Celsius

Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Jiri
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Celsius

Příspěvek od Jiri » 30 lis 2022, 16:39

Ahoj , prosim tě. tobě přišli papiry od soudu (od STRETTO z USA)
Pokud ano ... pak jsme asi jen 3 lidi z ČR co tam maji prostředky"
Já , ty , a Mates" 🙈💰😭
Já totiž marně hledám , a v ČR neni žádné forum a ani nikdo kdo by tam u nich měl účet....asi jsme opravdu jen 3.

..............................
Mám prosím taky dotaz ...na dokumenty co nam všem přišli mejlem:
Je tam i tabulka: kde je uvedené přesné množství kryptoměny které mám u CN ...a to sedí .... SUPER 👍

Ale ? nerozumím co znamená toto v tabulce:
Custody Account = 0
Withheld Account = 0
Collateral onLoan Receivable = 0

A hlavně nerozumím té větě:
"Your claim IS NOT subject to an offset" ??

.............................................
V mejlu je také odkaz pro vstup na stránky: STRETTO
Po vložení PIN se zobrazí: možnost doplnění: "Celsius"Case Information"

Píše se tam: Tento formulář slouží k podání žádosti o platbu v případě úpadku.
(krok 1: Vezměte na vědomí – poslední datum pro podání žádosti je 3. ledna 2023)
...............................................
A takže teď nevím jestli po mě znovu něco doplňovat ... další formulář , a znovu zaslat žadost ?
(Napriklad: žádost o platbu v případě úpadku)

A nebo je všechno OK v pořádku a nemusim už nic znovu vyplňovat když už tam jsem zaregistrovaný ?

Dekuji za jakoukoliv odpověď a nebo alespoň odkaz

Kingswood
Gold pen
Gold pen
Reputace: 1499
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 01 pro 2022, 12:16

Předpokládám, že spousta lidí to neřeší a odepsala to a nečtou ani maily.

K tvým dotazům.

To co popisuješ (máme to stejně, akorát moje zůsttaky na účtu jsou 0,0000něco tj. fakticky pod 1 USD) znamená, že jsi měl krypo u celsiusu pouze na úročených vkladech. Tzn. neměl jsi u nich nic v: custody správě (to jsou instituce obvykle), witheld account (zadržené peníze nejspíš na cestě - chtěl jsi je vybrat ale nestihl jsi nebo něco akového asi) a collateral on loan (to je zastavené krypto proti úvěru, který jsi od celsiusu dostal).
Jinými slovy jsi jednoduchý klient, který měl u nich jen vklad a nedělal s nim nic, jen pobáral úroky.

Podstatná informace je ve Step3:

"If you agree with the type and amount of your claim listed above, you do not need to file a claim and no further action is required at this time."

To znamená, nemusíš dělat nic, tvoje pohledávky i s tvým jemném a adresou budou zařazeny na seznam věřitelů a to ve výši, kolik ej uvedeno v té tabulce a jsi evidován jako poškozený subjekt, který by měl v rámci insolvence Celsiusu dostat nějakou náhradu škody.

Tak uvidíme. Mají díru, takže je jasné, že ti nebude vráceno všechno. Otázkou je, kolik lidi jako ty dostanou zpět. Jako první se budou vypořádavat věřitelé s vyšší prioritou (např zaměstnanci, kteí nedostali mzdu nebo finanční instituce se zajištěným úvěrem apod). Pak až se dostane na klienty.

PS: you claim is not subject to offset znamená, že tvoje pohledávka není předmět zápočtu proti závazku. To by byl typicky někdo, kdo třeba poskytl 1BTC celsiusu do úschovy aby si proti němu půjčil 1mil korun. Má pohledávku proti celsiusu 1 BTC a zároveň dluh 1 milion. Pohledávka 1 btc by byla předmětem zápočtu, akže by se pouze snížila hodnota jeho dluhu vůči celsiusu.
Osobní portfolio 30.11.
Funds = Fidelity World 14%, WVAL 8%, FLXC 6%, FLXK 1%, XDN0 2%
Marine = ZIM 6%, FLNG 5%, STNG 3%
Energy = ČEZ 8%, FANG 8%, RIG 3%
Tech = INTC 5%, CDR 1%
Other = MDLZ 4%, SLG 4%, BX 2%
Crypto = BTC 20%, HUT 1%

kokoska
Silver pen
Silver pen
Reputace: 141
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokoska » 02 pro 2022, 08:44

Tech lidi co u nich neco meli bude vic, ale me tam zustali jen drobny, tak to neresim.

Gixian
Gold pen
Gold pen
Reputace: 626
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 08 pro 2022, 14:35

Já jak pánové předemnou: Zavčas jsem vybral, když to začalo smrdět, a zůstaly tam jen drobné co nešly převést / zbytky po směnách/zaokrouhlování. Jednotky, možná nízké desítky korun. Takže nic nečtu, nic neřeším.

Jiri
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri » 12 pro 2022, 06:05

Ahoj , omlouvám se nevšiml jsem si odpovědí... ..asi jsem si zapomněl zapnout upozornění.

Opravdu si moc vážím tvé reakce 👍
Moc děkuju za objasnění , a odpovědi 💙
Myslim že to určitě pomůže vice lidem než jen mě : )

Ono opravdu neexistuje nějaké jiné
snad větší CZ fórum , nebo CZ FB .. kde by se o této problematice
dalo pobavit. (Nebo jsem ho zatím nikde nenašel )

Ano přesně jak popisuješ nevyužíval jsem u Celsius Network žádnou jinou službu .. než jen to úročení pouze na (BTC).
Takže bych měl být jak říkáš asi jeden ze simply jednoduchých klientů.
Otázka je jak jsi popisoval .. ..co skutečně dostaneme.
Ja tam měl BTC kupované ještě za draho ! .. a tedy hodnotě 4,5k USD ! 😭
Učet na na CN jsem si zakládal na popud YTB od Matesa ....Jinak jsem vůbec netušil že by se před krachem proslýchali snad nějaké fámy' tom že by to měl CN krachout ...a tak jsem vybrat vůbec nestihl.

A co z toho všeho co zbyde bude stát likvidator Stretto" ... zvlášť když mi z USA poslali už třetí obálku ...kde jsou ve všech v podstatě stejné kopie toho co už bylo v mejlu... To už jsou odečtený minimálně jen za mě minimálně cca 1000 Kč za listovni agendu + administrativu s tim spojenou (a dost možná víc) x krát počet všech klientů .... i těch co tam měli jen drobný.

Ještě jednou moc děkuju ❣️ 🥂🥃......
...........,..........................,.
Kingswood píše:
01 pro 2022, 12:16
Předpokládám, že spousta lidí to neřeší a odepsala to a nečtou ani maily.
K tvým dotazům.
To co popisuješ (máme to ...

Kingswood
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 13 pro 2022, 21:06

Moc bych necekal, ale snad prijde pomerove alespon neco tem lidem zpatky. Celsius bylo mozne vzdalene predvidat (ne ze krachnou, ale ze tam muze nastat problem, uprimne jsem tahal penize z tehle platforem pri vetsich problemech na trhu obecne a mel jsem jen kliku). U BlockFi ta moznost zmizet jeste vcas byla vetsi, ale i tak tam zahucelo dost lidi...
Osobní portfolio 30.11.
Tech = INTC 5%, CDR 1%
Crypto = BTC 20%, HUT 1%

rossinni
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rossinni » 17 led 2023, 02:26

Ahoj,
chtěl jsem se jen zeptat, taky mi tam něco zbylo, žádná trgédie, ale nulanulanic to není. Mám to tam taky jako jste psali v tom earn account, takže jsem pochopil, že není potřeba nic dělat. Nicméně v těch seznamech filed and scheduled claims u stratto jsem se nenašel. To bych asi ten claim musel udělat. Ale dá se někde tedy najít ten seznam, kde budu uveden?

Na papíru co došel je: Celsius Network LLC has listed your claim on Schedule EF Part2 as a General Unsecured claim....
Našli jste se na nějakém seznamu někde? Mě se to nepodařilo.
Teď prodloužili lhůtu na claim do února, tak zjišťuju, jestli se někam přihlásit, nebo bych si rád ověřil, že někde v seznamu jsem. Jakože asi jsem, když mi došel mail i dopis, ale v těch soudních dokumentech co jsem hledal, tak nenašel... Možná jsem to někde přehlédl?

Kingswood
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 17 led 2023, 07:33

Já jsem se v těch seznamech taky nenašel. Nejsem si jistej ani jestli se tam dá najít.
POdstatné je, jestli na těch papírech / v mailu, co ti přišli, máš správně uvedený zůtatk kryptoměn, co jsi tam měl. Pokud ano, tak bys měl mít vše v pořádku. Kyby tě neevidovali jako věřitele, tak ti ani nebudou nic posílat.
Osobní portfolio 30.11.
Tech = INTC 5%, CDR 1%
Crypto = BTC 20%, HUT 1%

rossinni
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rossinni » 17 led 2023, 14:06

Ok, díky moc za odpověď.

Jiri
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri » 18 led 2023, 11:21

Zdravím.
Vaše jméno tam na seznamu na stránkách Stretto určitě bude !
Já jsem se taky nemohl najit ..on je tam asi nějaký problém v překladu ve vyhledávači ... Alespoň můj FF vyhledávač se snažil moje jméno i příjmení přeložit do angličtiny i když jsem měl překlad vypnutý!
Moje příjmení ten překlad automaticky zkomolilo takže jsem zadal pouze jméno.
Jmenuju se David ... to slovo naštěstí překládá pořád stejně
...tak jsem zadal pouze David ...a musel pak stránku po stránce listovat a nakonec jsem se tam uplně na kon'i mezi mnoha Davidi" našel.
Kde moje částka u Celsius Network souhlasí.... což se zatim zdá byt super ... tedy pokud někdy něco dostaneme zpět ?!
.................................................................
Mám ale jiný dotaz - problém.
Jak víme kausa a doplnění některých údajů a důkazů" byla prodloužena do Února
A jelikož jsem asi netrpělivý myslel jsem že bude lepší se aktivně angažovat - dát i sobě aktivně vědět....a doplnit nějaké údaje.
Na YTB jsem našel tento odkaz:
https://youtu.be/QegBA3ti3es

(na YTB na PC lze samozřejmě zapnout překladač , nebo zpomalit rychlost)
A pán tam do detailu popisuje jak vyplnit on line formulář pro doplnění údajů , popřípadě dalších individuelnich věcí nebo reklamce.
Takže přesně podle něho jsem standardní formulář doplnil.
Většina údajů jako jméno adresa , přesná částka krypta , tam již byla předvyplněna od Stretto.

Jen jsem si akorát neby jistý u polożky vrácení prostředků i s úrokem.. zatrhl jsem že chci vrátit i s úrokem.
Nevim jestli by ale nebylo jednodužší se raději úroků vzdát ? ...tedy jestli tuto konkretni položku pro zjednodušení raději znovu upravit zpět: že nepožaduji vrácení úroků" ?
Naposledy upravil(a) Jiri dne 18 led 2023, 20:51, celkem upraveno 1 x.

rossinni
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rossinni » 18 led 2023, 16:53

Můžu se zeptat v kterém tom seznamu jste se našel? Já jsem jich prošel víc i podle jména (Jan) a právě nenašel.

Jiri
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri » 18 led 2023, 20:58

https://cases.stretto.com/celsius/claims/#search

Tam do pole: Creditor Name
vložíte jedno své jméno ...a dole musite listovat a najit se.

Ja tam jsem pod DAVID (a příjmení jsem dohledal)... úplně poslední list čilo 16

rossinni
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rossinni » 18 led 2023, 22:20

Tímto způsobem jsem hledal a nenašel. V příjmení mám diakritiku, tak jsem zkoušel s i bez, to nenašlo, tak jsem zkoušel i podle Jan - to našlo devět listů, ale v žádném nejsem.
Vy jste se našel i předtím, než jste provedl ten claim podle toho videa? Pokud až pak, tak by to asi byl seznam těch, co udělali nějaký aktivní krok.
Kingswood píše, že se taky nenašel...
Tak teď přemýšlím, jestli teda něco dělat nebo ne...

Jiri
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri » 19 led 2023, 00:56

Ano , nejprve tomu predchazel aktivni krok ..na strankách Stretto jsem tam vypnil nějaký formulář .
Podobný jako je ve videu... ale předešlý.

Lidi na FB ze zahraničí ale říkali že nevyplňovali vubec nic a přesto se tam v seznamu našli.

Pred tim mi prisel 1 dopis z USA
Po vyplnění on-line mi pak přišli dalsi 2 dopisy i s vypisem ...oba ale stejně znění .. jen v jiném provedení.

Zároveň po nějakém čase někdy snad už v listopadu ? nám všem přišel email s tabulkou a vyčíslenou částkou krypta kterou tam máme.... opět to samé co bylo v dopisech.
S dovětkem že pokud částka souhlasí , a s ostatnim textem souhlasime že nemusime podnikat žádné kroky.

rossinni
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rossinni » 23 led 2023, 14:52

Diky, tak nic delat nebudu. Castka souhlasi, tim ze mi dosel dopis, tak budu predpokladat, ze udaje maji.

Jiri
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri » 23 led 2023, 17:43

Tak super.. hlavně že vám souhlasí částka" resp. množství prostředků" to znamena že jste v seznamu.
Jestli ovšem něco dostaneme po skončení soudu , a kdy ? ...to už je otázka za milion*

Mě stále jen ještě trápí myšlenka ....jak jsem byl asi zbytečně aktivni = a přesto jsem otevřel stránky Stretto / rozkliknul moji kausu a podle edukativniho videa z YOUTUBE a doplnil (repektive zatrhnul políčko) kde žádám o vrácení i úročení mých prostředků.
Nevim jestli tam zase nemám jit a to poličko odškrtnout ? ...pro zjednodušení kauzy.

rossinni
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rossinni » 23 led 2023, 18:54

Jako vubec nevim jak to chodi, ale predpokladam, ze to bude nejaky koeficient, kterym to pripadne prenasobi. Nemyslim ze by to tim melo byt nejak slozitejsi. Ale rikam, jen pisu co me prvni napadlo.

Odpovědět