Daně - obecná diskuze

Jak na zdanění našich investic. Nejen P2P.
K diskusím: akcie; Bondster; Mintos; Upvest; Zonky
Odpovědět

Jak budete zdaňovat P2P, kdy nejste přímý účastník úvěrů, ale dostáváte určitou část, podíl z úroků?

Své příjmy budu zdaňovat podle § 8
24
12%
Své příjmy budu zdaňovat podle § 10
94
46%
X
14
7%
P2P příjmy nebudu zdaňovat
72
35%

Celkem hlasů: 204

Emet
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Re: Daně - obecná diskuze

Příspěvek od Emet » 08 dub 2022, 09:54

B je správně. Rozhodující je sídlo firmy. 15% ti to strhlo proto, že i v Turecku je daň z divi pro nerezidenty 15%. Není to daň zaplacená v USA, ale v Turecku.

Já osobně mám třeba Shell taky přes Americké ADR, ale protože má firma sídlo v UK, obdržím vždy celou dividendu (0% daň), i když cenný papír má ISIN USxxx

bergys
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bergys » 08 dub 2022, 14:57

Kolika % se daní dividendy čínských společností? Jde mi o: SNP - China Petroleum & Chemical Corporation

Díky

doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 427
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 08 dub 2022, 18:03

Emet píše:
08 dub 2022, 09:54
B je správně. Rozhodující je sídlo firmy. 15% ti to strhlo proto, že i v Turecku je daň z divi pro nerezidenty 15%. Není to daň zaplacená v USA, ale v Turecku.

Já osobně mám třeba Shell taky přes Americké ADR, ale protože má firma sídlo v UK, obdržím vždy celou dividendu (0% daň), i když cenný papír má ISIN USxxx
Já si to tak myslel, díky za potvrzení. Shell je taky pohádka sama pro sebe, To máš Shell A, Shell B. Jedny jsou v Amsterdamu, druhé v Londýně. Člověk si musí o tom trochu něco načíst, aby vytušil, že lepší je pro něj ta UK verze, kde obdrží hrubou dividendu a u nás ji jen zdaní 15%.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 476
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 09 dub 2022, 12:05

doonio píše:
07 dub 2022, 20:34
Mám akcie turecké společnosti (TKC) obchodované pomocí ADR v US (ISIN začíná USxxx), ...
V tomto je zlaté Degiro - to ve výpisu vždycky jasně píše, z jaké země daná dividenda je.

(Takže já v přehledu za 2021 třeba mám divi daněnou v Brazílii - vypacenou z ADR s US ISINem koupeného na NYSE, ale vevnitř byla brazilská banka, tak mi to broker v přehledu 2021 šoupne do kolonky Brazílie, a já nemusím trápit hlavu. ;) )

Emet
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Emet » 09 dub 2022, 13:04

doonio píše:
08 dub 2022, 18:03
Shell je taky pohádka sama pro sebe, To máš Shell A, Shell B. Jedny jsou v Amsterdamu, druhé v Londýně...
Tohle dilema naštěstí už odpadlo, Shell už je firma s jediným sídlem v UK a jedinou třídou akcií.

@Gixian Jo tohle je jedna z věcí, kterou na Degiru hrozně oceňuju. Navíc to ještě přepočtou podle jednotného kurzu, tak se to pak dobře vyplňuje do DP.

Odpovědět