Úvěry zajištěné Bitcoinem

web: www.bondster.cz
Odpovědět
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 1470
Kontaktovat uživatele:

Úvěry zajištěné Bitcoinem

Příspěvek od zbynhu » 06 zář 2021, 17:46

Novinka od Bondsteru, nejlépe ji vysvětluje následující video:

Jsem docela zvědavý, jaké budou reakce.

Ze strany investora bych do toho za pár % fixního zisku nešel, byť při dvojnásobném zajištění asi není riziko vysoké.
Z druhé strany - půjčovat si na nákup dalšího Bitcoinu, to mi přijde už jako takový gambling... Ale věřím tomu, že klienty si to najde.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Drmla
Gold pen
Gold pen
Reputace: 421
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvěry zajištěné Bitcoinem

Příspěvek od Drmla » 06 zář 2021, 20:41

Mně to přijde jako totální úlet.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 790
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 06 zář 2021, 23:52

zbynhu píše:
06 zář 2021, 17:46
Novinka od Bondsteru, nejlépe ji vysvětluje následující video:
/viz první příspěvek/

Jsem docela zvědavý, jaké budou reakce.

Ze strany investora bych do toho za pár % fixního zisku nešel, byť při dvojnásobném zajištění asi není riziko vysoké.
Z druhé strany - půjčovat si na nákup dalšího Bitcoinu, to mi přijde už jako takový gambling... Ale věřím tomu, že klienty si to najde.
Jaký má být výnos?
Vlastní produkt nevypadá špatně - rizika vidím na straně ne zcela dobrého renomé Bondsteru + toho, že by BTC burza nefungovala tak, jak by měla.
Hlavní riziko podle mě nese investor do BTC - kupuje si na "páku" volatilní podkladové aktivum (resp. teda ono vzhledem k tomu poměru to je spíš nákup oproti kolaterálu). Ještě záleží, jak si Bondster nastaví margin call.

Morálku, etiku a podobné věci (BTW včera jsem narazil na příběh Davida Sharpa) sem nechci tahat (ani nevím, jak moc to sem/tam patří), ale možná bych s tím měl problém z tohoto úhlu pohledu. Záleží na tom marginu, ale obávám se, že pokud si někdo bude půjčovat na nákup BTC, je případné navýšení záruky dost irrelevantní...
Drmla píše:
06 zář 2021, 20:41
Mně to přijde jako totální úlet.
Proč?
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

kakash96
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kakash96 » 15 zář 2021, 15:10

Investovali by jste do toho někdo? Případně jsem nenašel, kde se na Acemě dá taková věc pořídit...

zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 1470
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 15 zář 2021, 15:26

kakash96 píše:
15 zář 2021, 15:10
Případně jsem nenašel, kde se na Acemě dá taková věc pořídit...
Na Bondsteru jsou teď všechny takové půjčky vykoupené. Musíš jedině počkat, až vyvěsí nové.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

tomaso1980
Silver pen
Silver pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomaso1980 » 05 pro 2021, 20:09

zbynhu píše:
15 zář 2021, 15:26
kakash96 píše:
15 zář 2021, 15:10
Případně jsem nenašel, kde se na Acemě dá taková věc pořídit...
Na Bondsteru jsou teď všechny takové půjčky vykoupené. Musíš jedině počkat, až vyvěsí nové.
Je tam 7 půjček od acemy za 10 procent p.a. zajištěných kryptomenou...ltv 70%, bbg. Ja o tom uvažoval kvůli 3%nimu bonusu..ale pak jsem zjistil že za prvé neumím vyplnit formulář , abych ho vůbec dostal a za druhé je to omezeno na 200 e, takže vlastně jen 6 eur. Tak na to dlabu, ale je to stokrát lepší nez jakékoliv půjčky od acemy v czk...já teď na bondsteru jedu right chodce 16 % a ITF 13%

andrej.novakov
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrej.novakov » 08 pro 2021, 10:25

Tohle mi přijde jako nesmysl do toho investovat. Je to klasická páka (nechci prodat BTC a tak do dám do zástavy a doufám, že jeho cena nespadne - a koupím za to další BTC nebo jinak investuji do krypta), na nic jiného se to snad ani nevyužívá. Jako dlužník bych spíš využil přímo nějakou krypto burzu. Jako věřitel bych spíš svoje prostředky delegoval, buď taky na centralizované burze nebo na nějakém DeFi, ale proč do toho zatahovat ten Bondster a Acemu? Jsou tam zbytečný prostředníci, co žerou poplatky navíc a riziko nenesou žádné.

STEFIINO
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STEFIINO » 15 pro 2021, 17:54

Nejdříve jsem do toho jít nechtěl, ale potom mně to přišlo jako dobrá příležitost. Je plno maniaků co věří, že to ještě tento rok půjde na 100 tis, takže věřím, že si úvěr vezmou, a 10% úrok je celkem fajn.

andrej.novakov
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrej.novakov » 15 pro 2021, 22:54

STEFIINO píše:
15 pro 2021, 17:54
Nejdříve jsem do toho jít nechtěl, ale potom mně to přišlo jako dobrá příležitost. Je plno maniaků co věří, že to ještě tento rok půjde na 100 tis, takže věřím, že si úvěr vezmou, a 10% úrok je celkem fajn.
Jo já si nevšiml, že při poklesu LTV dojde k likvidaci pozice, podobně jako v klasických kryptopůjčkách. No tak nakonec, proč ne. V kryptu se dají najít mnohem lepší %, ale když někdo nemá potřebu se kryptem vyloženě zabývat a podstupovat riziko hacknutí apod. nebo chce investovat v CZK, tak to vlastně vypadá celkem OK.

Drmla
Gold pen
Gold pen
Reputace: 421
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 15 pro 2021, 23:06

Proč při poklesu LTV dojde k likvidaci pozice? Smysl by mi to dávalo naopak.

andrej.novakov
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrej.novakov » 16 pro 2021, 06:41

Drmla píše:
15 pro 2021, 23:06
Proč při poklesu LTV dojde k likvidaci pozice? Smysl by mi to dávalo naopak.
Jo, naopak. Blbe to maji napsano na Bondsteru a ja to blbe opsal. :)

Cupi92
Silver pen
Silver pen
Reputace: 458
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cupi92 » 11 čer 2022, 18:30

Na tuhle novinku Bondsteru jsem koukal zprvu kriticky, ale teď si říkám, proč by to měl být úlet, jak tady někteří říkají?

Je to klasická zajištěná půjčka, pouze jako kolaterál není nemovitost, ale bitcoin. Jakmile cena BTC klesne pod nějakou úroveň a dlužník nenavýší kolaterál, je půjčka uzavřena, BTC prodán a investor vyplacen. Oproti nemovitostem vidím výhody v rychlosti, v jaké prodej kolaterálu proběhne.

Od spuštění kryptotrh pěkně zahučel dolů, podle Bondsteru propadla zástava ve 4 případech a díky rychlejšímu splacení investorů byl výsledný úrok pro investory 16 % p.a. Přičemž se nestalo, že by Acema nestihla rychlý propad ceny a prodělala na tom (nebo o tom mlčí). Tenhle reálný test funkčnosti za mě ještě zvyšuje důvěryhodnost tohohle typu půjček.

Video je podle mě nešťastně podané a říká, že dlužníci si půjčují na nákup dalších kryptoměn. Nikde není přece řečeno, že si za získané peníze dlužník koupí další BTC. Někdo možná jo, jestli je retard. Ale smysl těchhle půjček je stejný jako smysl půjček jiných - půjčené peníze má dlužník na cokoli. Jediný rozdíl je, že dotyčný drží krypto, nechce ho prodávat a chce si na jeho zástavu půjčit, aby nemusel ručit něčím jiným. Pokud by všichni za půjčené peníze kupovali další krypto, tak by zástava podle mě nepropadla pouze ve 4 případech, ale u všech.
Referral na Debitum Network, LendSecured, EvoEstate, Robocash a Monceru viz viewtopic.php?p=45377#p45377

Odpovědět