Mintos - Pending payments vypořádání

web: www.mintos.com
Odpovědět
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 914
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Jan » 25 pro 2022, 21:48

BTW - tak jsem tak juknul na PP news...
A když se to vezme čistě fakticky, tak velká bída. Už si nepamatuju, kdy Mintos "restrukturalizoval PP", ale od té doby...vyjma IDF Eurasia, které splatilo asi 10% nikdo nesplatil nic... A částky to nejsou úplně malé...
Tak nějak přemýšlím, kolik "finančně zdravých" LO na Mintosu je... Protože... když vezmu sebe, tak to moc slavně nevypadá... IR: CapitalService, GetBucks, Monego, z novějšího portfolia restrukturalizované PP (CreditStar, IDF Eurasia), a jediné OK DelfinGroup a ElevingGroup. A to ještě něco jsem míval v minulosti (ID Finance), lecčemu jsem se v podstatě se štěstím vyhnul (Rusko, Gruzie, Arménie, různé šroty, Wowwo). Trochu to bude tím, že koukám po vyšších výnosech, ale stejně mi to přijde jako dost bídné skóre (ať už pro mě, ale obecně jsem myslel Mintos).

Skoro bych dal anketu, kdo čemu věří/kdo do čeho investuje... Jak jsem psal, v nížeúročených LO nemám přehled, takže za mě by s důvěrou vyšlo na DelfinGroup, ElevingGroup a IuteCredit.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

jkjk
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 140
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jkjk » 26 pro 2022, 03:42

Jan píše:
23 pro 2022, 17:16
Coby zainteresovanému mi přišel mail od Mintosu. Bylo dohodnuto, že splácení PP CreditStaru se odsouvá na 1H 2023.
Rozvrh plateb jsou menší částky každý týden a dvě větší koncem března a koncem května. No uvidíme.

Podobný posun je u ID Finance (Španělsko a Mexiko). U Španělska je to do konce března, Mexiko pak dokonce konec července. Nic moc vyhlídky. Na druhou stranu jak akcionář ID Finance vím, že nějaký nový investor tam opravdu je.

DonArmando
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DonArmando » 26 pro 2022, 11:07

ID Finance podobnou zatáčku vybralo před cca 2 roky. Furt dlužili dlužili a pak najednou vytasili 7 mil eur a všechno ze dne na den zaplatili.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 26 pro 2022, 12:31

jkjk píše:
26 pro 2022, 03:42
Jan píše:
23 pro 2022, 17:16
Coby zainteresovanému mi přišel mail od Mintosu. Bylo dohodnuto, že splácení PP CreditStaru se odsouvá na 1H 2023.
Rozvrh plateb jsou menší částky každý týden a dvě větší koncem března a koncem května. No uvidíme.

Podobný posun je u ID Finance (Španělsko a Mexiko). U Španělska je to do konce března, Mexiko pak dokonce konec července. Nic moc vyhlídky. Na druhou stranu jak akcionář ID Finance vím, že nějaký nový investor tam opravdu je.
Jo, on to tu pak Zbyněk postoval do vlákna CreditStaru (viewtopic.php?f=69&t=532&start=100#p60549). Jen to je po 14 dnech, ne po týdnu, ale to je detail.
A že celkově restrukturalizace PP minimálně spíš nepřináší výsledky jsem psal o pár postů výše (viewtopic.php?f=39&t=465&view=unread#p60575).
DonArmando píše:
26 pro 2022, 11:07
ID Finance podobnou zatáčku vybralo před cca 2 roky. Furt dlužili dlužili a pak najednou vytasili 7 mil eur a všechno ze dne na den zaplatili.
Tak ono i u CreditStaru se to opakuje. Nebo mi to aspoň tak přijde. Každopádně, ta restrukturalizace PP není úplně novinka. Půl roku? Pokud za tu dobu nikdo (vyjma IDF Eurasia) nebyl schopný splatit aspoň nějakou symbolickou část, tak to úplně dobře nepůsobí, minimálně na mě. Navíc, jak je v tom namočeno více LO, tak statisticky roste pravděpodobnost, že to někomu prostě nevyjde... Navíc, když třeba vidím, jak snadno se z toho (PP/IR) u CapitalServicu udělala 7 letá bezúročná půjčka a ještě s otazníkem, jestli se nebude dál restrukturalizovat...
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 28 pro 2022, 17:09

Dnes splácel CapitalService, v mém případě někde mezi 0,5%-1%, což je nejspíš víc, než za poslední 3-4 měsíce, ne-li déle.
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Cupi92
Silver pen
Silver pen
Reputace: 719
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cupi92 » 29 pro 2022, 19:33

Zatímco ID Finance se plácá s PP na svém, IDF Eurasia trochu více splácela a z maxim 19m EUR klesly PP na 15m EUR.
Referral na Debitum Network, LendSecured, EvoEstate, Robocash a Monceru viz viewtopic.php?p=45377#p45377

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 02 led 2023, 22:42

Nevím, jestli to k něčemu je/někomu pomůže, ale dnes se mi po dlouhé době splatila (BBG) finished půjčka od CreditStaru. V popisu má datum ukončení 27.6. 2022.
A proběhlo i splacení PP běžících půjček, ale to probíhalo (minimálně poslední dobou) víceméně pravidelně.
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 led 2023, 17:00

BTW - začal jsem číst páteční update k PP, tedy kapitolu CreditStar.
- jednají o dvou zdrojích financování, ukončeno by mělo být na konci února resp. března (Za mě mírně pozitivní, dva možné zdroje financování lepší než jeden, stejně tak přítomnost časové rezervy (byť samozřejmě to, že jednají, má k výsledku daleko).)
- včera byl vyplacen ten sweetener (ano byl, a i to +- odpovídá 1% z váženého průměru PP (já jsem tedy žil v představě, že to bude 1% z celku, ale to je moje chyba vnímání)) (Za mě tohle negativní, nebo spíš výsměch... restrukturalizaci PP domluvili v červenci (do prosince), splaceno má být v květnu tedy řekněme 10M. Což znamená bonus 0,1% za měsíc... kolik se vyplácí na EUR spořáku? A kolik na EUR termíňáku? A kolikpak bývají penále za pozdní platbu? Prostě nepoměr. Nehledě na to, že tento sweetener měl být za 07-12/2022. Ale co 2023? Na druhou stranu - na Mintosí poměry asi nadprůměrné (viz Capital Service - PP - IR - x leté splácení pouze jistiny (defakto umoření jen z nevyplácení výnosů)).
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 1809
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 11 led 2023, 09:54

Přehledné tabulkové a grafické srovnání vývoje PP na Mintosu dle jednotlivých poskytovatelů nově monitoruje Welfio.

https://blog.welfio.com/pages/mintos-pending-payments
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 11 led 2023, 12:03

zbynhu píše:
11 led 2023, 09:54
Přehledné tabulkové a grafické srovnání vývoje PP na Mintosu dle jednotlivých poskytovatelů nově monitoruje Welfio.

https://blog.welfio.com/pages/mintos-pending-payments
BTW - sice je to OT, ale jsou tu takové odkazy někde souhrnně? Jsem si někdy teď nemohl vzpomenout na beyondP2P a byl to docela děs :o/. Něco, co čekáš, že zabere pár minut, a ono...
Napadlo mě, že by se něco z toho mohlo nastrkat do linku P2Pzdroje/P2P nástroje, nebo i nějaké dedikované (a asi zamčené, aš se neplevelí) vlákno?
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 11 led 2023, 13:19

Drobná aktualita:
- dnes se začal proplácet ten výkup ElevingGroup Moldova (fajn, že to nenatahují k těm 10 dnům, i když i tak cca 5 dní)
- významně mi narostlo PP od IDF Eurasia (cca 20+%) (ale spojuji si to s tím, že umořovali RUB PP, jak tu někdo (@DonArmando ?) psal)
- CreditStar klasika (zaplatili current (byť v úterý, normálně spláceli v pondělí))
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 13 led 2023, 23:27

Drobná aktualita: V dnešním reportu PP je info, že Mintos dostal od CreditStaru potvrzení platby 250kEUR z restrukturalizovaného PP.
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 18 led 2023, 20:19

Jan píše:
11 led 2023, 13:19
Drobná aktualita:
- dnes se začal proplácet ten výkup ElevingGroup Moldova (fajn, že to nenatahují k těm 10 dnům, i když i tak cca 5 dní)
- významně mi narostlo PP od IDF Eurasia (cca 20+%) (ale spojuji si to s tím, že umořovali RUB PP, jak tu někdo (@DonArmando ?) psal)
- CreditStar klasika (zaplatili current (byť v úterý, normálně spláceli v pondělí))
Jan píše:
13 led 2023, 23:27
Drobná aktualita: V dnešním reportu PP je info, že Mintos dostal od CreditStaru potvrzení platby 250kEUR z restrukturalizovaného PP.
Pár aktualit:
- tak tentokráte ElevingGroup Moldova zatím nic :o(
- IDF Eurasia asi pokračuje v nastoleném trendu splácení RUB pohledávek viewtopic.php?f=39&t=175&p=61114#p61114, mně PP v EUR setrvale roste
- navzdory prohlášení Mintosu jsem v mém případě žádnou "nmimořádnou" platbu PP CreditStaru nezaznamenal (BTW - co Vy?)
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

jkjk
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 140
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jkjk » 19 led 2023, 11:53

Jan píše:
18 led 2023, 20:19
- navzdory prohlášení Mintosu jsem v mém případě žádnou "nmimořádnou" platbu PP CreditStaru nezaznamenal (BTW - co Vy?)
Pár šušní od Creditstaru mi přišlo v pondělí (cca 5 % z toho, co u mě v PP mají).

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 19 led 2023, 13:48

jkjk píše:
19 led 2023, 11:53
Jan píše:
18 led 2023, 20:19
Pár šušní od Creditstaru mi přišlo v pondělí (cca 5 % z toho, co u mě v PP mají).
Otázka je, jestli to je pravidelná nebo extra splátka. Tenhle týden jsem to nějak nepodchytil, kdy spláceli. A vlastně je trochu i otázka, jak to rozeznat.
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

DonArmando
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DonArmando » 20 led 2023, 08:11

Dneska je pátek. Zaplatí IF Eurasia:-) ...ti platí PP vždy úterý a pátek...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 led 2023, 22:24

Drobné aktuality:
Dnes došlo k (víceméně pravidelnému po/pá) splácení PP CreditStaru (splatil current a v mém případě i jednu velkou finished, takže celkový objem významněji klesl), částečně IDF Eurasia (ale i tak objem stále roste) a po pěti dnech stále bez proplacení ze strany ElevingGroup Albania (nejspíš, výpis ukončených půjček mi stále nefunguje).
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Gixian
Gold pen
Gold pen
Reputace: 626
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 24 led 2023, 09:44

Koukám, že u mě de facto úplně zmizel problém s PP CreditStaru. Jako měl jsem tam viset málo, v tom "nedobytném PP" se sweetenerem a vyšším úrokem, ale teď už tam nemám fakt nic - zbývá jim doplatit 0,03 EUR.

Tak snad (doufejme!) je to důkaz, že ta panika kolem kolapsu CreditStar likvidity byla přehnaná, že se to opět vyřeší...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 24 led 2023, 11:36

Gixian píše:
24 led 2023, 09:44
Koukám, že u mě de facto úplně zmizel problém s PP CreditStaru. Jako měl jsem tam viset málo, v tom "nedobytném PP" se sweetenerem a vyšším úrokem, ale teď už tam nemám fakt nic - zbývá jim doplatit 0,03 EUR.

Tak snad (doufejme!) je to důkaz, že ta panika kolem kolapsu CreditStar likvidity byla přehnaná, že se to opět vyřeší...
No, to bude záležet na okolnostech...
Já mám v PP setrvale okolo 50% celkového objemu CreditStaru,

Jak to mají netuším, na Mintosu vídávám notes 17,5%, na LM teď někdy listovali POL, SPA 12%... Takové nekonzistentní, přijde mi.
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Broukada
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Broukada » 26 led 2023, 17:34

Gixian píše:
24 led 2023, 09:44

Bude to záležet ne tom, jak staré půjčky jste měl. Postupně mi PP klesá, ale stále u CreditStaru mám přes 60%.

Víc mě trápí IDF - tento měsíc mi zatím od nich nepřišel ani cent. (KZT splatili komplet)

Odpovědět