Daně z pronájmu

Jak na zdanění našich investic. Nejen P2P.
K diskusím: akcie; Bondster; Mintos; Upvest; Zonky
Odpovědět
Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Daně z pronájmu

Příspěvek od Flyboy » 30 srp 2021, 08:18

Zdravím, jsme tady rok nebyl co jsem se pokoušel vydělávat peníze a budovat své "mini impérium" :mrgreen: No a dostávám se do fáze kdy mi daně z pronájmu při 30% paušálu začínají hodně vadit. Tak bych měl na zkušené investory do nemovitostí dva dotazy:
1. Jakým způsobem můžu odepisovat hodnotu nemovitosti. Potřebuji na to i účetní? Jaká je šance že mě bude finančák kontrolovat? Dá se někde zdarma udělat odhad nemovitosti pro tyto účely?
2. Není výhodnější založit s.r.o a naházet pod ni nemovitosti?

Díky za jakoukoliv radu a doporučení

P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Reputace: 427
Kontaktovat uživatele:

Re: Daně z pronájmu

Příspěvek od P2P_Ronie » 30 srp 2021, 10:14

Jestli tě to zajímá, holky z Realitního Shakeru na to mají, myslím, special seminář. Trochu to naťukly i na těch obecných, ale mají tam přímo s daňovou poradkyní asi 7 hodin seminář na daně u nemovitostí. Co si matně pamatuju, na tom obecném zaznělo něco v duchu:
- z hlediska daní nemovitosti určitě jako fyzická osoba
- odepisovat; myslím, že ideálně vychází zrychleně a po 10 letech prodat a koupit novou
- pokud máte nemovitost v rodině, tak si ji nedarujte, ale prodejte - lze pak začít odepisovat i starou nemovitost
- právě i díky odpisům a dalším věcem se platí daň v zásadě nula
CZ: ČEZ | Moneta | KB | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | BABA | KO | VZ | T | BAC | ABBV | CVS | IBE1.DE | VOD | HK.9888 | FB | ATVI | FLOW | ACOMO | PHOR | SSSS | SBSW | PRX.AS | SOFI

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ.DE | Portu

romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 06 zář 2021, 08:34

Když jsem si přečetl https://www.finance.cz/zpravy/finance/2 ... rvey-place a možnost odečtu až 48 tis. Že základu daně za použití auta, tak si říkám, jestli není lepší řešit účetnictví.

Jinak u těch prodejů v rámci rodiny, kvůli daním, se teď mění doba časového testu na zdanění na 10 let, pokud jste nemovitosti koupili po 1.1.2021. i když při prodeji za stejnou cenu by se vlastně nic nedanilo

grafik77
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grafik77 » 09 zář 2021, 10:42

Doporučuju pročíst pár vláken na téma pronájmy, odpisy, daně třeba na finexpertu, třeba tohle: https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopi ... &sk=t&sd=a
Zrovna zrychlené odpisy bych moc nefavorizoval.

Odpovědět