EstateGuru - zkušenosti

web: www.estateguru.co
Odpovědět
LadislavMelisko
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od LadislavMelisko » 05 dub 2022, 10:35

Nazdar,

do estateguru som hodil preniaze pred asi dvoma rokmi a ďalej neriešil. Potreboval by som momentálne predať nejakú časť portfólia.

Aké sú rizika pri predaní z primary na secondary market?

díky.
Čím nenávidenejší sektor, tým lepšie sú jeho výhliadky na ziskovosť.
urán(PDN, AGE), uhlie(BTU, YAL), ropa(PANR, RIG), cín(AFM), molyb(MOLY), hnojivá(UAN)
hedge: TLT calls

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 476
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 05 dub 2022, 10:47

LadislavMelisko píše:
05 dub 2022, 10:35
Rizika? Rizika prodani nejsou zadna. Jen to proste stoji penize. Vetsinou musis dat slevu (tj. vzdat casti sveho zisku) aby to pro kupujiciho bylo zajimave. Dalsi 2% ti sebere EG jako fee za prodej na secondary marketu.

Takze pokud prodavas "bullet" pujcky (uroky placene prubezne), tak mas zisk vyrazne nizsi nez to co bylo na pujcce napsane (napr. 10% p.a.), pokud prodavas "full bullet" (uroky placene az na konci), jsi vzdy ztratovy (pac se ti vrati jen jistina, minus sleva co jsi dal na SM, minus SM fee).

LadislavMelisko
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LadislavMelisko » 05 dub 2022, 10:55

Gixian píše:
05 dub 2022, 10:47
LadislavMelisko píše:
05 dub 2022, 10:35
Rizika? Rizika prodani nejsou zadna. Jen to proste stoji penize. Vetsinou musis dat slevu (tj. vzdat casti sveho zisku) aby to pro kupujiciho bylo zajimave. Dalsi 2% ti sebere EG jako fee za prodej na secondary marketu.

Takze pokud prodavas "bullet" pujcky (uroky placene prubezne), tak mas zisk vyrazne nizsi nez to co bylo na pujcce napsane (napr. 10% p.a.), pokud prodavas "full bullet" (uroky placene az na konci), jsi vzdy ztratovy (pac se ti vrati jen jistina, minus sleva co jsi dal na SM, minus SM fee).
díky za odpoveď. Skúsim to s pár investíciami. Návratnosť 9% pri 10% inflácii je totiž bolesť.
Čím nenávidenejší sektor, tým lepšie sú jeho výhliadky na ziskovosť.
urán(PDN, AGE), uhlie(BTU, YAL), ropa(PANR, RIG), cín(AFM), molyb(MOLY), hnojivá(UAN)
hedge: TLT calls

Cupi92
Silver pen
Silver pen
Reputace: 417
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cupi92 » 08 dub 2022, 09:54

Carhir píše:
03 dub 2022, 19:19
Já mám výrazný nárůst též. Mám portfolio pouze z půjček z Německa, nějakou dobu bylo vše spláceno dle plánu ale někdy před měsícem se to začalo lámat - teď už mám asi 30% v late...
Podle statistik byla větší část late projektů z Německa doplacena, tak snad to byl dočasný stav.

Já mám z 21 půjček 1 late, Německo.
Referral na Debitum Network, LendSecured, EvoEstate, Robocash a Monceru viz viewtopic.php?p=45377#p45377

Odpovědět