Proplat.to

K diskusím: Bankerat; Banking-online.cz; CroFunGo; FinGood; Nafirmy.cz; Proplat.to; Pujcmefirme.cz; Roger; Ronda Invest; Snapo; Symcredit; Žlutý meloun
Odpovědět
MoneyStore
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 35
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplat.to

Příspěvek od MoneyStore » 02 pro 2021, 11:03

Vážení investoři,

rádi bychom reagovali na diskusi probíhající na tomto foru, která se týká některých IT firem financovaných naší platformou. Z našeho pohledu se samozřejmě jedná o velmi nepříjemnou situaci, která vrhá špatné světlo na naši platformu. Nicméně dovolujeme si upozornit, že do minulého týdne byly faktury hrazeny zcela bezchybně a nebylo možno pozorovat žádné komplikace. Máme prozatím informaci, že u firem probíhá kontrola finančního úřadu spojená pravděpodobně s blokací bankovních účtů. Z tohoto důvodu nebyly některé faktury dosud uhrazeny. Se všemi subjekty komunikujeme a jakmile budeme vědět více, informace doplníme do aukcí. Daňová kontrola nicméně neznamená, že vaše investice musí být nutně ohroženy. Z opatrnosti jsme samořejmě okamžitě pozastavili všechny nové aukce těchto firem. V minulosti, jakmile tyto společnosti dosáhly u nás významných finančních objemů, proběhlo několik fyzických kontrol v místě a byly podepsány smlouvy o ručení. Tyto pozdržené úhrady nyní zavinily převis poptávky po financování a zvýšily průměrný úrok u ostatních aukcí. Novou verzi investičního automatu, která umožňuje tvorbu portfolia jak v základním, tak i v rozšířeném nastavení máme již hotovou. Probíhá testování a nasazení plánujeme co nejdříve, zřejmě již v tomto měsíci a bude oznámeno všem investorům.
MONEYSTORE s.r.o.
Korunní 810/104
10100 Praha-Vinohrady
info@proplat.to; www.proplat.to

Drmla
Gold pen
Gold pen
Reputace: 397
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 02 pro 2021, 11:07

Kterých firem se potíže týkají? Tipuji, že jsem se trefil a do sítě spadá minimálně i S-in. Pokud ano, tak to IMHO teda výrazně klesá šance, že to dopadne OK. :x

soggy
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soggy » 03 pro 2021, 11:13

Zkoušel jsem kontaktovat firmu PF (ImportPC) s dotazem a zájmem o jejich zboží. Objednávky normálně kompletují a expedují a není prý důvod k obavám :| Tak uvidíme...

Drmla
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 03 pro 2021, 15:53

Uvažoval jsem. Nechcete to přesunout do soukromé sekce? Nebo aspoň bychom měli vynechávat názvy těch firem. Ať zbytečně nerozdmýcháme paniku, která by je mohla poškodit. Je taky možné, že jsou v tom nevinně. Zatím nevíme a pokud si zákazníci budou jednoduše moci vygooglit tady ty informace, tak to jejich byznys rozhodně poškodí. A tím třeba i věřitele. Jako je to podle mě špatné a tím, že se jedná o celou síť, ještě daleko horší. Ale názvy bych zatím vynechával. :| Já si jdu svoje poslední posty editovat. Aha, tak nejdu, editovat nejde s nějakým odstupem od zveřejnění?

edit zbynhu:// Názvy firem jsou na žádost upravené.

whikki
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od whikki » 08 pro 2021, 09:23

V souvislosti s tím podvodem ze strany dodavatele u dvou aukcí (2021001031 a 2021001032) jsem si dnes všimnul, že na detailu vymáhání přibylo nové datum 2.12.2021 v položce "I. st. – Rozhodnutí" a na portálu Justice je uveden stav soudního řízení: Vyřízená věc - po vyhlášení konečného rozhodnutí (od 06.12.2021)

Jen netuším, zda se někde dá najít to samotné rozhodnutí...

[edit]: ještě na detailu vymáhání je v poznámce doplněno "2.12.2021 vydán směnečný platební rozkaz"

marek.k
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marek.k » 15 pro 2021, 09:13

Společnost Money Store s.r.o. pro vás připravila novou verzi investičního automatu, která umožňuje úplnou diverzifikaci vašeho portfolia investic v závislosti na IČ plátce faktury (odběratele). Více po přihlášení do profilu.

chtělo by se říci...konečně...
kdyby nebylo pozdě, vzhledem k problémům subjektu PF...snad dočasným

Drmla
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 15 pro 2021, 09:40

Přesně. Moje první myšlenka byla v duchu "s křížkem po funuse".

soggy
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soggy » 15 pro 2021, 12:57

Já bych řekl, že přesně ví, co se děje. Jen zatím nechtějí s pravdou ven a oddalují. :x :x

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 15 pro 2021, 16:55

marek.k píše:
15 pro 2021, 09:13
Společnost Money Store s.r.o. pro vás připravila novou verzi investičního automatu, která umožňuje úplnou diverzifikaci vašeho portfolia investic v závislosti na IČ plátce faktury (odběratele). Více po přihlášení do profilu.
Hmm. Bohužel ale si buď můžu nastavit % podílu z portfolia na odběratele v základním nastavení a nebo si můžu nastavit % podílu z portfolia pro jednotlivé ratingy v pokročilém nastavení.

Takže pokud chci využívat pokročilé nastavení, kvůli nastavení minimálního úroku pro každý rating (čím horší rating tím větší %), tak se mi to zas nebude diverzifikovat podle odběratele. Když si nastavím základní, abych využil té diverifikace na odběratele a zároveň nastavím % úroku, které mám nastavené u ratingu C3, tak mi to zas nebude investovat do těch nižších ratingů a budu chytat jen ty nejhorší a nebo tam nastavím nízké % a zas budu mít rizikové ratingy za směšné %. Takže to zas někdo nedomyslel a já jsem zas nespokojený. :(

Zkusím teda nastavit to procento z toho nejvyššího ratingu a uvidím co to bude chytat.

Mám takový pocit, že nějakou dobu skončím jen u ETF a Bitcoinu. (Zonky zemřel, Mintos jde do kopru, Meloun vypadá, že jsou tam pořád menší úroky, Symcredit nemá moc nových půjček...)

_pm_
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od _pm_ » 16 pro 2021, 12:58

JPT píše:
15 pro 2021, 16:55
Hmm. Bohužel ale si buď můžu nastavit % podílu z portfolia na odběratele v základním nastavení a nebo si můžu nastavit % podílu z portfolia pro jednotlivé ratingy v pokročilém nastavení.
No, já jsem to nakonec z návodu pochopil tak, že ten poslední sloupec není % podílu z portfolia pro jednotlivé ratingy, ale % podílu z portfolia pro jednotlivé odběratele v daném ratingu.
Takže např. pro rating A1 povolím na odběratele 20 % portfolia, pro rating c1 povolím na odběratele 5 % atd.

Je pravda, že nejdřív jsem to chápal taky jako procento pro celý rating. Ovšem i nápověda (otazník) v záhlaví sloupce uvádí "na dané IČO odběratele".

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 16 pro 2021, 15:14

Tak v návodu a v nápovědě to tam je IČO odběratele, ale asi mě to nějak zmátlo, že jsem si myslel, že to bude na kategorii i když tam psali na IČO. Tak uvidím. Zkusím to nastavit. Škoda, že se nikde neukazuje tabulka kolik je kde investované.

whikki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od whikki » 16 pro 2021, 16:41

JPT píše:
16 pro 2021, 15:14
Tak v návodu a v nápovědě to tam je IČO odběratele, ale asi mě to nějak zmátlo, že jsem si myslel, že to bude na kategorii i když tam psali na IČO. Tak uvidím. Zkusím to nastavit. Škoda, že se nikde neukazuje tabulka kolik je kde investované.
Tabulka a vůbec nějaké podrobnější statistiky by se mi taky líbily, takto si to musím přenášet do Excelu a dělat tam, na což jsem posl. asi tři měsíce neměl vůbec čas :?

whikki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od whikki » 17 pro 2021, 00:12

Na FB Proplat.to jsem zrovna četl v komentářích k oznámení nového automatu vcelku pozitivně působící vyjádření ohledně situace firem s kontrolou FÚ - připojuji screenshot pro nefejsbúkáře :D
Přílohy
proplatto_vyjadreni_15-12-2021_13-43.png
proplatto_vyjadreni_15-12-2021_13-43.png (61.57 KiB) Zobrazeno 921 x

Drmla
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 17 pro 2021, 05:19

Píše jen, že nic neví a že se jich to netýká a pár spekulací, které zítra nemusí platit.

Ta poznámka o splátkovém kalendáři, proč? Copak obrat nevygeneroval zisk? Nebo čekají, že kontrola bude trvat roky?

Proč je naráz kontrolováno více firem z portfolia platformy? Jaký je mezi nimi vztah?

Na náhody nevěřím...

rememberseptember
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rememberseptember » 17 pro 2021, 09:01

To bude pravděpodobně něco závažnější než jen standardní kontrola od FÚ (typu doplňte podklady k faktuře z kontrolního hlášení), kdy rozhodně nedochází k blokaci bankovního účtu. A i ten dovětek z příspěvku na FB s nastavením splátkového kalendáře nevěstí nic dobrého:/

Drmla
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 17 pro 2021, 17:31

Tak investoři už vědí, platforma je konečně informovala. Potvrdilo se to, na co tady spekulujeme, podezření na daňový podvod.

Enter-Computer
Reputace: 20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Enter-Computer » 18 pro 2021, 01:34

Dobrý den. Jmenuji se Lukáš Saska – jednatel společnosti Enter Computer Group (dále jen ECG). Chci se zde vyjádřit k situaci, kterou zde i jinde řešíte. ECG dostal od finančního úřadu 9 zajišťovacích případu, kdy finanční úřad ,,vyhodil“ veškeré DPH ze všech faktur za rok 2021 a to do doby, kdy my jako firma dokážeme, že faktury jsou v pořádku. V 90% se jedná o faktury za zboží, které jsme financovali přes společnost proplat.to. Ohledně spolupracujících firem můžu říct následující: cca měsíc a půl po tom co obdržel zajišťovací příkazy Enter, tak obdrželi zajišťovací příkazy i obchodní partneři Enteru. V menším rozsahu než firma ECG. Aktuálně probíhá ze všech stran dokladování toho, že jsou věci v pořádku. Bohužel mají úřady poměrně dost času na každý úkon. Chápeme, že Vy jako investoři nemůžete čekat na své finance do doby, než finanční správa vyřeší své úkony zvlášť ze situace, kde nevíme, zda to potrvá měsíc, nebo 3 roky. Sešli jsme se s proplat.to a navrhli možnost plateb, který by probíhali i za situace, která je nyní tak, abyste Vy jako investoři viděli, že věci se pohybují ke zdárnému uhrazení všech závazků. Všichni moc dobře víte, že platby z naší strany probíhali po celou dobu spolupráce naprosto bez problémů. Nyní je situace rovněž řešitelná, ale potřebujeme z Vaší strany trpělivost. V lednu už mohou přijít první platby. Kdyby cokoliv, tak mě můžete kontaktovat mailově a rád předám informace na dotazy, které budu schopen zodpovědět.

Drmla
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 18 pro 2021, 06:15

Děkuji za info. Konečně trochu náhled do situace a nějaká rozumná krizová komunikace.
Pár otázek mi vrtá hlavou, tak využiji nabídky a obrátím se na vás mailem - možná byste sem mohl dát správný kontaktní e-mail.

soggy
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soggy » 18 pro 2021, 10:52

Díky, konečně rozumné vyjádření. ;) Jinak jak moc to platí i pro PF? Zkoušel jsem hledat, jak jsou provázané, ale stále nemůžu najít spojitost. Díky

Enter-Computer
Reputace: 20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Enter-Computer » 18 pro 2021, 11:12

Drmla píše:
18 pro 2021, 06:15
Děkuji za info. Konečně trochu náhled do situace a nějaká rozumná krizová komunikace.
Pár otázek mi vrtá hlavou, tak využiji nabídky a obrátím se na vás mailem - možná byste sem mohl dát správný kontaktní e-mail.
Kontaktujte mě prosím na tento mail - itworld.manager@gmail.com

Odpovědět