Investice do alkoholu


Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Jan » 14 zář 2021, 18:22

Popič píše:
14 zář 2021, 17:45
Jinak osobně jsem něco málo koupil, hlavně proto, že se v odvětví pohybuju a ke kvalitnímu alkoholu mám dost pozitivní vztah. :D
...
BTW - nechceš rozvést tu Hru o trůny? I když nijak zásadní to není - jak jsem psal, chlast jde mimo mě, takže to byla jen fáze uvažování. A možná se mi líbily ty flašky. Jinak jsem asi uvažoval mít to třeba 10 let, a pak, až se nějaký tehdejší náctiletý stane rozumně vydělávajícím, tak by to třeba v sentimentu koupil. Aspoň takhle to dost známých má... sentimentální vztah k něčemu z puberty... Nic moc jiného v tom nebylo - přiznejme si, spojení se Hrou o trůny se z toho stává docela masovka...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Popič
Příspěvky: 10
Registrován: 02 dub 2021, 11:54
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Popič » 15 zář 2021, 09:26

Jan píše:
14 zář 2021, 18:22
Popič píše:
14 zář 2021, 17:45
Jinak osobně jsem něco málo koupil, hlavně proto, že se v odvětví pohybuju a ke kvalitnímu alkoholu mám dost pozitivní vztah. :D
...
BTW - nechceš rozvést tu Hru o trůny? I když nijak zásadní to není - jak jsem psal, chlast jde mimo mě, takže to byla jen fáze uvažování. A možná se mi líbily ty flašky. Jinak jsem asi uvažoval mít to třeba 10 let, a pak, až se nějaký tehdejší náctiletý stane rozumně vydělávajícím, tak by to třeba v sentimentu koupil. Aspoň takhle to dost známých má... sentimentální vztah k něčemu z puberty... Nic moc jiného v tom nebylo - přiznejme si, spojení se Hrou o trůny se z toho stává docela masovka...
Ta edice Game of Thrones možná vypadala z investičního hlediska zajímavě chvíli na začátku, nicméně Diageo těch lahví pustilo potom o dost víc, což s nepovedenou poslední řadou způsobilo nasycení trhu a poté opadnutí zájmu. Zároveň prý snad až na Lagavulin obsah těch lahví za moc nestál. Kdo koupil na začátku za RRP a hned prodal, tak mohl celkem hezky vydělat. Kdo neprodal, tak je teď asi cca na svém, ale kdo nakoupil v prvních aukcích, tak dost zaplakal, viz třeba cenový vývoj jedné z lahví tady: https://www.whiskyhammer.com/item/86958 ... yrell.html

Obecně bych byl opatrný u lahví, o kterých se dá dočíst na běžných serverech tipu Novinky, iDnes atp. Neříkám, že se z některých masovek nemůže vyklubat investiční poklad (jako se stalo např. u japonské whisky, kdy dříve běžně dostupné lahve cca za 1,5k se dnes v aukcích prodávají skoro za 10x tolik), ale ty investičně nejzajímavější lahve ten marketingový hype nepotřebují.

Uživatelský avatar
Kingswood
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1359
Registrován: 28 zář 2020, 12:52
Reputace: 1971
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Kingswood » 15 zář 2021, 10:14

Já mám doma Nights Watch (Oban) a Starks (myslim ze Dalwhennie). Kupoval jsem to v Kataru za zhruba 1000,- za lahev. Jako fanda GoT a whisky jsem spokojenej :D, ale jako investice to je skutecne nesmysl.
https://www.investicni.blog/
Osobní akciové portfolio 31.12.
Funds = WVAL 12%
Tech = INTC 10%, PLTR 7%
Energy = ČEZ 8%, FANG 7%
Consumer = AD 5%, CELH 5%, DIS 7%, GAW.L 5%
Other= SLG 26%, SLG.PRI 8%

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Jan » 15 zář 2021, 11:28

Popič píše:
15 zář 2021, 09:26
Jan píše:
14 zář 2021, 18:22
Popič píše:
14 zář 2021, 17:45
Jinak osobně jsem něco málo koupil, hlavně proto, že se v odvětví pohybuju a ke kvalitnímu alkoholu mám dost pozitivní vztah. :D
...
BTW - nechceš rozvést tu Hru o trůny? I když nijak zásadní to není - jak jsem psal, chlast jde mimo mě, takže to byla jen fáze uvažování. A možná se mi líbily ty flašky. Jinak jsem asi uvažoval mít to třeba 10 let, a pak, až se nějaký tehdejší náctiletý stane rozumně vydělávajícím, tak by to třeba v sentimentu koupil. Aspoň takhle to dost známých má... sentimentální vztah k něčemu z puberty... Nic moc jiného v tom nebylo - přiznejme si, spojení se Hrou o trůny se z toho stává docela masovka...
Ta edice Game of Thrones možná vypadala z investičního hlediska zajímavě chvíli na začátku, nicméně Diageo těch lahví pustilo potom o dost víc, což s nepovedenou poslední řadou způsobilo nasycení trhu a poté opadnutí zájmu. Zároveň prý snad až na Lagavulin obsah těch lahví za moc nestál. Kdo koupil na začátku za RRP a hned prodal, tak mohl celkem hezky vydělat. Kdo neprodal, tak je teď asi cca na svém, ale kdo nakoupil v prvních aukcích, tak dost zaplakal, viz třeba cenový vývoj jedné z lahví tady: https://www.whiskyhammer.com/item/86958 ... yrell.html

Obecně bych byl opatrný u lahví, o kterých se dá dočíst na běžných serverech tipu Novinky, iDnes atp. Neříkám, že se z některých masovek nemůže vyklubat investiční poklad (jako se stalo např. u japonské whisky, kdy dříve běžně dostupné lahve cca za 1,5k se dnes v aukcích prodávají skoro za 10x tolik), ale ty investičně nejzajímavější lahve ten marketingový hype nepotřebují.
Vezmu to z druhé strany...
Jelikož je tahle oblast mimo mě, tak to nějaké alespoň trochu kvalifikované investování defakto vylučuje. Takže pokud bych náhodou do něčeho takového šel, tak by to nejspíš bylo právě přes obyč servery (jako v tomhle případě). Ale jak jsem psal, bral jsem to spíš jako investici do značky Hry o trůny a sentimentality, než čistě do whisky (tam samozřejmě platí co píšeš - že něco trochu erudovaného se nemá šanci na takovýchhle serverech objevit (vyjma výkřiků do tmy, kde se co a za kolik (= za jaký rekord) vydražilo)). Jít čistě do whisky pro mě nepřipadá v úvahu, fakt o tom vím prd. Navíc si myslím, že to nebude vůbec jednoduché...

BTW - takže ani nevím, co je Diageo, RRP

Tak si někdo prosím vzpomeňte, tak za 10+let. A uvidíme, jestli by moje idea byla zisková nebo ne :o).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Popič
Příspěvky: 10
Registrován: 02 dub 2021, 11:54
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Popič » 15 zář 2021, 12:30

Jan píše:
15 zář 2021, 11:28
Popič píše:
15 zář 2021, 09:26
Jan píše:
14 zář 2021, 18:22


BTW - nechceš rozvést tu Hru o trůny? I když nijak zásadní to není - jak jsem psal, chlast jde mimo mě, takže to byla jen fáze uvažování. A možná se mi líbily ty flašky. Jinak jsem asi uvažoval mít to třeba 10 let, a pak, až se nějaký tehdejší náctiletý stane rozumně vydělávajícím, tak by to třeba v sentimentu koupil. Aspoň takhle to dost známých má... sentimentální vztah k něčemu z puberty... Nic moc jiného v tom nebylo - přiznejme si, spojení se Hrou o trůny se z toho stává docela masovka...
Ta edice Game of Thrones možná vypadala z investičního hlediska zajímavě chvíli na začátku, nicméně Diageo těch lahví pustilo potom o dost víc, což s nepovedenou poslední řadou způsobilo nasycení trhu a poté opadnutí zájmu. Zároveň prý snad až na Lagavulin obsah těch lahví za moc nestál. Kdo koupil na začátku za RRP a hned prodal, tak mohl celkem hezky vydělat. Kdo neprodal, tak je teď asi cca na svém, ale kdo nakoupil v prvních aukcích, tak dost zaplakal, viz třeba cenový vývoj jedné z lahví tady: https://www.whiskyhammer.com/item/86958 ... yrell.html

Obecně bych byl opatrný u lahví, o kterých se dá dočíst na běžných serverech tipu Novinky, iDnes atp. Neříkám, že se z některých masovek nemůže vyklubat investiční poklad (jako se stalo např. u japonské whisky, kdy dříve běžně dostupné lahve cca za 1,5k se dnes v aukcích prodávají skoro za 10x tolik), ale ty investičně nejzajímavější lahve ten marketingový hype nepotřebují.
Vezmu to z druhé strany...
Jelikož je tahle oblast mimo mě, tak to nějaké alespoň trochu kvalifikované investování defakto vylučuje. Takže pokud bych náhodou do něčeho takového šel, tak by to nejspíš bylo právě přes obyč servery (jako v tomhle případě). Ale jak jsem psal, bral jsem to spíš jako investici do značky Hry o trůny a sentimentality, než čistě do whisky (tam samozřejmě platí co píšeš - že něco trochu erudovaného se nemá šanci na takovýchhle serverech objevit (vyjma výkřiků do tmy, kde se co a za kolik (= za jaký rekord) vydražilo)). Jít čistě do whisky pro mě nepřipadá v úvahu, fakt o tom vím prd. Navíc si myslím, že to nebude vůbec jednoduché...

BTW - takže ani nevím, co je Diageo, RRP

Tak si někdo prosím vzpomeňte, tak za 10+let. A uvidíme, jestli by moje idea byla zisková nebo ne :o).

Omlouvám se za nevysvětlení pojmů, Diageo je společnost vlastnicí desítky skotských palíren a mimo jiné pod ně spadá i Johnnie Walker, která stojí za edicí Game of Thrones. RRP je doporučená prodejní cena při uvedení.

Jinak jak píšeš, za 10 let se třeba všichni budeme divit, pokud nějak restartují celou značku Game of Thrones a zároveň dnešní -náct a dvacátníci dorostou do "whisky věku". :)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Jan » 15 zář 2021, 14:05

Popič píše:
15 zář 2021, 12:30
Jan píše:
15 zář 2021, 11:28
Popič píše:
15 zář 2021, 09:26
...
...
Omlouvám se za nevysvětlení pojmů, Diageo je společnost vlastnicí desítky skotských palíren a mimo jiné pod ně spadá i Johnnie Walker, která stojí za edicí Game of Thrones. RRP je doporučená prodejní cena při uvedení.

Jinak jak píšeš, za 10 let se třeba všichni budeme divit, pokud nějak restartují celou značku Game of Thrones a zároveň dnešní -náct a dvacátníci dorostou do "whisky věku". :)
V poho, neřeš.
Ale díky.

A ještě mě tam možná lákaly "pojistky" ve formě "nouzových strategií". Tedy kdyby se to podělalo, dá se to darovat, vypít, vypít a pak prodat prázdné lahve... :o) Ale je to hodně o tom sentimentu fandů Hry o Trůny.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Carhir » 25 říj 2021, 15:18

Whisky expert Rout: Investovat do sudu je romantické, ale složité

https://www.e15.cz/formen/gurmet/whisky ... te-1384685

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od GOGO7 » 28 říj 2021, 18:22

Investování do whisky je asi to nejlepší, co můžu se svými penězi v současné době udělat. Vzácné skotské singl malt whisky třeba
z již uzavřených palíren letí stále nahoru. A když si člověk koupí lahev z limitované serie vydané v počtu třeba jen 100 lahví, z nichž většina už je dávno vypita, tak to je naprostá investiční jistota. Podobně začínají růst také ceny kvalitního investičního rumu.
Jediný problém této investice je nechat si zajít chuť, zavřít lahve do skříně na petlici a pár let pokud možno počkat ;)

Storepa
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 175
Registrován: 16 dub 2021, 20:30
Reputace: 122
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Storepa » 21 bře 2022, 21:13

Nedavno jsem narazil na TREBITSCH Whisky. Postupne stale vybiram ze Zonky, tak se divam, kam ted soupnout volnych 50K. Co vy rikate na tento projekt?

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od GOGO7 » 22 bře 2022, 09:12

Tak já osobně nejsem vůbec příznivcem české whisky. Kolem whisky Trebisch /Třebíč/ nebo třeba Gold cock se dělá humbuk a přitom jsou kvalitou úplně jinde než dobrá skotská whisky. Podle expertního webu je whisky Trebisch hodnocena 65% ze 100%. Kvalitní whisky mají alespoň 90%.https://poznejwhisky.cz/whisky-rhttps:/ ... lt-whisky/.
I když výrobci tvrdí opak, tyto české whisky jsou ve světě prakticky neznámé. U nás celkem populární ale jsou /podle mě nezaslouženě/, viz akuce zde https://www.alkohol.cz/aukce/ nebo https://alkobazar.cz/.
Trebisch nabízí investice do sudů whisky. No pokud to někdo chce zkusit, proč ne. Ale říkám si proč investovat do Trabanta když můžu investovat do Rolls-Royce - Portu Gallery https://gallery.portu.cz/, kde je možnost investovat i malé částky do sudů s již 15 let vyzrálou špičkovou skotskou singl malt whisky Glenlivet. Předpokládám, že tam ještě pár sudů nabídnou.
Jinak já kupuju jednotlivé lahve vzácné skotské v německých aukcích, kde je obrovský výběr a dobré ceny.

Storepa
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 175
Registrován: 16 dub 2021, 20:30
Reputace: 122
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Storepa » 22 bře 2022, 13:32

To ze se jedna o ceskou whisky me take trosku odrazuje a nejak jsem zatim jeste nezkoumal nas trh, jestli existuje vubec poptavka po tomto vyrobku. I to jmeno mne prijde trosku nevhodne, pusobi az moc wanna-be-cool-edgy.

Na Portu jsem do posledniho sudu sel, jen byl takovy zajem, ze se mne nezainvestovalo vsechno, tak doufam, ze bude dalsi.

Diky za uzitecne odkazky, o vikendu to projdu a zvazim.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od GOGO7 » 22 bře 2022, 13:56

Taky jsem na Portu s whisky Glenlivet byl úspěšný jen asi z 50%.
Parádní lahve skotské kupuju zde: https://whiskyauction.com/

jveit
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 32
Registrován: 20 pro 2019, 18:33
Reputace: 19
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od jveit » 22 bře 2022, 16:23

Storepa píše:
21 bře 2022, 21:13
Nedavno jsem narazil na TREBITSCH Whisky. Postupne stale vybiram ze Zonky, tak se divam, kam ted soupnout volnych 50K. Co vy rikate na tento projekt?
Prosím pěkně hlavně ne Třebíč, v kruzích co se v tom vyznají tak slušně řečeno řeknou srač.., hloupost, podvod... Drahé, předražené nic, co sází na neznalost lidí, něco ve stylu hrnců na předváděcích akcích pro důchodce :)

Popič
Příspěvky: 10
Registrován: 02 dub 2021, 11:54
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Popič » 23 bře 2022, 19:23

Trebitsch je whisky znalců. Kdo ji zná, tak ten ji nepije.

Teď vážně, Trebitschi se pokud možno vyhýbejte obloukem. Pár příspěvků výš je už odkaz na článek o fungování této společnosti, já ještě přihodím tady tohle https://trebicsky.denik.cz/zpravy_regio ... 22012.html. Obrázek si udělejte sami.

No a co se týče chuti, tak jejich nejlepší pokusy jsou přinejlepším zcela průměrné a k tomu však docela drahé, ale většina se fakt nedá pít. Chuťové preference sice mohou být individuální, ale co trochu znám českou whisky komunitu, tak skoro všichni tento názor sdílí.

Co se týče investice do sudů s whisky, tak bych se taky spíš vyhýbal platformě Portu. https://www.facebook.com/groups/1920357 ... h/?q=portu Pod odkazem jsou příspěvky na FB ve skupině Investiční alkohol na téma Portu, kde to komentují lidi, co whisky opravdu rozumí a jsou na Portu dost vysazení za přestřelené ceny.

Pokud ale někdo chce investovat do sudů s whisky, což má oproti jednotlivým lahvím své výhody, tak bych spíš doporučil Whisky Invest Direct. Kdyby to někoho zaujalo, tak si tady přihřeju si tady trochu svou polívčičku a dávám sem můj referral na tuhle platformu http://www.whiskyinvestdirectaffiliate.com/honza15. Každopádně v rámci WID si podobně jako u Portu kupujete podíly v jednotlivých sudech, ale je zde několik zásadních rozdílů. Na WID se obchodují sudy, které skoro vždy skončí ne jako single malt whisky, ale jdou do blendů. Hraje se tedy spíš na objem a i když i tam jsou "lepší" a "horší" palírny, tak by to nemělo být tolik ovlivněno tím, jaká palírna je zrovna trendy. Váš podíl tak může odkoupit nějaký obchodník z whisky, případně v rámci platformy funguje taky sekundární trh. Obecně si nemyslím si, že na tom jsou udělat nějaká šílená procenta ale v rámci diverzifikace je to zajímavá věc. Třeba já jsem tam za necelé dva roky cca 40 % v plusu, ale hodně z toho je díky posledním pár měsícům, kdy se celosvětové prodeje whisky docela zvýšily a tím pádem přišlo dost hromadných nabídek na odkup s vysokými bonusy nad předešlou cenou na sekundárním trhu.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od GOGO7 » 23 bře 2022, 20:08

Vypadá to zajímavě, ale třeba já dávám přednost whisky z jedné palírny /single malt -jednosladová/ před směskami /blend/. Pro sběratele, ale myslím že i pro investory jsou single malt whisky s přesnou identifikací palírny která whisky produkuje určitě zajímavější a také cennější než směsky, kde jde jen o objem a někdy se ani přesně neví, co ve směsce je, co tam ten master blender přimíchal. Směsi - blended whisky -jsou asi zajímavé pro konzumenty, ale já i na pití dávám přednost single malt, kdy taky přesně vím, co piju.
Glenlivet na Portu je všeobecně hodnocená jako velmi kvalitní, oblíbená skotská whisky a po Glenfiddish je to druhý největší producent single malt skotské whisky. Na Portu jsou mnohé položky předražené, to je fakt. Ale jestli se to týká i sudů s whisky Glenlivet? Je to už 15 let stará whisky, která už teď bude jenom dozrávat v 500 l sudech po sherry. To je neoddiskutovatelná kvalita, za 3-5 let bude řekl bych, velmi na trhu žádaná.
Jinak ale souhlasím, že Portu Gallery je skoro vždycky /snad s výjimkou některých velmi vzácných známek/ tak trošku sázka do loterie...

jveit
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 32
Registrován: 20 pro 2019, 18:33
Reputace: 19
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od jveit » 24 bře 2022, 15:26

GOGO7 píše:
23 bře 2022, 20:08
Vypadá to zajímavě, ale třeba já dávám přednost whisky z jedné palírny /single malt -jednosladová/ před směskami /blend/. Pro sběratele, ale myslím že i pro investory jsou single malt whisky s přesnou identifikací palírny která whisky produkuje určitě zajímavější a také cennější než směsky, kde jde jen o objem a někdy se ani přesně neví, co ve směsce je, co tam ten master blender přimíchal. Směsi - blended whisky -jsou asi zajímavé pro konzumenty, ale já i na pití dávám přednost single malt, kdy taky přesně vím, co piju.
Glenlivet na Portu je všeobecně hodnocená jako velmi kvalitní, oblíbená skotská whisky a po Glenfiddish je to druhý největší producent single malt skotské whisky. Na Portu jsou mnohé položky předražené, to je fakt. Ale jestli se to týká i sudů s whisky Glenlivet? Je to už 15 let stará whisky, která už teď bude jenom dozrávat v 500 l sudech po sherry. To je neoddiskutovatelná kvalita, za 3-5 let bude řekl bych, velmi na trhu žádaná.
Jinak ale souhlasím, že Portu Gallery je skoro vždycky /snad s výjimkou některých velmi vzácných známek/ tak trošku sázka do loterie...
Plus hodinky, ty co se posledně hlasovalo o odprodeji s 55% zhodnocením, se prodej neodhlasoval. Za měsíc poté byly v aukci ty samé prodané se zhodnocením tuším 120%. Tj.Dobře, že se neodhlasoval prodej :)

Uživatelský avatar
Wladass
Příspěvky: 10
Registrován: 02 dub 2021, 16:24
Reputace: 3
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Wladass » 28 dub 2022, 09:12

Na tu Třebíč fakt bacha. Nejen, že se to nedá pít, ale všem je to hodně k smíchu.
Zajímám se o investiční alkohol, značkový alkohol a živí mě prodej domén.

Uživatelský avatar
Wladass
Příspěvky: 10
Registrován: 02 dub 2021, 16:24
Reputace: 3
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Wladass » 18 čer 2022, 16:38

Kdyby to někoho zajímalo a lákalo, tak nejlepší láhev na investici v českých vodách Metaxa AEN 3 Generations je skladem v počtu 4ks pouze.

Dočíst se o tom můžete ve Forbesu a nebo na prestigeportfolio.cz
Zajímám se o investiční alkohol, značkový alkohol a živí mě prodej domén.

Fiki12
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 46
Registrován: 22 črc 2019, 12:41
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Fiki12 » 30 čer 2023, 19:53

Ahoj,

možná jste si někdo všiml, Vojta Žižka měl na rozhovoru Žufánka a opět se zpropagovalo investování do alkoholu - https://www.youtube.com/watch?v=z8VOmgsPJ4I

Mám doma jednu flášu whisky z limitované edice a rád bych si svoje "alternativní investiční portfolio" rozšířil o další kousek.

Neberu to jako pravou "investici". Líbí se mi, když si to mohu vystavit. Samozřejmě mě těší, když to udělá mnohonásobné zhodnocení, ale koukám na to tak, že si to u nějaké zvláštní příležitosti klidně otevřu a mrzet mi to nebude. A nebo taky ne, kdo ví.

Mám smysl na investici pořizovat nějaký jeho absinth z limitované edice? Jak na to koukáte?

Máte nějaké konkrétní tipy co popřípadě jiného koupit? Protože to mám pouze pro zábavu, preferuju něco spíše v nižších jednotkách tisíc, aby mi nebylo líto si to pak popřípadě vypít :)

Díky za tipy

Uživatelský avatar
Skejwi
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 413
Registrován: 03 zář 2016, 15:31
Reputace: 722
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do alkoholu

Příspěvek od Skejwi » 13 črc 2023, 22:22

Absinthe od Žufánka piju už hodně dlouho, ochutnával jsem snad ještě 2. šarži. Za tu dobu prošel Žufánek obrovským vývojem v pozitivním slova smyslu. Postupně si získává celosvětové renomé. Ty jeho speciály jsou někdy opravdu naprosto výjimečné, jeho kopie původních receptur dokázala zmást i profesionální degustátory, kteří si mysleli, že pijou originál francouzský pre-ban kousek. Jeho ceny jsou stále hodně nízko oproti podobně kvalitním absinthům ze západu. Hodně informací od českých nadšenců do zeleného moku najdeš na tomto fóru.

Takže asi faktický základ dobrý, ale jestli to kvalifikuje dobrou investici, těžko obecně tvrdit – nevyznám se v tom.
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů