Lande/LendSecured


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Cupi92 » 02 pro 2021, 08:44

Namor píše:
30 lis 2021, 20:01
Cupi92 píše:
05 lis 2021, 14:44
Jasně. V záložce Balance, kde se vypisují všechny transakce, se dá zvolit v kalendáři doba "Od-Do" a vyjede Income Statement ve formě PDF. Příklad jsem si teď zkusil, tak posílám v příloze vzor, jak to vypadá. Částky a svoje údaje jsem samozřejmě zabělil.
LS.PNG

Ahoj Cupi92,
díky. Můžeš mi prosím poradit/říci jak budeš danit LS dle paragrafu 10? Vážně uvažuji o Lendsecured, ale nějak jsem si to danění dle par 10 z Income Statement nedokázal představit. Na paragraf 8 by to pasovalo perfektně, ale ne na par 10.
Mám spoustu otázek :-)
Nikde nevidím položku vlastní vklady a výběry.
Co je vlastně 2.2.1. Investments?
Kam se zobrazují získané úroky - do Profit? Pokud úroky / Profit? ihned reinvestuji, tak se tímto položka Profit sníží nebo se kumulativně navyšuje resp. kde se to objeví?
Nebo se musí podklady pro par 10 dělat z výpisu transakcí - toto v Excelu?
Nebo se někde vedle v masce ještě zobrazují nějaké jiné souhrny, ze kterých je možno převzít obsahy a udělat si printscreen jako podklad pro berňák?
V kolonce Profit jsou pouze vydělané úroky a jedná se o kumulativní údaj. Vzhledem k tomu, že jsem se registroval v průběhu tohoto roku, mám na začátku periody (body začinající 1) samé nuly. Od 2) Account value je celková hodnota portfolia (zainvestováno+nezainvestováno), portfolio jsou zainvestované prostředky, Investments jsou kumulované investice, Principal repaid jsou vrácené jistiny. Tedy platí rovnice (Portfolio + Principal repaid = Investments).

Volíš si vždy začátek a konec časového okna. V první půlce výpisu jsou tedy data na začátku intervalu (aktuální stav + kumulovaný profit a výdaje z minulosti), na konci intervalu pak jak se daný stav za tu dobu změnil (nový příjem z úroků, vrácené jistiny, další kumulace k Investments, pokud bylo reinvestováno v tomto období).

Vklady a výběry tam nejsou, ale pro náš účel asi nejsou potřeba, ne?

marek.k
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 21 led 2019, 17:18
Reputace: 127
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od marek.k » 09 pro 2021, 16:29

New project type - biological farming
We're glad to announce that LendSecured's investors will be able to support farmers focused on sustainable agricultural practices with their investments.
For farmers, our financing allows to remain competitive by modernizing technology, resulting in increased productivity and yields. For our investors, it is an opportunity to invest in sustainable projects, which are aligned with EU agricultural policy and targets, addressing future food shortages and contributing in decreasing CO2 emissions.
To support and offer access to finance farmers who work as biological farms, we will apply a lower interest rate, which will increase the diversification possibilities on the platform for investors. Biological farmers aim is to produce high-quality food, using methods that benefit our whole food system, from people to planet, plant health to animal welfare.
On the platform, sustainable projects will be marked with a leaf badge and first project will be published very soon.

ve zkratce, některé z investic budou pro zemědělce, kteří používají udržitelné zemědělské postupy (snižování emisí, nedostatek potravin, bla, bla, bla..). Aby to pro ně bylo výhodné, projekty budou nabídnuty s nižší úrokovou sazbou...asi tak

Snad to nebudou všechny projekty

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Namor » 09 pro 2021, 17:27

marek.k píše:
09 pro 2021, 16:29
Aby to pro ně bylo výhodné, projekty budou nabídnuty s nižší úrokovou sazbou...asi tak
Snad to nebudou všechny projekty
Jsem zvědav o jaké úrokové sazby se bude jednat. Otestuje to ochotu investorů snížit svoje výnosy. Jsem nyní docela překvapen, jak dobře se jim upisují projekty za 10%, které přitom pro mě nejsou atraktivní. Beru 11% jako hraniční a naštěstí kompenzováno bonusovým systémem za výši jednorázové investice.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Cupi92 » 10 pro 2021, 08:48

Určitě si nemyslím, že by vymizely dosavadní "ne-eko" půjčky, sami by se ochudili o množství dlužníků a půjček. Dají se, jak už něco nakousl Namor, vypozorovat následující věci:

a) Objevilo se pár půjček za 10 %, nicméně několik 10 % půjček bylo už v létě. Výjimečně se objeví 12 %, drtivá většina je 11 %. Dokonce bylo pár 14 %, ale ty měly krátkou splatnost (cca 3-4 měsíce), takže když si připočítáte mrtvou dobu, kdy se půjčka financuje a než peníze dojdou dlužníkovi, docela vám to zkrátí výsledný úrok, bude to na tu úroveň kolem 10-11 %. Kvůli stojícímu úroku, než se půjčka profinancuje, nakupuju hlavně na sekundáru, kde se mi to načítá okamžitě.

b) Investorská základna roste tempem cca 50-70 investorů měsíčně. Není to moc, ale jestliže vezmeme celkový počet investorů v řádu vyšších stovek, pak jsou to velké nárůsty.

c) Díky nárůstu počtu investorů dochází logicky i k vyšším měsíčním depositům investorů. Pro porovnání přísun peněz na jaře byl na úrovni 80k, listopad byl už na úrovni 160k a za prosinec (třetina měsíce) je to zatím 63k. Díky tomu se zvýšil jak počet půjček, které se dostávají na platformu, tak i jejich částka. Na jaře byly nejvyšší půjčky kolem 20-25k, dnes se objevují i 50k+. A všechny půjčky jsou zároveň oproti jaru mnohem rychleji zainvestované, takže se i úrok začne načítat dříve. Pro mě pozitivní a těší mě, že se jim daří růst, byť investorská základna oproti jiným platformám je zatím pořád malá.

d) Většina v dnešní době emitovaných půjček je docela dlouhodobá, klidně 12-24 měsíců. Je to z toho důvodu, že není sezóna. Více krátkodobých půjček můžeme čekat někdy od února, kdy začne příprava na sezónu, tam splatnost bývá ke konci léta/na podzim.

e) Některé ty krátkodobé půjčky byly splaceny i mně, takže momentálně mám stav 8 splacených půjček, 25 aktuálních (z nichž ani jedna není late).

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Namor » 10 pro 2021, 11:13

Cupi92 píše:
10 pro 2021, 08:48
... takže když si připočítáte mrtvou dobu, kdy se půjčka financuje a než peníze dojdou dlužníkovi, docela vám to zkrátí výsledný úrok, bude to na tu úroveň kolem 10-11 %. Kvůli stojícímu úroku, než se půjčka profinancuje, nakupuju hlavně na sekundáru, kde se mi to načítá okamžitě.
e) Některé ty krátkodobé půjčky byly splaceny i mně, takže momentálně mám stav 8 splacených půjček, 25 aktuálních (z nichž ani jedna není late).
Teď si trochu divoce zaspekuluji
1. Lendsecure nabídne pujčku investorům a má na úpis ca. 1 měsíc - řekněme nabídka od 1.12. do 31.12. Když se ale podívám na splátkový kalendář, tak první úroky jsou splatné již ca. 5.1. Takže investor dostává první úroky docela brzo a ta úpisová doba není tak mrtvá, jak se zdá. Když investuji v druhém týdnu úpisu, tak již za ca. měsíc mám první úroky.
2. Anchor investoři zaručují, že úpis bude vždy úspěšný, protože doplatí zbytek.

Úvaha z 1+2: Je tedy klidně možné, že farmář půjčku dostal z budgetu Anchor investorů a následně dochází jen k jejímu prodeji přes platformu s tím, že Anchor investoři si nechají co zbyde.

Zatím mi není jasné, zda my investoři dostáváme také úrok z prodlení. Pokud je splátka zaplacena, ale třeba o 3 týdny později. Nikde jsem tuto informaci nenašel.

Výše úroků
10-11% asi bude maximum, co farmářská obec může reálně utáhnout. Vyplývá to z různých rozhovorů se zástupci podobných platforem.
Lendsecured tedy určitě nebude patřit k nejvýnosnějším p2p zdrojům našich příjmů.

