Krátkodobé půjčky - "statistika" PP/GP


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Krátkodobé půjčky - "statistika" PP/GP

Příspěvek od Jan » 09 pro 2020, 17:21

Rozhodl jsem se založit toto vlákno, jelikož nevím o tom, že by tu tyto informace byly někde soustředěny.
Zajímaly by mě poznatky s ne/využíváním GP/PP ze strany loan originátorů v případě krátkodobých půjček. Já se v současnosti těmto půjčkám vyhýbám, zejména z důvodu poklesu výnosu při využití PP, protože v případě že např. u 30D půjčky 16%/20% bude využita PP 10D, tak výsledný výnos bude 3/4 (v případě využití GP i nižší) - tedy 12%/15% což je dost rozdíl.
Přitom i u "top poskytovatelů" (dle exploreP2P) se dají najít celkem zajímavé nabídky - Mogo/Sebo, Mogo/Kredo-Tigo (i když zde mi prodej na Mintosu pod hlavičkou Mogo vůbec nesedí, by mě zajímalo, jak to je právně ošetřené), možná CreditStar...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Matt
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2020, 19:15
Reputace: 1
Bydliště: Margecany
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátkodobé půjčky - "statistika" PP/GP

Příspěvek od Matt » 10 pro 2020, 18:22

Celé moje portfolio na Mintose je postavené na short term loans alebo car loans s max trvaním 31 dní.
PP zvyklo u mňa trvať tak max 3 dni a GP 1-2 dni. Ale častokrát sa mi stalo, že pôžičku splatili ešte pred dátumom splatnosti.
Poskytovateľov mám prevažne SunFinance, EcoFinance a Creamfinance, sem tam Mogo
Mintos Investor

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátkodobé půjčky - "statistika" PP/GP

Příspěvek od Jan » 16 pro 2020, 22:21

Přihodím sem poznatek:
Co jsem nakupoval CreditStary Polsko (04/2020 a možná i 05/2020 na PM a pak dále občasně na SM) a Španělsko (těch jsem měl minimu), tak postupně spějí k ukončení.
Španělsko - proběhlo 2*prodloužení o 60D + BBG, PP je cca 3-5 dní
Polsko - proběhlo 2*prodloužení o 60D + BBG, PP je 5+ dní, takže pokud by z 1M nebylo 7M tak reálný výnos nic moc :o/
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Faust
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 31
Registrován: 26 čer 2020, 16:37
Reputace: 3
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátkodobé půjčky - "statistika" PP/GP

Příspěvek od Faust » 21 pro 2020, 17:26

Nevim, jestli to sem patri, ale co si myslite o aktualni situaci? Uz nejakou dobu se mi vubec nedari jet strategii kratkodobych pujcek a proste radeji sahnu treba po necem s vice mesici, coz me trochu stve. SM je uplna tragedie a kdyz uz tam neco je, neda se to chytit a autoinvest na me kasle. Mate nejaky tip, do ceho investuje? Obcas neco hodim i do Lime zaim do mesice, ale nechci z nich mit cele portfolio :D

Jeste teda co ted delam, tak si davam to, co se mi nedari investovat nejak kloudne, na konzervativni mintos strategii a bud to pak vyberu a dam na neco normalniho, nebo pockam na dip a koupim akcie..
Naposledy upravil(a) Faust dne 21 pro 2020, 18:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátkodobé půjčky - "statistika" PP/GP

Příspěvek od LuckyLuke » 21 pro 2020, 18:11

Já mám krátkodobé půjčky v In Recovery - Varks - 1M, čekal jsem 1M nic, 3M nic, 9M nic. Už to není jistota rychlého vrácení peněz.
Nyní nemám žádné krátkodobé půjčky. Mám IuteCredit do 12M, Mogo - Sebo - do12M, Delphin 24M, CreditStar.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátkodobé půjčky - "statistika" PP/GP

Příspěvek od Jan » 21 pro 2020, 18:52

Faust píše:
21 pro 2020, 17:26
Nevim, jestli to sem patri, ale co si myslite o aktualni situaci? Uz nejakou dobu se mi vubec nedari jet strategii kratkodobych pujcek a proste radeji sahnu treba po necem s vice mesici, coz me trochu stve. SM je uplna tragedie a kdyz uz tam neco je, neda se to chytit a autoinvest na me kasle. Mate nejaky tip, do ceho investuje? Obcas neco hodim i do Lime zaim do mesice, ale nechci z nich mit cele portfolio :D

Jeste teda co ted delam, tak si davam to, co se mi nedari investovat nejak kloudne, na konzervativni mintos strategii a bud to pak vyberu a dam na neco normalniho, nebo pockam na dip a koupim akcie..
Jak jsem porůznu psal, tak podle mě po zavedení PP/prodlužování pojem likvidita na Mintosu ztratil smysl. Takže to je jedno hledisko, které eliminovalo výhody krátkodobých půjček. A druhé je vliv GP/PP na výnos.
Navíc, dlouhodobé půjčky naopak vykupují předčasně, takže v podstatě jedu jen delší půjčky - defakto podle nabídky trhu. Teď jsem kupoval minimum za hodně dlouhou dobu - 4M, předtím to byly 11M, předtím cca 15M-24M a ještě předtím 30M-54M, ale v podstatě to je podle nabídky. Jediné co, tak poslední dobou se snažím vyhýbat těm opravdu dlouhým (řekněme 30M+, ale ono záleží i na splácení).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Faust
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 31
Registrován: 26 čer 2020, 16:37
Reputace: 3
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátkodobé půjčky - "statistika" PP/GP

Příspěvek od Faust » 21 pro 2020, 20:16

Diky, taky to tak udelam a zacnu to roztahovat do vice mesicu. Ono aspon se s tim nebude muset clovek tak casto zatezovat a bude to aspon trochu pasivni :)

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1567
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátkodobé půjčky - "statistika" PP/GP

Příspěvek od Namor » 23 pro 2020, 10:53

Faust píše:
21 pro 2020, 17:26
Nevim, jestli to sem patri, ale co si myslite o aktualni situaci? Uz nejakou dobu se mi vubec nedari jet strategii kratkodobych pujcek a proste radeji sahnu treba po necem s vice mesici, coz me trochu stve. SM je uplna tragedie a kdyz uz tam neco je, neda se to chytit a autoinvest na me kasle. Mate nejaky tip, do ceho investuje? Obcas neco hodim i do Lime zaim do mesice, ale nechci z nich mit cele portfolio :D

Jeste teda co ted delam, tak si davam to, co se mi nedari investovat nejak kloudne, na konzervativni mintos strategii a bud to pak vyberu a dam na neco normalniho, nebo pockam na dip a koupim akcie..
Také jsem se snažil najít nějakou stabilní strategii pro krátkodobé půjčky. Bohužel se mi nepodařilo najít systém kritérií, který by byl stabilní. Neustálé prodlužování, odklady,... Takže raději koupím běžnou půjčku s kratším horizontem např. 5 měsíců. Kratší půjčky nabízí lepší likviditu na SM. Pokud se nabídne i malá sleva, tak YTM vyjde kvůli krátkému horizontu velmi atraktivní a rychle se může prodat. Díky tomu jsem dal i malou část portfolia do rizikovějších LO (ExpressCredit Namibia...). To již ale tolik nevyužívám, protože LO s lepším ratingem nyní nabízí skoro stejný úrok, přestože na delší horizont. Jeden čas jsem vsadil na taktiku kupovat na SM dlouhé půjčky, které se blížili konci (do 5 měsíců). Cílem bylo mít stabilní platební historií podepřenou vyšší jistotu splácení koncovým držitelem půjčky. Tuto strategii jsem opustil, protože úroky byly výrazně nižší a nakonec stabilita LO je pro mě důležitější. Navíc Covid ukázal, že i ten kdo dva roky vždy poctivě a včas platil, může mít najednou problémy.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátkodobé půjčky - "statistika" PP/GP

Příspěvek od Jan » 02 srp 2021, 22:57

Cca o něco více než před měsícem jsem pokusně koupil jednu půjčku 14% CreamFinance Španělsko (dál jsem s nákupy nepokračoval, jelikož jsem neměl na Mintosu volné prostředky, resp. následně došlo k poklesu výnosů). Nemohu tedy posloužit statistikou, ale u této jedné půjčky - splacení proběhlo v termínu, ale na co chci upozornit zejména - PP proběhlo prakticky obratem (fakticky 1 den).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů