Commercial Fund


Vše, co se týká dluhopisů a podílových fondů.
Odpovědět
Tea23
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 27
Registrován: 03 úno 2018, 12:05
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Commercial Fund

Příspěvek od Tea23 » 12 led 2021, 14:25

Zdravím,

Předně se omlouvám, jestli tohle tíma patří do jiné kategorie. Mělo by se jednat o svěřenský fond.
https://www.commercialfund.cz/

Nemáte náhodou někdo zkušenosti s touto firmou, případně nějaké reference?
Moc se mi toho o nich nepodařilo najít, když si vygooglím IČSF, které mají na stránkách, tak to píše, že byl v roce 2018 zrušen...

Dostal jsem totiž od nich zajímavou nabídku - minimální vklad 100k na dva roky a zhodnocení 12% p.a. (před zdaněním).
Píšou, že to mají 100% zajištěné - dá se to nějak ověřit?

Předem děkuji za jakoukoliv reakci.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Commercial Fund

Příspěvek od GOGO7 » 12 led 2021, 15:01

Už název je opravdu sofistikovaný ;) .
Jinak pokud je zájem vložit peníze někam, kde si s nimi budou hrát forex, tak proč ne.
Ani moc by mě neuklidnilo, že se jak píšou, pořád učí. Možná se učí i na úkor investorů, kterým mají potřebu svůj produkt
nabízet.Takových nabídek už bylo, a kde je jim konec..
Garance? Tu bych teda u forexu rád viděl :) A bezpečí? No tak to určitě.
Forex jsem taky nějáký čas dělal tak trošku vím, vo co go..
Osobně bych před takovými nabídkami prchal co nejdál 8-)

mithrannin
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 152
Registrován: 28 bře 2019, 16:15
Reputace: 173
Kontaktovat uživatele:

Re: Commercial Fund

Příspěvek od mithrannin » 12 led 2021, 15:04

Na 99.9% podvod.

* Na stránkách je nula informací, kdo za tím stojí.

* Adresa firmy v paneláku v Plzni, kde sídlí desítky jiných random firem - očividně klasická firma na klíč.

* Generický template webovek, co někdo spíchnul na koleni za hodinu, opět chybí jakékoliv relevantní údaje.

* Obmyšlenou osobou a správcem fondu je Josef Častoral z Plzně (https://rejstrik-firem.kurzy.cz/osoba/6098/), který je zároveň jednatelem a vlastníkem i dalších "investičních" firem, z nichž většina je v nějaké fázi exekuce.

Myslím, že tyhle tři minuty s googlem stačí :)
Naposledy upravil(a) mithrannin dne 12 led 2021, 15:07, celkem upraveno 1 x.

mariner
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2020, 10:03
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Re: Commercial Fund

Příspěvek od mariner » 12 led 2021, 15:04

Tea23 píše:
12 led 2021, 14:25
Mělo by se jednat o svěřenský fond.
Muze se jednat o cokoliv, kazdopadne je zajem na tom to ututlat, protoze pravni subjektivita neni nikde zminena. Domena vlastni jakysi pan Josef Častoral, ktery mel v minulosti exekuce a vlastni nejakou firmu Commercial & Investment Czech s.r.o., ktera zverejnila ucetni zaverku naposled v roce 2012. Na webu maji rozmazane ukazky systemu, ze kterych nelze nic vycist. Sverit tomuhle nejake penize, to je lepsi je splachnout do zachodu.
Přílohy
exekuce.jpg
exekuce.jpg (74.91 KiB) Zobrazeno 7524 x

Tea23
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 27
Registrován: 03 úno 2018, 12:05
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Commercial Fund

Příspěvek od Tea23 » 12 led 2021, 15:11

Děkuji všem za reakce, potvrdili jste mi, to co jsem tušil...

Uživatelský avatar
Kingswood
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1359
Registrován: 28 zář 2020, 12:52
Reputace: 1971
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Commercial Fund

Příspěvek od Kingswood » 13 led 2021, 07:18

Achjo lidi zlaty. Aspon ze jsi se zeptal! Ušetřilo ti to ztracenou pěti místnou sumu.
Svěřenský fond nemá nic společného s investováním. Daroval bys 100tis nějakému podvodníkovi, co si udělal fond na sebe nebo pravděpodobně na nějakého bezďáka a už bys nikdy nic neviděl.
https://www.investicni.blog/
Osobní akciové portfolio 31.12.
Funds = WVAL 12%
Tech = INTC 10%, PLTR 7%
Energy = ČEZ 8%, FANG 7%
Consumer = AD 5%, CELH 5%, DIS 7%, GAW.L 5%
Other= SLG 26%, SLG.PRI 8%

lzdroj
Příspěvky: 3
Registrován: 12 dub 2023, 12:04
Reputace: -21
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Commercial Fund

Příspěvek od lzdroj » 12 dub 2023, 12:32

Peníze v něm mám uložené a vše funguje jak má, peníze chodí pravidelně a ve sjednané výši... :geek:
Haníte to jen na základě DOMNĚNKY, aniž by si to některý z Vás nejdříve VYZKOUŠEL... :roll:
Tak si ty peníze raději nechte na spořáku za 00-nic při 15% inflaci, když se Vám to zdá výhodnějí... :lol:

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Commercial Fund

Příspěvek od Namor » 12 dub 2023, 13:19

lzdroj píše:
12 dub 2023, 12:32
Peníze v něm mám uložené a vše funguje jak má, peníze chodí pravidelně a ve sjednané výši... :geek:
Haníte to jen na základě DOMNĚNKY, aniž by si to některý z Vás nejdříve VYZKOUŠEL... :roll:
Tak si ty peníze raději nechte na spořáku za 00-nic při 15% inflaci, když se Vám to zdá výhodnějí... :lol:
Pokud to je opravdu, jak říkáš, tak ti to jen přeji. Evidentně se ale jedná o jediný pochvalný post.
Za sebe mohu jen říci, že investuji jinak než navrhuješ. Metodu vyzkoušet a modlit se nepovažuji za přínosnou. Z mě zlatý spořák vůči výše popsané ruletě. Ale nechci hanět ruletu, protože tam je šance na výhru jasně matematicky spočítatelná.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

lzdroj
Příspěvky: 3
Registrován: 12 dub 2023, 12:04
Reputace: -21
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Commercial Fund

Příspěvek od lzdroj » 17 dub 2023, 14:39

Já investuji na více způsobů, abych měla rozložené portfolio, to jak investuješ ty a děláš tak někomu další reklamu mě opravdu nezajímá.
Ničemu jsem se nemodlila, prostě jsem dala na radu lidí, kteří to měli lety odzkoušené a viděli, že to funguje a vydělávají na tom dost slušné peníze.
Peníze mají dělat peníze, jestli je ovšem chceš mít pod polštářem, ať ti ztrácejí hodnotu a považovat to za ochranu, tak prosím...

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Commercial Fund

Příspěvek od Carhir » 17 dub 2023, 15:21

lzdroj píše:
17 dub 2023, 14:39
Já investuji na více způsobů, abych měla rozložené portfolio, to jak investuješ ty a děláš tak někomu další reklamu mě opravdu nezajímá.
Ničemu jsem se nemodlila, prostě jsem dala na radu lidí, kteří to měli lety odzkoušené a viděli, že to funguje a vydělávají na tom dost slušné peníze.
Peníze mají dělat peníze, jestli je ovšem chceš mít pod polštářem, ať ti ztrácejí hodnotu a považovat to za ochranu, tak prosím...
Milý Izdroji a všichni další potenciální majitelé platforem, fondů a případných instrumentů, co zde anonymně tlačíte svoje produkty:

Moc prosím, před svým prvním (samo)vychvalujícím komentářem zkuste alespoň hodit pár dalších kvalitních(!) příspěvků do dalších vláken.

Nebudete potom TAK MOC NÁPADNÍ ;)

lzdroj
Příspěvky: 3
Registrován: 12 dub 2023, 12:04
Reputace: -21
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Commercial Fund

Příspěvek od lzdroj » 18 dub 2023, 07:41

Milý Carhir,

otázka byla na ZKUŠENOSTI s tímto fondem, já na rozdíl od Vás, s tímto fondem zkušenosti mám. Komentáře, které zde uvádíte, jsou jen DOMNĚNKY, TEORIE a DEZINFORMACE.

Uživatelský avatar
Skejwi
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 413
Registrován: 03 zář 2016, 15:31
Reputace: 722
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Commercial Fund

Příspěvek od Skejwi » 18 dub 2023, 10:18

lzdroj píše:
18 dub 2023, 07:41
Milý Carhir,

otázka byla na ZKUŠENOSTI s tímto fondem, já na rozdíl od Vás, s tímto fondem zkušenosti mám. Komentáře, které zde uvádíte, jsou jen DOMNĚNKY, TEORIE a DEZINFORMACE.
Já se obávám, že toto není standardní veřejné fórum, kde stačí říct desinformace a lidi zbystří, kdo že nám to zase lže. Na tomhle fóru najdete jen kriticky uvažující lidi, autory s historií, experty a fundované amatéry. Vzájemně se tu cvičíme v posuzování rizik investic a investiční argumentaci. Opravdu jen ztrácíte čas, máte nulovou šanci někoho přesvědčit bez relevantní argumentace. Naopak se na vašem příkladu dobře prakticky ukazuje, jak se proti desinformacím a mystifikaci dá nejlépe bojovat: vzdělaná a kriticky uvažující veřejnost.
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Commercial Fund

Příspěvek od Namor » 18 dub 2023, 15:47

lzdroj píše:
18 dub 2023, 07:41
Milý Carhir,

otázka byla na ZKUŠENOSTI s tímto fondem, já na rozdíl od Vás, s tímto fondem zkušenosti mám. Komentáře, které zde uvádíte, jsou jen DOMNĚNKY, TEORIE a DEZINFORMACE.
Tak jsme si zde vymenili nazory. Mily Izdroj nam (zatim osamoceny) rekl, ze to je super a my mnohohlasne, ze to je riskantni cerna dira. Ani jedna strana nepresvedcila tu druhou. Timto si za sebe dovoluji tuto diskusi povazovat za uzavrenou, neb jen recykluje vyse uvedene. Jen prosim pripadne zajemce, aby pouzili to nejcennejsi co maji - mozek k premysleni i nohy k uteku.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů