Moncera


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Gixian » 03 srp 2021, 12:09

Cupi92 píše:
25 črc 2021, 22:24
Zdravím, rozumí někdo vice struktuře skupiny Placet Group? Dceřinnou společností PG operující v Litvě je Nordecum. Zatímco PG je podle reportů zdravá a prosperující společnost, Nordecum má zisky velmi malé a 3x vyšší Debt to equity ratio než PG. Vnímáte možný rozdíl v riziku investic v Litvě a Estonsku, i když Nordecum pod PG patří?
Struktuře nerozumím, ale rozdílné riziko nevnímám - pro mě to celé stojí na group guarantee a tom že Placet jako celek to zatáhne. Ostatně nedokážu si moc představit, že by reputace Placetu nebo Moncera jako taková přežila situaci, kdy by lidem řekli "vy co máte u půjček špatnou vlaječku tak smolík, bohužel tahle pobočka krachla a nedostanete nic, ale vy ostatní nebojte, jedeme dál, firma je ve skvělé kondici".

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Cupi92 » 04 srp 2021, 09:45

Gixian píše:
03 srp 2021, 12:04
Update stavu Moncery:

V dubnu jsem psal že úroky jsou 8-10%, momentálně je to pak už jen 7-8%. I ty blbé devítiprocentní půjčky, nad kterýma jsem pár týdnů zpět ohrnoval nos, jsou dnes už nedostupné.

Jediná šance jak se dostat nad 8% jsou ty EstateGuru-like projekty, kde se dává opakovaně 9%, ale ty jsou přidané riziko (= žádné group-guarantee), je jich málo, a všechny za poslední půlrok byly jen různé etapy stejného developerského projektu.

Takže platforma pěkná, funkční, zaštítěná solidní firmou - ale ziskovost celkem bídná.
Denně se objeví pár půjček s výnosem 10-12%, bývá to hlavně večer kolem půl 8. Jestli chceš vychytávat tyhle úlovky, doporučuju "beyondp2p bot" na Telegramu, můžeš přes něj mít alerty na tyhle půjčky. A ty půjčky se objevují pravidelně skoro ve stejný čas. Např. včera 2x 12% a nějaké 11 a 10. Ale musí se manuálně, AI neni tak rychlý.

Drmla
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1217
Registrován: 05 říj 2020, 20:03
Reputace: 423
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Drmla » 04 srp 2021, 10:24

Jako ok, pro někoho. Ale tohle P2P má být hlavně bezúdržbové a ne abych pomalu na každé platformě lovil půjčky se solidním úrokem manuálně. Afrangu ráno, Peerberry v poledne, večer Monceru a prokládat to průběžně Mintosem, ne? Z mého pohledu jsou na platformě dostupné takové úroky, jaké chytí AI...

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Jan » 04 srp 2021, 11:58

Drmla píše:
04 srp 2021, 10:24
Jako ok, pro někoho. Ale tohle P2P má být hlavně bezúdržbové a ne abych pomalu na každé platformě lovil půjčky se solidním úrokem manuálně. Afrangu ráno, Peerberry v poledne, večer Monceru a prokládat to průběžně Mintosem, ne? Z mého pohledu jsou na platformě dostupné takové úroky, jaké chytí AI...
Asi trochu odskok... Popravdě, začínám mít dojem, že P2P investoři jsou taková trochu speciální sorta lidí... A mám pocit, že dost z nich si, mimo jiné, neuvědomuje cenu času. (A to je možná ten nejmenší problém.)
Ale jak píšeš, pokud je někdo tou dobou na počítači, tak vcelku OK, prostě si odskočí. Ale ve chvíli, kdy to začne být omezující a život nabourávající, tak je to podle mě "špatně" (resp. to za to nestojí).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Cupi92 » 04 srp 2021, 12:24

Já to zatím bral tak, že tu jsou dlouhodobé půjčky a nebude tolik potřeba pravidelně vychytávat půjčky. Ale zkouším Monceru teprve chvíli a odpozoroval jsem pár výkupů půjček ve chvíli, kdy se dostaly do 1-2 dny late. Pokud by ty výkupy byly takhle časté, tak to pak bude otrava a souhlasím s výše napsaným.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Jan » 04 srp 2021, 12:34

Cupi92 píše:
04 srp 2021, 12:24
Já to zatím bral tak, že tu jsou dlouhodobé půjčky a nebude tolik potřeba pravidelně vychytávat půjčky. Ale zkouším Monceru teprve chvíli a odpozoroval jsem pár výkupů půjček ve chvíli, kdy se dostaly do 1-2 dny late. Pokud by ty výkupy byly takhle časté, tak to pak bude otrava a souhlasím s výše napsaným.
V pohodě. Nebylo to osobní.
Jak jsem psal, někdy to defakto neobtěžuje, takže není co řešit, ale může to být i naopak, že už to obtěžuje. Ale je na každém, aby si stanovil hranice. No, a já jsem svoje hranice dost posunul (resp. mi Mintos dost pomohl a pomáhá svým (nepřátelským) přístupem) a přístup celkově zvolnil a rozhodně toho nelituju.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Cupi92 » 16 srp 2021, 19:10

Aktuální zpráva

Dear All, We inform you that Moncera has changed its owner and is now 100% owned by Placet Group OÜ. More details will be send via email.

Loans at 9% have just been listed to Moncera.

Zdroj: Moncera chat na Telegramu

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Cupi92 » 18 lis 2021, 11:16

Placet Group přidal na web výsledky za září a říjen, profit společnosti v období 2021 do konce října je cca 3,2m. S profitem 0,25-0,35m za měsíc se dá čekat profit za celý rok kolem 3,8m. Společnost se tak celkem drží pořád na svém. Od začátku roku je viditelný pokles APR na úroveň < 25 %.

neleh
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 676
Registrován: 28 úno 2022, 15:53
Reputace: 300
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od neleh » 11 dub 2022, 13:33

moncera ve velkem vykupuje vsecko nad 9% co pustili ven behem breznove paniky. tak takovej pristup se mi ani trosku nelibi

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Cupi92 » 11 dub 2022, 15:38

Všechno najednou vykoupili? Nebo postupně vykupují? Je to docela nešvar téhle platformy, že pokud ve speciální čas chytnete nějaké lepší půjčky (10-12%), tak bez ohledu na dobu splatnosti (třeba 50-80 měsíců klidně) bývají vykoupeny v řádu týdnů až nižších měsíců. Nevím, jak vůbec tyto půjčky na platformě vznikají, vždy je jich jen pár denně. Možná se objeví při odchodu investora, když prodá svou půjčku zpět platformě (což platforma umožňuje za malý poplatek).

neleh
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 676
Registrován: 28 úno 2022, 15:53
Reputace: 300
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od neleh » 11 dub 2022, 16:49

vykupuji postupne ne najednou. uplne naaaahodou se jedna o 10 az 12 % ktery jsem pracne ulovil behem breznove paniky...

neleh
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 676
Registrován: 28 úno 2022, 15:53
Reputace: 300
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od neleh » 23 dub 2022, 09:23

typicky vykup. ani ne po 14 dnech vykupuji nad 9%. a kdo to zna tak vi jaky opruz je ulovit neco nad 8%. za 14 dni drzeni to nestoji. stahuju a opoustim
Přílohy
Snímek obrazovky 2022-04-23 092135.png
Snímek obrazovky 2022-04-23 092135.png (48.02 KiB) Zobrazeno 8617 x

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Gixian » 23 dub 2022, 22:05

Jo, poprve za dobu co jsem na Moncere jsem se rozhodl vytahnout cast penez. Celou dobu co na Moncere jsem bylo narocne ulovit 11/12 procent, ale poslednich par tydnu mi prijde, ze uz takove pujcky vubec nevypisuji, a ze i 10 procent je ted vzacnost. Zatimco vsude jinde od brezna uroky rostou, Moncera jakoby je ve stejne dobe zacala snizovat.

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Gixian » 29 čer 2022, 13:49

Na Moncere se prave objevilo 125 uveru za 12% (celkem cca 90k EUR).
Docela zvlastni po tom STRASLIVEM investicnim suchu co tam posledni mesice bylo (pujcek malo, vetsina tak za 8-9%, proste strasna bida).

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Cupi92 » 15 črc 2022, 10:57

Placet Group zveřejnil auditované výsledky za rok 2021.

Nejvýznamnější novinky
- vznik mobilní aplikace pro řízení zákazníkova kreditního portfolia
- investiční platforma Moncera byla koupena PG
- optimalizace kreditního skoringu, větší finanční rezerva
- start autopůjček
- zavedení tzv. Black credit card - kredit splacený do 15. dne následujícího měsíce je bezúročený
- start Buy Now Pay Later služby, momentálně několik set partnerů

Balance sheet

Aktiva rostla oproti 2020 z EUR 47m na EUR 52,6m, celkový dluh z EUR 24,3m na EUR 26,8m, equity z EUR 22,7m na EUR 25,8m. Poměr debt/equity krásných 1,04 (z 1,07). Poměr current ratio (current assets / current liabilities) vyjadřující likviditu se snížil z 1,78 na 1,1. Důvod je vyšší podíl dluhu splatného do 12 měsíců (current liabilities), přičemž dluh splatný později klesl na polovinu (splatnost dluhů PG se přelila do krátkodobějších závazků). Poměr nad 1 znamená dobrou likviditu (možnost převedení likvidních aktiv (current assets) na splacení dluhu). PG se financuje dluhem s úroky 7-12 %, průměr bude kolem 8-9 %.

Income Statement

Příjem z úroků rostl z EUR 13,3m na EUR 14,0m, úrokové výdaje meziročně lehce klesly z EUR 1,8m na EUR 1,7m. Celkové tržby rostly z EUR 15,0m na EUR 16,0m. Provozní náklady klesly z EUR 6,6m na EUR 5,7m hlavně díky nižším odpisům defaultních půjček. Počet zaměstnanců vzrostl ze 74 na 92, což vedlo k vyšším personálním nákladům. Čistý zisk za 2021 je pak EUR 3,5m, o něco méně než EUR 3,7m v roce 2020.

Report byl auditován jednou společností z velké čtyřky - Ernst & Young. Audit neshledal žádné chyby v reportu.

Za mě stále jeden z nejdůvěryhodnějších LO, který moc neroste, ale zároveň není ve svém businessu agresivní a za mě je spolehlivý i pro méně jistou dobu. Bohužel za cenu nižších úroků, které ale v poslední době šly opět nad 10 %. Tak uvidíme. Na Mintosu nabízel Placet snad až 12-13 % do nových Notes.

Zdroj: https://moncera.com/

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Gixian » 30 črc 2022, 10:33

Tak už i Moncera začíná být zoufalá. Přišel mi (co pamatuju asi úplně poprvé) email, že na tržišti jsou nové půjčky se sazbou 12%.
(Ta dvanáctka je tam větším a barevným fontem, asi abych si hned řekl "woooooow" a ohromen jejich štědrostí běžel investovat. :) )

A aby předáváno informaci zdůraznili, úplně stejný email mi v rozpětí pár minut poslali hned osmkrát. :?

Bohužel i s autoinvestem "ber úplně cokoliv s 12%" a volnou hotovostí nemám už 3 týdny nic zainvestováno - takže ty promované dvanáctky jsou očividně stále vzácné.

neleh
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 676
Registrován: 28 úno 2022, 15:53
Reputace: 300
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od neleh » 30 črc 2022, 10:47

Mně to došlo 16x ten mail. A na tržišti jsem nenašel nic.

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Cupi92 » 30 črc 2022, 11:22

Gixian píše:
30 črc 2022, 10:33
Tak už i Moncera začíná být zoufalá. Přišel mi (co pamatuju asi úplně poprvé) email, že na tržišti jsou nové půjčky se sazbou 12%.
(Ta dvanáctka je tam větším a barevným fontem, asi abych si hned řekl "woooooow" a ohromen jejich štědrostí běžel investovat. :) )

A aby předáváno informaci zdůraznili, úplně stejný email mi v rozpětí pár minut poslali hned osmkrát. :?

Bohužel i s autoinvestem "ber úplně cokoliv s 12%" a volnou hotovostí nemám už 3 týdny nic zainvestováno - takže ty promované dvanáctky jsou očividně stále vzácné.
Nemyslím si, že jsou zoufalí, když bez problému fungují na 8 - 9% půjčkách a nemají stále nouzi o peníze. Tyhle výstřely jsou jen občasné. Jen na Mintosu Placet nabízí až 13 % Notes, čemuž moc nerozumím. Z nějakého důvodu se chtějí financovat do nějaké míry i přes Mintos i za cenu vyšších úroků. Možná reklama?

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Cupi92 » 30 srp 2022, 12:07

Neauditované výsledky PG za H1 2022

Balance sheet

Aktiva rostla v porovnání s koncem roku 2021 z EUR 52,6m na 61,0m. Za větší část nárůstu může dluh, který se zvýšil ve stejném období z EUR 26,8m na 33,5m, na vlastní kapitál pak zbývá 27,5m. Drtivá většina nového dluhu má splatnost do 1 roku (short term liability), přičemž tyto nové peníze byly nasypány do méně likvidních aktiv (long term assets). Likvidní aktiva (current assets) se navíc s absolutních číslech snížila. Výsledkem je current ratio 0,68, který říká, že za současné podoby nemá PG dostatek likvidních aktiv k zaplacení krátkodobého dluhu. U jiného LO bych to bral jako velký vykřičník, kterému bude růst PP do nebes, ale věřím, že PG ví, co dělá a nebude mít problém sehnat peníze z dlouhodobých půjček, možná očekává lepší úrokové podmínky.

Income Statement

Zde se od roku 2021 nic moc nezměnilo, jen vyrostly výdaje na personál. Ty byly vykompenzovány vyššími čistými úrokovými příjmy a zisky ze servisních poplatků. Čistý zisk po zdanění za první půlrok je EUR 1,8m, což odpovídá standardům PG.

zdroj: https://placetgroup.com/reports/2022

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Moncera

Příspěvek od Gixian » 21 říj 2022, 11:07

Za poslední týden jsem schytal obrovské množství buybacků - de facto 50% portfólia se mi vrátilo na účet. Nedokážu rozpoznat, zda to je výsledek horší platební morálky lidí, nebo způsob, jak srazit úrokové náklady.

Platoforma má totiž zjevně převis investorů, a úroky jsou teď na 6-7% stabilně, 8-9% v "rush hour" během přidávání nových půjček. Takže zdaleka nejhorší platforma, co se výnosnosti týče, ze všech kde jsem. Stále si opakuji, že je to zároveň nejdůvěryhodnější platforma kde jsem, a že mám ten mrzký úrok vyvážen minimálním rizikem insolvence - ale je čím dál tím těžší se přesvědčovat, že mám na platformě zůstat.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů