MOCASA


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
bizon

MOCASA

Příspěvek od bizon » 31 led 2022, 14:21

Koncem loňskýho roku jsem při pročítání zahraničních stránek zabývajících se p2p narazil na platformu MOCASA.
Nevěnoval jsem tomu velkou pozornost. V průběhu následujících dvou týdnů mi však slovo Mocasa pravidelně každý
den probublávalo v hlavě. Napadlo mě, že buď je to znamení, a nebo mi už dočista jebe :). A jelikož se mi
povedlo z Mintosu vycouvat bez ztráty jediného centu (pravda, v roce 2020 jsem na Mintosu ještě nebyl), rozhodl
jsem se Mocasu zlehka vyzkoušet.

Nebudu se rozepisovat o věcech, které si můžete dohledat na webu. Uvedu jen pár postřehů.
MOCASA patří do skupiny Thor Group. Samotná MOCASA však vznikla teprve v roce 2021, takže je prakticky bez
historie a investování na ní je sázka na neznámého koně. Proto jsem při svém vkladu na Mocasu přitáhl uzdu.
MOCASA nabízí půjčky s 11% - 15% a splatností 30 dnů až 24 měsíců. U všech nabízených půjček je 30denní záruka
zpětného odkupu. Úrok nabíhá i u zpožděných půjček.
Novým investorům MOCASA "půjčí" 5000 EUR na vyzkoušení první investice. Můžete si vytvořit zkušební portfolio
ještě předtím, než na platformu pošlete vlastní peníze. Nastavíte vlastní zkušební autoinvest, jeho
prostřednictvím zainvestujete "půjčených" 5000 EUR a úroky, které získáte během prvních 7 dnů, se vám připíšou
na váš investorský účet. Abyste mohli s takto získanými úroky libovolně naložit, je třeba zainvestovat alespoň
200 EUR (tentokrát již vlastních) a držet investici po dobu nejméně 90 dnů. Dalším bonusem je 1% z vašich investic
během prvních 3 měsíců. 1% za 1. měsíc, 2. a 3. měsíc vždy 1% z nárůstu investic oproti předcházejícímu měsíci.
MOCASA rovněž nabízí bonus za přivedení nového investora. Je vidět, že MOCASA to myslí s rozjezdem vážně
a o investory má zájem.

Na závěr jednu poznámku - pokud by se našel stejnej magor jako jsem já a chtěl investování na nové platformě
vyzkoušet - dejte si záležet při nastavování zkušebního 5000 autoinvestu. Mně testovací AI zainvestoval 4700 EUR
a při dotazu na support Mocasy, jak mohu zainvestovat zbylých 300 EUR jsem se dozvěděl, že mám smolíka.
Na proinvestování "půjčených" 5000 EUR máte totiž pouze jeden pokus :).
MOCASA má sídlo (jak jinak) v Talinu.

Rozhovor s šéfkou Mocasy zde: https://www.mocasa.eu/blog2/p2pmarketda ... ire-cheung

Uživatelský avatar
FraK
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1901
Registrován: 27 lis 2018, 22:01
Reputace: 1404
Kontaktovat uživatele:

Re: MOCASA

Příspěvek od FraK » 31 led 2022, 18:58

Se mi vybavilo Pulpfiction - mi casa tu casa :-))
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, Lande, EstateGuru, Roier
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

bizon

Re: MOCASA

Příspěvek od bizon » 20 úno 2022, 16:38

Krátké hlášení:
Moje exkurze na Mocase již trvá dva měsíce. Obdržel jsem cashback 1% z investované částky za první 2 měsíce. První cashback byl připsán ihned po uplynutí 30 dní, další cashback následně po 60-ti dnech. Vše v souladu s podmínkami bonusů. Získaný cashback lze libovolně investovat/vybrat.
P.S.: skoro by se chtělo předpisově napsat - "výše uvedené řádky nejsou v žádném případě investičním doporučením, pouze vyjadřují zkušenosti a názor pisatele". :mrgreen:

bizon

Re: MOCASA

Příspěvek od bizon » 04 dub 2022, 09:26

Úroky získané ze zkušebního pětitisícového portfolia mi byly uvolněny k použití po 90 dnech, tedy přesně podle pravidel. Prozatím více nepřihazuju, pouze reinvestuju.

bizon

Re: MOCASA

Příspěvek od bizon » 21 črc 2022, 11:44

Někdy je zábavný vyzkoušet si na vlastní kůži a porovnávat, jak jednotlivý platformy fungujou. Na Mocase mi v poslední době končilo větší množství půjček. Vždy cca 15 až 25 ks půjček splatných vždy v jednom dni. Co mi hlava nebere je skutečnost, že dosud ani jediná (!) půjčka mi nespadla do prodlení. Peníze investované do půjček včetně úroků byly vždy následující den po dni splatnosti připsány na můj uživatelský účet. Výběry jsou rovněž bez problémů. Jeden den ráno dám pokyn k převodu, druhý den mám peníze na účtě.
Tahle pozitivní zkušenost mi přijde docela v příkrým rozporu s tím, že Mocasa se nijak extra nezviditelňuje v médiích. Thor Group má nejspíš peněz habaděj a Mocasu má jen jako bokovku.
Z mýho původního plánu udělat si "krátký zkušební výlet na Mocasu" se díky dosavadním zkušenostem stává déletrvající pobyt na platformě. Postupně jsem převedl téměř vše z Lendermarketu (který mě neskutečně sral, protože 100% krátkodobých půjček mi automaticky padalo do prodlení) a výhledově navýším.

Uživatelský avatar
paklic
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 448
Registrován: 26 říj 2021, 07:10
Reputace: 283
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOCASA

Příspěvek od paklic » 21 črc 2022, 12:13

Ahoj,
můžu se zeptat jak je to s dostupností půjček a v jakém úrokovém rozpětí? Jaké půjčky jsou ty s 15% úrokem? A je jich dostatek?
P2P: Mintos, Afranga, Esketit, Lendermarket, Robocash
Převody měn: Revolut
Broker: Degiro
Referral odkazy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=58442#p58442

Uživatelský avatar
Jackob.Fish
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 475
Registrován: 21 kvě 2019, 14:09
Reputace: 119
Kontaktovat uživatele:

Re: MOCASA

Příspěvek od Jackob.Fish » 21 črc 2022, 12:18

Ahoj,
není to skoro až podezřelé že višichni dlužníci plati na čas?

Je za tím nějaká logika? Protože na p2p to nevypadá.

Děkuji

bizon

Re: MOCASA

Příspěvek od bizon » 21 črc 2022, 13:11

Jackob.Fish píše:
21 črc 2022, 12:18
Ahoj,
není to skoro až podezřelé že višichni dlužníci plati na čas?

Je za tím nějaká logika? Protože na p2p to nevypadá.

Děkuji
Zdar,
ani já nevěřím tomu, že všechny půjčky jsou splaceny včas ... , ale když už jsem nakousl i Lendermarket, tak stejně tak nevěřím tomu, že z X půjček ani jeden dlužník nezaplatí včas. Jsem přesvědčenej o tom, že na LM jsou i včas splácené půjčky, ale LM mi podsouvá, že nikdo nezaplatil včas. Taky se klidně vsadím, že i Mocasa má dlužníky, přesto mi podle výpisu z účtu Mocasa tvrdí, že všichni zaplatili včas. Možná si je Mocasa tak jistá v kramflecích s tím, že opožděnou půjčku stejně dostane zpět i s tučným penále, takže moji zainvestovanou půjčku prostě "smázne" jako včas splacenou a zbytek si jede "ve své režii".
A když už porovnávám tyhle dva extrémní případy platforem tak mi intuitivně vychází jediný vysvětlení: LM kvůli nedostatku peněz uměle zadržuje moje peníze, aby mohl splácet to, co "hoří nejvíc". Mocasa, za kterou stojí Thor Group, chce mít klídek a přitom pomalu, ale jistě přitahovat nový investory díky bezproblémovýmu fungování platformy. Má na to peníze. To dosavadní splácení půjček na Mocase mě udivilo hned při první splátce. Proto jsem taky začal dělat zkušební výběry (jak popisuju výše).
A na úplný závěr - pokud se chceš zasmát - když rozum neví co a jak, kyvadlo a intuice má vždycky správný řešení.

to paklíč: o 15% jsem se nezajímal, mám převážně 13,5% na 6 měsíců. Sazby a délky půjček najdeš na webu. Investovat můžeš pouze přes AI. Nikdy mi tam nevisely nezainvestovaný peníze, půjček bylo dostatek.

Uživatelský avatar
paklic
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 448
Registrován: 26 říj 2021, 07:10
Reputace: 283
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOCASA

Příspěvek od paklic » 21 črc 2022, 14:44

bizon píše:
21 črc 2022, 13:11
to paklíč: o 15% jsem se nezajímal, mám převážně 13,5% na 6 měsíců. Sazby a délky půjček najdeš na webu. Investovat můžeš pouze přes AI. Nikdy mi tam nevisely nezainvestovaný peníze, půjček bylo dostatek.
Na webu jsem právě žádné konkrétní informace nenašel, pouze "Interest rate for investors 11.5% - 15%"
Proto jsem se právě ptal
P2P: Mintos, Afranga, Esketit, Lendermarket, Robocash
Převody měn: Revolut
Broker: Degiro
Referral odkazy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=58442#p58442

bizon

Re: MOCASA

Příspěvek od bizon » 21 črc 2022, 15:59

to Paklíč - jo, pardon, neuvědomil jsem si, že detailní členění vidíš až při zakládání autoinvestu. Vychází to takhle - půjčky 720 dní 15%, 360 dní 14%, 180 dní za 13,50%, 90 dní 13%, do 60 dní 12,50%, do 30 dní 11,50%.

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOCASA

Příspěvek od Cupi92 » 21 črc 2022, 18:49

To, že peníze nepřistávají na účtě v závislosti na dlužnících, ale na LO, není nic nového. Netají se s tím Peerberry, na Mintosu to vidíme skoro všude, LM tam o tom vůbec nepochybujte, že by to záviselo na dlužnících. Závisí to pouze na LO a jak nejefektivněji využívá své cash flow. Například Peerberry klidně půjčky přesune do zpožděných na 10-15 dní, protože je pro jeho malé LO výhodnější udělat jednu velkou transakci jednou za 14 dní, například. LM bude prodlužovat půjčky, co to půjde a na Mintosu PP. V podstatě financujete LO, aby mohl poskytovat další půjčky. Krásně je to vidět na příkladu, kdy v době snížených úroků spousta LO vykupovala své drahé půjčky (Mintos) a nabízela je obratem za mnohem menší %.

Pokud společnost stojící za Mocasou nemá problémy s cashem, pak nemá důvod zadržovat půjčky a dávat je do zpožděných. Podobně funguje Robocash, kde nenajdete zpožděné půjčky ze Singapuru.

Platformu ani LO neznám, jsou transparentní z hlediska komunikace, businessu, finančních reportů...? Víme, kdo za platformou stojí?

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOCASA

Příspěvek od Cupi92 » 21 črc 2022, 21:07

Podíval jsem se na jejich web a v záložce Loan Originators je to řečeno jasně - platforma půjčuje přímo filipínskému LO, který splatí půjčku za sjednanou dobu. Půjčka jde ale za tím LO, není vůbec závislá na dlužníkovi. Takže stejný systém jako commercial loans na Robocashi (Singapur). Tady to taky nazývají commercial loans a vůbec mi to dost nápadně Robocash připomíná. 😄

bizon

Re: MOCASA

Příspěvek od bizon » 04 srp 2022, 14:17

Začátkem srpna mi vůbec první desetieurová půjčka spadla do 30-ti denní BBG.
Průměrný výnos od začátku (včetně získaných bonusů) je v mém případě 14,6%.

bizon

Re: MOCASA

Příspěvek od bizon » 08 srp 2022, 11:06

Jenom doplním můj předchozí příspěvek:
Výstřižek Mocasa.PNG
Výstřižek Mocasa.PNG (10.63 KiB) Zobrazeno 5909 x
Moca.02.PNG
Moca.02.PNG (7.73 KiB) Zobrazeno 5909 x
A jedna perlička na závěr aneb chybička se vloudí :)
Koncem července jsem z Mocasy vybíral 600 EUR. 1. srpna peníze dorazily na můj účet. K mému velkému překvapení mi hned 4.srpna přistálo na účtě dalších 600 EUR, aniž bych zadával další pokyn k výběru. Napsal jsem na support Mocasy, že na jejich straně pravděpodobně došlo k "chybě systému" a že jim 600 EUR posílám zpět. Móóóc mi děkovali :) .

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: MOCASA

Příspěvek od Gixian » 08 srp 2022, 11:58

bizon píše:
08 srp 2022, 11:06
A jedna perlička na závěr aneb chybička se vloudí :)
Koncem července jsem z Mocasy vybíral 600 EUR. 1. srpna peníze dorazily na můj účet. K mému velkému překvapení mi hned 4.srpna přistálo na účtě dalších 600 EUR, aniž bych zadával další pokyn k výběru. Napsal jsem na support Mocasy, že na jejich straně pravděpodobně došlo k "chybě systému" a že jim 600 EUR posílám zpět. Móóóc mi děkovali :) .
Mají štěstí, že narazili na poctivce - určitě ne u každého by dopadli stejně. Což mě tak napadá, až si jednou udělají inventuru, kolik peněz jim asi bude chybět - úplně bych nesázel na to, že to byl jednorázový problém zrovna jen u tebe.

Kdybych byl uživatel této platformy, rozhodně bych to bral jako red flag: Nevím jestli je pravděpodobnější verze, že ty platby ručně odesílají nějací (nepříliš svědomití) zaměstnanci, nebo jeslti mají takovéhle bugy ve svém softu, nebo jestli se jim to rozpadlo natolik, že museli rollbackovat databázi a tudíž ztratili přehled o tom, jaké platby byly už daný den zpracovány - ale rozhodně to o tom, jak mají svuj business pod kontrolou, nedává tu nejlepší vizitku.

neleh
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 676
Registrován: 28 úno 2022, 15:53
Reputace: 300
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: MOCASA

Příspěvek od neleh » 08 srp 2022, 14:42

Fíha tohle se stává i jinde. Třeba trading 212 se mně to stalo několikrát. A robocash taky

Storepa
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 175
Registrován: 16 dub 2021, 20:30
Reputace: 122
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: MOCASA

Příspěvek od Storepa » 09 srp 2022, 14:16

Zkusim ten trail s 5K, pak tam mozna poslu nejake drobne a uvidime.

Storepa
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 175
Registrován: 16 dub 2021, 20:30
Reputace: 122
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: MOCASA

Příspěvek od Storepa » 12 srp 2022, 12:01

Chtel jsem se podivat, jak se dari tem trial 5K a od vcera je web dole. Zkouseno na vicero zarizenich.

bizon

Re: MOCASA

Příspěvek od bizon » 19 srp 2022, 12:08

Tak je docela možný, že jsem nebyl jedinej, komu výběr peněz přistál na účtě hned dvakrát. V děkovným mailu mi mj. napsali, že to byla systémová chyba. Pravděpodobně právě proto pak byli nuceni celej systém dočasně vypnout. Já neměl přístup 3 dny. Podle toho, co tu píše Storepa, tak to vypínali nejspíš postupně, protože já jsem se ještě 12.8. dopoledne k účtu v pohodě přihlásil.
Každopádně i když jsem na Mocase v celkem příjemným plusu, mají ode mě velký mínus za to, že ani zpětně nezveřejnili nic ve smyslu omluvy za dočasnou nedostupnost webu.

bizon

Re: MOCASA

Příspěvek od bizon » 03 říj 2022, 16:04

Dnes jsem zaznamenal kuriózní událost. V 10:15 h jsem zadal pokyn k výběru peněz z Mocasy a těsně před 15. h mi dorazily na účet. To snad vyměnili obsluhující personál :-).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů