Upvest - zkušenosti investorů

web: www.upvest.cz
P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 214
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest - zkušenosti investorů

Příspěvek od P2P_Ronie » 26 lis 2019, 21:57

nevimted píše:
26 lis 2019, 20:55
Zdravím ve spolek
Rád bych požádal o jeden referral. Klidně sz.
Viz předchozí příspěvek (poznámka pod ním). Referral máš i tady na foru v bonusových odkazech. Můžeš tak podpořit někoho, kdo tomuto foru věnuje více času, než si zasloužíme :-)

petrvolny
ownerP2P
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrvolny » 28 led 2020, 11:34

Přeji pěkný den všem,

chtěl bych jen upozornit na novou investiční příležitost na naší platformě Upvest.cz, kterou je možnost participace na seniorním zajištěném financování výstavby pražského bytového domu V Holešovičkách.

Parametry investice:
❑ Čistý výnos: 5,0 % p.a.
❑ Očekávaná splatnost: 12 měsíců
❑ Zajištění: Zástavní právo k financované nemovitosti a k obchodnímu podílu na projektové společnosti; notářský zápis k přímé vykonatelnosti pohledávky, uznání dluhu, vinkulace pojistného plnění, přistoupení společníků úvěrovaného k dluhu.

Podrobnou investiční analýzu projektu najdete na https://app.upvest.cz/user/opportunities/13

Budu rád za jakékoliv dotazy a připomínky.

S pozdravem
Petr Volný
CTO & Co-founder Upvest.cz
Zástupce platformy Upvest

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 690
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 11 úno 2020, 17:11

Další nový projekt na Upvestu:
Překlenovací úvěr pro projekt Prvního pluku
Dobrý den,

dnes odstartoval fundraising překlenovacího zajištěného úvěru pro akvizici projektu Prvního pluku developerem VIHOREV.INVESTMENTS SE. Překlenovací úvěry se obecně vyznačují kratší splatností, kterou v tomto případě předpokládáme 6 měsíců. Reálnost kupní ceny projektu Prvního pluku byla potvrzena znaleckým posudkem a interní analýzou.
Hlavní zajišťovací mechanismus u tohoto úvěru spočívá v tom, že akcie projektové společnosti, která nakoupí předmětnou nemovitost projektu Prvního pluku, budou po celou dobu úvěrového vztahu až do doby jeho splacení vlastněny účelově založenou společností upvest equity s.r.o., která je 100% vlastněná poskytovatelem úvěru, tedy společností upvest s.r.o. Tento typ zajištění nám dává vysokou akceschopnost v případě problémů úvěrovaného se splacením úvěru.
Dále je umožněna nadstandardní kontrola a dohled nad projektovou společností po dobu úvěrového vztahu díky zastoupení jednatelů věřitele upvest s.r.o. ve statutárním orgánu úvěrovaného.
Splacení by mělo proběhnout formou refinancování bankovním úvěrem, který má již developer nezávazně předjednaný.

Základní parametry participace:
Čistý výnos pro členy investičního klubu: 7 % p.a.
Čistý výnos pro ostatní investory: 6,5 % p.a.
Očekávaná splatnost: 6 měsíců
Zajištění: Zástavní právo k nemovitosti, účelově založená společnost upvest equity s.r.o. bude v průběhu trvání úvěru držet 100 % akcií na projektové společnosti.

Výše fundraisingu je stanovena pevně na 41 mil. Kč. Důležitým aspektem tohoto fundraisingu je existence tzv. hlavního investora, který se zavázal investovat skrze platformu Upvest do tohoto úvěru nejméně 30 mil. Kč. a který může využít právo koupi akcií na projektové společnosti v případě nesplacení úvěru, kdy podmínkou využití opce je splacení úvěru Upvest a tedy vyplacení ostatních investorů. V případě neschopnosti developera splatit úvěr je tedy díky pozici hlavního investora možná cesta k prodeji projektu Prvního pluku a řádného vypořádání investorů (v případě využití call opce hlavním investorem, v opačném případě by Upvest zpeněžoval nemovitost na trhu).

Členové Investičního klubu mohou jako vždy v prvních dnech fundraisingu investovat se zvýhodněnou sazbou 7,0 % p.a., a to až do úterý 18.2.2020 včetně. Připomínáme jen, že členem klubu je nově každý, kdo v minulosti investoval alespoň 100 000 Kč.
Nerozumím přesně tomu poslednímu odstavci - v minulosti byla hranice nižší. Členem klubu jsem už byl. Nyní ale na limit nedosahuji. Znamená to tedy, že pokud bych tuto investici prováděl a chtěl zvýhodněný úrok, tak musím investovat minimálně tolik, abych 100k přesáhl, nebo se mě nový limit jako již stávajícího člena klubu netýká?
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra ;)

petrvolny
ownerP2P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrvolny » 11 úno 2020, 17:50

Nerozumím přesně tomu poslednímu odstavci - v minulosti byla hranice nižší. Členem klubu jsem už byl. Nyní ale na limit nedosahuji. Znamená to tedy, že pokud bych tuto investici prováděl a chtěl zvýhodněný úrok, tak musím investovat minimálně tolik, abych 100k přesáhl, nebo se mě nový limit jako již stávajícího člena klubu netýká?
Dobrý den,

předně díky moc, za post o naší nové investiční příležitosti. Co se týká té nové hranice pro členství v Investičním klubu, tak je to tak jak píšete. Snažili jsme se tuto skutečnost komunikovat už v předchozím hromadném emailu, ale uznávám, že jsme na tento krok měli investory připravit lépe a naše komunikace měla být v tomto ohledu lepší. Chtěli jsme především zachovat exkluzivitu Investičního klubu, aby členství náleželo vždy zhruba 1/3 našich investorů. Proto jsme přistoupili k zvýšení hranice pro členství v klubu, abychom podmínku výše naplnili. Je tedy pravděpodobné, že hranici budeme posouvat i v budoucnu. Snad ale už i s adekvátním odkomunikováním takového kroku.

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 17 úno 2020, 07:03

Mile mě překvapila rychlost zpracování plateb zaslaných na investorský účet. Od zaslání peněz okamžitou platbou do jejich zobrazení na investorském účtu uplyne maximálně několik hodin. A to včetně víkendů. To je celkem nadstandard.

sabai
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sabai » 22 úno 2020, 23:57

... Proto jsme přistoupili k zvýšení hranice pro členství v klubu, abychom podmínku výše naplnili. Je tedy pravděpodobné, že hranici budeme posouvat i v budoucnu. Snad ale už i s adekvátním odkomunikováním takového kroku.
Vzhledem k (menšímu) množství otevřených investičních příležitostí bych ocenil tuto informaci vždy alespoň 3-4 měsíce předem, děkuji.

petrvolny
ownerP2P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrvolny » 26 úno 2020, 18:17

Vzhledem k (menšímu) množství otevřených investičních příležitostí bych ocenil tuto informaci vždy alespoň 3-4 měsíce předem, děkuji.
Díky moc za zpětnou vazbu. Jak jsem psal výše, zkusíme se s v tomto pro příště polepšit

Jinak bych se ještě všech diskutujících rád zeptal na názor na náš nový ui design na https://upvest.cz ? Je to podle vás krok správným směrem? Pokud to vyhodnotíme jako pozitivní změnu, určitě začneme k tomuto designu směřovat i investiční aplikaci app.upvest.cz. Budu moc rád za jakýkoliv feedback.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 531
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 26 úno 2020, 19:06

petrvolny píše:
26 úno 2020, 18:17
Jinak bych se ještě všech diskutujících rád zeptal na názor na náš nový ui design na https://upvest.cz ? Je to podle vás krok správným směrem? Pokud to vyhodnotíme jako pozitivní změnu, určitě začneme k tomuto designu směřovat i investiční aplikaci app.upvest.cz. Budu moc rád za jakýkoliv feedback.
Za mě je to moc fajn. Líbí se mi čistota, názornost, typografie i fakt že se nemíchá moc barev. Subjektivně se mi jen moc nelíbí různá hejblátka - přijíždění, odjíždění, pokud jde o texty, ale tady je to docela decentní.

ch4
Silver pen
Silver pen
Reputace: 141
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 26 úno 2020, 23:08

Joshua píše:
26 úno 2020, 19:06
petrvolny píše:
Za mě je to moc fajn. Líbí se mi čistota, názornost, typografie i fakt že se nemíchá moc barev. Subjektivně se mi jen moc nelíbí různá hejblátka - přijíždění, odjíždění, pokud jde o texty, ale tady je to docela decentní.
Souhlas s joshua, rozhodne zlepseni vuci predchozimu designu, ktery na mne zatim stale vykukuje po prihlaseni ;-) tesim se, az se dostanou developeri/designeri i tam.

Zvlast se tesim, pokud je to v planu, na lepsi prehled investic v dashboardu vcetne doposud ziskanych uroku (% a absolutne) a vyse jiz splacene jistiny po jednotlivych projektech. ZObrazene udaje se zatim lisi projekt od projektu.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood
EUR:Estateguru,Crowdestate,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 27 úno 2020, 08:15

petrvolny píše:
Nejspíš tu budu za menšinu, ale mně osobně se líbil původní design víc.
Jde mi hlavně o čitelnost textů, kdy na mě teď stránky působí moc "bíle".
Ono to ale nejspíš stejně dopadne tak, že si zvyknu a až to za pár let změníte jinak, tak mi bude chybět tenhle nový design. Jsem hold konzerva :)

Každopádně palec nahoru za zájem o vnímání návštěvníků.

sabai
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sabai » 27 úno 2020, 18:24

Také bych se přimlouval za tmavší vzhled. V noci to děsně svítí do očí :-). Ale jinak design je hezký, čistý.
Co se týká Dashboardu, u investic, kde již probíhá výplata úroků, se zobrazuje vyplacená částka, ale trochu mi tam chybí úroková sazba, za kterou jsem investoval (u dosud nevyplácených investic se hezky zobrazuje výnos v %).

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Rezidence Javor splacena

Příspěvek od zbynhu » 03 bře 2020, 21:47

Dnes byl úspěšně splacen projekt Rezidence Javor. Pro mě je to první úspěšně dokončený projekt na platformě (možná je první vůbec?).
Splacení proběhlo cca o půl roku dříve před termínem (ten byl tuším ke konci října letošního roku).
Javor.jpg
Javor.jpg (25.29 KiB) Zobrazeno 1946 x

stargaz
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezidence Javor splacena

Příspěvek od stargaz » 03 bře 2020, 22:01

zbynhu píše:
03 bře 2020, 21:47
...možná je první vůbec?.
Nie.
Annotation 2020-03-03 215954.png
Annotation 2020-03-03 215954.png (45.56 KiB) Zobrazeno 1942 x

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 531
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 17 bře 2020, 18:25

Upvest zaslal informace k aktuální situaci a dopadům na jednotlivé projekty. Přeposílám informace i do tohoto vlákna.

Moravská stavební - INVEST - Domy Malvazinky
Developer zatím nezaznamenal žádné komplikace a výstavba plynule pokračuje.

VIHOREV.INVESTMENTS SE - Apartmány Strakonická
Tento projekt by z našeho pohledu mohl být současnou situací nejvíce ohrožen. Developer dle jeho vyjádření disponuje finančními rezervami pro krytí provozních i úrokových nákladů projektu pro překlenutí několika měsíců. Vzhledem k zákazu poskytování krátkodobých pronájmů přešel developer k nabídce dlouhodobých pronájmů a již absolvoval několik prohlídek s potenciálními zájemci. V současné situaci tedy nepředpokládáme problémy s výplatou úroků a projekt intenzivněji monitorujeme.

VIHOREV.INVESTMENTS SE - Projekt Prvního pluku
Developer aktivně jedná s bankou, která by měla úvěr od Upvest refinancovat a do konce tohoto měsíce by mělo být hotové posouzení úvěru v rámci banky. Následně bude pokračovat komunikace mezi developerem, bankou i Upvest. Komplikace tedy v tuto chvíli nejsou.

Naevia - Projekt Točná
Projekt je ve fázi územního řízení na demolici současných staveb a přípravy podání žádosti o územní rozhodnutí pro budoucí výstavbu rodinných domů, proto zde zatím žádné komplikace nejsou očekávány.

Properity - Dům Hippokrates
Dle vyjádření developera aktuálně žádné problémy či opoždění nejsou a projekt pokračuje dle předpokládaného harmonogramu.

AND Development - Bytový dům V Holešovičkách
Developer zatím neeviduje žádné komplikace, výstavba pokračuje dle harmonogramu.

petrvolny
ownerP2P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrvolny » 17 bře 2020, 19:40

Upvest zaslal informace k aktuální situaci a dopadům na jednotlivé projekty. Přeposílám informace i do tohoto vlákna.
Díky za nasdílení. Plánoval jsem to sem dát, ale předběhl jste mě ;)
Přidávám alespoň link, kde najdete celé znění newsletteru: https://mailchi.mp/upvest/dopad-aktualn ... e-projekty

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 18 bře 2020, 23:04

Díky za aktuální a věcné informace. Chápu správně informaci o postupu u projektu Prvního pluku, že bude financování pravděpodobně ukončeno dříve?

petrvolny
ownerP2P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrvolny » 19 bře 2020, 10:46

slonik píše:
18 bře 2020, 23:04
Chápu správně informaci o postupu u projektu Prvního pluku, že bude financování pravděpodobně ukončeno dříve?
Dobrý den, díky moc za dotaz. Dřívější splacení, než očekávaných 6 měsíců nevylučujeme. V současnosti ale svůj odhad neupravujeme. K možné korekci našeho odhadu může dojít při kvartálním reportingu, který bude investorům k dispozici cca za měsíc.

Tento úvěr byl poskytován pro akvizici nemovitosti a pro překlenutí období, kdy bude developer schopen navázat úvěr s bankou, kterým bude úvěr s Upvest refinancován. Abych citoval za naší analýzy, tak: "Navázání bankovního financování už při samotné akvizici není možné z důvodu neochoty prodávajícího zatížit nemovitost zástavním právem ještě před úhradou kupní ceny." O jednáních developera s bankou jsme věděli již při strukturování našeho úvěru a toto jednání pro nás bylo pozitivním signálem, nicméně očekáváme, že finální jednání a poskytnutí úvěru od banky ještě nějaký čas potrvá.

Co se dále týká případu dřívějšího splacení do prvních 3 měsíců od poskytnutí úvěru, je důležitá další skutečnost, a to, že investorovi je i v případě dřívějšího splacení odveden úrok, jako by se jeho participace úročila celé 3 měsíce. Investor tedy při splacení nedostane méně než 6,5% p.a. po dobu 3 měsíců.

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 19 bře 2020, 13:14

Ještě jednou díky za podrobné vysvětlení.

petrvolny
ownerP2P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrvolny » 19 bře 2020, 14:57

S dovolením bych ještě rád ke zřeteli místního publika dostal náš pravidelný newsletter, ve kterém každý měsíc kompilujeme ty nejzajímavější články ze světa real estate (odemykáme i jinak placené články). Aktuální vydání s přehledem článků o potenciálním dopadů šíření COVID-19 na realitní sektor u nás i ve světě najdete na https://mailchi.mp/upvest/upvest-review-1393341

Pokud vás newletter zaujal, k pravidelnému odběru se můžete přihlásit na http://eepurl.com/gEXHkn

Díky za váš čas.

Jackob.Fish
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackob.Fish » 01 čer 2020, 19:31

Hello,
jak se vám za aktuální situace jeví investice přes Upvest?
Riziko do zajištěné investice s LTV 43%?
vs
Výsnos 6,01% (pro členy klubu).

https://app.upvest.cz/teaser/7

Děkuji za názory

Odpovědět