
Stash a mikroinvestice do ETF již od 5 dolarů.
https://fintechcowboys.cz/mikro-investi ... nu-dolaru/
Joshua píše:Estonsko připravuje vlastní kryptoměnu napojenou na elektronické občanství.
http://byznys.ihned.cz/c1-65856810-esto ... -obcanstvi
vyvar z ovaru píše:Co mi na Mintosu vadi, ze mam v podstate nulovou jistotu, ze za par let penize uvidim. Oproti tomu u akcii vim do ceho jdu a pokud konkretni firma nezkrachuje, tak tu hodnotu porad mam (at uz plusovou nebo minusovou - coz me az tak uplne netrapi, protoze z 90% jedu dividendove tituly). Premyslim, ze mozna castecne preliju kapital z Mintosu prave na burzu, protoze se necitim uplne dobre. Momentalne mam na Mintosu asi 1/3 fin. prostredku.
Ale clanek na winpes mi prijde taky dost brutalni. Stejne jako vynosy na Mintosu, tak i dividendy se musi danit 15%, kapitalovy vynos nad 100K/rok se taky dani, takze tohle je stejny. Menovy riziko se podstupuje taky na obou platformach.
vyvar z ovaru píše:Promin, tech 100K je jen na prodej cennych papiru.
Presne tak, ted je obdobi klidu a rustu, lidi investuji jak zbesili, ale kazdej desatej clanek mluvi o nejake krizi, ktera muze nastat. Pristi rok, ale treba taky za 5, 10 let, buh vi. Vsechno je jednou poprve a treba dalsi krize bude az za 50 let. On je potreba totiz ten primarni a hodne zasadni spoustec.
GOGO7 píše:https://www.mesec.cz/clanky/vyssi-dane-z-pronajmu-akcii-i-bitcoinu-chystana-zmena-usetri-jen-beznym-stradalum/. Tak tato zpráva mě do radostné eufórie zrovna neuvedla :roll:
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti