EstateGuru - zkušenosti

web: www.estateguru.co
Odpovědět
Cupi92
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 113
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Cupi92 » 04 říj 2021, 12:40

Gixian píše:
04 říj 2021, 12:06
Cupi92 píše:
04 říj 2021, 11:53
EG zavádí Instant exit program pro okamžité vystoupení investora z půjčky, za předpokladu, že bude mít EG dostatečnou rezervu k proplacení. Tato rezerva se bude plnit z prodaných kolaterálů u defaultových projektů. Hádám, že z prodeje EG vyplatí investory daného projektu a zbytek vloží do této rezervy.

Je to ale opravdu pro případ velké nouze, protože to od investora EG koupí s 35% slevou.
Uff. Ted nevim jestli jsem te dobre pochopil, ale zni mi to jako zmena k horsimu.

Doted, kdyz se KONECNE (po mnoha letech cekani) prodal collateral, dostali investori vsechno (po odecteni nejakych nakladu na strane EG) z prodeje, takze se ve vyjimecnych situacich stavalo ze realnej vynos defaultove pujcky byl vyssi nez kdyby stejnou dobu bezela za puvodnich podminek.
To ted teda uz nebude? Vyplati se do nejake maximalni vyse (jen jistina? nebo plus urok podle puvodnich podminek?) a zbytek smula, zustane na "exitacnim uctu" EG?
Pochopil jsem to tak, že by měla být vyplacena částka podle předpokládaného výnosu (úrok snad bude načítán i po dobu trvání defaultu), ale reálný vyšší výnos bych asi v budoucnu nečekal, bohužel. Vysloveně to nezmiňují, ale pochopil jsem to tak.

Jinak ten instant exit by měl zatím fungovat jen na půjčky v Pobalstkých zemích.

Cupi92
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 113
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cupi92 » 05 říj 2021, 15:12

Pěkný webinář s členy EG teamu z jednotlivých zemí - Estonsko, Litva, Lotyšsko, Německo a Finsko.

https://youtu.be/b5H5EjfDa2g

Seminář začíná v čase 20:30, Q&A pak v čase 1:22:10. Pro zájemce padly i otázky ohledně německých zámků, LTV nebo klesajících úroků u pobaltských projektů.

Brzy na blogu vyjde článek, kde víc rozvedou dotazy, možná přidají další, na které se nedostalo.

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 406
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 08 říj 2021, 15:58

Cupi92 píše:
05 říj 2021, 15:12
Pěkný webinář s členy EG teamu z jednotlivých zemí ...
Za mě krok dobrým směrem, mám větší důvěru v platformy které otevřeně komunikují s investory a nebojí se odpovídat na všetečné otázky (u nás např. upvest nebo portu)

Odpovědět