CTP

Informace o českých akciích.
K diskusím: Avast; ČEZ; Erste; Kofola; Komerční banka; O2; Philip Morris; obecná diskuze
Odpovědět
whit3r
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: CTP

Příspěvek od whit3r » 13 kvě 2022, 13:14

Michal Semotan (J&T Banka) dnes na svém Twitteru zmínil CTP - jako akcie "trhem výrazně podceněné" (https://twitter.com/MichalSemotan/statu ... 2879607809)
Akcie:
Svět - SHEL | AYX | FB | RTX | BP | AVPT | SPG | SOFI | SPOT | TDOC | INTC | CANO | BABA | PYPL | NAT
Česko - CEZ | KOMB | MONET | ERBAG | CTPNV
ETF:
ICHN | KWEB
Broker:
DeGiro | Fio | T212
P2P
Mintos

simon
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od simon » 17 kvě 2022, 10:44

CTP nakoupila minulý čtvrtek od společnosti 7R pozemky a stavební projekty v Polsku

zdroj: https://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy ... y-v-polsku
Developerská společnost CTP ve čtvrtek nakoupila od společnosti 7R pozemky a stavební projekty v Polsku s potenciálem výstavby 1,2 milionu metrů čtverečních ploch v oblasti logistických a průmyslových nemovitostí.... Pozemky se nacházejí po celé zemi

zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 1434
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 18 kvě 2022, 09:46

Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 1129
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 24 kvě 2022, 07:36

Výsledky mají dobré, včera ale zase -4%. Už jsem -18,5%.

FraK
Gold pen
Gold pen
Reputace: 495
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 24 kvě 2022, 14:45

CTP je moje nejhorší investice za mnoho posledních let a celkově moje druhá nejhorší investice ever. Jsem na mínus 19% (bez započtení dividendy).

Z hlediska odvětví by firma měla být OK. Průmyslovým a hlavně logistickým realitám by se mělo dařit. Výsledky má taky OK. Takže neprodávám. Velký pokles přičítám tomu, že globální investoři vidí zaměření na Východní Evropu a ta teď asi není v kurzu.

Ale ani při těchto nízkých úrovních nepřikupuji. Vadí mí ty Vosovy tryskáče, které si za peníze CTP kupuje a je otázka, co všechno dalšího si za peníze CTP (a tedy i moje) kupuje. To se mi nelíbí. Kdyby si koupil jeden tryskáč - tak budiž, ale proč tři(!!)? Stejně může letět jen v jednom. Navíc když je CTP zadlužená až po uši. Ať si vyplatí dividendu a koupí si třeba vesmírnou loď... Kdybych to věděl dříve, tak si CTP nekoupím.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, LendSecured, EstateGuru
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 1129
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 24 kvě 2022, 15:55

Dnes začal FioBroker zobrazovat akcii:

CHO CTP N.V.
NL0015000VL2, CHO CTP N.V. (CHOICE DIVIDEND)

https://eng.kurzy.cz/akcie-cz/emise/NL0015000VL2/

P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Reputace: 523
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 24 kvě 2022, 19:54

Jestli -19 % je druhá nejhorší investice ever, tak bych byl v klidu... :) :lol:
CZ: ČEZ | Moneta | KB | Kofola | CTP

Zahraniční: INTC | BABA | KO | VZ | BAC | ABBV | CVS | IBE1.DE | VOD | HK.9888 | FB | ATVI | FLOW | ACOMO | SSSS | SBSW | PRX.AS | SOFI | TIBN | spekulace

REITs: MPW | O

ETF: IQQQ.DE | Portu :UKR:

FraK
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 25 kvě 2022, 06:32

Ja jsem v klidu. Predpokladam, ze to vysedim a za 10 let to nebude moje 2. nejhorsi investice nebot do te doby udelam kratkodobe jiste horsi :-)). Pravdepodobne jsem za svych 13 let investovani do akcii mel v ptf kratkodobe i horsi a vzdy se to otocilo. Ale stejne me to stve.
Naposledy upravil(a) FraK dne 25 kvě 2022, 08:50, celkem upraveno 1 x.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, LendSecured, EstateGuru

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 898
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 25 kvě 2022, 08:10

Kdo v životě už vyzkoušel takové věci, jako jsou biotechnologické nebo třeba marihuanové akcie, tak ten nemá problém se vcelku svižně dostat na nulu. Biotech firmě neschválí lék a firma spálí veškerý cash co má na výzkum /burn rate/ a zkrachuje. Lepší varianta je schválení léku ve 3.fázi vývoje a následující raketa ceny akcie o 5000%, 10000% apod. - prostě sky is the limit. Tyhle spekulace s velmi malým objemem prostředků jsem vždy považoval za zajímavé adrenalinové koření portfolia. A musím říct, že mi to celkem vycházelo, na biotech jsem dost vydělal. Chce to ale detailní studium těch firem. Ale stejně je to samozřejmě více méně ruleta, jako ostatně život sám..

FraK
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 25 kvě 2022, 09:56

Jasne. Ja beru investice nad 5000 USD. Na eToro mam taky ruzne experimenty za 10 az 100 USD a nektere jsou ve ztrate pres 20%. To ale nepocitam. 5000 USD uz je ale pro me dost penez a tak s nimi nakladam uvazlive a konzervativne. Taky jsem mel nekolik let etf na biotechnologie IBB. Neco to vydelalo, ale spi to byl takovy prumer.
Zkušenosti:

FraK
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 25 kvě 2022, 18:49

Posledni podcast na Agenda SZ se venuje businessu skladu. Rozhovor s majitelem Accolade. Myslim, ze da najit analogie k CTP.

https://podcasts.apple.com/cz/podcast/a ... 1603442518
Zkušenosti:

Odpovědět