ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

.
web: www.zonky.cz
LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 25 kvě 2017, 15:51

Zdravím všechny ZONKY investory, dnes jsem narazil na několik problematických půjček. Lidé tam píšou různé komentáře a skutek utek. PohledavkyZonkyLudek tam napíše krátký komentář a nic se neděje.

Já mám zatím jen 3 nesplácené půjčky. Všechny jsou A+. Maximálně jsem obdržel vždy jen 1 splátku.

https://app.zonky.cz/domacnost/domacnost-79087

- zde je vyjímka, tento půjčující nesplatil vůbec nic !!! Jasný podvod od začátku.

https://app.zonky.cz/zdravi/zdravi-61126

- 25.1.2017 přišla první a zároveň poslední splátka
- 17. 3. 2017 - Dobrý den, vymáháním se zabývají právníci; až od nich budeme mít informace o konkrétním řešení, dáme vám vědět. Hezký den, Vojtěch (PohledavkyZonkyLudek)
- a pak se neděje nic, 4 měsíce jsou dlouhá doba !!!

Zajímalo by měl, jak dlouho to v průměru ZONKY řeší. Jestli vůbec něco dostaneme zpět. Nebo to můžeme rovnou odepsat jako špatnou investici.
V mém případě co jsem u ZONKY (od 1.12.2016) mi dělá ZISK = 7318 Kč. Problematické půjčky celkem 2200 Kč. Což mi zisk snižuje o 30% !!!

... myslel jsem, že sem přidáte nějaké komentáře. Někdo je už v ZONKY 1 rok a musí mít tedy zkušenosti, jak to dopadne s těmito investicemi. Jsem zvědavý, jak to dopadne. Když bych nedostal nic, tak mi úrok 6,1% nepřijde moc terno a ještě z něj přijít o 30%.

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: ZONKY - problematické (nesplácené) půjčky

Příspěvekod JPT » 26 kvě 2017, 11:15

Tak já to už tak moc nesleduju. Čekám na lepší podmínky a peníze "vylévám". Většinou všichni opozdilci myslim do měsíce zaplatili, kromě jednoho a ten byl nakonec zesplatněný. Mám tam myslim cca 40 investic. Asi to nemá cenu uhánět. Na Melounu jsou zesplatněné z roku 2013 - 2014 a teprv teď se myslím něco podařilo vyexeuovat. Strašně dlouho to trvá.

Např tady od 30.6.2014 zesplatněná a dodnes nedošla ani koruna.
Přílohy
Žlutý Meloun - HC Log.jpg
Žlutý Meloun - HC Log.jpg (84.88 KiB) Zobrazeno 864 x

sollar
Administrátor
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sollar » 27 kvě 2017, 08:34

LuckyLuke píše:Zajímalo by měl, jak dlouho to v průměru ZONKY řeší. Jestli vůbec něco dostaneme zpět. Nebo to můžeme rovnou odepsat jako špatnou investici.
V mém případě co jsem u ZONKY (od 1.12.2016) mi dělá ZISK = 7318 Kč. Problematické půjčky celkem 2200 Kč. Což mi zisk snižuje o 30% !!!

U Zonky mám problematickou tuto (z 219 půjček) a ještě nevím jak to dopadne : https://app.zonky.cz/auto-moto/auto-moto-61289

Po splatnosti cca 7 půjček.

Dnešní legislativa (Píše to i Benefi ve svém mailu) doopravdy více pomáhá dlužníkům na úkor věřitele.
Například u Benefi mi zatím každá zesplatněná půjčka skončila v insolvenci ,i když to byl zjevný podvod!!!!!
Tak si říkám, že investovat v tomto prostředí ,bez dalších záruk, je bláznovství. Hmmmm

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JPT » 27 kvě 2017, 11:40

Ty nebankovky si z toho zákona stejně nic nedělají. To co nesmí dělat provedou nějak jinak, aby to zákonu neodporovalo a budou vydrbávat z lidma dál. Mají RPSN stovky nebo tisíce procent a neprodělají na tom. Akorád obyčejní lidi na tom budou zas nejhůř. Když začalo fungovat P2P půjčování, tak teď se budou moct lidi jednodušejc oddlužovat a nebude je nic nutit půjčky poctivě splácet a obyčejní slušní lidi (P2P investoři) na tom budou zas nejhůř. Nevím proč ty zákony jsou vždycky psané pro zloděje a podvodníky ?

Teoreticky to vypadá, že má Zonky nejlepší skóring, takže komu by vadilo, že má neplatiče, tak by měl investovat jen do nejlepších ratingů. Ale i ty horší ratingy si myslím, že mají dobře nastavenou tu rizikovou přirážku a když člověk zkousne, že má neplatiče nebo zesplatněné, tak by si měl i na horších ratinzích vydělat. Pokud se teda najednou nezačnou všichni oddlužovat. To by bylo špatné, ale tak u těch nejlepších ratingů to snad nehrozí.

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 29 kvě 2017, 09:53

sollar píše:U Zonky mám problematickou tuto (z 219 půjček) a ještě nevím jak to dopadne : https://app.zonky.cz/auto-moto/auto-moto-61289

Po splatnosti cca 7 půjček.

Dnešní legislativa (Píše to i Benefi ve svém mailu) doopravdy více pomáhá dlužníkům na úkor věřitele.
Například u Benefi mi zatím každá zesplatněná půjčka skončila v insolvenci ,i když to byl zjevný podvod!!!!!
Tak si říkám, že investovat v tomto prostředí ,bez dalších záruk, je bláznovství. Hmmmm

https://app.zonky.cz/auto-moto/auto-moto-61289

- tak do této půjčky jsem investoval také, naštěstí jen 200Kč.

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 14 čer 2017, 20:42

Tento týden mi vzrostl počet problematických půjček na 8 / 233. Mám v nich 10.000 Kč. Zisk za celou dobu v Zonky mám 7.800 Kč.
Ta nejistota, žádné informace o dlužnících a řešení nesplácení mi odrazuje od dalších investic do ZONKY !!!

Zotify.cz
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zotify.cz » 15 čer 2017, 09:25

LuckyLuke píše:Tento týden mi vzrostl počet problematických půjček na 8 / 233. Mám v nich 10.000 Kč. Zisk za celou dobu v Zonky mám 7.800 Kč.
Ta nejistota, žádné informace o dlužnících a řešení nesplácení mi odrazuje od dalších investic do ZONKY !!!

Naprosto rozumím o čem mluvíš, tenhle stav, kdy je ztráta vyšší než aktuální výdělek (ikdyž by to mělo být dočasné z charakteru systému) a nejsou o tom žádné informace opravdu zamrazí a změní chování investorů.

Řešil jsem to s Ivou ze Zonky, která se stará o investory. Systémově budou tyhle informace řešené až po sekundáru (sekundár bude za 2 měsíce, tohle taky nějakou dobu potrvá, takže asi dřív jak v listopadu to nebude, ne-li později). Je to špatně, to všichni víme, ale prostě prioritou je teď dodělat sekundár a spustit ho v pevně stanovený termín.

Žádal jsem tedy, ať se využije nesystémové věci - komentářů a než bude připravené nové systémové informování o stavech problematických půjček, tak ať se to snaží psát pravidelně alespoň tam, protože těch několik měsíců, co to potrvá je ještě opravdu dlouhá doba.
Její odpověď, cituji:
"Takže jsme domluveni dočasně, že přibližně v tomto období bude vždy u půjček 30 + doplňovat stav, co se děje."

Tak uvidíme, jestli to budou alespoň takto dělat a pomůže to. Dle mého pořád lepší než nic...
Zonky.cz - p2p půjčky
Zotify.cz - notifikace a nezávislá statistika Zonky.cz
Zotify.cz autoinvest - automatické investování (robot) na Zonky pro každého!

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 01 črc 2017, 19:48

Tak se mi zlepšil aktuální stav s problematickými půjčkami:

- mám t.č. jen 4 problematické půjčky, celkem za 2000 Kč
- 2 z nich určitě nebudou platit, vždy to byly menší půjčky a důchodci (20.000 Kč, 60.000 Kč), jeden už má insolvenci
- s investováním do důchodců by měl být investor velmi opatrný - položí je i splátka menší než 1000 Kč !!!
https://app.zonky.cz/refinancovani-pujc ... jcek-68426
- měsíční splátka = 981 Kč

https://app.zonky.cz/zdravi/zdravi-61126
- měsíční splátka = 954 Kč

Můj výsledek od 1.12.2016 = úroky 8910 Kč, ztráta 2000 Kč

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 01 srp 2017, 18:43

Minulý měsíc jsem měl cca 15 nesplácených půjček. Říkal jsem si, že jsou dovolené apod.
Nyní se mi ustálil počet problematických půjček na 8/284. Mám v nich 5600 Kč.

wizard-ov
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wizard-ov » 02 srp 2017, 09:48

No já jsem na tom podstatně hůře. Mám sice jen 5 problematických, ale mám v nich nasypáno dost peněz. Bylo to v mé druhé investiční vlně, kdy jsem (po počáteční nedůvěře) začal do Zonkyho sypat více peněz na jednu půjčku. A ejhle - zatímco původní "dvoustovkové" investice dlužníci vesele splácejí, druhá vlna (2000-5000 na půjčku) už je na tom o hodně hůře. Samozřejmě, může to být jen náhoda, ale osobně si myslím, že Zonky povolil opratě v ratingu dlužníků. V současné době jsem ve vybíracím období, takže aktivních půjček mám málo (okolo 70)...

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 06 srp 2017, 19:09

https://app.zonky.cz/refinancovani-pujc ... jcek-68426

- tady se to trochu pohnulo

4. 8. 2017 : Dobrý den, došlo k Usnesení o úpadku spojené s povolením oddlužení v následujících dnech podáme přihlášku pohledávky.
PohledavkyZonkyLudek

LuckyLuke
writerP2P
writerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LuckyLuke » 14 srp 2017, 10:18

https://app.zonky.cz/auto-moto/auto-moto-63038

- tato investice se 14 lidem dost nevyplatí (dali do ní á 5.000 Kč) !!!

Zpět na „Zonky“