Různé formy splácení
Některé půjčky jsou bullet (jistina až na konec, úroky měsíčně) a některé průběžné (úroky i jistina měsíčně). To také ovlivňuje výši nabízených úroků.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Cupi92 » 10 pro 2021, 12:23

Namor píše:
10 pro 2021, 11:13
Cupi92 píše:
10 pro 2021, 08:48
... takže když si připočítáte mrtvou dobu, kdy se půjčka financuje a než peníze dojdou dlužníkovi, docela vám to zkrátí výsledný úrok, bude to na tu úroveň kolem 10-11 %. Kvůli stojícímu úroku, než se půjčka profinancuje, nakupuju hlavně na sekundáru, kde se mi to načítá okamžitě.
e) Některé ty krátkodobé půjčky byly splaceny i mně, takže momentálně mám stav 8 splacených půjček, 25 aktuálních (z nichž ani jedna není late).
Teď si trochu divoce zaspekuluji
1. Lendsecure nabídne pujčku investorům a má na úpis ca. 1 měsíc - řekněme nabídka od 1.12. do 31.12. Když se ale podívám na splátkový kalendář, tak první úroky jsou splatné již ca. 5.1. Takže investor dostává první úroky docela brzo a ta úpisová doba není tak mrtvá, jak se zdá. Když investuji v druhém týdnu úpisu, tak již za ca. měsíc mám první úroky.
2. Anchor investoři zaručují, že úpis bude vždy úspěšný, protože doplatí zbytek.

Úvaha z 1+2: Je tedy klidně možné, že farmář půjčku dostal z budgetu Anchor investorů a následně dochází jen k jejímu prodeji přes platformu s tím, že Anchor investoři si nechají co zbyde.

Zatím mi není jasné, zda my investoři dostáváme také úrok z prodlení. Pokud je splátka zaplacena, ale třeba o 3 týdny později. Nikde jsem tuto informaci nenašel.

Výše úroků
10-11% asi bude maximum, co farmářská obec může reálně utáhnout. Vyplývá to z různých rozhovorů se zástupci podobných platforem.
Lendsecured tedy určitě nebude patřit k nejvýnosnějším p2p zdrojům našich příjmů.

Různé formy splácení
Některé půjčky jsou bullet (jistina až na konec, úroky měsíčně) a některé průběžné (úroky i jistina měsíčně). To také ovlivňuje výši nabízených úroků.
Jestli se nepletu, tak půjčka je poskytnuta až po dokončení úpisu, ten splátkový kalendář pro upisované půjčky je nástřel, změní se podle toho, kdy se půjčka reálně poskytne. Podobně to má Heavy Finance, tam je to myslím dokonce 16 dní, než začne nabíhat úrok.

Úrok z prodlení proplácen je. Co propláceno není, jsou nějaké penalty fees navíc, ty jdou platformě.

A taky si myslím, že na úroku 10-11 % to tak zatím zůstane. Na typ půjčky s kolaterálem a relativně nízkým LTV jde ale podle mě o zajímavé zhodnocení. RE platformy už jdou často pod 10 %.

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Cupi92 » 21 pro 2021, 06:51

První eko projekt byl nabízen s úrokem 9 %, ale pro malý zájem investorů byl platformou úrok navýšen na 11 %. Je vidět, že úrok pod 10 % investoři nechtějí, což je oproti ostatním platformám, kde je přebytek investorů, příjemná změna. Uvidíme, co s tím LS udělá v budoucnu. Zvýšení úroků nám jde na vrub profitu platformy.

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Namor » 25 pro 2021, 09:38

Rezence Lendsecured od p2p kredite na Youtube - v NĚMČINĚ:
https://www.youtube.com/watch?v=xRfMP2h ... P2PKredite

dle mého solidní a férová recenze v tradičním německém duchu (co nejvíce sachlich :-))
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Namor » 07 led 2022, 20:11

Lendsecured: Q4 review and plans for Q1 2022 (15 min video):
https://www.youtube.com/watch?v=b0fEphs ... endSecured
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Cupi92 » 08 led 2022, 12:06

Namor píše:
07 led 2022, 20:11
Lendsecured: Q4 review and plans for Q1 2022 (15 min video):
https://www.youtube.com/watch?v=b0fEphs ... endSecured
Po delší době celkem informativní video. Vypíchl bych následující:

1) V nedávné době zavedla platforma Autoinvest s minimální výší investice 250 euro. Po reakcích investorů bude částka, podobně jako u EstateGuru, snížena na 50 euro.

2) Díky nízkému zájmu o ekologické zemědělství (nižší nabízený úrok) se od tohoto asi ustoupí, byl to experiment.

3) V posledních měsících byl problém s transakcemi pomocí partnera LemonWay, se kterým LS spolupracuje. Načtení vkladů někdy trvalo několik dní, a to nejen od investorů, ale i dlužníků. Brzy proběhne výměna partnera za někoho spolehlivějšího. Vklady a výběry tak budou na platformě možná už v řádu minut/hodin.

4) Bude možné vkládat i stable-coiny.

5) V Q2 2022 by měl vyjít auditovaný finanční report platformy, první, jelikož rok 2021 byl prvním kompletním rokem platformy.

6) Úroky by se měly držet, minimálně v blízké době, na současné úrovni v průměru 11 %.

7) LTV projektů v průměru stoupá, nejvyšší LTV je u jednoho nového projektu 59 %. Zvyšující se LTV je vysvětlováno vyššími částkami úvěrů, ale stále se drží na nižší úrovni než real estate nebo např. Heavy Finance.

8) Pro získání licence už LS připravilo a odevzdalo všechny dokumenty a nyní je to na regulátorovi. První licence začne rozdávat tento rok.

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Cupi92 » 14 led 2022, 10:40

Autoinvest už byl opraven, ALE

Buď můžete mít AI od 50 euro, ale bez možnosti jakékoli volby, bere to každou půjčku.

Nebo od 250 euro, kde si nastavíte minimální úrok, LTV a dobu půjčky.

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Cupi92 » 21 led 2022, 09:30

Příjemná novinka (teda myslím, že jde o novinku), pokud LS přidá informativní update na zpožděnou platbu, vyjádření přistane v emailu, takže není nutné tolik chodit na web kvůli informacím (např. Estateguru takovou věc nenabízí, pokud vím). Stačí nastavit v notifikacích (je defaultně zapnuto).

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Namor » 21 led 2022, 10:58

Cupi92 píše:
21 led 2022, 09:30
Příjemná novinka (teda myslím, že jde o novinku), pokud LS přidá informativní update na zpožděnou platbu, vyjádření přistane v emailu, takže není nutné tolik chodit na web kvůli informacím (např. Estateguru takovou věc nenabízí, pokud vím). Stačí nastavit v notifikacích (je defaultně zapnuto).
Souhlas, že to je dobrá novinka, ale obecně jsem zklamán jak pomalu Lendsecured informuje o stavu půjček. Myslím, že by měli také dávat stejné info do Comments přímo u půjček. Tím by se vyhnuli množícím se dotazům a pomohli investorům kupovat/vybírat na SM.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Cupi92 » 28 led 2022, 13:51

Namor píše:
21 led 2022, 10:58
Cupi92 píše:
21 led 2022, 09:30
Příjemná novinka (teda myslím, že jde o novinku), pokud LS přidá informativní update na zpožděnou platbu, vyjádření přistane v emailu, takže není nutné tolik chodit na web kvůli informacím (např. Estateguru takovou věc nenabízí, pokud vím). Stačí nastavit v notifikacích (je defaultně zapnuto).
Souhlas, že to je dobrá novinka, ale obecně jsem zklamán jak pomalu Lendsecured informuje o stavu půjček. Myslím, že by měli také dávat stejné info do Comments přímo u půjček. Tím by se vyhnuli množícím se dotazům a pomohli investorům kupovat/vybírat na SM.
Obecně prodlení je zde dost běžné, hlavně na přelomu měsíce, třeba první týden v měsíci. Bývá to spojeno i s problematickým platebním systémem LemonWay, který to občas zdržuje, jak na straně investorů, tak dlužníků. Prodlení taky může být způsobeno nepravidelným cash flow dlužníka. Pokud se jedná o prodlení v řádu několika týdnů, pak už se informace o stavu půjček objevují. Ale souhlasím, že komunikace by někdy mohla být pravidelnější v téhle oblasti.

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Cupi92 » 28 led 2022, 13:52

Další z rozhovorů se CEO LendSecured https://www.youtube.com/watch?v=hWQg9QehdrI

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Namor » 14 úno 2022, 12:12

Posledních devět nabídek na PM v řadě jen za 10%. Evidentně ale není problém s rychlostí prodeje, takže asi trh bohužel akceptuje.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

scoutus
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 743
Registrován: 27 led 2020, 22:07
Reputace: 233
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od scoutus » 01 bře 2022, 17:41

hm co jsem si tak precetl celkem se mi LS libi v ramci moznosti zajisteni pudou atd... resil tu uz nekdo, ze dotycny neplatil byla exekuce ? jak to probihalo ? v jakem casovem odstupu pripadne byly za ten delay nejake dalsi uroky atd ? diky

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Namor » 01 bře 2022, 18:51

scoutus píše:
01 bře 2022, 17:41
hm co jsem si tak precetl celkem se mi LS libi v ramci moznosti zajisteni pudou atd... resil tu uz nekdo, ze dotycny neplatil byla exekuce ? jak to probihalo ? v jakem casovem odstupu pripadne byly za ten delay nejake dalsi uroky atd ? diky
Hodně jsem se LS věnoval ve svém deníku, tak jen stručně update současných zkušeností.
LS se mi líbí protože pasuje do mé diverzifikace - EU a EUR země, půjčky farmářům jištěné kolaterálem. Zatím vše vymohli a jejich historický dafault rate je nízký. Jejich konzervativní půjčovací politika vždy vynesla tolik, že zaplatili nejen jistinu, ale i úroky včetně prodlení.
Jak bych vybíral dnes
1. při malých investicích bez nároku cashback bonus - na sekundáru něco s delší a úspěšnou platební historií
2. vyšší sumu na PM pro dosažení cashbacku - spíše ručení půdou než ty grain půjčky, kdyby neplatil, tak se půda lépe prodá než budoucí úroda

na co se připravit - splácení farmářů není moc včas, často prodlení, ale vždy byl úrok včetně doby prodlení.
Platforma dobře komunikuje, ale je to malinká p2p platforma.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

scoutus
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 743
Registrován: 27 led 2020, 22:07
Reputace: 233
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od scoutus » 01 bře 2022, 19:08

diky za odpoved ve tvem deniku jsem to pravda nehledal :)

protoze je relativne mala platforma, nevis jake ma financni vysledky ? respektive nehrozi riziko bankrotu a v pripade toho jakym zpusobem ony pohledavky ziskat ? jestli je to klasicky, ze to prevezme nejaky likvidator a kontaktuje atd ?

edit precetl jsem tvuj denik a vicemene mi dalo odpovedi na kde co , co jsem se ptal, dekuji

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: LendSecured

Příspěvek od Namor » 01 bře 2022, 21:14

scoutus píše:
01 bře 2022, 19:08
diky za odpoved ve tvem deniku jsem to pravda nehledal :)

protoze je relativne mala platforma, nevis jake ma financni vysledky ? respektive nehrozi riziko bankrotu a v pripade toho jakym zpusobem ony pohledavky ziskat ? jestli je to klasicky, ze to prevezme nejaky likvidator a kontaktuje atd ?

edit precetl jsem tvuj denik a vicemene mi dalo odpovedi na kde co , co jsem se ptal, dekuji
Asi se toho nedá více dodat než co je již v tomto vlákně - prolinky si najdeš snadno výše. Mnoho lidí čeká, že jim to někdo rychle a znovu přežvýká - ty ale určitě mezi ně nepatříš :-):
- facebookovské prezentace kvartálních výsledků
- perfektní deep dive viz můj starší post:
Našel jsem obsáhlý podcast/ rozhovor španělského investora a blogera Jeana Galea, který spolu s Josephem Galeou (odhaduji, že otec Jeana) vyzpovídal CEO a zakladatele Lendsecured Ņikitu Gončarse:
https://mastermind.fm/lendsecured-skin- ... investing/

Je to sice starší (01/2021), ale otázky byly chytré a dobře formulované (počkejte si až se začne ptát otec) a ukazují, jak jsou půjčky koncipované, upisované, hlídané, co může investor čekat, co je pro farmáře již vysoký úrok...
Doporučuji poslechnout investorům zvažujícím vstup na Lendsecured.


O platformu se nebojím - dělají to již mnoho let. Vymahatelnost běží dobře - ujme se toho likvidátor a prodá. Investor dostal vždy úroky za dobu držení - takže pokud bys měl 11% a aukce trvala třeba 6 měsíců, tak dostaneš těch 11% i za těch 6 měsíců. Vzhledem k nízkému LTV, tak platforma dosud vždy vše zaplatila.
Já jsem shlédl všechny jejich podcasty, videa, rozhovory... než jsem začal investovat - tyto linky najdeš v tomto vlákně. Troufnu si říci, že podkladů je k posouzení dost. Dobře a rychle komunikují i na Telegramu.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 62 hostů