Pojišťovna Pillow (dříve První klubová)

Finanční technologie a P2P v ostatních oblastech mimo lending.
K diskusím: Curve; Fondee; Indigo; Portu
Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Pojišťovna Pillow (dříve První klubová)

Příspěvek od Joshua » 21 úno 2019, 13:31

Obrázek

První klubová pojišťovna je český projekt, který funguje na bázi P2P. Jedná se o jeden z prvních projektů v oblasti pojištění tohoto typu na světě a jeho posláním je vrátit do tohoto segmentu transparentnost a férové principy. V současné době mají téměř 10 tisíc klientů. Známější konkurencí je například zahraniční pojišťovna Lemonade.

Smysl P2P pojištění:
- Celá platforma vrací do pojištění prvek komunity a funguje zde princip zodpovědného zvaní přátel.
- Zásadní je, že pojistné, které pojišťovna nespotřebuje se vrací na konci roku zpět klientům.
- Mají transparentní náklady, které jsou ve výši 17% z pojistného. Běžné pojišťovny mají i 50%.
- Skrze rozhraní lze například podpořit charitu, nebo poslat vrácené peníze z pojištění známým.

Za celou pojišťovnou stojí RSJ Investments Karla Janečka a fungují od roku 2015. Jsou zajištěni i proti velkým škodám. Osobně jsem na první klubové aktivní, párkrát jsem kupoval cestovní pojištění a překvapila rychlost sjednání. Taktéž cena byla poměrně příznivá. Všechno jedou low-cost, překvapilo mě, že operují v několika místnostech a hodně jim šetří technologie. Lidé si pojištění mohou naklikat sami, tak jak se jim to hodí a většina klientů tohoto faktu využívá.

Více na Wiki: https://cs.wikipedia.org/wiki/První_klubová_pojišťovna
Případně jsem k tomu něco sepisoval tady: https://hoopoo.cz/prvni-klubova/

Domovská stránka: https://www.prvniklubova.cz

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První klubová pojišťovna

Příspěvek od P2P_Ronie » 21 úno 2019, 15:32

Tohle mi přijde jako zajímavá varianta a (i díky Joshuově recenzi) docela jsem se na to koukal. Budu rád za jakékoli zkušenosti. Já to zatím odložil stranou, protože:
- cestovní pojištění a odpovědnost mám jako bezplatnou premium službu na kartě
- povinné/havarijní mám ještě na další tři roky sjednané v rámci úvěru na auto s nějakými benefity
- takže mi zbývá jen ta domácnost, kde mám ještě nějakou historickou smlouvu s velmi vysokými slevami přes známého z Partners, takže to taky vychází velmi dobře a nemá to moc smysl asi řešit.

Dávalo by mi smysl možná životko. Ale to, jak chápu, zatím v nabídce nemají (jen úrazové).
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: První klubová pojišťovna

Příspěvek od Joshua » 21 úno 2019, 15:34

P2P_Ronie píše:
21 úno 2019, 15:32
Tohle mi přijde jako zajímavá varianta a (i díky Joshuově recenzi) docela jsem se na to koukal. Budu rád za jakékoli zkušenosti. Já to zatím odložil stranou, protože:
- cestovní pojištění a odpovědnost mám jako bezplatnou premium službu na kartě
- povinné/havarijní mám ještě na další tři roky sjednané v rámci úvěru na auto s nějakými benefity
- takže mi zbývá jen ta domácnost, kde mám ještě nějakou historickou smlouvu s velmi vysokými slevami přes známého z Partners, takže to taky vychází velmi dobře a nemá to moc smysl asi řešit.

Dávalo by mi smysl možná životko. Ale to, jak chápu, zatím v nabídce nemají (jen úrazové).
Životko pokud vím ani nechtějí dělat.
Jinak prý umí zareagovat na zaslanou nabídku z jiné pojišťovny a někdy jí i dorovnat, tak za zkoušku nic nedáš.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: První klubová pojišťovna

Příspěvek od Carhir » 07 dub 2019, 11:28

Přeposílám jeden případ který se váže k této pojišťovně na který jsem narazil. Samozřejmě nemůžu ručit kde je pravda ale tak nějak mi to zapadá do nastavení pojišťovacího businessu - když sjednáváte smlouvu tak je vše sluníčkové ale jak chcete něco řešit tak padne kosa na kámen...

https://www.skrblik.cz/blog/prvni-klubo ... sletter334

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: První klubová pojišťovna

Příspěvek od JPT » 09 dub 2019, 17:14

Přemýšlel jsem, že bych si něco pojistil u té klubovky, ale teď to vypadá jako takové pololetadlo a polosekta. Pololetadlo jakože platit pojištění je OK, shánět lidi, kteří nemají pojistné události ze kterých jsou bonusy je OK, ale vyplácet peníze z pojistných událostí neni OK. A polosekta jakože ti uživatelé na fejsbůku se na toho, kdo má pojistnou událost dívají jako na nějakého hajzla, který je chce okrást o ty bonusy, které jim pojišťovna vyplácí z peněz, které nevyplatí na pojistných událostech.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: První klubová pojišťovna

Příspěvek od Joshua » 11 dub 2019, 10:14

Mají k tomu i diskusi na FB. Konkrétně mě zaujal tento post.
https://www.facebook.com/patrik.chrz/po ... 9227657774

Těžko říct, mají 10000 klientů a konkrétní zkušenosti se shání těžce, ty negativní budou vždycky víc vidět a kdyby v konkrétních případech nevypláceli, museli by nutně klientům vrátit peníze na nevyplaceném pojistném (což se neděje). Co ale zvládli fakt špatně je komunikace. Mazání příspěvků beru jako hodně krajní řešení, které vytváří víc problémů, než užitku.

Co se týče té polosekty, tak jsem na to taky docela vyjeveně koukal. Že někdo dovede myšlenku P2P takhle překroutit, aby nadával lidem co mají škodu, protože ostatní členy okrádají na "zisku"... v životě by mě nenapadlo, že se to může dít.

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: První klubová pojišťovna

Příspěvek od MirEgg » 17 dub 2019, 04:38

Carhir píše:
07 dub 2019, 11:28
Přeposílám jeden případ který se váže k této pojišťovně na který jsem narazil. Samozřejmě nemůžu ručit kde je pravda ale tak nějak mi to zapadá do nastavení pojišťovacího businessu - když sjednáváte smlouvu tak je vše sluníčkové ale jak chcete něco řešit tak padne kosa na kámen...

https://www.skrblik.cz/blog/prvni-klubo ... sletter334
Hustý :mrgreen: P2P "pojišťovna" pojistí v litvínovském Janově :!: :D byt na mega :!: :!: :lol: , aniž by si zjistila jeho stav a stav domu nebo přinejmenším jakkoliv vyhodnotila riziko pojistných událostí typu KRÁDEŽ A VANDALISMUS, ŠKODY NA FASÁDĚ, ODCIZENÍ STAV. SOUČÁSTÍ v cikánském ghettu (tu adresu zná snad celá republika). Krizová komunikace (i kdyby byl pojištěný provokatér) je, jako celý zbytek řešení situace, totálně amatérská :roll: Mají vůbec risk oddělení? Nebo tam jako riskáče v rámci inkluze vylosovali někoho z řad militantních "investorů", kteří by nejraději upálili kohokoliv, kdo chce od "pojišťovny" plnění? :twisted: Při čtení článku a reakcí mě napadlo jediné slovo: Šulini :)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: První klubová pojišťovna

Příspěvek od Joshua » 01 lis 2019, 19:35

Tak to vypadá, že První klubová ve své současné podobě končí. Email od původního zakladatele.
Milí přátelé,

před časem jsem vás osobně pozval do projektu První Klubové pojišťovny.
Cítím proto zodpovědnost za to, abych vás informoval o tom, co se děje.
Snažil jsem se ze všech sil vybudovat férovou transparentní pojišťovnu, která zlevní a zlidští tak neoblíbené pojištění.
Šli jste do toho proto, že jste mi důvěřovali, nebo se Vám líbila filozofie Klubovky. Nebo obojí. Vážím si toho.

Klubovka nerostla tak rychle, jak jsme doufali, a tak nakonec jsem byl s kolegy donucen pojišťovnu opustit. Jako šéf i jako akcionáři. Více se dozvíte na https://orawski.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=733865

Důležitá informace: Vaše pojistky jsou pořád bezpečné. ČNB pořád garantuje, že v případě maléru bude pojišťovna schopna plnit svoje závazky. Takže není důvod k panice. Nicméně s novým vedením přichází nová filozofie pojištění. A nedá se očekávat, že do budoucnosti zůstanou zachované všechny vlastnosti Klubovky. Asi se toho dost změní a dneska nevím, jestli to bude to, co bych doporučoval.

A tím se dostávám se ke druhé důležité informaci: Prosím sledujte to. Ale třeba to nebude špatné. Pořád zatím platí, že smlouvu můžete kdykoli vypovědět.

Tak se na tomto místě omlouvám, pokud jsem vás přesvědčil, že to bude dobré a ono nebude.
Dopředu se omlouvám za případné prudy ze strany pojišťovny. Osobně si z celého projektu odnáším spoustu zkušeností, radosti z práce na smysluplném díle a nějaké finanční ztráty. Ale to my všichni zúčastnění. Je mi to moc líto, jak to končí.

T_o_m
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 183
Registrován: 14 srp 2017, 11:00
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: První klubová pojišťovna

Příspěvek od T_o_m » 05 lis 2019, 10:50


Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: První klubová pojišťovna

Příspěvek od Joshua » 05 lis 2019, 11:00

T_o_m píše:
05 lis 2019, 10:50
článek na měšci
https://www.mesec.cz/clanky/jakub-strna ... ro-kazdeho
Děkuji za odkaz. Jen dodám, že tento odstavec v článku není tak úplně pravda:
Žádná z moderních světových pojišťoven nemá ve svém DNA zabudován princip klubovosti. Všechny jsou otevřené všem klientům a nikdo nemusí čekat, až dostane pozvánku od již existujícího člena. Uzavřenost pro nové klienty a neschopnost každý rok přinášet nové inovace jako zahraniční pojišťovny se bohužel ukázaly jako hlavní důvod, proč po 4 letech fungování pojišťovny nevyrostl počet klientů tak, jak bylo plánováno.
Pojišťovna po určité době začala sama své klienty zvát a registrovala je tzv. na sebe. Nikdo na pozvánku nemusel čekat a bonus za přivedení uživatele si zkrátka Klubovka vyplatila sama. Zjistili, že lidé takto přivedení se ve svém chování příliš neliší od P2P sítě budované na bázi přátel.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: První klubová pojišťovna

Příspěvek od Joshua » 26 lis 2019, 11:24

Byl upraven brand na Pillow. Co jsem pročítal nové úpravy, tak původní myšlenka Klubovky je myslím definitivně zrušena.

Kdyby to někoho zajímalo, tady je dopis zaslaný stávajícím klientům: https://uloz.to/file/6KgOHC0jJ61F/pillo ... ty-pkp-pdf
Nově pojišťovna figuruje na https://mypillow.cz/

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První klubová pojišťovna

Příspěvek od doonio » 01 pro 2019, 19:22

No já u klubovky měl pojištěno auto a byl jsem max. spokojen. S tím násilným odejmutím původním majitelům a zakladateli (p. Orawski).
To jak v emailu s okamžitou platností ruší Klubové smlouvy je docela vrchol, čekal jsem alespoň poklidné doběhnutí do výročí smlouvy. Čekám s čím příjde ten Pillow, protože na jejich webu není žádná kalkulace, je tam jen šistá prezentace a tak mám nějak pocit, že to směřují "alá" Revolut, tzn. všechno v telefonu, což se mi u pojištění moc nelíbí, nebudu sepisovat nějakou pojistnou událost v telefonu, číst mnohostránkové smlouvy, apod...

Co vy ostatní, byli jste taky v Klubovce aktivní a zůstáváte, nebo raději mizíte jinam?
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: První klubová pojišťovna

Příspěvek od Joshua » 02 pro 2019, 12:13

doonio píše:
01 pro 2019, 19:22
Co vy ostatní, byli jste taky v Klubovce aktivní a zůstáváte, nebo raději mizíte jinam?
Já přes ně kupoval akorát cestovní pojištění. Vždy to bylo sjednáno velmi rychle a 20% mi následně vrátili na bodech, což bylo i velmi výhodné. Na další jsem se chystal - jednak auto a potom i úraz. Asi to ale necháme u stávajících pojišťoven. Nejsem tam zatím nijak vázán a uvidím, kam to dále posunou nebo neposunou.

chipiik
Příspěvky: 6
Registrován: 19 úno 2020, 20:16
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: První klubová pojišťovna

Příspěvek od chipiik » 27 črc 2020, 21:41

Tak už máte někdo zkušenost s Pillow? Uvažuju, že bych tam uzavřel pojištění auta - pozvánky/referaly už tam sice nejsou, ale podíl na zisku, modularita, měsíční platby bez navýšení atd. jsou stále lákavé ;)

jkjk
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 281
Registrován: 11 dub 2018, 22:59
Reputace: 182
Kontaktovat uživatele:

Re: První klubová pojišťovna

Příspěvek od jkjk » 18 zář 2020, 15:30

Od začátku tam mám povinné ručení na auto, smlouva stále platí dál, i se slevami na zisku. Poslední navýšení pojistného bylo o 2,1 %. Po pozvánkách /referalech se mi moc nestýská.

Andreej
Příspěvky: 1
Registrován: 28 lis 2020, 16:24
Reputace: 3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojišťovna Pillow (dříve První klubová)

Příspěvek od Andreej » 28 lis 2020, 16:47

Aktuální stav Pillow pojišťovny (První klubová pojišťovna)
- Zrušena klubovost a s tím zmizel problém se "sektou", jak psal JPT. Někteří členové skutečně považovali každého s pojistnou událostí za podvodníka místo za člověka, co měl smůlu.
- Nová pojišťovna ponechala podíl na zisku. Stále tak nabízí princip, o který původní zakladatelé (Orawski a spol) opírali tvrzení o P2P charakteru projektu. Jediná další pojišťovna na světě s podobným principem je americká Lemonade, takže docela zázrak, že něco takového máme v Česku :)
- V současnosti nabízí pojištění vozidel. Cena zohledňuje i roční nájezd dle kilometrů, takže pokud vozidlo najede do cca 12 000 km ročně, je cena nižší než u ostatních pojišťoven, ale pokud více než např. 20 000 km, pak je cena vyšší.

- Podobně jako jiné fintech a insurtech společnosti staví na digitalizaci. Mají nejen webový portál, ale i nativní mobilní aplikaci (to stará Klubovka neuměla). Aktuálně pojišťovnu v mobilu nabízí právě jen Pillow a Allianz.
- Na rozdíl od staré Klubovky se jim daří rychleji získávat nové klienty, dle zveřejněných výsledků za první pololetí zdvojnásobili za 6 měsíců počet pojištěných vozidel a i obrat.
- Hlavní výhody: nejnižší cena pro vozidla s nájezdem do 12 000 km, naprosto srozumitelný produkt - povinné ručení i havarijní pojištění v jedné smlouvě, nejméně výluk v podmínkách (mají jen 7 stran), měsíční platba bez navýšení a možnost odejít ke každé platbě (ne pouze jednou ročně) a jako jediní nemají spoluúčast u živelního pojištění, střetu se zvířetem a krádeže vozidla.

Uživatelský avatar
blackwork
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 121
Registrován: 05 led 2021, 12:02
Reputace: 10
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojišťovna Pillow (dříve První klubová)

Příspěvek od blackwork » 10 led 2021, 21:09

Pillow mi vypověděla všechny smlouvy kromě jedné a nové jsou o 20 procent dražší. Jejich vznik mi taky nesedí a ani přes epojištění nevychází výhodně.
Nájezdy nad limit jsou předražené a vyplatí se jen u motorek. S podporou špatná zkušenost a nechtěli mi proplatit získané peníze ...
Subjektivně o nich nechci ani slyšet ... :!:
IBCE, Roklen FX -> Fio e-Broker, Revolut -> XTB
(Degiro, Trading212) - stand by
Zonky - v likvidaci :mrgreen:

Stenly01
Příspěvky: 2
Registrován: 14 led 2021, 00:13
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojišťovna Pillow (dříve První klubová)

Příspěvek od Stenly01 » 14 led 2021, 00:24

No a prd. Pillow brutálně zdražila, přestala vyplácet jakýkoliv podíl na zisku ( vyplácí jenom akcionářům a už ne klientům), tak jako všechny ostatní obyčejné pojišťovny. " SEKTA" jak někteří uvádějí je zrušena, protože pojišťovna platí jen akcionářům a klienti, kteří na tom byli zainteresováni už nic nedostanou. Ceny jsou pro takovou nijakou malinkou pojišťovnu nekonkurenceschopné-pojistí se zde jen blázen!!!! První klubová pojišťovna byl fintech super projekt, který mohl rozložit celé pojišťovnictví v ČR. Pak ale naskočili oststaní pojišťovací vlci, a fintech i s panem Orawskim zlikvidovali. Teď je to podprůměrná pojišťovna-úplně o ničem. Měl jsem tam 10 pojistek, teď už jenom 2 a čekám, až mi skončí, tak odcházím úplně.
Například renomovaná pojišťovna ALLIANZ mi dala brutálně lepší podmínky a jelikož u nich mám více pojistek, tak jsem dostal velikou slevu za propojištění. Všechny pojistky které jsem měl u První klubové mám nyní u ALLIANZ a jsem hodně hodně spokojen, že jsem od PILLOW amatérů utekl.

JEN BLÁZEN SE ZDE POJISTÍ.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojišťovna Pillow (dříve První klubová)

Příspěvek od doonio » 14 led 2021, 09:14

Stenly01 píše:
14 led 2021, 00:24
Například renomovaná pojišťovna ALLIANZ mi dala brutálně lepší podmínky a jelikož u nich mám více pojistek, tak jsem dostal velikou slevu za propojištění. Všechny pojistky které jsem měl u První klubové mám nyní u ALLIANZ a jsem hodně hodně spokojen, že jsem od PILLOW amatérů utekl.
Sorry, první příspěvek a hned tak negativní!!! Jeden by si myslel, že jsi sem přišel, jen prudit na Pillow.

A můžeš se o těch podmínkách rozepsat? Já byl jak u klubovky, tak teď jsem zůstal u Pillow, cenu dle najetých km mi dali podobnou jako předtím klubovka. Já jsem zatím s jejich jednáním spokojen. Co se týče vyplácení na zisku, tak ano, bohužel stala se z ní normální tuctová pojišťovna a akcionáři jsou vždy až na prvním místě.

Samozřejmě že žádná pojistka nevychází přes epojištění výhodně (ten portál z něčeho taky žije). Ale oni s tím umí různě čarovat a mě nabídli podobnou cenu jako rok minulý (i ostatní pojišťovny nabídli podobnou cenu, jen to za ten přechod nestálo). Škodní událost jsem s nimi ještě neřešil, ale já si zatím nemůžu stěžovat! Každá mince má 2 strany...
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Stenly01
Příspěvky: 2
Registrován: 14 led 2021, 00:13
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojišťovna Pillow (dříve První klubová)

Příspěvek od Stenly01 » 14 led 2021, 21:26

Tak já jsem měl v Klubovce asi 10 pojistek celkem za cca 20 tisíc ročně. Když jsem si spočítal kolik mi klubovka vrátila ( byly i roky co vracely 30% z pojistného), kolik jsem dostal za pojistky přátel, tak se ke Klubovce žádná jiná pojišťovna ani nepřiblížila!!!! Pojistky nezdražovaly a já platil cca jen polovinu pojistného. Místo obvyklých 20 tisíc (kolik bych platil teď u Pillow), tak jsem platil jen 10 tisíc ročně.(částky píši to obrazně pro lepší pochopení, nebyly tak zaokrouhlené). Klubovka se dělila o zisk se svými klienty, a pokud by se jí podařilo prorazit v segmentu pojištění , tak by rozložila zdejší zatuchlé pojištovací společnosti, tak jak to udělaly třeba Zonky v půjčkách u bank. U Klubovky jsem měl pouze pojistky, kde jsem neměl žádnou škodu ( které bych platil u jiných pojišťoven jen z dobrého pocitu), takže pojišťovna se mnou neměla prakticky žádné náklady. Pojistky kde byla možná nějaká škoda jsem měl u normálních pojišťoven. Pillow se chlubí, jak se jim daří pěkně plnit, když má někdoi škodu, ale mě u Klubovky zajímalo, aby mi vrátily část pojistného, když jsem je nestál ani korunu. To je velký rozdíl, rozdíl mezi Fintechem a obyčejnou pojišťovnou ždímající svoje klienty ve prospěch svých akcionářů. Pillow není konkurenceschopná. Je to malinká pojišťovna s drahým pojistným. Jelikož mám v nejlepší české pojišťovně ALLIANZ všechny pojistky se kterými jsem utekl od Pillow, tak mi nabídli až 40% slevu na všechny tyto pojistky a to se už sakra vyplatí k nim ne přejít, ale rychlým krokem utéct.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů