Zonky - zkušenosti investorů


web: www.zonky.cz
Odpovědět

Je důležitý úvěrový příběh na Zonky?

Ano
84
39%
Ne
132
61%
 
Celkem hlasů: 216

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 17 čer 2017, 07:25

Koukám ,že Zonky nasadil úplně jiný trend ,než jsem si myslel. Ještě tu zůstala pachuť po Benefi a Zonky zkouší stejné poplatkové veletoče :shock: .
Reklama něco stojí?? Nechápu tento argument!? Za Zonky stojí finančně dost silný HomeCredit....
Důvěra se buduje pomalu ,ale na straně investora toho už bylo dost....
Ještě ,že tu máme Mintos....

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 18 čer 2017, 10:04

Tak jsem také již začal posílat peníze ze Zonky zpět na svůj účet, autoinvest jsem omezil v investování. Snad se mi povede do 1/2 roku snížit svoji investici na 1/3 - 1/2. Měsíčně mi lidé vrací cca 15.000 Kč.

Důvody :

1. Investorský poplatek

- 1 % mi nevadí, větší poplatky mi vadí

2. Pojištění investic

- půjčky nejsou garantované či nějak jištěné - např. buyback garance (jako u Mintosu)
- žádné informace od ZONKY, žádná vidina, že něco dostanu od lidí, co přestanou platit
- kdyby je ZONKY od nás po 60 dnech vykoupilo a vrátilo nám pouze těch 70%, tak to bych bral jako fér


3. Poměrně malé zisky ve srovnání s jinými platformami P2P

- t.č. mám očekávaný výnos = 6,3%
- v problematických půjčkách mám nyní 11.800 Kč (neklesá pod 7.000 Kč)
- zisk mám 8.000 Kč (za 6 měsíců)
- nejsem si tedy vůbec jist, jestli mohu hovořit o zisku


4. Layout ZONKY

- sice na tom pracují, zlepšují, ale pořád mají co dohánět
- chybí mi informace u půjček - kdy začala, průběh splácení (datum, částky), kdy byla splacena - nejsem věštec


Závěr :

Spokojil bych se i s menším ziskem (např. 5-6 %), ale s jistotou, že o svoje investice nepřijdu. Tu jistotu ale teď ZONKY neposkytuje, navíc chce zvyšovat poplatky. Děkuji, ale už v tom nechci pokračovat.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od JPT » 18 čer 2017, 10:56

LuckyLuke píše: 1. Investorský poplatek

- 1 % mi nevadí, větší poplatky mi vadí
Já jsem jim kdysi psal aby lidi investovali do lepších ratingů, že by mohli u těch nejlepší ratingů poplatky snížit a u těch nejhorších zvýšit, ale tak na max 2% a u toho jsem dodal, že to zvyšení by se určitě investorům nelíbilo, ale to se Zonky myslim nelíbilo. Ještě když tam byla Lucie. Psali, že snížený poplatek by nás nevytrhl. Ale to jak to udělali teď je šílené.
LuckyLuke píše: 2. Pojištění investic

- půjčky nejsou garantované či nějak jištěné - např. buyback garance (jako u Mintosu)
- žádné informace od ZONKY, žádná vidina, že něco dostanu od lidí, co přestanou platit
- kdyby je ZONKY od nás po 60 dnech vykoupilo a vrátilo nám pouze těch 70%, tak to bych bral jako fér
To myslím moc firem nenabízí v čechách tušim jen jedna.
LuckyLuke píše: - t.č. mám očekávaný výnos = 6,3%
- v problematických půjčkách mám nyní 11.800 Kč (neklesá pod 7.000 Kč)
- zisk mám 8.000 Kč (za 6 měsíců)
- nejsem si tedy vůbec jist, jestli mohu hovořit o zisku
Já mám celkový zisk (úroky) cca. 1 300 a vproblematických cca. 1200 a zesplatněná jen jedna, takže nevím, jestli se to může tak počítat, když určitě všichni nebudou zesplatnění a ještě si něco vydělám.
LuckyLuke píše: 4. Layout ZONKY

- sice na tom pracují, zlepšují, ale pořád mají co dohánět
- chybí mi informace u půjček - kdy začala, průběh splácení (datum, částky), kdy byla splacena - nejsem věštec
To bylo vyvýjené buď pro lidi, kteří o tom (P2P) nic nevědí a bude jim to tak stačit a nebo lidma, kteří o tom nic nevěděli.
LuckyLuke píše: Závěr :

Spokojil bych se i s menším ziskem (např. 5-6 %), ale s jistotou, že o svoje investice nepřijdu. Tu jistotu ale teď ZONKY neposkytuje, navíc chce zvyšovat poplatky. Děkuji, ale už v tom nechci pokračovat.
PPF to může být jedno jestli se jedna z jeho firem položí a nebo jestli bude mít investory. Když ne, tak si to zainvestují sami a de o to, že nebudou mít velkou konkurenci. Ostatní firmy těm si myslím, že by mělo víc záležet na normálním fungování platformy, protože potřebují i investory, tak asi nebudou vymýšlet veletoče. Benefi teda asi neskončilo kvůli veletočům, ale určitě mělo čímdál míň investorů, kterým se snižovali zisky a zůstávali asi jen ti, kteří neumí počítat a budou doufat do poslední chvíle, že nebudou v mínusu a nebo je vidina velkých úroků zaslepila. Časem si ale myslím, že by Benefi stejně muselo skončit.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
wizard-ov
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2017, 07:14
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od wizard-ov » 21 čer 2017, 05:46

Posledních 5 měsíců už jen vybírám a prachy přelívám do Mintosu. Osobně mi na Zonky najvíce vadí chybějící Buyback a pak takové to plácáni po ramenech, jak jsme dobří. Obzvláště jejich newslettery stojí za to. Minimum tvrdých dat a hromada PR keců a slibů. Chtěl jsem jim dát šanci po rozjetí sekundáru, ale nové poplatky to pohřbily. Doufám, že z nich vytáhnu alespoň to, co jsem tam vložil...

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 21 čer 2017, 10:24

wizard-ov píše:Posledních 5 měsíců už jen vybírám a prachy přelívám do Mintosu. Osobně mi na Zonky najvíce vadí chybějící Buyback a pak takové to plácáni po ramenech, jak jsme dobří. Obzvláště jejich newslettery stojí za to. Minimum tvrdých dat a hromada PR keců a slibů. Chtěl jsem jim dát šanci po rozjetí sekundáru, ale nové poplatky to pohřbily. Doufám, že z nich vytáhnu alespoň to, co jsem tam vložil...
- souhlasím se vším, již také převádím peníze na Mintos
- včera mi dorazily platby se zpožděním u 2 půjček, do kterých jsem neuváženě nainvestoval po 5000 Kč (bylo to v době, kdy bylo málo půjček a já tam měl mnoho kapitálu k investování)
- dnes mi zase přibylo 7 opožděných splátek
- jsem zvědav na ten jejich sekundární trh, určitě nás budou chtít zase oškubat (určitě to nebude za 1% poplatek)
- u pěkných investic jsem byl záhy zklamán jejich předčasným splacením (většinou už po 1 měsíci, max. do 3 měsíců), mě by oslovil pouze nákup pújčky se slevou nebo bez přirážky
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 30 črc 2017, 19:36

Je vidět, že se ZONKY snaží. Nahazují půjčky i o víkendu. Udělal jsem si nový investorský koláč.

8.3.2017
ZONKY - koláč - 8.3. na web.jpg
ZONKY - koláč - 8.3. na web.jpg (50.3 KiB) Zobrazeno 8723 x
30.7.2017
Koláč 30.7.2017 ořez.jpg
Koláč 30.7.2017 ořez.jpg (46.89 KiB) Zobrazeno 8723 x
Celková investovaná částka je konstantní, podařilo se mi díky autoinvestu rozmělnit investice do dvojnásobného počtu půjček. Od ledna pouze točím peníze - už jsem nic neposílal. Zisk i rozložení kolače jsou praktické stejné.

Zde je vidět, kolik se mi měsíčně vrací.
Celková čísla - přehled ořez.jpg
Celková čísla - přehled ořez.jpg (105.02 KiB) Zobrazeno 8723 x
3.8.2017 - analýza půjček

Celkem investováno do 311 půjček

- zaplaceno již 24 půjček
- aktivních půjček mám 287, z nich je 6 po splatnosti

Z důvodu nedostatku půjček na ZONKY jsem ze začátku udělal chybu, že jsem do půjček vkládat více peněz.
Nyní dělám vklady 200 Kč, maximálně 400 Kč.


