Proč?

Jiné druhy investic a jiná témata nesouvisející s P2P.
Jan
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Proč?

Příspěvekod Jan » 29 zář 2016, 23:01

Právě jsem (shodou náhod a porušením svých "pravidel" (nebo jen (zlo)zvyků?)) narazil na jeden cestovatelský web. Zatím jsem ho moc neprošel, ale to málo, co jsem přečetl a zahlédl, mě celkem zaujalo... Připomnělo mi to sladké mládí, kdy jsem nic neměl, za nic nezodpovídal, asi nic neřešil a svět pro mě byl jako hraní kuliček...nevinný a zábavný.

Takže mě napadlo... Proč tu jste? Co je Váš cíl? Prapůvodně jsem měl/mám na mysli jen zcela konkrétně (P2P) investování (a malé i velké cíle s ním spojené), ale klidně můžete přejít k obecným pravdám, podstatě, filozofii... A využít neurčitosti otázky - prostě analogie "Život, vesmír a vůbec" ;o).

Saraph
Moderátor
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 54
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč?

Příspěvekod Saraph » 30 zář 2016, 09:53

Tohle je dobrá otázka, na kterou by si každý měl odpovědět hned v prvních měsících investování, nebo snad ještě lépe dřív, než se do toho vůbec pustí. Tak nejprve asi, proč jsem se do tohoto celého vůbec pustil. Pokládám se za finančně zodpovědého člověka, který, když má k dispozici nějaký finanční obnos, nepřemýšlí nejprve, co si za ty peníze koupí, ale jak s nimi celkově naloží.

Jsem venku z vysoké školy jen pár měsíců a zaměstnancem jsem jen něco málo přes rok. Moje zaměstnání je super a brát si dovolenou zatím pro mě není takovým nadšením jako pro drtivou většinu lidí, co znám. Jenže bylo by naprosto naivní myslet si, že by mě bavilo pro někoho dřít celý život. Pak mě naprosto znechucuje idea, že bych v důchodovém věku musel spoléhat na to, že se o mě stát postará. Mým cílem je tedy stát se v rozumném věku finančně svobodným, tj. nemuset v obchodech koukat na cenovky, udělat si plány, do kterých nevstupuje oněch 8 hodin denně strávených v zaměstnání, vyrazit cestovat a vydělat tou dobou ještě víc, než celá cesta stála, atp.

Teď k mé konkrétní představě, kdy bych si asi tak se zaměstnáním mohl dovolit „seknout“. Dělal jsem si výpočty v excelu, jak bych na tom byl, kdybych každý měsíc na investice odkládal jistou konkrétní část z výplaty a vše se v dlouhodobém horizontu vyvýjelo nějakým očekávaným tempem podloženým dlouhou historií (ano, vím, že historie negarantuje budoucí vývoj, neukamenujte mě). Došel jsem k závěru, že do mých 40. narozenin bych měl být schopen „to stihnout“. ;)

Uff, to je teda zeď textu. Snad si to vůbec někdo přečte... :lol:

Joshua
Administrátor
Administrátor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 53
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč?

Příspěvekod Joshua » 30 zář 2016, 11:14

Také se podělím o svůj "skromný" sen.

Od malička jsem hodně spořivý člověk a nikdy jsem nepotřeboval mnoho věcí ke štěstí. Vždy jsem hodně zvažoval jestli si něco koupit nebo jestli se bez toho obejdu. Pro mnoho lidí je investování o pasivním příjmu, pro mě je to zisk času a úbytek starostí. Práce jako taková mi nevadí. Nedovedl bych bez ní vydržet déle jak dva týdny, ale musím ji dělat pro sebe. Mám "nadání" dělat věci úplně jinak, než ode mě okolí předpokládá, to znamená někdy dobře, většinou špatně - ale hlavně po svém. To mi v běžných zaměstnáních komplikuje život.

Mým snem je vybudovat si menší podnikání, které mi umožní pracovat nezávisle na čase a místě. V případě nutnosti bych chtěl podpořit rodinu a blízké. To je to, co chápu pod pojmem svoboda. Necítil bych se dobře, kdybych nedělal něco užitečného. P2P je jeden z prostředků jak tohoto cíle dosáhnout.
O P2P půjčkách a fintech píši na hoopoo.cz

Zpět na „Volná diskuze“