P2P novinky a zprávy

Zprávy z P2P a EC investic.
Odpovědět
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 750
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Joshua » 04 lis 2021, 22:31

Po měsíci další přehled, myslím že tentokrát vcelku pozitivní. Velmi pěkně se dařilo Esketitu +47%, Mintos připsal oproti předchozímu měsíci +25%. Lendermarket +33%. Z českých platforem bych vypíchl obrovský úspěch Upvestu, který velmi rychle zainvestoval 2 nabídky se souhrnným objemem 160 mil. Kč.
Přílohy
p2p-lending-volume-10-2021.png
p2p-lending-volume-10-2021.png (23.83 KiB) Zobrazeno 997 x
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra :geek:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 663
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 04 lis 2021, 22:44

Joshua píše:
04 lis 2021, 22:31
Po měsíci další přehled, myslím že tentokrát vcelku pozitivní. Velmi pěkně se dařilo Esketitu +47%, Mintos připsal oproti předchozímu měsíci +25%. Lendermarket +33%. Z českých platforem bych vypíchl obrovský úspěch Upvestu, který velmi rychle zainvestoval 2 nabídky se souhrnným objemem 160 mil. Kč.
Nějak jsem žil v představě, že LenderMarket je starší než 1 rok...
A tak nějak mám pochybnosti...nakolik jsou ty růsty přirozené, organické a nakolik je to spíš shoda okolností. Třeba u Mintosu v tom předpokládám budou roli hrát výkupy.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 1281
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 05 lis 2021, 07:42

Jan píše:
04 lis 2021, 22:44
Nějak jsem žil v představě, že LenderMarket je starší než 1 rok...
On starší je, jen asi autoři tabulky nesehnali loňská data.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

paklic
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paklic » 05 lis 2021, 08:01

A Afranga v seznamu nebude?

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 396
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 05 lis 2021, 09:08

paklic píše:
05 lis 2021, 08:01
A Afranga v seznamu nebude?
Pro info o platformách, které v Joshuou sdílené tabulce nebývají, lze použít například toto: https://p2pmarketdata.com/
(V přehledu je to v součtech za poslední 3 měsíce, ale platforma se dá rozkliknout a tam pak je podrobný graf po měsících.)

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 05 lis 2021, 09:51

Jojo, ta stránka p2pmarketdata.com je super.

Já zatím dávám tento starší formát, protože je tam spousta řádků a je to relativně přehledné na malé ploše. Co jsem tak zaznamenal, býval tam třeba i Bondster, teď není. Co ostatní platformy, nevím.. asi v tom budou i nějaké osobní preference autora tabulky.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy / Mintos licence

Příspěvek od Jan » 30 lis 2021, 22:47

Hlavní diskuzi mintosu furt nemám pročtenou, tak to lupnu sem:
https://www.fktk.lv/en/market/investmen ... rketplace/

Info o udělení licence Mintosu, zelená ikonka na úvodní stránce.
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 06 pro 2021, 08:11

Zaskočím za Lukáše v pravidelném reportu.

Zdá se, že Mintos začínají dohánět masivní výkupy, pokles výnosů a z toho resultující odliv starších investorů. Rozdíl je stále veliký, ale dvojka na trhu - Peerberry, se postupně přibližuje. Z mého pohledu na Mintosu to vypadá, že v prosinci bude trend pokračovat.

Za zmínku stojí i Lendermarket s 85% růstem a zainvestovanými 15,8M Eur. To je na platformu, kde je nabídka pouze od jednoho poskytovatele obrovské číslo. Štědrá nabídka nad 14% p.a. a akce +2% cashback k tomu zafungovala.

Pro zajímavost v tabulce neuvedený český Bondster za listopad 3,99M Eur vs. 1,5M Eur minulý rok.
P2P-banking_listopad.jpg
P2P-banking_listopad.jpg (265.74 KiB) Zobrazeno 591 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 06 pro 2021, 10:36

zbynhu píše:
06 pro 2021, 08:11
Zaskočím za Lukáše v pravidelném reportu.

Zdá se, že Mintos začínají dohánět masivní výkupy, pokles výnosů a z toho resultující odliv starších investorů. Rozdíl je stále veliký, ale dvojka na trhu - Peerberry, se postupně přibližuje. Z mého pohledu na Mintosu to vypadá, že v prosinci bude trend pokračovat.

Za zmínku stojí i Lendermarket s 85% růstem a zainvestovanými 15,8M Eur. To je na platformu, kde je nabídka pouze od jednoho poskytovatele obrovské číslo. Štědrá nabídka nad 14% p.a. a akce +2% cashback k tomu zafungovala.

Pro zajímavost v tabulce neuvedený český Bondster za listopad 3,99M Eur vs. 1,5M Eur minulý rok.

P2P-banking_listopad.jpg
Tak nad tím tak dumám... jak velkou vypovídací (nebo manipulativní?) hodnotu to má, když není známá maturita půjček. Přeci jenom je rozdíl každý měsíc upsat 10MEUR v 1M půjčkách a nebo v 1Y půjčkách. škoda, že tam nemají i vývoj celkové bilance. Ale myslím, že už se to tu zmiňovalo. A nebo v jiném vláknu.
BTW - ta čísla u LM mě skoro až děsí. I když jsem koukal, že v září měli i -47% M/M. (No...asi tam bude korelace s cashbacky :o/)
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Namor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 706
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Namor » 06 pro 2021, 11:10

zbynhu píše:
06 pro 2021, 08:11
Já osobně 15,8 Mio u Lendermarketu za 11/2021 nevidím tak úspěšně. Když se podíváme do minulých reportů, tak dělali ca. 12-15 Mio měsíčně, takže žádný skok. Navíc zaplatí 14+2%. Když to srovnám s Robocash, tak ten dělá pravidelně stejný objem - 15 Mio měsíčně a nemusí dávat tolik procent úroků. Z toho je vidět, jakou sílu má důvěryhodnost, ziskovost a dobrá komunikace platformy resp. LO.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 06 pro 2021, 14:32

Jan píše:
06 pro 2021, 10:36
Přeci jenom je rozdíl každý měsíc upsat 10MEUR v 1M půjčkách a nebo v 1Y půjčkách. škoda, že tam nemají i vývoj celkové bilance.
Pro zajímavost jsem se podíval na Mintos a Peerberry. Absolutní objem je stále výrazně rozdílný. Ale trend od loňského jara je jasně vypovídající.

Mintos:
Mintos_outstanding.jpg
Mintos_outstanding.jpg (269.28 KiB) Zobrazeno 541 x
Peerberry:
Peerberry_outstanding.jpg
Peerberry_outstanding.jpg (178.04 KiB) Zobrazeno 541 x

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 06 pro 2021, 22:48

Novinky Mintosu:
https://www.mintos.com/blog/mintos-insi ... mber-2021/
(Buď jsem to minul, nebo je to nový formát informování.)
Na jednu stranu pěkné... do detailu jsem to nečetl... ale třeba mi schází info, jak ne/úspěšní jsou ve vymáhání IR.
BTW - průměrný výnos (za 2021 i za listopad) je už pod 10%.
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 06 led 2022, 16:21

Tak jo, přidávám tabulku za prosinec 2021. V zásadě navážu na Zbyňkův původní příspěvek, Mintos dále klesá (-9%), Peerberry dále roste (+15%) - tak jak to bylo z jeho strany predikováno. Bondster v prosinci na nových ATH (+17%).

Napadá mě úvaha, o které jsme se společně dříve bavili. Tj. zda P2P lending a prostředí dále roste, nebo zda jednotlivé subjekty bojují mezi sebou o tytéž investory, kteří svůj kapitál přelévají dle aktuálně nejvýhodnější nabídky a podmínek. Jsem zvědavý na tento rok.
p2p-lending-volume12-2021.png
p2p-lending-volume12-2021.png (22.95 KiB) Zobrazeno 257 x

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 06 led 2022, 16:33

Joshua píše:
06 led 2022, 16:21
Tak jo, přidávám tabulku za prosinec 2021. V zásadě navážu na Zbyňkův původní příspěvek, Mintos dále klesá (-9%), Peerberry dále roste (+15%) - tak jak to bylo z jeho strany predikováno. Bondster v prosinci na nových ATH (+17%).

Napadá mě úvaha, o které jsme se společně dříve bavili. Tj. zda P2P lending a prostředí dále roste, nebo zda jednotlivé subjekty bojují mezi sebou o tytéž investory, kteří svůj kapitál přelévají dle aktuálně nejvýhodnější nabídky a podmínek. Jsem zvědavý na tento rok.

p2p-lending-volume12-2021.png
Osobně si myslím, že neroste. Možná to je mylný dojem tu z fóra, ale myslím, že lidi, co s P2P před lety začínali jsou dnes převážně v ETF, akciích, ... A hádám, že investorů přibývá a podíly se snižují.

Překvapuje mě i LenderMarket -21% (to jsem se taky bavil se Z. že vůbec neupisují EST půjčky). Tak jestli se profinacovávají z dluhopisů...? Esketit -16%, taky zajímavé. No, a ten Geldvoo...cosi to je zas druhej extrém. Co mě zaujalo, tak tu o tom ani slovo a ono je to po Mintosu druhá největší platforma...
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět