Mintos - Pending payments vypořádání

web: www.mintos.com
Odpovědět
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 1434
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od zbynhu » 02 kvě 2022, 13:49

Na Mintosu jsou poskytovatelé, u kterých vždy, když dojde k odlivu investovaných prostředků a peněžní flow se otočí - najednou mají posílat oni peníze Mintosu a ne naopak - tak to trvá. IDFE je jasná ukázka, která to takto měla již v roce 2020.
Pozitivní ale je, že platby chodí. Mintos jim evidentně žádné peníze nyní neposílá a vše nově zainvestované rotuje do splacení. Takže i když do PP spadají další a další půjčky, tak IDFE po větších balících Mintosu splácí. To je dle mého hodně důležité.
Pokud vydávají pořád nové a nové půjčky, pak najednou sehnat miliony Eur ke splacení bez vydání dluhopisů může být zásah. Lepší pak pro jejich byznys může být půjčky znova dlužníkům poskytnout a investorům zaplatit později i s PP.

Zmíněnou konkrétní půjčku beru spíš jako nějaký bug. Předpokládám, že systém sám filtruje půjčky po splatnosti a ty pak posílá poskytovateli jako podklad pro buyback. Samozřejmě je ta platba 0,01 EUR divná, ale pokud tohle nejede v masivním měřítku, tak to jen stěží nějak víc cashflow IDFE pomůže...

Tím liknavost IDFE vůbec nechci omlouvat, jako investorovi se mi to samozřejmě nelíbí. Ale nevnímám to jako kritický problém.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 775
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 02 kvě 2022, 13:56

zbynhu píše:
02 kvě 2022, 13:49
Na Mintosu jsou poskytovatelé, u kterých vždy, když dojde k odlivu investovaných prostředků a peněžní flow se otočí - najednou mají posílat oni peníze Mintosu a ne naopak - tak to trvá. IDFE je jasná ukázka, která to takto měla již v roce 2020.
Pozitivní ale je, že platby chodí. Mintos jim evidentně žádné peníze nyní neposílá a vše nově zainvestované rotuje do splacení. Takže i když do PP spadají další a další půjčky, tak IDFE po větších balících Mintosu splácí. To je dle mého hodně důležité.
Pokud vydávají pořád nové a nové půjčky, pak najednou sehnat miliony Eur ke splacení bez vydání dluhopisů může být zásah. Lepší pak pro jejich byznys může být půjčky znova dlužníkům poskytnout a investorům zaplatit později i s PP.

Zmíněnou konkrétní půjčku beru spíš jako nějaký bug. Předpokládám, že systém sám filtruje půjčky po splatnosti a ty pak posílá poskytovateli jako podklad pro buyback. Samozřejmě je ta platba 0,01 EUR divná, ale pokud tohle nejede v masivním měřítku, tak to jen stěží nějak víc cashflow IDFE pomůže...

Tím liknavost IDFE vůbec nechci omlouvat, jako investorovi se mi to samozřejmě nelíbí. Ale nevnímám to jako kritický problém.
Já už jsem tyto "pseudoplatby" typu 0,01 EUR, vídával, ale pokud vím, tak na BBG neměly vliv. Pokud je splátka neuhrazená komplet, považuje se za nesplacenou. Kdysi, když byl Mintos ještě slušnej, s tím byl opačný problém - někdo jel konstantně se zpožděním necelých 2M, aby mu půjčka nebyla zesplatněna, jenže se stávalo, že neuhradil pokutu či nějaký poplatek a i když splatil třeba 108 EUR ze 110 EUR, půjčka šla do BBG. Druhá věc ještě je, jak se účtují přišlé platby, pokud se má splatit třeba 2*50 a dlužník pošle 2*49, tak jestli výsledek bude 2*LATE a nebo jedna splátka komplet splacená a druhá 48/50. Myslím, že to bylo/je někde v podmínkách, ale dřív to také bývalo tak, že dle uvedeného příkladu by to bylo 2*LATE.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 06 kvě 2022, 23:01

Pravidelný update:
https://www.mintos.com/blog/wp-content/ ... 06.05..pdf

Specielní update IDF Eurasia (IDF Eurasia shares update on pending payments):
https://www.mintos.com/blog/idf-eurasia ... -payments/

Za mě minimálně v případě IDF Eurasia snůška keců, v PP mám cca 30% objemově a 50% početně, v případě CreditStaru se objevují nárazově jednotky procent.
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 12 kvě 2022, 12:31

Namor píše:
12 kvě 2022, 12:20
Jan píše:
12 kvě 2022, 08:28
Ze Zbyňkova výpisu koukám, Eleving Group Albánie až 16,5%.

EDIT - koukám do výpisu půjček přímo na Mintosu, a 16,5% platí i pro Moldávii a Severní Makedonii.
Jo, jo. To by se to nakupovalo, kdyby mi nezamrzly peníze v IDF a Rusku. Eleving, Delfin - klidně bych to sypal jen do těchto dvou.
Už to sem nechci moc lifrovat, protože jsem s tím pro ostatní nejspíš uspávací jak přesýpací hodiny... U IDFE mám v PP cca 1/3 portfolia, většinu finished, včera něco splatili, ale to je snad poprvé za 7-10 dní. Nejstarší půjčka byla v PP od 11.4., teď se to posunulo na 16.4., ale ono to bylo jen pár ks, celkově jich ve finished PP mám vyšší/vysoké desítky.

A IR... CapitalService asi celkem prosperuje, ale na IR se to neprojevuje, GetBucks Mintos x let řešil tak usilovně, až GB někdo jiný mezitím poslal do insolvence (a tedy peníze co se mezitím vybraly od dlužníků a bývaly by byly majetkem v insolvenci skončily bůh ví kde) a Monego už nemám sílu sledovat (ale tam GroupGuarante vyřešilo tuším Mogo (což je vlastnicky ekvivalent Mintosu) rozprodejem skupiny).
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 13 kvě 2022, 18:11

OK, update.
- ke svým předchozím postům - dnes proběhly další platby IDF Eurasia, v mém případě cca 10% objemu PP.

Update Mintosu: https://www.mintos.com/blog/wp-content/ ... 05_May.pdf

Co se mě týče (CreditStar, IDF Eurasia)
IDFE:
- tak po problémech s provedením plateb jedna firma holdingu bude s platbami pomáhat druhé (tedy celou dobu lhali?)
CreditStar:
- platby mají být uhrazeny z emise bondů

Co ovšem považuju za zásadní - zmizely zmínky o tom, že v případě obou firem bude hrazen výnos i v PP. Navíc, toto zmizelo i ze starších updatů (resp. minimálně z minulého).
Mohlo by to sedět, nejvyšší splátku z finished jsem si rozklíčoval, výnos je asi o 20% menší, než by měl být (tedy 10%).

Nemá někdo uložené starší verze?
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

scoutus
Silver pen
Silver pen
Reputace: 104
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od scoutus » 23 kvě 2022, 07:34

nejsou nejake updaty ohledne IDF ? pp se mi od nich zacinaji nebezpecne mnozit, zadne platby, uvery prodluzovany nebo spadaj do ruznych delayu atd...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 kvě 2022, 09:08

scoutus píše:
23 kvě 2022, 07:34
nejsou nejake updaty ohledne IDF ? pp se mi od nich zacinaji nebezpecne mnozit, zadne platby, uvery prodluzovany nebo spadaj do ruznych delayu atd...
Updaty jsou tu: https://www.mintos.com/en/pending-payments-updates/
Jinak asi vše, co jsem chtěl jsem tu už napsal v minulosti. Ve zkratce - ty jejich updaty jsou dost tristní.
U mě - stále cca 30%-40% portfolia v PP, ale alespoň něco trochu splatili. PP vefinished mi začíná 29.4..
Na beyondP2P nárůst PP na cca dvounásobek minulého maxima, na nějaké extraplatby to nevypadá :o/.
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

scoutus
Silver pen
Silver pen
Reputace: 104
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od scoutus » 23 kvě 2022, 09:15

Jan píše:
23 kvě 2022, 09:08
scoutus píše:
Jinak asi vše, co jsem chtěl jsem tu už napsal v minulosti. Ve zkratce - ty jejich updaty jsou dost tristní.
U mě - stále cca 30%-40% portfolia v PP, ale alespoň něco trochu splatili. PP vefinished mi začíná 29.4..
Na beyondP2P nárůst PP na cca dvounásobek minulého maxima, na nějaké extraplatby to nevypadá :o/.
diky, zacinam se trosku bat, nejak neverim historce o problemech s platbama do eu atd...

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Reputace: 145
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikituska » 23 kvě 2022, 09:21

Ukazuje se, že problémy s platbami do EU byly jen další lež - achjo... Tak snad udělají cashback akci, někdo se chytí a zaplatí moje participace ještě než se to sesype :)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 kvě 2022, 09:21

scoutus píše:
23 kvě 2022, 09:15
Jan píše:
23 kvě 2022, 09:08
scoutus píše:
diky, zacinam se trosku bat, nejak neverim historce o problemech s platbama do eu atd...
Pokud se nepletu, v posledním(?) updatu bylo, že jedna filiálka pomůže s platbami druhé. To na problémy s bankou nevypadá, zvlášť pokud jsou obě filiálky z Kazachstánu - což jsem tedy nezjišťoval, jelikož té bnakovní story jsem přestal věřit po 2-3 updatu.
Jinak update - neustále zmínky, jak platí a přitom PP narůstá a to nemálo... Docela manipulace - teda aspoň za mě.
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 kvě 2022, 09:27

Nikituska píše:
23 kvě 2022, 09:21
Ukazuje se, že problémy s platbami do EU byly jen další lež - achjo... Tak snad udělají cashback akci, někdo se chytí a zaplatí moje participace ještě než se to sesype :)
Nenapadá mě, kdy Mintos něco komunikoval transparentně resp. něco smysluplně vyřešil. Co se mě týče, tak Monego v podstatě ti samí majitelé vytunelovali (rozprodali a tím zrušili Group Guarantee), CapitalService zahráli do autu tak, že majitel defakto na úrocích ušetří půjčenou částku a GetBucks nevchali vyhnít k insolvenci.

A teď naposled třeba to, jak zpětně z updatů zmizela zmínka, že budou platit úrok i v PP :o/.

Pro mě je momentálně Mintos CreditStar, DelfinGroup a ElevingGroup a doufám, že odolám a nebudu na tom nic měnit. (Historicky mám tedy i to výše uvedené :o/). A jestli je to i v takovéhle redukované formě dobrý nápad, to si netroufám říct. Stejně tak, jestli jsou dobrý nápad jiné P2P platformy.
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Reputace: 145
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikituska » 23 kvě 2022, 09:31

A to se nebojíš, že jestli/až budou mít problémy CreditStar/DelfinGroup/ElevingGroup, tak bude přístup Mintosu stejně na prd? Dokud investoři nezačnou utíkat, tak to naopak bude ještě horší, protože Mintos bude vědět, že mu to prochází... Základní devíza společností zacházejícími s penězi je důvěryhodnost a spolehlivost, což Mintosu kriticky chybí.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 kvě 2022, 09:58

Nikituska píše:
23 kvě 2022, 09:31
A to se nebojíš, že jestli/až budou mít problémy CreditStar/DelfinGroup/ElevingGroup, tak bude přístup Mintosu stejně na prd? Dokud investoři nezačnou utíkat, tak to naopak bude ještě horší, protože Mintos bude vědět, že mu to prochází... Základní devíza společností zacházejícími s penězi je důvěryhodnost a spolehlivost, což Mintosu kriticky chybí.
No, principielně se toho obávám.
Ale momentálně, minimálně vzhledem k mým omezením, nevidím lepší možnost. Navíc, to je obecné riziko P2P sektoru.
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Namor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 869
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Namor » 23 kvě 2022, 11:38

scoutus píše:
IDF také s napětím a pečlivě sleduji, protože tam mám hodně peněz.
Můj odhad
PP budou narůstat, protože
1. mají napůjčováno přes Mintos hodně, takže se to bude kumulovat
2. jejich aktuální schopnost to platit je nižší než povinnost platit
3. mají problémy s transfery peněz ale viz bod 4
3. mají cash flow problém, který svádí na problémy s bankovními transfery
4. podobný problém mají firmy stejných majitelů (IDF a IF SP+MX)
5. přístup majitelů se mi nelíbí - moje pocity z účasti na webináře byly dost špatné - necítil jsem pocit upřímného závazku vůči investorům
6. cash back akce teď těsně před příchodem notes jejich cash flow nezachrání - pozdě a jsou zde lepší nabídky (Eleving, Delfin)

IDF je zisková firma, takže to je moje jediná útěcha. Mám dlouhé půjčky a tyto prodávat na SM lze jen za premium min +10%. Takže také na prd.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

neleh
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neleh » 23 kvě 2022, 11:52

wowwo je taky ziskovy a investovany penize uz asi neuvidim 😡 v idf taky neco mam. ted uz se drzim jen delfinu a eleving

Odpovědět