Počet investic 200 Kč : 97
Počet investic 400 Kč : 78
Počet investic 600 Kč : 26
Počet investic 800 Kč : 9
Počet investic 1000 Kč : 24
Počet investic 1200 Kč : 2
Počet investic 1400 Kč : 1
Počet investic 1600 Kč : 3
Počet investic 1800 Kč : 2
Počet investic 2000 Kč : 18
Počet investic 2400 Kč : 3
Počet investic 3000 Kč : 5
Počet investic 4000 Kč : 1
Počet investic 5000 Kč : 17

Dnes již nemám důvod dělat větší vklady (půjček je dost).
Stačí mít ale problemické půjčky ve vkladech 1000-5000 Kč a zisk nebude žádný.
Nyní mi tvoří problematické půjčky 50% z mého zisku.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Poplatek za investici od 1.9.2017

Příspěvek od LuckyLuke » 29 srp 2017, 13:40

Tak máme už jen poslední 3 dny, co platíme poplatek za investici 1%. Od 1.9.2017 nás čeká změna výše poplatků.
Poplatky od 1.9.2017.jpg
Poplatky od 1.9.2017.jpg (148.44 KiB) Zobrazeno 8584 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Crainer
Příspěvky: 21
Registrován: 26 úno 2017, 17:15
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Crainer » 30 srp 2017, 08:48

Dobrý den,
začal jsem investovat v únoru tohoto roku a zatím jsem spokojen. Jediné, co mě straší je to, že Zonky bude opět ve ztrátě a to i příští rok kvůli marketingové kampani. Co si o tom myslíte?
Přikládám své koláče. Jsem konzerva, jak si všimnete.
Přílohy
Zonky 2.png
Zonky 2.png (25.48 KiB) Zobrazeno 8564 x
Zonky 1.png
Zonky 1.png (35.98 KiB) Zobrazeno 8564 x

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 30 srp 2017, 13:33

Crainer píše:Dobrý den,
začal jsem investovat v únoru tohoto roku a zatím jsem spokojen. Jediné, co mě straší je to, že Zonky bude opět ve ztrátě a to i příští rok kvůli marketingové kampani. Co si o tom myslíte?
Přikládám své koláče. Jsem konzerva, jak si všimnete.
- jaký je zisk v % (očekávaný a aktuální výnos) ???
- já jsem se nedostal s očekávaným výnosem přes 6,3%
- do půjček A**, A*, A++ pro nízký výnos vůbec neinvestuji
- ale uvažuji, že po zavedení větších poplatků, budu investovat do A++, A+ a A a zisky budu mít menší, t.č. se snažím investovat po 200 Kč, maxim. 400 Kč / 1 půjčku a minimalizovat počet problematických půjček
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Crainer
Příspěvky: 21
Registrován: 26 úno 2017, 17:15
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Crainer » 30 srp 2017, 13:49

Já investuju podle tohoto klíče:
- Ptám se vždy na zaměstnání a investuji do těchto profesí:
- Policista, voják, hasič, záchranář
- všechny obory ve zdravotnictví
- výzkum a vývoj
- školství
- IT, technici
- řemeslníci - OSVČ
- právníci, soudci a lidé svázané s tímto oborem
- státní úředníci na úřadech
- technologové v potravinářském průmyslu
---------------------------------------------------------------------------------------------
Nikdy neinvestuji do:
- důchodců v jakémkoliv kraji
- do delníku a pracovníku automotive, skladů apod. pouze výzkum a vývoj v tomto oboru
- prodavači
-obchodní zástupci
-manažeři všech stupňů
- zaměstnanci bank, výjimku tvoří pouze pracovníci risk managementu
- pracovníci reklamních agentur
- recepční v hotelu
-obecně zaměstnanci v cestovním ruchu
- spedice, doprava kromě dopravy MHD ta bude jezdit i v době krize

a takhle by se dalo pokračovat dívám se hlavně na budoucnost nikoliv na dnešní konjunkturu, jak správně říkával můj školitel na VŠ profesor Frait, který zodpovídá v ČNB za finanční stabilitu, tak právě v době boomu se akumulují systémová rizika, kam patří riziko kreditní a v době krize, poklesu, recese, je jedno jak to nazvete se tyto rizika materializují (projevují naplno). Někdo mi může namítnout, že v diskuzích pod půjčkami mi mohou lhát ohledně zaměstnání, ale není to tak, protože dle Iva Zonky na FB diskuze kontrolují a porovnávají si odpovědi se svými údaji, protože my dlužníky neznáme. Do nízkých ratingů investuji, protože se to dle mého vyplatí a teď se to vyplatí ještě více. Poslal jsem si prostředky a hned o půlnoci začnu kupovat A*, A** v ještě větších počtech dle mého klíče
Přílohy
Zonky 1.png
Zonky 1.png (21.59 KiB) Zobrazeno 8547 x

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 30 srp 2017, 15:51

Crainer píše:Já investuju podle tohoto klíče:
- Ptám se vždy na zaměstnání a investuji do těchto profesí:
- Policista, voják, hasič, záchranář
- všechny obory ve zdravotnictví
- výzkum a vývoj
- školství
- IT, technici
- řemeslníci - OSVČ
- právníci, soudci a lidé svázané s tímto oborem
- státní úředníci na úřadech
- technologové v potravinářském průmyslu
---------------------------------------------------------------------------------------------
Nikdy neinvestuji do:
- důchodců v jakémkoliv kraji
- do delníku a pracovníku automotive, skladů apod. pouze výzkum a vývoj v tomto oboru
- prodavači
-obchodní zástupci
-manažeři všech stupňů
- zaměstnanci bank, výjimku tvoří pouze pracovníci risk managementu
- pracovníci reklamních agentur
- recepční v hotelu
-obecně zaměstnanci v cestovním ruchu
- spedice, doprava kromě dopravy MHD ta bude jezdit i v době krize

a takhle by se dalo pokračovat dívám se hlavně na budoucnost nikoliv na dnešní konjunkturu, jak správně říkával můj školitel na VŠ profesor Frait, který zodpovídá v ČNB za finanční stabilitu, tak právě v době boomu se akumulují systémová rizika, kam patří riziko kreditní a v době krize, poklesu, recese, je jedno jak to nazvete se tyto rizika materializují (projevují naplno). Někdo mi může namítnout, že v diskuzích pod půjčkami mi mohou lhát ohledně zaměstnání, ale není to tak, protože dle Iva Zonky na FB diskuze kontrolují a porovnávají si odpovědi se svými údaji, protože my dlužníky neznáme. Do nízkých ratingů investuji, protože se to dle mého vyplatí a teď se to vyplatí ještě více. Poslal jsem si prostředky a hned o půlnoci začnu kupovat A*, A** v ještě větších počtech dle mého klíče
- každý má nějakou taktiku
- já již neinvestuji ručně , investuji přes Zotify autoinvest (proto příběhy nečtu)
- já mám zisk 11.938 Kč od 1.12.2016, v problematických půjčkách mám bohužel 5.800 Kč, nyní mi klesl jejich počet na 8, ale občas jich mám až 15
- udělal jsem chybu ze začátku, že jsem vkládal do jedné půjčky více peněz
- nyní mám průměrně na 1 půjčku 672 Kč
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Crainer
Příspěvky: 21
Registrován: 26 úno 2017, 17:15
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Crainer » 30 srp 2017, 16:04

Vím přečetl jsem si Vaše příspěvky. Já mám v problematických dvě půjčky, ale to jsou lazy payers...jedna z Moravskoslezského kraje chemička, co posílá splátky, když ji chodí výzva před zesplatněním a pak jednoho, ale to jsem udělal chybu, že jsem do něj dal prachy -200 korun a neodpověděl mi na zaměstnání. Takovou hovadinu už neudělám. Já příběhy nečtu - pouze to přelítnu pokud tam není zaměstnání, jinak se ptám. Zajímá mě pouze zaměstnání. Nic jiného. Investuju ručně, protože věřím jenom sobě a netočím tam statisíce. Pro někoho, kdo tam má dost, tak investovat ručně po 200 atd. by byl žrout času a čas je drahý.

ozana
Příspěvky: 23
Registrován: 28 led 2017, 12:07
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od ozana » 31 srp 2017, 12:54

Mezi lidmi, kteří přestali platit už byl učitel i řidič MHD. Je to spíše o statistice.

tonda 2
Příspěvky: 13
Registrován: 31 srp 2017, 16:41
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od tonda 2 » 31 srp 2017, 16:52

Taky si myslím, že je to o statistice, základ je asi minimální vklady (já dávám jen 200 Kč) a rozprostřít to do vysokého počtu půjček. Do pěti let určitě přijde i recese, tak se snažím volit i kratší doby splácení.

hellboy
Příspěvky: 8
Registrován: 31 srp 2017, 16:54
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od hellboy » 31 srp 2017, 16:57

Nové poplatky platné od zítra znamenají, že rating A+ (8,49) úplně přestane mít význam.

A++ = 5,99 - 1 = 4,99%
A+ = 8,49 - 2,5 = 5,99%

Je tam příliš velký skok z 1% na 2,5%. Celkově se mi to nelíbí a od zítra investice do zonky hodně omezím.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Investiční koláč k 10.9.2017

Příspěvek od LuckyLuke » 10 zář 2017, 11:08

Tak po 5 týdnech jsem udělal aktuální investiční koláč. Stále mi přibývá počet půjček. Již jsem na 390 půjčkách, ještě mám 6 půjček "na cestě". Autoinvest funguje, nastavil jsem investice jen na 200Kč a poplatek na 0,5%.
ZONKY - autoinvest 600.jpg
ZONKY - autoinvest 600.jpg (76.59 KiB) Zobrazeno 8404 x
ZONKY 10.9.2017 - přehled.jpg
ZONKY 10.9.2017 - přehled.jpg (43.74 KiB) Zobrazeno 8404 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 10 zář 2017, 14:28

Jak to vidíte s vaší budoucností na Zonky? Nedávno mě kontaktoval kamarád, který do té doby investoval jen tam, abych mu představil alternativy. Už se mu přestaly líbit ty poplatky.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 10 zář 2017, 14:57

Saraph píše:Jak to vidíte s vaší budoucností na Zonky? Nedávno mě kontaktoval kamarád, který do té doby investoval jen tam, abych mu představil alternativy. Už se mu přestaly líbit ty poplatky.
1. Srovnání s Mintosem : nové poplatky od Zonky se mi také vůbec nelíbí, ale musím to pořád srovnávat s Mintosem. Ten sice roste, je určitě lepší, jsou tam krátkodobé půjčky. Je tam garance výkupu. Ale když si vezmu měnové riziko a poplatky za převody měn, tak tam mám zatím menší zisky než u Zonky. U Zonky je teď velmi důležitá strategie. Já se snažím jít cestou co nejmenšího rizika a mít co nejméně problematických půjček.

2. Další srovnání ZONKY a běžného spořícího účtu v ČR. Např. ING Konto do 300.000 úročí pouze 0,5%. RB do 150.000 0,75%. I tady to vychází lépe.

3. Riziková strategie u Zonky = kdo investuje do půjček A++, má zisk = 5,99 % - 1% = 4,99% čistého. Já v této kategorii nemám žádnou problematickou půjčku. Nejvíce problematických půjček mám v kategorii A+. Zisk mám sice 6,3% = 12.104 Kč, ale v problematických půjčkách mám 4.600 Kč (38% zisku). Když bych počítal, že z těchto peněz neuvidím nic (nejhorší varianta), tak předpokládám, že zisk mám 6,3% x 0,62 = 3,906 %.

Je možná, že konzervativní strategie (jak píše výše Crainer) je výnosnější, než mít o 1-2% větší aktuální výnos a mít velké ztráty v problematických půjčkách.
PP.jpg
PP.jpg (65.12 KiB) Zobrazeno 8394 x
- já mám investice pouze u ZONKY a v Mintosu = cca 1:1
- alternativy by mě také zajímaly
- původně jsem chtěl s investováním do Zonky k 1.9.2017 přestat, ale zatím pojedu dál
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Joshua » 11 zář 2017, 09:40

Já jsem po zavedení sekundáru všechno až na pár půjček prodal. Dle mého už to za to nestojí, pokud člověk není vyloženě srdcař. Bližší alternativou by mohl být asi Žlutý meloun, Bondster jde hodně ve stopách Mintosu.

V CZK mám ještě jeden docela dobrý nemovitostní fond 4-5% pa. Výnosy srovnatelné se Zonky a méně starostí.

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 15:34
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od anybodyelse » 11 zář 2017, 10:31

i já jsem na Zonky prodal vše co šlo, i tak mi tam zůstalo 55 půjček za cca 19k CZK
Peníze jsem teď přesunul na burzu a část mám na Mintosu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů