EstateGuru - zkušenosti


web: www.estateguru.co
Odpovědět
JindraV
Příspěvky: 1
Registrován: 17 led 2023, 15:02
Reputace: 8
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od JindraV » 17 led 2023, 16:28

Zdravím, jsem tu teprve chvilku, asi bych se tu ani neregistroval ale vhledem k mé potřebě se k EstateGuru vyjádřit a všude jinde jsem konstantně mazán a blokován doufám že tady to bude jiné.

Jde o konstruktivní a pravdivou kritiku, ne nějaké nesmysly které mají záměrně EG poškozovat, nikde jsem nikoho neurážel, nikomu jsem nenadával, nikoho od investování na EG neodrazuji.

MŮJ AKTUÁLNÍ STAV?...
Na EG jsem od září roku 2020 s poměrně velkým portfoliem, aktuálně když se ohlédnu na momentální stav defaultů kde většina je z Německa a poměrně dost z Finska a budu brát v úvahu že půjčky z Neměcka jsou prakticky nevymahatelné a moc s jejich splacením popravdě raději nepočítám, ve finále jsem v podstatě ve ztrátě, v lepším případě až se doplatí zbytek půjček které jsou spláceny budu na nule.

AKTUÁLNĚ
SPLÁCENÉ: 68,64 %
DEFAULTŮ : 17,44 %
ZPOŽDĚNÝCH: 14,22 %
PARTIALLY RECOVERED: 2 půjčky

Problém by pro mně nebyly ty procenta, vždy budou nějaké zpožděné půjčky (na jiných P2P platformách kde funguji mám běžně 10 - 15% opožděných) a že budou i nějaké defaulty je taky jasné, ale ne 17,44 % z nichž cca 75% jsou z Německa, zbytek je Finsko které je také poměrně dost problematické a 4 půjčky jsou z Litvy, žádné jiné země v defaultu nemám.

Když bych vypustil Německé defaulty, byl bych i relativně spokojený protože bych se dostal na takových 5% defaultů což je pro mně dlouhodobě přijatelné. Jakýkoliv default prakticky nevydělává a dosti pravděpodobně pokud se podaří je získat zpátky tak ne v plné částce.

JEŠTĚ PÁR KRÁTKÝCH BODŮ

1/ Při pokusu prodat tyhle problémové půjčky s poměrně velkou slevou na sekundárním trhu jsem neuspěl, jak už jsem psal v anglické recenzi - nikdo je nechce, sekundární trh je jima přeplněný.

2/ Dotazy na EG přes mail na konkrétní případy defaultů které se vymáhají už řadu měsíců (protože přimo na stránchách se k tomu moc nevyjadřují) dostanu vždy zkopírovanou předpřipravenou odpověď jak podle šablony (několikrát vyzkoučeno), kde se EG ohání nějakou statistikou, že se to stává že jsou nějaké defaulty, že to potřebuje čas a tak dále.

3/ Čekal bych že když člověk reinvestujete výnos + přidává měsíčně další finance, měl by jít měsíční výnos pomalu nahoru, bohužel tomu tak není, posledních 5 měsíců každý měsíc klesá, je to ostatně vidět ve statistice "Earnings" a tím pádem i očekávaný "Future" výnos je zpravidla o 30 - 50% menší a nelze se na to spoléhat.

4/ Běžná praktika EG je že částečně splacené půjčky už nepovažují za Defaulty. Problém je že když vám například z 50 euro splatí dlužník například 50 centů, jde to do automaticky kategorie Partially returned a tím se zlepší statistika Defaultů k lepšímu.

5/ Roční výnos mně osobně klesl od začátku investování o skoro 3 %, předpokládám že to je velkým počtem defaultů. Rád bych ještě dodal že se každý měsíc roční výnos nadále snižuje.

SAMOSTATNÁ KAPITOLA JE MAZÁNÍ A CENZURA NEGATIVNÍCH RECENZÍ NA ESTATEGURU...?!
V první řadě sem dám původní neustále mazanou recenzi (je v angličtině) protože jsem ji dával na Truspilot, dokonce 2x, dával jsem ji i k videu které se přímo týkalo EG na youtube a potom i pod jiné video od nějakého recenzenta který pravděpodobně dostal zaplaceno za samotnou propagaci platformy.

Na Truspilotu recenze vydržela asi 4 dny, pak ji zablokovali a ptali se mně z nějakého důvodu na dosti osobní věci jako mail, referenční číslo na EG, celé jméno a číslo na mobil, takže ne, děkuji takové informace jen tak nedávám.

Zde je zmiňovaná recenze, pokud neumíte anglicky hoďte si to do google překladače, není to ideální ale něco alespoň zhruba vyhodí.
(Trochu se jen změnila procenta default/late půjček)
I'm leaving EstateGuru after 3 years

I AM DONE with this platform after almost 3 years of investing and I leave this "sinking ship" with enormous loss (in amounts of thousands euros). Already stated withdrawing all possible money as fast as possible, also will trying sell some default loans on secondary market but nobody want them even with big discount, secondary market is overflowing with these offers.

My patience has run out after another 10 default loans, yes TEN, I am not joking about this in previous 3 days, most of them as you probably guess from Germany and maybe a lot of investors don´t know it but German loans are almost unenforceable and EG should know that before they started offering them!

EG still acting as if nothing happend, when I ask them about actual situation of some project, they answer my questions with some statistics and pre-prepared answers, a lot of my defaults are almost 2 years old without change and last status is something like „Date of resolution is unknown…“, non of my default was recovered etc. I won´t write it all here it would be long and I am not a Tolkien for long stories.

Shortly...my actual status is 13,84% LATE loans, and 18,4% DEFAULT loans. My profit from 3 years of investing even don´t cover my loss, so thanks, but I am not charity.
S tím souvisí tolik kladných recenzí například na Truspilot který už pro mně není nějakou dobru důvěryhodným zrojem informací díky tomuto chování. Velká řada kladných recenzí je od investorů kteří investují pár měsíců a nemohou vidět dlouhodobou výkonnost a to se netýká jen EstateGuru, druhý případ jsou "zaplacené" recenze a kdo mně bude tvrdit že se nic takového neděje tak děje, je to špatně, ale je to docela běžné.

To je konec mojí "recenze". Je to dlouhé, ale snad to někomu pomůže. Nechci nikoho odrazovat od investic na EG, naštěstí už momentálně (alespoň prý údajně na nějakou dobu) Německé půjčky nenabízí, taktéž došlo ke změně vedení v Německu a upřímně doufám že defaulty se podaří úspěšně navrátit investorům.

Nebýt tohoto jejich "přešlapu" a neověřením funkčnosti půjček v Německu namísto vychrlení X desítek nabídek by EG bylo relativně v pořádku, teď momentálně za mně bohužel slabota, peníze zvažuji jestli budu postupně vybírat byť jsem v anglické recenzi psal že ano, uvidím co bude dál, minimálně nebudu rozjíždět nic nového.

minsky
Příspěvky: 10
Registrován: 26 kvě 2022, 08:58
Reputace: 3
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od minsky » 27 led 2023, 15:20

kokoska píše:
11 lis 2022, 08:39
Máš pravdu, Německo nejde takhle prodat. Takže asi nic nového :)
na EG píšou toto:
"At present this will only apply to investments in loans in the following countries – Estonia, Latvia, Lithuania, Finland and Germany."

Ale pochopil jsem, že je to omezené. Když mají peníze, tak něco odkoupí, od prvních co se přihlásí.
Takže asi nezbývá, než to denně sledovat.
estateguru| mintos | monestro | lendermarket | fingood

Storepa
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 98
Registrován: 16 dub 2021, 20:30
Reputace: 54
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Storepa » 27 led 2023, 15:31

Co se tyce recenze na Trustpilotu, muzes zkusit kontaktovat primo Trustpilot. Recenze na Trustpilotu nemaze EG, nemuzou, ale muzou pozadat Trustpilot o smazani a v naproste vetsine pripadu je duvod nemoznost overeni, ze recenze je od skutecneho uzivatele dane platformy. Z toho duvodu se take nejspise EG ptal na email, apod udaje, aby mohl spojit danou recenzi s tvym uctem na EG.

Je to naprosto bezny postup Trustpilotu: pokud neni prokazano, ze napsana recenze je od uzivatele, Trustpilot ji na pozadani smaze.

Timto se nikoho nezastavam, jen trosku priblizeni, co mohlo stat za smazanim tve recenze.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host