Výběry z Mintosu


web: www.mintos.com
Odpovědět
Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Ankor » 16 říj 2020, 14:18

Nijak zvlášť velký rozdíl nebude, možná lehce v čase. Otázka je, co s tím chceš dělat dál. Protože přes Revolut do Air už to chvíli trvá.

pankys
Příspěvky: 21
Registrován: 02 čer 2020, 11:51
Reputace: 0
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od pankys » 16 říj 2020, 17:07

Tak dnes se mi výběr vrátil zpět na Mintos. Jinak odcházelo to nakonec do Equa ne do Air. Nic méně napadá někoho, proč se to vrátilo? Podpora na mě moc nereaguje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 466
Registrován: 21 srp 2019, 15:45
Reputace: 259
Bydliště: Mars
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 16 říj 2020, 21:57

U Revolut bacha, měnili IBAN, nově začíná "LT". Takže poslat z "LT" něco málo na Mintos a pak vybrat na nový účet, ne na starý.

Do Equa vybírám pravidelně a vždy ok, jen jim to trvá déle.
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.

pankys
Příspěvky: 21
Registrován: 02 čer 2020, 11:51
Reputace: 0
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od pankys » 17 říj 2020, 11:08

SomeoneWhoCare píše:Do Equa vybírám pravidelně a vždy ok, jen jim to trvá déle.
A ty máš eurový účet? Mě teď totiž došlo, že pro výběru budu muset převádět za prachy zpět na CZK a až potom zpět na účet.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 466
Registrován: 21 srp 2019, 15:45
Reputace: 259
Bydliště: Mars
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 19 říj 2020, 11:36

Ano. Zřízení EUR účtů v Equa bylo zdarma, převody také. Převod do CZK bych řešil jinde než na Mintosu..ideální je Revolut, viz jiná vlákna zde na fóru. Ale kdo nechce rozdíly v poplatcích řešit, tak je nejsnazší cestou převod přímo u Mintosu a poslat na CZK účet..
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od zbynhu » 19 led 2021, 13:34

Dnes okolo 8 ráno jsem zadal výběr části prostředků z Mintosu na Revolut.
Revolut mi cinkl zhruba o půl 12, že peníze jsou připsány a obratem jsem je poslal na Peerberry.
A tam dorazily už lehce po 12...

Takhle bych si to představoval :D
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 466
Registrován: 21 srp 2019, 15:45
Reputace: 259
Bydliště: Mars
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 29 bře 2021, 18:41

Asi jsem narazil na nějaký limit ve výběrech za poslední rok a půl, protože naskočila verifikace příjmů, které mám v plánu zasílat na Mintos. Člověk by jim to snad i vyplnil.. Vyžadovat ale vypsat konkrétní zaměstnavatele, kontakty, konkrétní nájemní smlouvy a konkrétní výpisy.. tím si sami říkají o vyplnění čehosi ve smyslu: "Už nemám v plánu vám svěřit ani korunu, takže příjem 0".

Žádná banka po mě nikdy takové extrémní detaily nechtěla, tak mě zaráží, k čemu ty údaje vůbec používají.
Naposledy upravil(a) SomeoneWhoCare dne 29 bře 2021, 18:49, celkem upraveno 1 x.
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.

jkjk
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 281
Registrován: 11 dub 2018, 22:59
Reputace: 182
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od jkjk » 29 bře 2021, 18:47

SomeoneWhoCare píše:
29 bře 2021, 18:41
Asi jsem narazil na nějaký limit ve výběrech za poslední rok a půl, protože naskočila verifikace příjmů, které mám v plánu zasílat na Mintos. Člověk by jim to snad i vyplnil.. Vyžadovat ale vypsat konkrétní zaměstnavatele, kontakty, konkrétní nájemní smlouvy a konkrétní výpisy.. tím si sami říkají o vyplnění čehosi ve smyslu: "Už nemám v plánu vám svěřit ani korunu, takže příjem 0".
Mintos plní AML předpisy? Tak to je opravdu šokující a neomluvitelné.

Drmla
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1217
Registrován: 05 říj 2020, 20:03
Reputace: 423
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Drmla » 29 bře 2021, 23:40

Podobně detailní informace vyžaduje Revolut.

Uživatelský avatar
SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 466
Registrován: 21 srp 2019, 15:45
Reputace: 259
Bydliště: Mars
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 30 bře 2021, 13:52

Příště udělám pro rejpaly screenshoty nově přidaných povinných políček do formulářů. Na předchozí ověření příjmů stačilo výrazně méně detailů.. Pozn. Je možné, že u menšího objemu peněz na Mintosu se na nové detaily ani neptají.

Vtipem/pointou však byl jejich tučný nadpis: money you plan to transfer to your Mintos account, tzn. když nechci nic vkládat, tak nemusím prokazovat žádný příjem.

Zmíněný Revolut po mě takovou míru detailů nikdy nevyžadoval, stačil jim jednou výpis z účtu klasické banky a nikdy se na nic znovu neptali. Normálním bankám stačí jen prohlášení, že jde pouze o příjmy ze zaměstnání a je klid.
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.

Drmla
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1217
Registrován: 05 říj 2020, 20:03
Reputace: 423
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Drmla » 30 bře 2021, 15:00

Jak vidíš, je to individuální. Po mně nic nechtěl Mintos, ale Revolut chtěl úplně všechno. I výplatní pásky. A než byli spokojení, tak zablokovaný účet. Házím je tedy do jednoho pytle. Takovýhle manýry neuznávám. To je prostě moc.

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 583
Registrován: 08 dub 2018, 13:37
Reputace: 113
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od pavelotb2016 » 30 bře 2021, 17:05

Asi jsem mel v 10/2019 pri zakladani Revolutu take stesti, nemusel jsem dokladat snad temer nic...tak jen abych to nezakrikl...o)


Sent from my iPhone using Tapatalk

STEFIINO
Příspěvky: 14
Registrován: 01 dub 2021, 17:15
Reputace: 2
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od STEFIINO » 05 dub 2021, 19:11

Ahoj všem,
bohužel to nemohu nikde najít, ale jistě jste již řešili jak na Mintos peníze co nejlépe POSLAT. První vklad jsem udělal SEPO platbou, která se mi ale zdá v rámci přepočtu EUR drahá, nebylo by levnější poslat Kč a pak to za lepší kurz směnit na Mintosu? či jak převádíte peníze vy?

předem všem díky.

kokoska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 436
Registrován: 17 úno 2021, 21:29
Reputace: 189
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od kokoska » 05 dub 2021, 19:18

Posílám přes Revolut, do 25 000 CZK převod na EUR zdarma za dobrý kurz, i jedna SEPA platba je zdarma.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od zbynhu » 05 dub 2021, 19:51

STEFIINO píše:
05 dub 2021, 19:11
Ahoj všem,
bohužel to nemohu nikde najít, ale jistě jste již řešili jak na Mintos peníze co nejlépe POSLAT. První vklad jsem udělal SEPO platbou, která se mi ale zdá v rámci přepočtu EUR drahá, nebylo by levnější poslat Kč a pak to za lepší kurz směnit na Mintosu? či jak převádíte peníze vy?

předem všem díky.
Joshua píše:
11 dub 2019, 11:41
Zaslání vkladu do jiné měny
1. První a nejjednodušší varianta je zaslat si peníze na český bankovní účet Mintosu a následně si převést peníze pomocí jeho interní směnárny. Není k tomu třeba žádného prostředníka a poplatky jsou relativně příznivé. CZK->EUR 0,7% + středový kurz.
2. Revolut. Vyžaduje už trochu více znalostí, ale ve všední dny vychází bezkonkurenčně nejlépe. K peněžence Revolut tu máme samostatné vlákno: viewtopic.php?f=49&t=135
3. Další peněženky - např. TransferWise, Roklen, CurrencyFair apod. Viz příslušné vlákno: viewforum.php?f=49
V onom vláknu Revolut je jako druhý post návod, jak peníze na Mintos poslat.
viewtopic.php?f=49&t=135#p25382

Jinak já v minulosti měnil menší částky na Revolutu, vyšší částky na RoklenFX.
Výjimečně jsem směňoval přímo na Mintosu, ale i když to není moc, tak i těch 0,7% mi přišlo škoda.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Jan » 05 dub 2021, 19:55

STEFIINO píše:
05 dub 2021, 19:11
Ahoj všem,
bohužel to nemohu nikde najít, ale jistě jste již řešili jak na Mintos peníze co nejlépe POSLAT. První vklad jsem udělal SEPO platbou, která se mi ale zdá v rámci přepočtu EUR drahá, nebylo by levnější poslat Kč a pak to za lepší kurz směnit na Mintosu? či jak převádíte peníze vy?

předem všem díky.
Pokud se nic nezměnilo, převod CZK na Mintos bude zpoplatněn jako mezinárodní platba, tedy celkem dost.
Jinak jak píše Zbyněk - jedna věc je měnový kurz, druhá pak vlastní převod. Většina lidí zde využívá nebankovek, jak píše výše Zbyněk.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

STEFIINO
Příspěvky: 14
Registrován: 01 dub 2021, 17:15
Reputace: 2
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od STEFIINO » 05 dub 2021, 20:41

Opět moc děkuji, už jsem si ho zřídil. Teď mě jen napadá jedno.. Registrovaný účet na Mintosu je CZK účet, předpokládám, že nebude vadit když ted budu převádět peníze přes Revolut.. Další věc.. mohu si z Revolutu poslat KZT měnu i EUR a pak následně z Mintosu poslat opět na Revolut?

Děkuji

kokoska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 436
Registrován: 17 úno 2021, 21:29
Reputace: 189
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od kokoska » 05 dub 2021, 21:05

Na Revolut si pošleš CZK, tam je směníš v pracovní dny na EUR a ty pošleš přes SEPA platbu na Mintos. To celé bez poplatku. Řekl bych, že zaslat přímo CZK na Mintos už nejde a pokud ano, bude to s poplatkem za směnu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od Jan » 05 dub 2021, 22:19

kokoska píše:
05 dub 2021, 21:05
Na Revolut si pošleš CZK, tam je směníš v pracovní dny na EUR a ty pošleš přes SEPA platbu na Mintos. To celé bez poplatku. Řekl bych, že zaslat přímo CZK na Mintos už nejde a pokud ano, bude to s poplatkem za směnu.
CZK účet stále mají, ale u zahraniční banky - takže nejpravděpodobněji s celkem vysokým poplatkem. Ale jak jsem tu někde psal, výběry překvapivě proběhly bez poplatku za příchozí mezinárodní platbu (alespoň v mém případě (i když co jsem tu tak diskutoval, pravidlo to není)).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběry z Mintosu

Příspěvek od zbynhu » 06 dub 2021, 07:12

STEFIINO píše:
05 dub 2021, 20:41
Opět moc děkuji, už jsem si ho zřídil. Teď mě jen napadá jedno.. Registrovaný účet na Mintosu je CZK účet, předpokládám, že nebude vadit když ted budu převádět peníze přes Revolut.. Další věc.. mohu si z Revolutu poslat KZT měnu i EUR a pak následně z Mintosu poslat opět na Revolut?

Děkuji
Pokud jsem dobře pochopil otázku, tak odpovědí je, že svých registrovaných účtů na Mintosu můžeš mít víc.
Abys na ně mohl z Mintosu i vybírat, tak je podmínkou, abys u nich měl na Revolutu vlastní číslo účtu.
To si myslím, že Revolut podporuje jen u některých měn - u KZT bych se dost divil.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů