O fóru

Toto fórum vzniklo jako místo, kde spolu mohou investoři vzájemně diskutovat o investování skrze alternativní i tradiční cesty.

P2P fórum je svobodné, a každý se může vyjádřit (pokud je slušný, diskutuje k věci a respektuje ostatní). Vzájemně se snažíme o to, abychom hájili naše investorské zájmy. Před čtyřmi lety byla komunita v P2P velmi malá, ale to se postupně mění a rosteme. To přináší i spoustu výzev, které se jako správci snažíme překonávat.

Jedna z těch výzev je nastolit tu přímou a užitečnou komunikaci mezi investory a platformami. Přirozeně mezi námi rád přivítám provozovatele platforem. Za sebe jako administrátora trochu cítím, že si zástupci platforem tak trochu hrají na vlastním pískovišti a možná se i bojí svůj produkt konzultovat přímo s komunitou investorů. A také čelit tak jejich případné kritice a vzít si ji k srdci. Možná je odrazuje způsob komunikace, který nemají pod kontrolou. Je to časově náročné. A třeba je to od každého trochu.

Výsledkem jsou pak mnohdy poloviční pokusy o komunikaci. Anonymní nicky, falešné diskuse či ostrá reakce na jeden, dva komentáře a následné odmlčení. To pochopitelně není ta diskuse, kterou bychom tu rádi vedli. Není to diskuse, která pomůže vám jakožto provozovatelům a není to ani diskuse, která pomůže nám investorům. Přitom to, co v anonymním fóru dává opravdový smysl je transparentnost a vystoupení z anonymity. Jsou ty klíčové prvky komunikace, které tato komunita vždy ocení. Otevřenou diskusi budu podporovat i za sebe, maximálním možným supportem. A nakonec je to i cesta, jak si všechny strany přijdou na své. Byť je to cesta dlouhodobá a neobejde se bez úsilí.

V případě zájmu a dotazů vám rád budu k dispozici.

Za P2Pforum.cz
Lukáš Dudek / Joshua

Aktuální statistiky:
Meziroční růst návštěv, registrovaných uživatelů i příspěvků je za poslední 4 roky vždy okolo 100%.
Data za říjen a polovinu listopadu 2019:
Obrázek

Data za leden a přelom února 2020:
Obrázek