Mintos Risk Score


web: www.mintos.com
abcdef
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 31
Registrován: 26 říj 2020, 15:04
Reputace: 12
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Mintos Risk Score

Příspěvek od abcdef » 28 říj 2020, 11:08

Ahoj,
u některých LO se při zobrazení Portfolia, zobrazuje filtr Risk Score.
Třeba Mogo.
Zatim mi ale pujcky nefiltruje.
Screenshot.png
Screenshot.png (45.3 KiB) Zobrazeno 8564 x

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od Jan » 28 říj 2020, 12:15

Mintos byl teď nějakou dobu "being updated", a teď tam naskočily nové ratingy (číselné, nikoliv staré písmenné, jak je v prvním příspěvku) ve výpisech, ... . Bude to potřeba prozkoumat...

EDIT:
(Možná tenhle příspěvek budu i nadále updatovat)

Pro orientaci:
SW - Score withdrawn (neudělení ratingu)
SW-D - Defaulted
SW-S - Suspended

Pár poznámek:
- co jsem viděl, tak všichni poskytovatelé jsou dle rankingu 4-9 (tedy mi to přijde jako hrubší dělení než předešlý ranking)
- rankingy se liší podle národních filiálek

Končím průzkum. Zatím jim to zcela jistě nefunguje (pokud to tedy není záměr. ). Např. v přehledu originátorů má třeba Mogo 6-8 a Mozipo 7, na SM jsou Mogo 9 a Mozipo 4. Celkově je můj první dojem negativní.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od Namor » 28 říj 2020, 12:52

Jan píše:
28 říj 2020, 12:15

Končím průzkum. Zatím jim to zcela jistě nefunguje (pokud to tedy není záměr. ). Např. v přehledu originátorů má třeba Mogo 6-8 a Mozipo 7, na SM jsou Mogo 9 a Mozipo 4. Celkově je můj první dojem negativní.
Je třeba vyčkat až Mintos odladí IT exporty. Zatím se jim tam vloudily chybičky.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od LuckyLuke » 28 říj 2020, 16:01

Mintos Risk Score

https://www.mintos.com/en/security/mintos-risk-score/
Mintos Risk Score.jpg
Mintos Risk Score.jpg (88.5 KiB) Zobrazeno 8494 x
Stáhnul jsem současnou nabídku na PM se skorem nad 8. V Excelu jsem udělal kontingenční tabulku po LO. Tady je výsledek.

https://uloz.to/file/0hCnXjsZlG18/20201 ... arket-xlsx
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od Gixian » 28 říj 2020, 22:17

Já bych nebyl tak negativní. Beru to jako krok správným směrem. Poprvé v historii vidím nějakou omáčku kolem, nějaké vysvětlení, co ten rating má hodnotit, a aspoň náznak toho, jak k němu došli (viz samostatná podkladová hodnocení).

A i to, že Mogo, které je ze všech LO asi nejvíc vlastnicky provázané s Mintosem, nově nemá nejlepší možnou známku (naopak v doprovodném textu přiznávají, že je lehce předlužené, a nepříliš ziskové), beru jako náznak, že ty nová číselná hodnocení stojí víc na faktech a méně na pocitech/sympatiích, než ty staré písmenné ratingy.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od Jan » 28 říj 2020, 23:15

Gixian píše:
28 říj 2020, 22:17
Já bych nebyl tak negativní. Beru to jako krok správným směrem. Poprvé v historii vidím nějakou omáčku kolem, nějaké vysvětlení, co ten rating má hodnotit, a aspoň náznak toho, jak k němu došli (viz samostatná podkladová hodnocení).

A i to, že Mogo, které je ze všech LO asi nejvíc vlastnicky provázané s Mintosem, nově nemá nejlepší možnou známku (naopak v doprovodném textu přiznávají, že je lehce předlužené, a nepříliš ziskové), beru jako náznak, že ty nová číselná hodnocení stojí víc na faktech a méně na pocitech/sympatiích, než ty staré písmenné ratingy.
No, uvidíme. Ale pokud mi bez jakékoliv předchozí zkušenosti trvalo asi 15 minut odhalit to, že ratingy v tabulce poskytovatelů jsou totálně odlišné od ratingů ve výpisu na SM, tak to ve mě kdovíjakou důvěru nebudí...
A jinak celkově si tento počin moc netroufám hodnotit... BTW - v nějakém textu na blogu psali, že se jejich rating nemá porovnávat s jinými ratingy, třeba od Fitche. Tedy... můj laický dojem je ten, že jejich i Fitchův rating pokrývá kreditní riziko firmy... a tedy každý mlže vycházet jinak, ale lze to snadno vysvětlit a rozhodně by to nebyl důvod k neporovnávání.

Teď jsem ještě koukal na tabulku exploreP2P updatovanou o nové Mintos ratingy... shoda obzvláště u nízkých hodnocené od EP2P dost bídná.

O jakém doprovodném textu mluvíš?
Ale jinak fakticky většina Mogo má nejlepší (nebo téměř nejlepší) dosažitelný rating (6-8 (v seznamech i 9)), takže oproti předchozímu stavu žádná změna. Spíš mi na první pohled přijde, že zatímco v minulém ratingu dost LO mělo nejnižší rating C (pokud se nepletu), tak teď žádní LO low rating 1-3 nemají.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

barahir
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 670
Registrován: 20 čer 2017, 20:27
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od barahir » 29 říj 2020, 00:51

Co jsem to tak v rychlosti prolétl, souhlas s Jendou, kromě úplného odpadu je tam nejnižší skóre 5. Navíc ho má zrovna polský a španělský Creditstar - pokud je to odpad i v očích Mintosu, tak potěš koště.

PS: Koukám, hodně odpadních firem má i skóre 6.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od zbynhu » 29 říj 2020, 08:02

Jan píše:
28 říj 2020, 23:15
O jakém doprovodném textu mluvíš?
https://www.mintos.com/blog/the-mintos- ... on-mintos/
Mogo has predominantly secured and long-term product mix and a track record in the European debt capital markets. While the loan portfolio performance is stable and Mogo as a loan servicer performs their operations efficiently, the Buyback strength has been evaluated to be in a mid risk range. This is a result of the company’s current financial standing: higher than industry average leverage ratio and marginal profitability and highly securitized funding. This also reflects the company’s sensitivity to currency and credit risks, as well as its increasing exposure to the volatile markets.
Dále v článku zmiňují zlepšený rating Mozipo a Sun Finance.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od Gixian » 29 říj 2020, 08:28

barahir píše:
29 říj 2020, 00:51
Co jsem to tak v rychlosti prolétl, souhlas s Jendou, kromě úplného odpadu je tam nejnižší skóre 5. Navíc ho má zrovna polský a španělský Creditstar - pokud je to odpad i v očích Mintosu, tak potěš koště.
Pokud si četl ten doprovodný blogpost (viz Zbynhu výše), víš, že 40% celkového ratingu je performance portfolia půjček.

Polský creditstar má 3% current, 7% grace a 90% late.
Španělský creditstar má momentálně 0% current půjček, 3% grace period a 97% late.

Oproti tomu je i blbej Expresscredit Namibia, kterej byl pár měsíců zpět na pokraji bankrotu, vlajková loď prosperity a udržitelného businessu.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od gulliver » 29 říj 2020, 09:56

barahir píše:
29 říj 2020, 00:51
Co jsem to tak v rychlosti prolétl, souhlas s Jendou, kromě úplného odpadu je tam nejnižší skóre 5. Navíc ho má zrovna polský a španělský Creditstar - pokud je to odpad i v očích Mintosu, tak potěš koště.

PS: Koukám, hodně odpadních firem má i skóre 6.
Já zde vidím LOs i s nižším skóre než 5, třeba e-cash, pinjam, stickcredit. No zatím to mají od 8 - 4, ale spousta origintoru ještě nemá přisouzený risk score.

viz: https://www.mintos.com/en/loan-originators/#overview

barahir
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 670
Registrován: 20 čer 2017, 20:27
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od barahir » 30 říj 2020, 08:28

Jak jsem psal, skóre 4, to už je úplný odpad.

Drmla
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1217
Registrován: 05 říj 2020, 20:03
Reputace: 423
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od Drmla » 30 říj 2020, 08:41

Stickcredit je proč tak špatný?

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od zbynhu » 27 led 2021, 15:25

První větší aktualizace Mintos ratingu:
https://www.mintos.com/en/risk-score-updates/

Mají to docela dobře zpracované, kromě vyznačení všech změn na obrázku je to pak u každého poskytovatele podrobněji zdůvodněno.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od Cupi92 » 04 říj 2021, 16:08

Další aktualizace Mintos risk score po Q2, stouplo Dineo Credito na 7, kleslo pár LO.

Zaujaly mě půjčky od Eleving z mnoha zemí na PM se skore 9, ale pro pobočky jako takové se skóre nemění, tak nevím, zda nejde o chybu.

https://www.mintos.com/en/risk-score-updates/

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od Namor » 04 říj 2021, 18:12

zbynhu píše:
27 led 2021, 15:25
První větší aktualizace Mintos ratingu:
https://www.mintos.com/en/risk-score-updates/

Mají to docela dobře zpracované, kromě vyznačení všech změn na obrázku je to pak u každého poskytovatele podrobněji zdůvodněno.
Musim se jen pridat k pochvale Mintosu zejmena za textove vysvetleni zmen.
Doporucuji investorum drzicim pujcky od tech LO, kterym se scoring zhorsil, si to textove vysvetleni precist. Neni treba panikarit, ale nyni se na Mintosu objevilo vice LO s navysenym urokem, tak treba ty nove investicxe nasmerujete jinam.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

robert21
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 108
Registrován: 04 čer 2021, 08:46
Reputace: 56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od robert21 » 04 říj 2021, 21:44

Co to Dozarplati? Změnil se majitel (částečně) a o novém nejsou údaje a proto úplně odebráno hodnocení?
Proč je tam ale .. no more updates will be shared in the future. ? :roll:

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od Cupi92 » 05 říj 2021, 06:53

robert21 píše:
04 říj 2021, 21:44
Co to Dozarplati? Změnil se majitel (částečně) a o novém nejsou údaje a proto úplně odebráno hodnocení?
Proč je tam ale .. no more updates will be shared in the future. ? :roll:
Dozarplati vytvorili novou entitu Sojuz5 a ta předchozí bude zavřena, pouze tam doběhnou aktuální půjčky. BB je zajištěno novou entitou. Nové půjčky půjdou zcela od nové entity, ta má zachované hodnocení. Ta stará má nově skore SW, protože nebude nabízet nové půjčky.

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od Namor » 05 říj 2021, 08:11

Cupi92 píše:
05 říj 2021, 06:53
robert21 píše:
04 říj 2021, 21:44
Co to Dozarplati? Změnil se majitel (částečně) a o novém nejsou údaje a proto úplně odebráno hodnocení?
Proč je tam ale .. no more updates will be shared in the future. ? :roll:
Dozarplati vytvorili novou entitu Sojuz5 a ta předchozí bude zavřena, pouze tam doběhnou aktuální půjčky. BB je zajištěno novou entitou. Nové půjčky půjdou zcela od nové entity, ta má zachované hodnocení. Ta stará má nově skore SW, protože nebude nabízet nové půjčky.
Protoze jsem take castecne v Dozarplati zainvestovan, tak jsem tuto zmenu sledoval. Vlastni prechod na novou pravnickou identitu by me netrapil. Spise ty duvody. Puvodne byla nova identita planovana pro expanzi v oblasti business loans. Tento podnikatelsky zamer ale nevysel, a nova identita byla pouzita pro prechod pro standardni spotrebitelske pujcky. Zadne komentare proc nevysel zamer, co je za tim.... jsem bohuzel nenasel.
Proto jsem prestal nakupovat Dozarplati a cekam. Stejne uroky nabizi nyni vice LO (dokonce Delfin, i kdyz na dlouho; Eleving,...). Dozarplati neprodavam, ale ani nenakupuji.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od zbynhu » 28 bře 2022, 17:35

Dnes Mintos vydal aktualizaci ratingu poskytovatelů.
Sice je už snad více poskytovatelů s SW než těch hodnocených, ale což... :D
Mintos_score.png
Mintos_score.png (307.19 KiB) Zobrazeno 5040 x
https://www.mintos.com/en/risk-score-updates/
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
DonArmando
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 134
Registrován: 05 zář 2018, 12:44
Reputace: 125
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos Risk Score

Příspěvek od DonArmando » 29 bře 2022, 10:43

To jsou jenom ty, u kterých došlo ke změně, poskytovatelů je víc

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů