Jak doložit příjem ze zahraničí v DP

Jak na zdanění našich investic. Nejen P2P.
K diskusím: akcie; Bondster; Mintos; Upvest; Zonky
Odpovědět
RomanVes
Příspěvky: 2
Registrován: 09 čer 2022, 10:29
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Jak doložit příjem ze zahraničí v DP

Příspěvek od RomanVes » 21 čer 2022, 15:38

Zdravím,

z finančního úřadu se mi ozvali, že v daňovém příznání chybí u akcií "doložení příjmu", který vznikl v zahraničí. Potřebují vědět ze které země je ten příjem.

Ale nevím jak takové doložení vypadá. Je to nějaký dokument, který bych měl získat u brokera?

Ten příjem jsem v DP zaplas na řádek 40 a do přílohy 2, ale ještě jsem ho prý měl zahrnout do přílohy 3, to jsem neudělal. Nevím jestli to souvisí - jestli je tím myšleno právě to doložení příjmu, nebo to je ještě něco dalšího. V příloze 3 jsem totiž uvedl jenom dividendy, a ty mám prý v pořádku.

Podle toho co jsem zjišťoval o příloze 3, tak mi připadá že se tu uvádí jenom příjmy které byly daněny v zahraničí, jestli tomu rozumím.

Když se zeptám jinak, co všechno je potřeba v DP rozepsat s akciema? Je to řádek 40, dále tabulka v příloze 2 část 2. Ještě něco dalšího? Další přílohy, nějaké dokumenty od brokera, nějaký rozpis podle jednotlivých zemí?

A druhá věc, kromě akcií, mám spekulace s měnovými páry. Tam jsem měl sice ztrátu ale taky bych měl mít nějaké doložení, co mi říkala. Nevím jestli je to vůbec možné s měnami. Navíc ani já sám nedokážu identifikovat jednotlivé spekulace ze statementu od brokera. Nevím přes jaký nástroj jsem spekuloval, jestli FOREX nebo nějaká virtuální pozice, a taky se do toho plete konverze měn při fundování účtu. Tam se orientuju podle svých poznámek o jednotlivých spekulacích.

Díky, Roman

RomanVes
Příspěvky: 2
Registrován: 09 čer 2022, 10:29
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak doložit příjem ze zahraničí v DP

Příspěvek od RomanVes » 25 čer 2022, 16:24

Do přílohy 3 se uvádí jenom příjmy které byly daněny v zahraničí (dividendy), to říká § 38f, proto si myslím že příjmy ze spekulací s akciemi se tady uvádět nebudou.

A asi ani nijak jinak neni potřeba uvádět zisk ze spekulací s akciemi podle jednotlivých zemí. Nebo to má někdo jinak?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Gixian, marvin a 2 hosti