Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od ch4 » 19 led 2018, 07:53

No, jsem zvedavy jak to pujde s prodejem dal, na 12% jsem ted dal 2% slevu. A abych u toho nemusel sedet udelal jsem si dve AI (jedno na dobre a jedno spatne Mogo), zbytek docasne deaktivoval.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 19 led 2018, 09:38

V noci mi vykoupili nějaké půjčky (rebuy). Už se mi podařilo nakoupit za 800 euro. A k prodeji nabízím jen půjčky za 12%. 13% a 14% si nechávám, když se teď už nenabízejí.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 19 led 2018, 10:15

to vyvar z ovaru
To víš, kouzlo osobnosti... (Aspoň tak si to vysvětluju, bo mě se nic neprodalo, naopak se mi zcela svévolně přikoupilo.)
Ale vážně. Já jsem koupil jen symbolicky za asi 250E a ani to nepřeprodávám. Tak snad se Ti zadaří. Těším se na finální výsledky.

to ch4
... a jeden AI se jmenuje "Mogo-Formule 1" a druhý "Mogo-šrot". :o)
A též vážně - také se těším na výsledky. To jsem zapomněl napsat do příspěvku pro Sarapha, že pokud to bude fungovat i prakticky, tak to je docela terno, za +- 2M zarobit 5% :o).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 19 led 2018, 10:42

Jan píše: A též vážně - také se těším na výsledky. To jsem zapomněl napsat do příspěvku pro Sarapha, že pokud to bude fungovat i prakticky, tak to je docela terno, za +- 2M zarobit 5% :o).
Už za prosinec jsem měl skoro 6 % oproti minulému měsíci. V tu dobu jsem i vybíral své portfolio z Twina a přesunul ho na Mintos (a ještě za to dostal cashback :) ). Opravdu hodně se mi toho tehdy podařilo prodat na SM a já pak dostal trojnásobek toho discountu zpátky na cashbacku. Bylo to, jako by se tehdy lidi ještě rozkoukávali a nebyli si celou tou cashback akcí jistí. Strašně dlouho trvalo, než se discounty na SM dostaly na nějaké 3-4 % a já toho hodně prodal za 1,6 %. Teď už to taková sranda není, protože všichni ví, jak na to.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 19 led 2018, 11:09

Saraph píše:
Jan píše: A též vážně - také se těším na výsledky. To jsem zapomněl napsat do příspěvku pro Sarapha, že pokud to bude fungovat i prakticky, tak to je docela terno, za +- 2M zarobit 5% :o).
Už za prosinec jsem měl skoro 6 % oproti minulému měsíci. V tu dobu jsem i vybíral své portfolio z Twina a přesunul ho na Mintos (a ještě za to dostal cashback :) ). Opravdu hodně se mi toho tehdy podařilo prodat na SM a já pak dostal trojnásobek toho discountu zpátky na cashbacku. Bylo to, jako by se tehdy lidi ještě rozkoukávali a nebyli si celou tou cashback akcí jistí. Strašně dlouho trvalo, než se discounty na SM dostaly na nějaké 3-4 % a já toho hodně prodal za 1,6 %. Teď už to taková sranda není, protože všichni ví, jak na to.
Tak vlastně i to je dobré. Ale hlavně mě zajímalo, jestli se Ti nějak zadařilo s tím vyhnitím a BBG půjček. I když na to je možná ještě brzy. Navíc to je možná fakt jedno, výsledek prodeje na SM nebo BBG je stejný - zisk a volné prostředky.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 19 led 2018, 11:20

Jan píše:
Saraph píše:
Jan píše: A též vážně - také se těším na výsledky. To jsem zapomněl napsat do příspěvku pro Sarapha, že pokud to bude fungovat i prakticky, tak to je docela terno, za +- 2M zarobit 5% :o).
Už za prosinec jsem měl skoro 6 % oproti minulému měsíci. V tu dobu jsem i vybíral své portfolio z Twina a přesunul ho na Mintos (a ještě za to dostal cashback :) ). Opravdu hodně se mi toho tehdy podařilo prodat na SM a já pak dostal trojnásobek toho discountu zpátky na cashbacku. Bylo to, jako by se tehdy lidi ještě rozkoukávali a nebyli si celou tou cashback akcí jistí. Strašně dlouho trvalo, než se discounty na SM dostaly na nějaké 3-4 % a já toho hodně prodal za 1,6 %. Teď už to taková sranda není, protože všichni ví, jak na to.
Tak vlastně i to je dobré. Ale hlavně mě zajímalo, jestli se Ti nějak zadařilo s tím vyhnitím a BBG půjček. I když na to je možná ještě brzy. Navíc to je možná fakt jedno, výsledek prodeje na SM nebo BBG je stejný - zisk a volné prostředky.
Minulý měsíc jsem tolik takových půjček nekoupil, takže to spíš uvidím v nadcházejících měsících.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Joshua » 19 led 2018, 11:42

Připadám si oproti vám jako břídil. Cashbacky mě nějak nechávají chladným, prostě jedu na auto investech které mám.. jen to vždycky odsouhlasím a občas se něco připíše. Nicméně strategie na tom nestavím, prostě to nějak nechávám plynout a samo pracovat.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 19 led 2018, 11:57

Joshua píše:Připadám si oproti vám jako břídil. Cashbacky mě nějak nechávají chladným, prostě jedu na auto investech které mám.. jen to vždycky odsouhlasím a občas se něco připíše. Nicméně strategie na tom nestavím, prostě to nějak nechávám plynout a samo pracovat.
No, já jsem nakoupil nějaká Moga, teď jsem koupil i nějaká Lenda, ale oboje defakto jako investici, že bych to obratem umisťoval na sekundár, to ne. Ale jinak teď investuju většinou růčo ze SM, protože mám tak drsné AI, že teď nic nechytají.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 19 led 2018, 13:49

Jan píše:Ale jinak teď investuju většinou růčo ze SM, protože mám tak drsné AI, že teď nic nechytají.
Tak sup, at uz se mi to zacne prodavat. :!: :mrgreen:

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 20 led 2018, 12:39

Mogo půjčky na sekundárním tržišti:

nabídka = 29.718 (sleva 0-4,6%)

Půjčky s bonusem než 4,1-4,6% : 208
Půjčky s bonusem 3,1%-4,0% : 413
Půjčky s bonusem 2,1%-3,0% : 907
Půjčky s bonusem 1,1%-2,0% : 2626
Půjčky s bonusem 0,1%-1,0% : 11425
Půjčky s bonusem 0% : 14138


... tomu říkám nabídka !!!
... už to asi nemá ani cenu
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od eNaia » 20 led 2018, 14:00

Koukam to pekne pada, vcera byly nejvyssi slevy 4.2 % :D
To bude na sekundaru jeste zabava, zvlast, kdyz Mintos slibuje dalsi akce 'in the near future' :-)

Videla jsem vcera, ze nekdo prodaval na jedne Mogo-pujcce 500EUR podil... um...

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2017, 10:10
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Bubák » 21 led 2018, 10:57

eNaia píše:...zvlast, kdyz Mintos slibuje dalsi akce 'in the near future'...
Vypadá, že ideální taktika bude kupovat jen při akcích :) 5% cashback, to se přibližně vyplatí čekat na něj i 5 měsíců :) Teoreticky...

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 21 led 2018, 11:01

Bubák píše:
eNaia píše:...zvlast, kdyz Mintos slibuje dalsi akce 'in the near future'...
Vypadá, že ideální taktika bude kupovat jen při akcích :) 5% cashback, to se přibližně vyplatí čekat na něj i 5 měsíců :) Teoreticky...
Taky mě napadlo, že bych prostě zkusil počkat, pokud ovšem nepřidají další ještě dříve, než ty současné skončí. Od té prosincové akce to nevydrželi ani měsíc a museli nám hned dát další. Pokud se nová cashback kampaň nebude protínat s těmi současnými, tak tipuji, že na ni nebudeme čekat ani 2 měsíce, natož 5.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 led 2018, 11:22

Tak uz je mi jasny, proc se mi zadna nevykoupila. :lol:
Ale mozna to jeste prijde. Porad prichazi novi investori a je mozny, ze hlad po pujckach zase bude.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 22 led 2018, 11:59

vyvar z ovaru píše:Tak uz je mi jasny, proc se mi zadna nevykoupila. :lol:
Ale mozna to jeste prijde. Porad prichazi novi investori a je mozny, ze hlad po pujckach zase bude.
No, je tu (na fóru) nějak podezřele ticho.
A fakt je, že i aktivita na SM je podstatně nižší, než byla. A celkově mám pocit, že tato CB-Mogo akce nebude pro Mintos zdaleka tak úspěšná, jako ta prosincová. Po prosincovém CB-Mogo slevy na SM zmizely po ukončení akce celkem rychle (+- do týdne), tak uvidíš. Fakt ale je, že 14% půjčky byly tou dobou top pick, teď ty 13% nebo 12% jsou sotva průměr nebo podprůměr. Takže na vybalancování portfolia OK, ale že by po nich někdo úplně prahnul, to si nemyslím...

Já jsem nakonec koupil asi pět solidních Mogo za 13%, ale docela jsem ulítnul na CB od Lenda. 13,5% + 1,5% CB se splatností do 12M mi přišlo výhodnější, než se vázat 13% + 5% CB na 5Y+, byť tedy hodnocení Mogo a Lendo je dost odlišné.

Jsem zvědav, co z toho bude... Ty úvahy o čekán na CB jsou celkem zajímavé... Jen aby Mintos z celkem stabilního systému nevytvořil systém, kde se budou zejména přelévat peníze z jednoho CB do druhého. To by bylo myslím spíš ke škodě, než k užitku.

Mimochodem, na PM i SM (i v AI) přibyla kolonka Investment structure - Direct/Indirect. Popis je v nastavení AI. Řešil někdo důsledky tohoto?
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Cashback bonus

Příspěvek od LuckyLuke » 22 led 2018, 16:18

Zdravím právě jsem obdržel cash back bonus = 47 euro !!! :D :D :D
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od eNaia » 22 led 2018, 17:14

Jan píše:
Mimochodem, na PM i SM (i v AI) přibyla kolonka Investment structure - Direct/Indirect. Popis je v nastavení AI. Řešil někdo důsledky tohoto?
Vsimla jsem si toho a myslela si, ze jsem to jenom driv prehledla. (Tomu se rika lenost :-D )

Zatim to nevidim jako moznost filtrovani v 'My Investments', ale na primaru mi to ukazuje, ze mam neco v direct a neco v indirect.
U Moga jsem rozklikla dve smlouvy, ta u Direct byla na leasing, indirect ne.

Co jsem pochopila ze smluv, borrower je (napr.) Mogo, Loan Originator je Mintos, takze pripadny repayment u Indirectu je mozny pouze v pripade, ze Mogo zaplati Mintosu (a ten to posle nam). Presne dusledky si netroufam odhadnout, protoze v pripade Directu ti Mintos taky nic sam od sebe neposle... a uprimne: v pravnicke anglictine se fakt nevyznam :D

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Cashback bonus

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 led 2018, 18:55

LuckyLuke píše:Zdravím právě jsem obdržel cash back bonus = 47 euro !!! :D :D :D
U me pristalo 111 Euro. O moc vic toho uz asi nebude, protoze se mi nepodarilo prodat zadnou pujcku.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 22 led 2018, 19:25

to eNaia
- já jsem to pak hodil do googlu a mimojiné to našlo článek z Mointos blogu z prosince týkající se Moga. Dokonce jsem ho i četl a bral jsem to jako způsob, jak splnit požadavky regulátora.
Hmm... Tak jediný rozdíl mě napadá, že u indirect by byl problém, kdyby došlo ke krachu nebankovky. Na druhou stranu, pokud se nepletu, tak buyback garance zavazuje tu nebankovku, takže otázka by byla, jak to bude u direct...
... já se nevyznám ani v právnické češtině a kolikrát i v angličtině obecné :o/

to vývar z ovaru/LuckyLuke
Jste to nějak rozjeli, ne? x)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Cashback bonus

Příspěvek od LuckyLuke » 22 led 2018, 20:40

vyvar z ovaru píše:
LuckyLuke píše:Zdravím právě jsem obdržel cash back bonus = 47 euro !!! :D :D :D
U me pristalo 111 Euro. O moc vic toho uz asi nebude, protoze se mi nepodarilo prodat zadnou pujcku.
Tak to gratuluji. Lepší než drátem do oka.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DonArmando a 51 hostů