Portu

Finanční technologie a P2P v ostatních oblastech mimo lending.
K diskusím: Curve; Fondee; Indigo; Portu
Odpovědět
Carhir
Gold pen
Gold pen
Reputace: 643
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od Carhir » 13 kvě 2022, 14:48

Přesně to by ten problém řešilo - informační email typu ,,prosím zvažte doinvestování X tisíc, předejdete tak (nevhodnému) odprodeji svých pozic"..

joecool
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joecool » 13 kvě 2022, 22:49

Nedělal bych z toho vědu, ta diskuse na FB je docela přitažená za vlasy. Lidi evidentně nerozumí principům zajištění, když jde trh proti zajištění, tak brečí, v době, kdy koruna posilovala se ale nikdo neradoval, že je zajištěný. Navíc ten úrokový diferenciál dělá teď fakt pěkné dodatečné výnosy. Samozřejmě s rizikem toho, že koruna půjde do háje, pak mi měnově zajištěná akciová investice do CZK moc nepomůže...

marvin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvin » 14 kvě 2022, 17:30

KarlosV píše:
26 bře 2022, 20:21
Na Portu budou dva obchodni dny v týdnu - úterý a ctvrtek. Spusteni v prvni polovině dubna.
Chystaji se crypto "ETF" - cca v polovině roku.

https://youtu.be/Gc-XlF_1quQ

Sent from my SM-A516B using Tapatalk
asi jsem neco zaspal ... ale narazil jsem na web pripravovaneho Protu Crypto ( https://www.portu.cz/crypto ), tak sem hazim odkaz, kdyby mel nekdo zajem se na to podivat ;)

Carhir
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 23 kvě 2022, 17:17

Pro všechny kdo v těchto časech nakupujete či se chystáte nakupovat - bacha, příští týden není na Portu ani jeden obchodní den díky svátkům.

Koutera
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koutera » 23 kvě 2022, 18:47

Po dlouhé době jsem se odhodal k investovaní. Asi jako mnoho dalších mně k tomu částečne dotlačila současná situace. Nikdy jsem se o finance nějak nezajímal a tomu odpovída i má gramotnost v tomto ohledu. Což je něco, co se snažím posledních několik měsíců napravit. Na základě doporučení v mém okolí a jednoduchosti/přehlednosti stránek jsem zvolil Portu a jejich přednastavené strategie. Konkrétně Investiční rezerva, S&P 500, Technologický pokrok a Inovací k udržitelnosti.

Momentálně jsou včechny čtyři kategorie v červených číslech, ty akciové mají pokles o více jak 10 %, dokonce i Investiční rezerva je v drobně v mínusu, což mě celkem překvapilo.

Chápu, že tento typ investice je dlouhodobý a není nutné panikařit a vše prodat. Můj dotaz tedy zní, zdali je vhodné této situace využít a investovat více? Děkuji

Carhir
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 23 kvě 2022, 19:49

Vítej na fóru. Pokud investuješ na dlouho a nehrozí že prostředky budeš vybírat předčasně tak současná doba je ideální pro nákupy. Rozumnější je ale nakupovat po částech, nikde není napsáno že to nepůjde ještě níže...

Odpovědět