Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Jan » 05 pro 2017, 11:33

Saraph píše:
ch4 píše: Z jineho soudku, investujete nekdo na Mintos i bez BBG, jake mate zkusenosti?
To jsem něco málo investoval dříve. Dnes jsou rozdíly v procentuálním zhodnocení půjček s a bez BB tak malé (např. do 15 % bez a 14 % s BB), že se to nemůže vyplatit a akorát s tím jsou další starosti.
To je asi celkem racionální stanovisko, jelikož pokud půjde do defaultu +- 1% z půjček, tak se úroky pro uvažované 14% BBG a 15% půjčky vyrovnají.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
wizard-ov
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2017, 07:14
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od wizard-ov » 05 pro 2017, 12:42


Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Jan » 05 pro 2017, 13:01

wizard-ov píše:A co říkáte no tohle ?

https://www.mintos.com/en/long-term-campaign/
Hm...
Asi tomu říkám: kouř a zrcadla.

A realističtěji tomu říkám:
Nabídka má svůj potenciál, ale spíš mi přijde, že vypadá lákavěji, než ve skutečnosti je.

Ale detailněji:
Nabídka v podstatě znamená, že Ti přihodí 1% pa (které tedy jde ihned nadále zhodnocovat, takže ve výsledku to bude díky složenému úročení o chlup víc). Ale je otázka, jestli třeba 14% pa nebo 15% pa je zas takový rozdíl. Na druhou stranu je to defakto ekvivalent nákupu na sekundáru s 5% discount, což zní poměrně lákavě...
Dále pak čekám, že základní úrokové sazby národních bank (Fed, ECB, ...) porostou, takže porostou i úroky úvěrů (což je i jeden z důvodů, proč se do dlouhodobých půjček nehrnu). Z toho vyplyne i problém prodejnosti starších půjček na sekundáru.
Skoro mi přijde, že největší potenciál má takovou půjčku koupit a co nejdříve ji na sekundáru prodat, byť i s discountem. A je otázka, jestli toto Mintosu nebude vadit. Ale to záleží, jestli jim jde jen o to, dostat půjčky z primáru nebo stabilně zainvestovat. Protože pokud by se tyto půjčky prodávaly s discountem na sekundáru, tak nové půjčky bez discountu na primáru to budou mít těžké, takže by to bylo jen odsunutí problému.
A spekulativně se nabízí otázka, co za tímto krokem stojí (případně kdo tuto akci platí). Protože pokud je problém s prodejem takových půjček, může být ve hře zvýšení úroků.

...a závěrem vzývám Finlordy a těším se na Finlordí názor :o).

EDIT I:
Poznámka: Na druhou stranu je příjemné, že to problém přebytku dlouhých půjček řeší jejich zvýhodněním. Nedivil bych se, kdyby obdobný problém portály v ČR řešily počesku - tedy znevýhodněním krátkých půjček :o).

EDIT II:
Upraveno, doplněno :o)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od ch4 » 05 pro 2017, 21:18

Jan píše:
Saraph píše:
ch4 píše: Z jineho soudku, investujete nekdo na Mintos i bez BBG, jake mate zkusenosti?
To jsem něco málo investoval dříve. Dnes jsou rozdíly v procentuálním zhodnocení půjček s a bez BB tak malé (např. do 15 % bez a 14 % s BB), že se to nemůže vyplatit a akorát s tím jsou další starosti.
To je asi celkem racionální stanovisko, jelikož pokud půjde do defaultu +- 1% z půjček, tak se úroky pro uvažované 14% BBG a 15% půjčky vyrovnají.
Zastavam stejny nazor, do vetsiho rizika jen za vyrazne vyssi uroky. Ale ty zatim moc platformy nenabizi. Jedina takova platforma je asi Omaraha, ale tam zatim zadny prispevek od mistnich prispevatelu (http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=37&t=46)
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 05 pro 2017, 21:29

Jan píše: Z toho vyplyne i problém prodejnosti starších půjček na sekundáru.
Tady bych si dovolil nesouhlasit, pro mě je lepší půjčka s historii, i když by to bylo bez BB, tak je pro mě milejší vidět historii, že třeba dlužník 20měsíců vklidu platil, a nebál bych se to naopak prodat ani s nějakým premium, takže suma sumárum můžeš mít i klidně třeba pěkných 20% :-D
Nakoupíš za 14%, budeš držet třeba rok... dlužník bude splácet, a ty po roce prodáš s premium. Mám asi růžový brýle, ale pár takových půjček mám.

Jsem asi moc velkej snílek, ale myslím si že z půjčky zajištěné nějakou nemovitosti má větší šansi něco dostat zpět v případě nějakého krachu než z půjčky která má tajemnou BuyBack garanci... Viz. Eurocent mě docela vyléčil z těch BB garancí.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Jan » 05 pro 2017, 21:54

doonio píše:
Jan píše: Z toho vyplyne i problém prodejnosti starších půjček na sekundáru.
Tady bych si dovolil nesouhlasit, pro mě je lepší půjčka s historii, i když by to bylo bez BB, tak je pro mě milejší vidět historii, že třeba dlužník 20měsíců vklidu platil, a nebál bych se to naopak prodat ani s nějakým premium, takže suma sumárum můžeš mít i klidně třeba pěkných 20% :-D
Nakoupíš za 14%, budeš držet třeba rok... dlužník bude splácet, a ty po roce prodáš s premium. Mám asi růžový brýle, ale pár takových půjček mám.

Jsem asi moc velkej snílek, ale myslím si že z půjčky zajištěné nějakou nemovitosti má větší šansi něco dostat zpět v případě nějakého krachu než z půjčky která má tajemnou BuyBack garanci... Viz. Eurocent mě docela vyléčil z těch BB garancí.
Myslel jsem to tak, že třeba teď koupíš půjčku za 14%pa. Za nějakou dobu vzrostou úroky, takže obdobná půjčka se bude prodávat s vyšším výnosem, třeba 16%pa. Pak si nemyslím, že by tvoje 14%pa byla kdovíjak dobře prodejná, natož s premiem.
Nicméně to co píšeš smysl samozřejmě má. V případě půjček bez BBG navíc platební historie nabývá na významu (můj zájem zaměřuji (alespoň prozatím) výhradně na půjčky s BBG, takže jsem na to tak i nahlížel). Jinak to bude dost individuální, někdo upřednostní výnos, někdo platební historii.

Jak už jsem tu psal, myslím, že BBG se dá věřit pouze v dobách klidu, v případě krize šanci na splnění BBG nevidím moc reálně. Jinak s myšlenkou ohledně zajištění samozřejmě souhlasím.

Mimochodem - z toho co jsi tu psal jsem měl pocit, že jedeš hlavně přes autoinvest, ale tohle mi zas přijde, že řešíš manuálně (minimálně tedy nevím, kde by se historie splátek přidávala do kritérií autoinvestu).

BTW - koukal jsem se na nějaké hypošky od Acemy... Jsou bez BBG a byly tam i nějaké 5 let+ a dlužníkovi bylo přes 65... Docela mazec, z toho bych měl blbý pocit. Navíc asi neprodejné, dlouhodobě leží na primáru, nějaké jsou i na sekundáru...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od ch4 » 05 pro 2017, 21:57

doonio píše: Jsem asi moc velkej snílek, ale myslím si že z půjčky zajištěné nějakou nemovitosti má větší šansi něco dostat zpět v případě nějakého krachu než z půjčky která má tajemnou BuyBack garanci... Viz. Eurocent mě docela vyléčil z těch BB garancí.
To me docela zaujalo, resite nekdo i "Loan type" a "LTV" jako jedno z dalsich kriterii? JA zatim ne, ale tady komentar od doonio me docela trkl, ze mozna az moc verim BBG a mozna neni spatne, myslet i o krok dal. Zacnu s tim asi experimentovat. Je otazka kolik takovych pujcek bude, nicmene i tak muze byt rozumny pristup prejit od kvantity ke kvalite...
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Jan » 05 pro 2017, 22:09

ch4 píše:
doonio píše: Jsem asi moc velkej snílek, ale myslím si že z půjčky zajištěné nějakou nemovitosti má větší šansi něco dostat zpět v případě nějakého krachu než z půjčky která má tajemnou BuyBack garanci... Viz. Eurocent mě docela vyléčil z těch BB garancí.
To me docela zaujalo, resite nekdo i "Loan type" a "LTV" jako jedno z dalsich kriterii? JA zatim ne, ale tady komentar od doonio me docela trkl, ze mozna az moc verim BBG a mozna neni spatne, myslet i o krok dal. Zacnu s tim asi experimentovat. Je otazka kolik takovych pujcek bude, nicmene i tak muze byt rozumny pristup prejit od kvantity ke kvalite...
Já se zaměřuji na krátké půjčky, takže toto se mě moc netýká. Ale kdybych šel do dlouhých půjček, tak bych toto alespoň částečně zohledňoval. Stejně jako tu historii splácení a asi bych šel jen do zemí EU, kde bych čekal vyspělejší právní prostředí.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 05 pro 2017, 22:14

Mimochodem - z toho co jsi tu psal jsem měl pocit, že jedeš hlavně přes autoinvest, ale tohle mi zas přijde, že řešíš manuálně (minimálně tedy nevím, kde by se historie splátek přidávala do kritérií autoinvestu).
Přes AI jedu BB půjčky, ale bez BB si je snažím trochu proklepnout - kde se daná nemovitost nachází, kolik let je dlužníkovi, atd...
Jednou jsem zašel i tak daleko, že jsem napsal kamarádovi do Lotyšska, ať mi zjístí za kolik se v dané lokalitě prodávají byty (ale to byla jen jedna půjčka se solidním LTV, nakoupena v diskontu a za pár set €, jinak takové šílenosti nedělám) :-D
BTW - koukal jsem se na nějaké hypošky od Acemy... Jsou bez BBG a byly tam i nějaké 5 let+ a dlužníkovi bylo přes 65... Docela mazec, z toho bych měl blbý pocit. Navíc asi neprodejné, dlouhodobě leží na primáru, nějaké jsou i na sekundáru...
Kolik taková hypoška měla roční PA? 8%, nebo snad 9%, to mě za to nestojí


Nedělám si velkou iluzi nad těma BB půjčkama, a tak aktuálně mám už víc jak 30% půjček na Mintosu bez BB, ale to je tak můj limit těch 30%. Ono to vidím že když se takový úvěr bez BB dostane do defaultu, tak může uplynout i rok a půl a stále budete bez peněz (osobní zkušenost)
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Jan » 05 pro 2017, 22:22

doonio píše:
Mimochodem - z toho co jsi tu psal jsem měl pocit, že jedeš hlavně přes autoinvest, ale tohle mi zas přijde, že řešíš manuálně (minimálně tedy nevím, kde by se historie splátek přidávala do kritérií autoinvestu).
Přes AI jedu BB půjčky, ale bez BB si je snažím trochu proklepnout - kde se daná nemovitost nachází, kolik let je dlužníkovi, atd...
Jednou jsem zašel i tak daleko, že jsem napsal kamarádovi do Lotyšska, ať mi zjístí za kolik se v dané lokalitě prodávají byty (ale to byla jen jedna půjčka se solidním LTV, nakoupena v diskontu a za pár set €, jinak takové šílenosti nedělám) :-D
BTW - koukal jsem se na nějaké hypošky od Acemy... Jsou bez BBG a byly tam i nějaké 5 let+ a dlužníkovi bylo přes 65... Docela mazec, z toho bych měl blbý pocit. Navíc asi neprodejné, dlouhodobě leží na primáru, nějaké jsou i na sekundáru...
Kolik taková hypoška měla roční PA? 8%, nebo snad 9%, to mě za to nestojí


Nedělám si velkou iluzi nad těma BB půjčkama, a tak aktuálně mám už víc jak 30% půjček na Mintosu bez BB, ale to je tak můj limit těch 30%. Ono to vidím že když se takový úvěr bez BB dostane do defaultu, tak může uplynout i rok a půl a stále budete bez peněz (osobní zkušenost)
S tím "proklepáváním" bych to pro dlouhé půjčky a zvlášť bez BBG viděl podobně. Skoro mi přijde, že pro toto zaměření autoinvest není moc použitelný (i když do detailu jsem ho zatím nestudoval).
To ani nevím, že tam bývají bližší informace o lokaci.

Acema má 7,5% , na LTV jsem se ani nedíval.

No, myšlenka na půjčky bez BBG je mi zatím zcela cizí... Brrr.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od ch4 » 05 pro 2017, 22:31

doonio píše:
Přes AI jedu BB půjčky, ale bez BB si je snažím trochu proklepnout - kde se daná nemovitost nachází, kolik let je dlužníkovi, atd...
Jednou jsem zašel i tak daleko, že jsem napsal kamarádovi do Lotyšska, ať mi zjístí za kolik se v dané lokalitě prodávají byty (ale to byla jen jedna půjčka se solidním LTV, nakoupena v diskontu a za pár set €, jinak takové šílenosti nedělám) :-D
Tak to se mi libi a zaroven zajimavy tip. Ja to zatim sekam po 10-20 EUR s BBG, ale zrovna dnes jsem si tam neco poslal pro manualni investovani a premyslel jsem proc tam nedam obcas vic. A tvuj popis tohoto jednorazoveho dealu me inspiroval.

No, uvidime kam to vse smeruje, v GB zacinam pozorovat velky priklon k omezeni individualniho investovani a prechod k nabidkam ve stylu "terminovany ucet s urcitym procentem" a v US to zase vypada na prechod k robotum https://www.lendingrobot.com/

Tak si to jeste chvili uzijme, nez nas nahradi AI... (v tomto pripade jako Artificial Intelligence)
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 06 pro 2017, 10:09

Mintos chudáček trpí, nejspíše pod náporem uživatelů kvůli té prosincové cashback akci. Načíst jednu stránku mi trvá tak 10 sekund. :?

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2017, 10:10
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Bubák » 06 pro 2017, 10:14

Napadá mě v souvislosti z cashbackem strategie...

Nakoupím s durací 60+ a co nejvyšším LTV. Zkušenosti říkají, že hodně úvěrů nevydrží do splatnosti. Čím vyšší LTV, tím by měla být vyšší šance defaultu a měl by příjít rychleji. V ideálním případě (pro lehčí výpočet) tak úvěr do roka zdefaultuje (to by ještě měla BBG fungovat), takže zisk je 14 % za úroky + 5 % za cashback = krásných 19 %... Mogo je stabilní, by to mohlo vydržet :)

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 06 pro 2017, 12:38

Bubák píše:Napadá mě v souvislosti z cashbackem strategie...

Nakoupím s durací 60+ a co nejvyšším LTV. Zkušenosti říkají, že hodně úvěrů nevydrží do splatnosti. Čím vyšší LTV, tím by měla být vyšší šance defaultu a měl by příjít rychleji. V ideálním případě (pro lehčí výpočet) tak úvěr do roka zdefaultuje (to by ještě měla BBG fungovat), takže zisk je 14 % za úroky + 5 % za cashback = krásných 19 %... Mogo je stabilní, by to mohlo vydržet :)
nevim nakolik ma vyska LTV vliv na splaceni..., vysoke LTV je ze kupuje "drahe" auto a to kryje minimalni moznou pujckou, ne? to nevypovyda nic o tom, ze ma nizke prijmy nebo tak...
ja myslim ze jakakoliv 5+ leta pujcka ma defakto stejnou sanci na BB. Vetsina z tech 5ti letych skonci predcasnym splacenim nebo zesplatnenim, myslim ze minimum z nich se bude splacet tech 5 roku.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od zbynhu » 06 pro 2017, 17:20

Saraph píše:Mintos chudáček trpí, nejspíše pod náporem uživatelů kvůli té prosincové cashback akci. Načíst jednu stránku mi trvá tak 10 sekund. :?
Alespoň už přišli s oficiálním vyjádřením a omluvou:)

"We’re sorry if Mintos loads slowly for you

As Mintos has experienced highly rapid growth over the last several months, we are now facing a somewhat flattering challenge – scaling and optimising our system performance to keep up with increasing data volume. We have also significantly improved the platform’s security level to avoid any possible cyber terrorism attempts.

Due to these reasons, technical difficulties may appear for some of the users when browsing the website. If Mintos is loading slowly, please wait a few moments before trying again. If you receive a “Rate limited” message, you should be able to log in after 30 minutes. If the problem persists, please contact our Investor Service for further assistance. We apologise for any inconvenience caused and are working to introduce several platform updates to resolve these issues soon."
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Jan » 07 pro 2017, 13:01

Náhodou, nevíte, jestli pokud investoři skoupili celou půjčku a já se rozhodnu svůj podíl či jeho část prodat, uvidím ji na sekundárním trhu? Zkoušel jsem to filtrovat všelijak, ale nezadařilo se. Jediné co mě napadlo, že když je vše zainvestované a podíl v prodeji je můj, tak se mi na sekundárním trhu nezobrazí.
Díky
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Joshua » 07 pro 2017, 13:07

Nezobrazí se, kdysi jsem to zkoušel a povedlo se mi myslím moje podíly na SM zobrazit po odhlášení a otevření v anonymním oknu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

60M+ sekundární trh

Příspěvek od Jan » 08 pro 2017, 22:34

Nekoukal jste někdo na sekundár? Nezačaly se tam točit 60M+ půjčlky kvůli cashbacku? Já to nemohu porovnat, protože nevím, jak to vypadalo dřív, ale teď je tam pár set půjček od mogo s discountem do 2,5%.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 08 pro 2017, 23:49

tak to asi bude ono, sice nevim jak to tam vypadalo driv, ale dotycny to proda nejdriv az ta akce skonci... a jelikoz tam tech nabidek budou tisice, tak kdovi kdy to proda... Ted nedava zadny smysl to ze sekundaru kupovat za 2.5% slevu, ze ano.

xxleoxx
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 28
Registrován: 09 pro 2017, 22:48
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od xxleoxx » 09 pro 2017, 22:55

Ohledně GEL, myslíte že je teď vhodná doba tam něco poslat, kurz se zdá odrazil ode dna tak by mohl posilovat a v kombinaci s vysokým zúročením půjek by to mohlo hodit solidní výnos i přes exchange poplatky. BTW jaká je tam platební morálka jestli už tam někdo investuje?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů