Lendy / Saving Stream


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 03 říj 2016, 12:52

Chtěl bych sem jít za pár měsíců, ale nejsem si jist, zda se něco zásadního nezmění po vystoupení Británie z EU. Nemáte k tomuhle někdo bližší info?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Jan » 03 říj 2016, 14:08

Saraph píše:Chtěl bych sem jít za pár měsíců, ale nejsem si jist, zda se něco zásadního nezmění po vystoupení Británie z EU. Nemáte k tomuhle někdo bližší info?
Myslíš z hlediska právního, nebo z hlediska kurzového?
Tento víkend zveřejněný plán je takový, že vyjednávání o Brexitu má začít do konce března 2017 a tedy Brexit reálně proběhnout do konce března 2019.
Z mého pohledu to je velmi dlouhá doba, navíc nepředpokládám, že to bude zcela jednoduché, takže by mě nepřekvapilo ani nějaké/á zdržení či různá provizoria. A nemyslím, že by i někdo z politiků měl teď tušení, jak to dopadne. Takže osobně bych to (aspoň z právního hlediska) moc neřešil, je to 2,5 roku a za tu dobu se může objevit x jiných důvodů, proč prostředky přesunout jinam.
A z hlediska kurzového... Jako zásadní vidím opuštění EURCZK závazku ČNB, který se projeví na všech měnách vůči CZK. A dál - to je obdobné právnímu hledisku - finální podoba dohody je zatím neznámá, takže si dovedu představit pohyby kurzu na obě strany. Ale jaká je bilance obchodu mezi EU a GBP resp. ČR a GBP netuším. Protože pokud dojde k omezení obchodu, tak se to projeví nejenom v UK ale i v EU potažmo ČR. A jak, to by se dalo částečně odečíst z jednotlivých bilancí.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 11 říj 2016, 21:15

To až teď poslední měsíce je tam takový nedostatek investičních přiležitostí, ne? Pokud si dobře vzpomínám, tak před pár měsíci jsem tam bylo dokonce i na výběr. Chci do něčeho investovat, ale zase aby mi tam ty prachy nevisely týden. :P

Ty "pipeline loans" jsou asi dobrým začátkem, že? Jinak co znamená ten "drawndown" v seznamu půjček?

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 11 říj 2016, 21:41

Saraph píše:To až teď poslední měsíce je tam takový nedostatek investičních přiležitostí, ne? Pokud si dobře vzpomínám, tak před pár měsíci jsem tam bylo dokonce i na výběr. Chci do něčeho investovat, ale zase aby mi tam ty prachy nevisely týden. :P

Ty "pipeline loans" jsou asi dobrým začátkem, že? Jinak co znamená ten "drawndown" v seznamu půjček?
Drawndown znamená, že ten úvěr už byl poskytnut. Takže když je drawndown YES, tak kupujete úvěr od jiného investora (tedy prakticky na sekundárním trhu).
Pipeline loans jsou OK, ale někdy jde i slušně kupovat právě ty Drawndown loans.
Naposledy upravil(a) Finlord dne 12 říj 2016, 11:22, celkem upraveno 1 x.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Joshua » 12 říj 2016, 08:17

Tak nevím, ale neznamená Drawdown něco trochu jiného? Já to vnímám tak, že když je Drawdown NO, investor si peníze od Saving Streamu ještě nevybral. V případě YES už je čerpá. Úroky běží nezávisle a několik úvěrů v mém seznamu má teď místo NO - YES, aniž bych cokoliv dělal.

If a loan isnt drawndown it means the funds havent been released to the borrower. Although Savingstream does most of legal work before it launches the loan on the site, there is always some final checks to be carried out before drawdown. (On a couple of occasions these have resulted in the loan being cancelled before drawdown) Interest is still paid even if the loan hasnt drawndown and Savingstream would cover this themselves if the loan didnt go ahead so investors dont lose out. The actual loan term starts from when the loan launches on the platform not when it is drawndown.

Finlord: Ach, už rozumím, jak to bylo míněno.

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 12 říj 2016, 10:10

Joshua píše:Tak nevím, ale neznamená Drawdown něco trochu jiného? Já to vnímám tak, že když je Drawdown NO, investor si peníze od Saving Streamu ještě nevybral. V případě YES už je čerpá. Úroky běží nezávisle a několik úvěrů v mém seznamu má teď místo NO - YES, aniž bych cokoliv dělal.

If a loan isnt drawndown it means the funds havent been released to the borrower. Although Savingstream does most of legal work before it launches the loan on the site, there is always some final checks to be carried out before drawdown. (On a couple of occasions these have resulted in the loan being cancelled before drawdown) Interest is still paid even if the loan hasnt drawndown and Savingstream would cover this themselves if the loan didnt go ahead so investors dont lose out. The actual loan term starts from when the loan launches on the platform not when it is drawndown.
Děkuju za upřesnění. Myslel jsem to v tomto smyslu, jen jsem to napsal z pohledu platformy. Takže drawndown YES znamená, že platforma poskytla peníze a že dlužník si je také vybral. To slovo čerpání to úplně nejlépe vystihuje :)
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 12 říj 2016, 16:13

Zrovna jsme se podívali na SS a v available loans svítí hláška:
ALL LOANS ARE FULLY FUNDED
Please check the pipeline loans page to pre-fund your next investment.

Takže není co kupovat :(

Každopádně existuje další celkem slušná alternativa: https://www.fundingsecure.com/

Příští týden dáme na naše stránky recenzi. Možná by si to zasloužilo i samostatnou položku tady na P2P Fóru.
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

cocroach
Příspěvky: 4
Registrován: 13 zář 2016, 13:09
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od cocroach » 12 říj 2016, 17:00

Finlord píše:Zrovna jsme se podívali na SS a v available loans svítí hláška:
ALL LOANS ARE FULLY FUNDED
Please check the pipeline loans page to pre-fund your next investment.

Takže není co kupovat :(

Každopádně existuje další celkem slušná alternativa: https://www.fundingsecure.com/

Příští týden dáme na naše stránky recenzi. Možná by si to zasloužilo i samostatnou položku tady na P2P Fóru.
Tahle hláška tam svítí téměř nonstop, ale da se tam sem tam něco nakoupit, stačí to mít otevřené, automaticky se ta záložka obnovuje . Druhá věc je, být pak velmi rychlý, investice v řádech tisíců mizí během vteřiny.

Kolem FS vs SS je fajn vlákno zde - http://p2pindependentforum.com/thread/6664/ss-fs

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od adventura » 12 říj 2016, 18:00

FYI

http://www.p2p-banking.com/uncategorize ... 016-recap/

I checked with Saving Stream and they confirmed that they will lower interest rates with the intention to win more borrowers. The one size fits it all rate will be gone which takes away some of the straightforwardness/ease of use. I wasn’t told how much lower rates will go and on my question whether rates will vary depending on the loan risk, the answer was that this is yet undecided.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Joshua » 12 říj 2016, 19:31

Zrovna před chvilkou, mi přišel oficiální email z platformy, že aby vyrovnali přebytek investorů, musí začít nabízet i úvěry s nižším výnosem. Tuto politiku by měl SS začít vykonávat od příštího pondělí (17.10). Zatím jsou v pipeline loans pouze úvěry s výnosem 12%. Tenhle krok je však vzhledem k věčně prázdnému tržišti pravděpodobně nevyhnutelný.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 12 říj 2016, 23:35

Je to tak no... Nějak se mi za dnešek nepodařilo nic ulovit. A i kdyby, docela mě irituje, že si ani nemůžu o té půjčce něco přečíst, pokud ji chci stihnout.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 14 říj 2016, 08:08

Po dvou dnech občasného devastování F5 klávesy se mi konečně povedlo rozdělit celý svůj vklad. To byl teda zážitek.

Uživatelský avatar
sollar
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 21 bře 2016, 13:54
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od sollar » 14 říj 2016, 08:31

Saraph píše:Po dvou dnech občasného devastování F5 klávesy se mi konečně povedlo rozdělit celý svůj vklad. To byl teda zážitek.
Investování je někdy i fyzicky náročné...
Člověk se nevyspí a ničí klávesnice..... :)

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 15:34
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od anybodyelse » 14 říj 2016, 08:33

Já naštěstí potřeboval doinvestovat jen jednu splacenou půjčku. Ale byl to boj....
Začíná se mi zdát, že P2P(nejen SS) nalákalo investory na vysoké úroky a teď se ukazuje, že je víc investorů než dlužníků a úroky jdou logicky dolů...
Škoda, doby 12% zhodnocení asi končí.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 14 říj 2016, 23:10

Tak kdo na SS zacinal v dobe co ja... tak skoro jiste na tom prodela :-)
Ja jsem tam nejvyssi vklad poslal 7.9. kurz jsem nejak neresil - moje lenost. Kdyz pripoctu ze pred CNB akci budu chtit vse prodat, + zaplatit poplatky TW na vyber..., tak neverim tomu, ze do te doby ta slavna libra posili zpatky na 32 kc

Pouceni.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 15 říj 2016, 10:48

Já tam vkládal s kurzem 30.083 a 29.954 (včetně TransferWise poplatku) - říkal jsem si, že už by to mohlo přestat padat. Přeci jen, pokles o 2 koruny za tak krátké období je už docela dost.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od doonio » 15 říj 2016, 20:11

Taky jsem na SS začal někdy v červnu kdy byl kurz cca na 36kč, potom hned po intervenci jsem zase něco přisypal - to byla libra na 32Kč a říkal jsem si že to je minimum, dnes je na 30Kč a po komentech premiérky ohledně výstupu GB z EU si myslím že můžeme jít i na paritu s EUR po novém roce. Takže ano, stejně jako "blablon" mi aktuálně trochu teče do bot a jsem v mínusu. A aktuálně váhám jestli další lopatičku přisypat do SS nebo do Mintosu, Twina a jim podobným. Myslíte že se dočkáme parity příští rok?
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od blablon » 15 říj 2016, 23:32

Nejsem prognostik ani netusim a neznam vsechny souvislosti co ovlivni co a jak moc. Laicky si myslim, ze prostor pro oslabovani je bohuzel velky, mozna se pak za rok, dva, pet vyhrabe zpatky ale..., a divam se na to tak ze pravdepodobnejsi pokles na 28 nez navrat na 32..., pokud to nekdo vidi naopak, byl bych jedine rad :D

Za me je to skoda, SS se mne ze vsech P2P libi nejvic, ale ta Libra...,

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Saraph » 22 říj 2016, 08:35

Docela se nám to na SS rozjelo, ne? ;)

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Mirinda78 » 22 říj 2016, 10:32

Nevím, co se stalo, ale najednou je hodně možností v available loans k investování, což je dobře. Na druhou stranu jsem nakupoval cokoli, teď bych chtěl prodat na sekundárním trhu cca měsíc před koncem a to nyní tak lehce nepůjde...Co se stane, pokud do konce úvěru zbude jen pár hodin, svou jistinu asi automaticky nedostanu, když je hodně úvěrů se znaménkem mínus v počtu dní ... Nerad bych řešil situaci s defaultem. Dík

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů