ceník Transferwise (https://transferwise.com/pricing#?from=GBP&to=CZK), tak jsem zjistil, že jsem měl celkem mylné představy o tamních poplatcích...

Konkrétně cokoliv s USD je za 1% (alespoň prvních 5000 USD) (což je obzvláště "srandovní" poplatek třeba na páru EUR/USD), cokoliv s CAD je pro jistotu 1,2%, ...

No a nevyjde lépe poslat brokerovi CZK a nakoupit ten měnový pár za použití jejich interní konverze?

Zvláštní... Jak jsem oživil téma, změnilo to datum mého posledního příspěvku. Dumal jsem, kam dát info o změně ceníku Roklenu, nakonec jsem to dal do novinek a toto téma jsem jen oživil.

Ale k věci - co se týče spreadu, tak to nejspíš bude nejvýhodnější řešení, záleží ale na tom, co s těmi penězi dále chceš a jestli na to jsou vázané nějaké další (fixní) poplatky - třeba za převod (a nebo za vedení investičního účtu u brokera) - a pak tedy hraje roli i velikost měněné sumy. Ale to už tu rozebírané určitě je.

mullah
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mullah » 10 úno 2017, 14:15

Je tu novinka od Revolutu. Každý uživateľ dostane vlastné číslo účtu - zatiaľ pre GBP, v blízkej budúcnosti aj EUR a USD. Zaujímavé je to najmä pre prevod peňazí na britské platformy, ktorý týmto by mal byť bez poplatku a za veľmi dobrý kurz, a to obomi smermi :)
Detaily tu: http://bit.ly/RevCurrentAccounts

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doonio » 10 úno 2017, 14:50

mullah píše:Je tu novinka od Revolutu. Každý uživateľ dostane vlastné číslo účtu - zatiaľ pre GBP, v blízkej budúcnosti aj EUR a USD. Zaujímavé je to najmä pre prevod peňazí na britské platformy, ktorý týmto by mal byť bez poplatku a za veľmi dobrý kurz, a to obomi smermi :)
Detaily tu: http://bit.ly/RevCurrentAccounts

Díky za tip, vyzkouším.
Znamená to že se to tváří jako běžný účet, tzn. člověk dostane IBAN a může z toho účtu libovolné zasílat peníze na jiné účty, i do zahraničí?

mullah
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mullah » 10 úno 2017, 18:27

doonio píše:Díky za tip, vyzkouším.
Znamená to že se to tváří jako běžný účet, tzn. člověk dostane IBAN a může z toho účtu libovolné zasílat peníze na jiné účty, i do zahraničí?

Áno, takto to podľa popisu vyzerá, ale ešte som to neskúšal. Akurát že zatiaľ môžeš dostať "len" britské číslo účtu, a posielať/prijímať platby v rámci UK. IBAN pre EUR ma prísť neskôr. Rozdiel je ale len v prijímaní platieb, ktoré doteraz bolo možné len z vlastného účtu (alebo kartou), posielať v EUR, GBP a USD kamkoľvek si mohol aj predtým. Ja som už dávnejšie skúsil poslať cez nich peniaze na SavingStream, a išlo to. Akurát cesta späť nebola možná, teraz už je.

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doonio » 11 úno 2017, 11:25

Ja som už dávnejšie skúsil poslať cez nich peniaze na SavingStream, a išlo to. Akurát cesta späť nebola možná, teraz už je.

Ta cesta zpět (SavingStream ->Revolut), to si nejsem tak úplně jistý, zda to půjde, protože co já koukl do té aplikace Revolut, tak tam je jen nějaký jeden sběrný GBP číslo účtu a tvoje platba je jednoznačně identifikovaná podle "reference number", ale nejsem si jist jestli nějak donutíš SS aby k tomu výběru přidali i tu tvoji jedinečnou referenci payment u Revolutu. Já se na to už ptal(když jsem chtěl GBP ze SS posílat na sběrný účet do RoklenFX a nepochodil jsem), že to dělá automaticky systém ty platby a oni už tam nic vložit víc nemůžou, takže se obávám že toto nebude cesta jak vybrat peníze z SS.

mullah
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mullah » 11 úno 2017, 19:14

doonio píše:Ta cesta zpět (SavingStream ->Revolut), to si nejsem tak úplně jistý, zda to půjde, protože co já koukl do té aplikace Revolut, tak tam je jen nějaký jeden sběrný GBP číslo účtu a tvoje platba je jednoznačně identifikovaná podle "reference number", ale nejsem si jist jestli nějak donutíš SS aby k tomu výběru přidali i tu tvoji jedinečnou referenci payment u Revolutu. Já se na to už ptal(když jsem chtěl GBP ze SS posílat na sběrný účet do RoklenFX a nepochodil jsem), že to dělá automaticky systém ty platby a oni už tam nic vložit víc nemůžou, takže se obávám že toto nebude cesta jak vybrat peníze z SS.

Treba to vyskúšať, ale v oznámení Revolutu píšu toto: "All Revolut users now have a personal UK account number and sort-code; can receive payments like a salary into their account". Ten "reference number" bol potrebný predtým, ale podľa toho čo píšu teraz už nie.

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anybodyelse » 03 srp 2017, 11:25

Tak dnes mám první zkušenost s výběrem peněz z Lendy.
Včera jsem zadal výběr z Lendy (Internatioanl withdraw pomocí Transferwise) přibližně v 10 hodin.
dnes v 10 hodin už byly peníze na mém účtu u mBank.
převodní kurz (včetně poplatku TW) byl 29.01, což +- odpovídá aktuálnímu kurzu 29.21 + 0.7% poplatek TW.

každopádně za rychlost dávám 1*

Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joshua » 03 srp 2017, 12:01

anybodyelse píše:Tak dnes mám první zkušenost s výběrem peněz z Lendy.
Včera jsem zadal výběr z Lendy (Internatioanl withdraw pomocí Transferwise) přibližně v 10 hodin.
dnes v 10 hodin už byly peníze na mém účtu u mBank.
převodní kurz (včetně poplatku TW) byl 29.01, což +- odpovídá aktuálnímu kurzu 29.21 + 0.7% poplatek TW.

každopádně za rychlost dávám 1*

Mě v poslední době převod GB - ČR taky hodně mile překvapil. Převádím přes TW, dokonce, když jsem zadával platbu v 10 dopoledne, tak se v 8 večer připsala na cílový účet Barclays bank - tedy za méně, než 12 hodin.
O P2P půjčkách píši i na blogu hoopoo.cz.

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doonio » 11 srp 2017, 23:08

Tak menší update co se týče Revolutu, nevím jak se mi to poštěstilo, ale s aktualizací na poslední verzi se mi nějak "odemčela" možnost mít vlastní GBP účet, tzn. mám svůj unikátní GBP účet. A hned jsem to prubnul a poslal kamarádce peníze do Anglie a ona mě je poslala za pár dní zpátky a všechno vypadá že funguje. Tento týden jsem i směnil pár EUR na GBP a poslal to na všechny GBP platformy (Lendy, MT, FS) a všude to dorazilo.

Takže za mě o starost méně s poplatkama při výběru z GBP platforem(ještě jsem nevybíral, protože jak jsem byl natěšenej, tak jsem to všude rozinvestoval a nemám tam ani penny).... 3x hip hip HURÁÁÁ! 8-)

Zpět na „P2P lending diskuze“