P2P všeobecně

Všeobecná diskuze o P2P půjčkách.
JaroslavP
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P všeobecně

Příspěvek od JaroslavP » 06 bře 2020, 10:13

Jak to vidíte s investicemi v dnešní době, kdy ekonomika trochu padá? Nebojíte se neschopnosti splácet a že přijedete o určitou část peněz, kterou do P2P půjček investujete? :) Není dnes výhodnější investovat do akcií, právě v době krize?

(jsem začínající investor, tak pokud je to hloupá otázka, tak mě omluvte :D )

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 406
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 06 bře 2020, 10:17

JaroslavP píše:
06 bře 2020, 10:13
Jak to vidíte s investicemi v dnešní době, kdy ekonomika trochu padá? Nebojíte se neschopnosti splácet a že přijedete o určitou část peněz, kterou do P2P půjček investujete? :) Není dnes výhodnější investovat do akcií, právě v době krize?

(jsem začínající investor, tak pokud je to hloupá otázka, tak mě omluvte :D )
Vítej Jaroslave, za mě správná úvaha. Pro mě teď začíná období nejistoty dalšího vývoje, takže peníze z P2P postupně stahuji. Pozice naopak postupně navyšuji v akciích a proti-inflačních dluhopisech.

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 06 bře 2020, 17:20

Ano, zareagoval jsem stejne - vycucal nějaké prostředky z p2p a narval je do akcií. Bohužel moc brzo, a očividně tím ztratím víc, než kdybych to nechal kde to bylo a nějaký okrajový poskytovatel krachnul. :D Prostě ta korona, po té dlouhé době co si ji trhy nevšímaly, ty akcie devastuje nějak víc než jsem čekal. :( Ale obecně ano - v ideálním světě je to správný postup. :)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 576
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 08 kvě 2020, 00:18

Rozšíření seznamu rizikových zemí z hlediska praní špinavých peněž. S ohledem na P2P (a konkrétně Mintos se jedná o některé státy Afriky. https://www.e15.cz/zahranicni/brusel-ch ... je-1369478
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 576
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 03 črc 2020, 12:02

Carhir píše:
03 črc 2020, 11:07
DOPORUČENÍ PRO VŠECHNY POTENCIÁLNÍ FUNDLIFT INVESTORY:
- přečtěte si článek výše o Regálu, názorně ukazuje jak tato platforma funguje 8-)

EDIT Jan: Jedná se o tento článek odemčený Joshuou: https://archiv.ihned.cz/c7-66786740-qgp ... 80dd5a1665
V tuhle chvíli jsem aktivní pouze na Mintosu. Jak to funguje na jiných platformách nevím/nesleduju, ale minimálně u toho Mintosu nemám jediný důvod si myslet, že by to tam fugovalo diametrálně jinak, než v případě Fundliftu.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

petisek08
Reputace: -1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petisek08 » 06 říj 2020, 15:19

Ahoj, pokud je můj komentář irelevantní, tak na něj prosím neodpovídejte a předem se omlouvám, jestliže už to bylo dříve v diskuzi zmíněno.

Proč si myslíte, že jsou v ČR P2P půjčky oblíbené? Napadá mě jediné - lidí věří raději sobě než institucím? Na jedné straně je mi to sympatické, ale na druhé mě to také poněkud zaráží. Znamená to, že víra Čechů v bankovní a nebankovní instituce je nízká? Mám za to, že od roku 2016, kdy došlo ke zpřísnění podmínek pro poskytování úvěrů - tím pádem jak bankovní tak Nebankovní půjčka se dostaly řekněme na stejnou "úroveň bezpečnosti".

Nebo s tím důvěra nemá nic společného a vše se točí hlavně kolem výše úroku a RPSN? Nad tímto se zamýšlím... Do budoucna mi totiž rozhodnutí, od koho si půjčit peníze, může ušetřit spoustu peněz stejně tak jako vrásek :-)

Děkuji za případné reakce a myšlenky na toto téma.

//link z příspěvku odstraněn, linkbuilding. Příspěvek ponechávám. Joshua

STEFIINO
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Kterou P2P platformu považujete za nejbezpečnější?

Příspěvek od STEFIINO » 19 črc 2021, 21:39

Ahoj všem,
rád bych se vás všech na něco zeptal. Co si myslíte o p2p Heavyfinance? Jsou to prý nováčci z roku 2020, ale mně to přišlo ze všech p2p nejlepší. Jde o půjčky zemědělcům, kteří ručí svými stroji. Půjčky jsou ve směs menší často okolo 10 tis. eur, za rozumný úrok, a na rozdíl od velkých nemovitostí, které považuji za leckdy těžce prodejné, prodat traktor v případě nesplácení mi přijde snadnější.

Jak to vidíte vy?

andrej.novakov
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 34
Kontaktovat uživatele:

Re: Kterou P2P platformu považujete za nejbezpečnější?

Příspěvek od andrej.novakov » 19 črc 2021, 22:40

STEFIINO píše:
19 črc 2021, 21:39
Ahoj všem,
rád bych se vás všech na něco zeptal. Co si myslíte o p2p Heavyfinance? Jsou to prý nováčci z roku 2020, ale mně to přišlo ze všech p2p nejlepší. Jde o půjčky zemědělcům, kteří ručí svými stroji. Půjčky jsou ve směs menší často okolo 10 tis. eur, za rozumný úrok, a na rozdíl od velkých nemovitostí, které považuji za leckdy těžce prodejné, prodat traktor v případě nesplácení mi přijde snadnější.

Jak to vidíte vy?
Prodat nemovitost trvá sice dýl, ale prodá se za hodně. Traktor se odepisuje, opotřebuje podobně jako auto, podle mě ztrácí hodnotu okamžikem nákupu. A nevím, jak moc jsou tyhle věci likvidní. Zkus koupit autobus a za půl roku ho prodat.

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 1120
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 20 črc 2021, 07:53

Tak já třeba půjčky na auto považuju na Mintosu za jedny z těch nejbezpečnějších. A auto nebo traktor, to bych považoval ještě za něco jiného. U té zemědělské techniky bych nečekal tak výrazné skoky ceny dolů hned po tom, co si traktor člověk doveze domů.
Platforma mi také přijde zajímavá, ale sám se úplně aktuálně učet zakládat nechystám. A pokud, tak bych to nejspíš bral přes EvoEstate, kvůli té jejich hloupé litevské dani (ve vláknu Heavyfinance na to upozorňuje Namor).
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Namor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 472
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Namor » 22 srp 2021, 08:20

Buyback garance
Info z p2pholdings:
#BulldogP2P asked 8 P2P platforms about their buyback guarantees. All confirmed that the claim ALWAYS, in case of a buyback, will be honored at nominal value.

Intro text from BulldogP2P:
Buyback is an “advertising element” of the sales strategy on P2P platforms. It comes in many flavours named “buyback guarantee” or “a buyback obligation” or “buyback promise”. Its value is not determined by the promises on a website, the nice talk of influencers, bloggers a.s.o. It is written down in a legal document called “Assignment Agreement”.

Dotazované platformy: Mintos, Bondster, Kwiku, Lendermarket, Robocash, Twino, Viainvest, Afranga
Motivace dotazování: Bulldogp2p je aktivní v právním případu s Atlantis Financiers, kteří se snaží vysvětlit buyback jako možnost vyplatit i méně než 100%
Plný text odpovědí jednotlivých platforem
https://p2p.holdings/uploads/newsfeed/f ... 20V6.0.pdf

Osobně považuji tento počin jako pozitivní - potvrzení selského výkladu složitě formulovaných právních textů a to navíc veřejně.
Samozřejmě, že se jedná jen o potvrzení výkladu podmínek ve smlouvě a ne automatická garance výplaty, když bude mít platforma/LO potíže.

Odpovědět