Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Informace o zahraničních akciích.
Odpovědět
Booboo
Gold pen
Gold pen
Reputace: 129
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od Booboo » 12 říj 2021, 17:23

Victor Nettoyeur píše:
12 říj 2021, 17:04
Booboo píše:
12 říj 2021, 16:37
Akcie AT&T Inc (T) sa ponorili hlboko pod 26 usd.
Dnes som urobil nákup na 25,60 usd a zdá sa že to pôjde ešte nižšie ;)
Dolu to nepochybne pujde az dojde pristi rok k tomu spin offu Warneru a docela slusne ponizi dividendu.
Ja se priznam, ze nevim co od Tecka dnes ocekavat, prodavat se mi to ve ztrate moc nechce, ale sel jsem do toho hlavne s vidinou rustu ve streamingu, takze jakmile budou mit nento segment vycleneny, tak nevim jaky rust od toho telco businessu mam cekat. Jestli jsou nejake odhady pro rust EPS treba 3%, dividendu cutnou na 4% tak pri inflaci 4-7% to fakt neni zadne terno. Otazka je teda co s tim udela 5G/IoT, ale to zase vyzaduje obrovsky kapital a uz tedkom se tato spolecnost topi v dluzich, takze udrzovat ten dluh pri zvysovani sazeb nebude zadna sranda.
Analýzy okolo (T) a spin offu boli skôr v zmysle držať - predaj sa moc nepreferoval.
Ja som to predal po ohlásení spin za necelých 30 usd a teraz pomaly nakupujem znovu.
Zo zvedavosti som pozrel graf Verzion (VZ) a ten tiež letí dole.
Akcie - FCX, GSK, SLRC, T, EPD, ENG, IBE, SBRA, OHI, IBM, INTC, ORAN, WBA, IRM, ČEZ, KOMB, VIG, FTE,
ETF - DEAM.DE, QDVE, L0CK, FInax o.c.p.
P2P - Mintos,

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 12 říj 2021, 17:31

Booboo píše:
12 říj 2021, 17:23
Victor Nettoyeur píše:
12 říj 2021, 17:04
Booboo píše:
12 říj 2021, 16:37
Akcie AT&T Inc (T) sa ponorili hlboko pod 26 usd.
Dnes som urobil nákup na 25,60 usd a zdá sa že to pôjde ešte nižšie ;)
Dolu to nepochybne pujde az dojde pristi rok k tomu spin offu Warneru a docela slusne ponizi dividendu.
Ja se priznam, ze nevim co od Tecka dnes ocekavat, prodavat se mi to ve ztrate moc nechce, ale sel jsem do toho hlavne s vidinou rustu ve streamingu, takze jakmile budou mit nento segment vycleneny, tak nevim jaky rust od toho telco businessu mam cekat. Jestli jsou nejake odhady pro rust EPS treba 3%, dividendu cutnou na 4% tak pri inflaci 4-7% to fakt neni zadne terno. Otazka je teda co s tim udela 5G/IoT, ale to zase vyzaduje obrovsky kapital a uz tedkom se tato spolecnost topi v dluzich, takze udrzovat ten dluh pri zvysovani sazeb nebude zadna sranda.
Analýzy okolo (T) a spin offu boli skôr v zmysle držať - predaj sa moc nepreferoval.
Ja som to predal po ohlásení spin za necelých 30 usd a teraz pomaly nakupujem znovu.
Zo zvedavosti som pozrel graf Verzion (VZ) a ten tiež letí dole.
Tak ty nove akcie jsou nyni prakticky jediny duvod proc to drzim:)) S malym podilem v Disney budu moc rad pozorovat jak se podari Netflixu udrzet sve prvenstvi a tise doufat, ze mi tu ztratu vynahradi ta nova rustovka po spin offu. Bohuzel si ale zas tak nejsem jisty jak se povede tomu samotnemu telcu, ikdyz se jim snizi dluh, tak si myslim, ze dostanou po divi cutu za usi az budou ti duchodci utikat casem do bondu a nebo k VZ kde uz budou ty divi dost podobne.

P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Reputace: 427
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 12 říj 2021, 17:43

Victor Nettoyeur píše:
12 říj 2021, 17:31
S malym podilem v Disney budu moc rad pozorovat jak se podari Netflixu udrzet sve prvenstvi a tise doufat, ze mi tu ztratu vynahradi ta nova rustovka po spin offu.
Jen opravím (jestli to teda není myšleno jinak), že ten spin off bude Warner + Discovery, ne Disney :)
CZ: ČEZ | Moneta | KB | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | BABA | KO | VZ | T | BAC | ABBV | CVS | IBE1.DE | VOD | HK.9888 | FB | ATVI | FLOW | ACOMO | PHOR | SSSS | SBSW | PRX.AS | SOFI

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ.DE | Portu

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 12 říj 2021, 17:55

P2P_Ronie píše:
12 říj 2021, 17:43
Victor Nettoyeur píše:
12 říj 2021, 17:31
S malym podilem v Disney budu moc rad pozorovat jak se podari Netflixu udrzet sve prvenstvi a tise doufat, ze mi tu ztratu vynahradi ta nova rustovka po spin offu.
Jen opravím (jestli to teda není myšleno jinak), že ten spin off bude Warner + Discovery, ne Disney :)
DIS/DISCA to mas jedno:) Ne vazne, mam uz nejakou dobu DIS (kde jsem neco malo oprodal kvuli valuaci) a spolu s Warners/Discovery pujdeme NFLX funet na zada.

Odpovědět