EstateGuru - zkušenosti


web: www.estateguru.co
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jackob.Fish
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 475
Registrován: 21 kvě 2019, 14:09
Reputace: 119
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Jackob.Fish » 02 dub 2021, 09:38

Já jsem na EG cca 8 měsíců:
- Aktuálně 130 aktivních loans.

1x default
2x 60+ late
3x 31-60 late
1x 15 - 30 late
7x 4 - 15 late

- 29 repaid

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Gixian » 03 dub 2021, 08:55

Kristaps si vzal tentokrát na paškál EstateGuru a to, jací lidé za ním taky stojí (a cpou na něj vlastní defaultující projekty, které lehce zavání tím, že nabrání dluhu a následný default byl od počátku jediným účelem jejich existence):

https://kristapsmors.com/p/will-estateg ... use-a-loss

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Namor » 13 kvě 2021, 07:01

Explorep2p udělal detailní analýzu úspěšnosti Estateguru podle typu investice, země, časového období...
Dle mého zajímavé pro každého investora na Estateguru a inspirující pro všechny, kteří jsou aktivní v podobných typech investic i na jiných platformách

https://explorep2p.com/estateguru-record/
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Gixian » 14 kvě 2021, 17:56

Hmm, poslední 3 roky defaultuje přes 10 procent půjček. Docela dost. Ale pokud by to zvládli efektivně vymáhat, tak asi nevadí.

Já za největší problém považuju toto:
However, there are still fairly high levels of 2017-2019 loans that are still in default, making it difficult to estimate the average net returns of investors so far.
Tohle umělé zkreslování toho, kolik průměrně dokáží ze zástavy vymoci, tím, že půlku exekucí odmítají provést, dokonce i po 3-4 letech od defaultu, mi zavání problémem.

Jinak ty statistiky "co nejčastěji defaultuje" jsou zajímavé, na to zkusím brát zřetel.

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Gixian » 18 kvě 2021, 11:46

Hmm, tak dnes malej projekt (150k euro do rezidencni nemovitosti).
Zadnej zazrak (bussiness loan - tj. typ co nejcasteji defaultuje, LTV 65%)... proinvestovano behem par minut i prestoze urok je 7.5%! :?
Trochu se bojim, ze se na Estatu blizka na horsi casy, jestli se investori perou i o 7.5%... :cry:

kokoska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 436
Registrován: 17 úno 2021, 21:29
Reputace: 189
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od kokoska » 18 kvě 2021, 12:56

Ani se nedivím, když není moc do čeho investovat. Nabídka slabá a ten zámek, co tam teď jako jediná nabídka je, na mě působí do hrůzostrašně. Já již mám proinvestováno za průměr skoro 11%, teď už jen čekat, kdo nezaplatí :)

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Gixian » 18 kvě 2021, 13:15

Jo, tem nemeckym zamkum, koupenym nove zalozenou GmbH co vlastni nejakej Litevec, se uspesne vyhybam celou dobu, co tam tyhle divne projekty davaji. :shock: Jako mozna mam jen predsudky a projekt probehne v poho, ale fakt to nechci riskovat... :?

entik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 216
Registrován: 05 srp 2020, 12:00
Reputace: 150
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od entik » 18 kvě 2021, 14:03

Gixian píše:
18 kvě 2021, 13:15
Jo, tem nemeckym zamkum, koupenym nove zalozenou GmbH co vlastni nejakej Litevec, se uspesne vyhybam celou dobu, co tam tyhle divne projekty davaji. :shock: Jako mozna mam jen predsudky a projekt probehne v poho, ale fakt to nechci riskovat... :?
Uplně vidim tu dražbu, pokud to krachne. Koupit polorozbořenej zámek uprostřed ničeho ve "vychodním" Německu, to musí bejt sen každýho druhýho Němce. Ono když o tom tak přemýšlím, moc mě nenapadá, kdo by tak mohl chtít koupit fajnově opravenej zámek uprostřed ničeho ve "vychodním" Německu :)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Jan » 18 kvě 2021, 14:11

entik píše:
18 kvě 2021, 14:03
Gixian píše:
18 kvě 2021, 13:15
Jo, tem nemeckym zamkum, koupenym nove zalozenou GmbH co vlastni nejakej Litevec, se uspesne vyhybam celou dobu, co tam tyhle divne projekty davaji. :shock: Jako mozna mam jen predsudky a projekt probehne v poho, ale fakt to nechci riskovat... :?
Uplně vidim tu dražbu, pokud to krachne. Koupit polorozbořenej zámek uprostřed ničeho ve "vychodním" Německu, to musí bejt sen každýho druhýho Němce. Ono když o tom tak přemýšlím, moc mě nenapadá, kdo by tak mohl chtít koupit fajnově opravenej zámek uprostřed ničeho ve "vychodním" Německu :)
Tak jasně že to nebude jako housky na krámě, ale dovedu si představit, že by na tom mohl být postavený celkem vydařený byznis plán. A pokud se Ti podaří ještě zmáknout PR, že ani nepůjde tak o to co prodáváš, ale jak, tak pak ... no hej :o).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

STEFIINO
Příspěvky: 14
Registrován: 01 dub 2021, 17:15
Reputace: 2
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od STEFIINO » 05 čer 2021, 09:04

Ahoj všem,
chtěl jsem se jen zeptat, platí se na SM nějaký poplatek za prodej?

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Gixian » 07 čer 2021, 11:30

STEFIINO píše:
05 čer 2021, 09:04
Ahoj všem,
chtěl jsem se jen zeptat, platí se na SM nějaký poplatek za prodej?
Ano, prodavajici plati 2% poplatek. Pokud si vlezes na nejakou svou pujcku, a das v pravo nahore "Sell", vyskoci ti stranka kde je to celkem prehledne zobrazeno - nastavujes tam soupakem za kolik chces prodat svuj podil, pise ti kolik % premium/discount to z pohledu kupujiciho je, i to, kolik jsou ty 2% ktera zaplatis na poplatku.

Drmla
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1217
Registrován: 05 říj 2020, 20:03
Reputace: 423
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Drmla » 22 črc 2021, 09:38

Hodil jsem na SM 25 kousků po 50 eurech s AROI 10 - 25%, většina current, několik late jsou přes 20% AROI. Kdyby někdo měl zájem. Alo koukám, že ty nejlepší asi zmizí rychle, už mám 4 prodané.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 22 črc 2021, 09:54

Co to znamená, že to na EG balíš, nebo jen potřebuješ nutně cash? Nebo přesouváš kapitál jinam? Já už ani na EG nejsem nějak aktivní a nechávám jen dojíždět to co běží a přesouvám se do jiných aktiv pomale...
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Drmla
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1217
Registrován: 05 říj 2020, 20:03
Reputace: 423
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Drmla » 22 črc 2021, 10:34

Končím tam. Kdyby neměli fee za výběr, tak bych to nechal doběhnout. Ale když vidím, jak mi tam pomalu naskakují desítky eur, které se nevyplatí vybrat po troškách a reinvestovat u nich nechci, tak to raději prodám a vyberu naráz.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Carhir » 22 črc 2021, 10:37

doonio píše:
22 črc 2021, 09:54
Co to znamená, že to na EG balíš, nebo jen potřebuješ nutně cash? Nebo přesouváš kapitál jinam? Já už ani na EG nejsem nějak aktivní a nechávám jen dojíždět to co běží a přesouvám se do jiných aktiv pomale...
doonio ty k tomu máš jaký důvod že na EG nepokračuješ?

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Booboo » 09 srp 2021, 19:11

V sobotu som na SM predal zostávajúce pôžičky a dnes už boli peniaze na osobnom účte.
Rekapitulácia - za tri roky výnos 30%, čo je asi 10% ročne.
Bublina na realitách bude pokračovať, inflácia nemá prečo klesať a ak to náhodou praskne tak budem radšej mimo tohto segmentu.
Peniaze plánujem presunúť do IB (akcie + ETF), ale tam sa tiež nieto kam ponáhľať. ;)
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 09 srp 2021, 22:19

Carhir píše:
22 črc 2021, 10:37
doonio píše:
22 črc 2021, 09:54
Co to znamená, že to na EG balíš, nebo jen potřebuješ nutně cash? Nebo přesouváš kapitál jinam? Já už ani na EG nejsem nějak aktivní a nechávám jen dojíždět to co běží a přesouvám se do jiných aktiv pomale...
doonio ty k tomu máš jaký důvod že na EG nepokračuješ?
Asi se stotožňuji s názorem, že líp už na těch platformách bylo. Pamatuji i krásných 16% za vcelku solidní 40% LTV. Teď je problém sehnat > 10%, aby to nebyl nějaký development loans s pofidérní vlastnickou strukturou. Už mi to přestává dávat smysl v rámci risk/rewardu. Až moc velké riziko, které není vyvážené odpovídajícím úrokem. A taky když vidím, jak ani po 3 letech nejsou schopni vyřešit některé defaulty, u kterých i byla nějaká osobní záruka z představenstva a táhne se to do nekonečna. Takže mi to za to už nestojí a přesouvám se k likvidnímu a víc transparentnímu akciovém trhu.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Gixian » 10 srp 2021, 09:07

Ano, kombinace klesajícího výnosu s jejich strategií řešení defaultu stylem pstroší hlava zaražená pod zem je fakt neveselá. V tomto je i ten Mintos férovější, když u těch defaultů píše ty odhady stylu "myslíme, že vymůžeme max 50%", "myslíme, že výmůžeme 25%" - EG a jejich vychcané "pokud myslíme, že nevýmůžeme 100%, tak vymáhání ani nezačnem" je hnus.

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od Gixian » 10 srp 2021, 09:08

Booboo píše:
09 srp 2021, 19:11
V sobotu som na SM predal zostávajúce pôžičky a dnes už boli peniaze na osobnom účte.
Rekapitulácia - za tri roky výnos 30%, čo je asi 10% ročne.
Bublina na realitách bude pokračovať, inflácia nemá prečo klesať a ak to náhodou praskne tak budem radšej mimo tohto segmentu.
Peniaze plánujem presunúť do IB (akcie + ETF), ale tam sa tiež nieto kam ponáhľať. ;)
Což mě tak napadá - dají se na EG prodat i defaulty? A pokud ano, jakou slevu tam tak je třeba nahodit, aby to někdo vzal?

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: EstateGuru - zkušenosti

Příspěvek od lukipeer » 10 srp 2021, 09:36

Gixian píše:
10 srp 2021, 09:08
Booboo píše:
09 srp 2021, 19:11
V sobotu som na SM predal zostávajúce pôžičky a dnes už boli peniaze na osobnom účte.
Rekapitulácia - za tri roky výnos 30%, čo je asi 10% ročne.
Bublina na realitách bude pokračovať, inflácia nemá prečo klesať a ak to náhodou praskne tak budem radšej mimo tohto segmentu.
Peniaze plánujem presunúť do IB (akcie + ETF), ale tam sa tiež nieto kam ponáhľať. ;)
Což mě tak napadá - dají se na EG prodat i defaulty? A pokud ano, jakou slevu tam tak je třeba nahodit, aby to někdo vzal?
Maximální sleva jde dát 10%. Pokud není z updatů zřejmá plná návratnost (třeba že proběhla úspěšná aukce a čeká se na peníze), tak za tu cenu to nikdo nekoupí, mám odzkoušeno.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů