InteractiveBrokers

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
Odpovědět
Namor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 920
Kontaktovat uživatele:

Re: InteractiveBrokers

Příspěvek od Namor » 03 čer 2022, 07:19

Ráb bych poprosil majitele účtů u IBKR, zda mi mohou říci, zda jdou - a na jaké burze - koupit tyto položky:
GB00BJYDH287 - WisdomTree Bitcoin
GB00BLD4ZL17 - CoinShares Physical Bitcoin
DE000A28M8D0 - VanEck Bitcoin ETN

Na Degiru tyto nejsou. Předem díky!
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

entik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 108
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od entik » 03 čer 2022, 11:12

Cca před půl rokem jsem si zařizoval účet u IB, zasekl jsem se na tom, že chtěli ověřit adresu bydliště nějakým dokumentem a nestačil jim dopis od banky, ve kerém mi posílali kartu. Účet jsem zřizoval spíš ze zvědavosti, tak jsem se na další ověřování vykašlal a nechal to hnít. Předevčírem mi napsali, že účet byl aktivován, přitom jsem jim nic dalšího neposílal. Děje se u nich něco? Třeba nějaká změna podmínek, případně že se nějak víc integrovali s ČR a začali si to info tahat odněkud sami?

vojta80
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vojta80 » 03 čer 2022, 11:15

https://www.interactivebrokers.com/en/? ... Search.php

Ten WisdomTree Bitcon jsem tam našel, ostatní nezkoušel.

Pulse
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pulse » 04 čer 2022, 08:36

neleh píše:
02 čer 2022, 17:12
dej si zakladni menu USD. proc chces czk?
Ani nevím, bral jsem to tak, že když tam posílám CZK tak bych měl mít nastavnou základní měnu CZK, takže když si nastavím základní měnu USD tak můžu normálně směňovat do USD a peníze na účet posílat v CZK bez problému ?

neleh
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neleh » 04 čer 2022, 09:40

jo, nastav dolary, posilej kc. budes mit min problemu. Taky sem s tim bojoval

SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Reputace: 252
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 07 čer 2022, 15:30

Přecházel jste někdo s trvalou adresou v ČR (s margin účtem IBKR PRO) úspěšně z IBCE (Maďarsko) do IBIE (Irsko), nebo je to sci-fi?

Jestli ČNB zase zvedne úroky, tak už bych se do toho snad hecnul (když IB v Maďarsku prý nesmí úroky vyplácet). Nižší pojistky se nebojím..
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.

Mufimufin
Silver pen
Silver pen
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufimufin » 07 čer 2022, 16:17

V Maďarsku se vyplácí idle cash interest rate. Právě mi to potvrdila podpora. Musíš ale mít 1.000.000 CZK<.

Další věc je pak protection scheme, které je v Irsku asi horší https://www.interactivebrokers.ie/en/in ... 2334&p=acc . Tj. na to pozor. Je tam jen 20.000 EUR (90% z toho co do této výše máš).

Dle mého je to právě v případě IB slušná alternativa ke klasickým spořícím účtům. Tedy pro ty, co by neměli obavy z Maďarska, což dle reakcí jsem pochopil zde zase tolik neplatí. Když k tomu přidám referal s až 1.000 USD v akciích pro nově registrované, tak to vypadá ještě lépe (příp. stačí napsat SZ a mohu ho zaslat).

Úroky:
https://www.interactivebrokers.hu/en/index.php?f=46385
Konkrétně v případě CZK to je 5,09% - 0,25% benchmark rate (srovnávací sazba).

Protection scheme:
https://www.interactivebrokers.hu/en/in ... 8652&p=acc
Vztahuje se jak na cash, tak equities, tj. jak peníze, tak akcie.
Compensation under the IPF is limited to a maximum of €100,000 to each investor where the IPF will pay 100% of the value up to HUF 1 million and then 90% of the claim over HUF 1 million.

Odteď budu zřejmě sám používat do výše pojištění jako alternativu k SÚ. Obavy z toho, že by mohlo dojít k patové situaci (ať nevypadám bipolárně) trošku nicméně stále mám.

Skejwi
Silver pen
Silver pen
Reputace: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skejwi » 08 čer 2022, 11:39

Ano, IBCE vyplácí úroky. Ale doplnil bych Mufimufina (jsem rád, že jsi ztratil k IBCE ten ostych ;) ) něčím potenciálně důležitým:

Úroky se vyplácí při splnění následujících podmínek:
A. Likvidační hodnota účtu musí být >100.000 USD
B. Váš depozit nevyužité cashe musí být >1.000.000 CZK

Ale ani tak nemáte vyhráno. Pokud splníte obě podmínky a máte tam v cashi 1 MKč, váš úrok je 0%, protože všechny zůstatky pod 1MKč se úročí 0%. Takže pokud tam budete mít 1.000.100 Kč, tak se vám úročí jenom ta stovka úrokem 5%. Pokud tam budete mít 2 MKč, tak se opět první milion neúročí, až ten druhý. Ve výsledku efektivní úroková míra je poloviční 2.5%. Snadno si v excelu spočítáte, jak pomalu efektivní sazba konverguje k 5%.

Případně lze použít kalkulačku přímo na stránce, co posílal Mufimufin.

Btw, k ratu ČNB se dá dostat přes české providery, třeba Cyrrus, kde je aktuálně sazba 5,4 - 0,2 = 5,2% na libovolnou částku. Pojištění tvrdí, že bankovní (100.000 EUR), já bych byl opatrnější a raději ho konzervativně považoval za brokerský (20.000 EUR). Něco podobného jsem zahlédl i na Conseq, ale horší nabídka.
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

Mufimufin
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufimufin » 08 čer 2022, 11:55

Tyhle podmínky a kalkulačka jsou právě uvedeny u všech IB vyjma IBCE. Hodně lidí to mate a vidí to vše jako jednu společnost (US, IBCE, IB Irsko).

Znovu jsem si to ověřoval na podpoře IBCE (tj. včera i dnes) s konkrétními odkazy na jejich jiné business entity (US, Irsko) a bylo mi potvrzeno, že:
I just checked there are changes to the interest and fees on cash balances. IBCE will not pay interest on credit balances as Hungarian law that governs investment service companies prohibits the payment of interest.

Tj. pravda je bohužel taková, že u IBCE člověk skutečně nemá nárok na úroky :-).

Skejwi
Silver pen
Silver pen
Reputace: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skejwi » 08 čer 2022, 12:08

Ok, dobré vědět! Na druhou stranu, ta nabídka stejně nebyla s ohledem na tu skladbu úroků zajímavá.
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

Mufimufin
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufimufin » 08 čer 2022, 12:13

Já to právě chápu tak, že když máš ekvivalent 100 k USD jinde než u IBCE, tak se ti to úročí v plné palbě. Pokud je to méně, tak je to, co zmiňuješ výše. Např. v Irsku je to ale za mne kvůli pojištění do 90% z 20k EUR už více rizikové. Vypadalo to bohužel až moc dobře na to, aby to byla pravda. :lol:

Většinu aktiv mám v investicích nyní stejně u Tastyworks a Tradestation v USA a USD.

SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Reputace: 252
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 08 čer 2022, 18:54

Zpět k otázce: "Přecházel jste někdo s trvalou adresou v ČR (s margin účtem IBKR PRO) úspěšně z IBCE (Maďarsko) do IBIE (Irsko)?"
  1. Je reálný přesun účtu tímto směrem?
  2. Existuje někdo, komu se přesun povedl?
  3. Nelituje dotyčný přesunu z nějakého důvodu?
Nižší pojistky se nebojím. Vím o NAV +100k USD pro vyhnutí se poměrnému krácení, i o pásmovém úročení, i o Maďarském zákonu. S ohledem na skladbu úroků je pro mě zajímavá jak nabídka, tak i sazby pásmového úročení. Zalíbila se mi možnost nechat u IBIE CZK a mít je kdykoli k dispozici pro velký volný margin na zajímavé příležitosti. K tomu za CZK dostávat slušný úrok, USD mít půjčené za výrazně menší sazbu a hlavně netřeba přesouvat finance sem tam.
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.

Emet
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 152
Kontaktovat uživatele:

Trasnfer Revolut > InteractiveBrokers

Příspěvek od Emet » 14 čer 2022, 10:44

Ahoj,
zkoušel někdo přesunout pozice a cash($) z Revolutu do Interactive Brokers přes ACAT? Mělo by to fungovat, ale v diskuzích na netu se liší informace o poplatku za ten transfer. Někteří uvádí $0, jiní až $100. Máte někdo zkušenost? Dík

BabaJaga
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Trasnfer Revolut > InteractiveBrokers

Příspěvek od BabaJaga » 14 čer 2022, 20:58

Emet píše:
14 čer 2022, 10:44
Ahoj,
zkoušel někdo přesunout pozice a cash($) z Revolutu do Interactive Brokers přes ACAT? Mělo by to fungovat, ale v diskuzích na netu se liší informace o poplatku za ten transfer. Někteří uvádí $0, jiní až $100. Máte někdo zkušenost? Dík
Revolut využíva ako brokera DriveWealth
link na poplatok https://s3.amazonaws.com/prod.driveweal ... 162019.pdf
ACAT Out (USA): $50.00**
ACAT Out (Intl.): $100.00**
**ACAT pass-through fee: $0.10 per position for both inbound and outbound transfers.
Broker: IBCE,TastyWorks

Odpovědět